هنگ کنگ دانشگاه لرزاند امنیتی جدید قانون

جدید قانون تامین است و در حال ملاقات با تظاهرات در هنگ کنگ است. اندرو Wan یک طرفدار دموکراسی نماینده مجلس بود در میان صدها نفر از تظاهرکنندگان بازداشت شده در تاریخ 1 ژوئیه به اتهام نقض قانون جدید است.

Roy لیو/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

دانشگاهیان در هنگ کنگ روبرو هستند جدید نگرانی امروز پس از سرزمین اصلی دولت دیروز به طور ناگهانی اعمال یک بحث امنیتی جدید قانون است که منتقدان می گویند می تواند نقض حقوق بشر و لرز آزادی علمی.

“ما نمی دانیم دقیقا چگونه این قانون اجرا خواهد شد اما فقط درک و عدم اطمینان است که آن را ایجاد مشکل می شود برای دانشگاه ها می گوید:” خورشید Kwok یک دلار هنگ کنگ به دنیا آمد ستاره شناس بود که دین از علم در دانشگاه هنگ کنگ (HKU) برای 10 سال.

این قانون اعمال شده توسط دولت در پکن پس از ماه ها تظاهرات در هنگ کنگ است. این تظاهرات در ابتدا باعث پیشنهاد استرداد لایحه ای که می تواند قرار داشته Hongkongers به سرزمین اصلی سیستم قانونی اما رشد بیش از نگرانی در مورد فرسایش شهر نيمه مستقل ، این قانون به مقامات قدرت های جدید برای تنبیه “جرائم از تجزیه طلبی براندازی سازمان و ارتکاب فعالیت های تروریستی و تبانی با یک کشور خارجی و یا با عناصر خارجی به خطر انداختن امنیت ملی” در هنگ کنگ منطقه ویژه اداری. هنگ کنگ شروع به مقامات اجرای قانون امروز, دستگیری صدها نفر از معترضان از جمله کسانی که در برگزاری علائم با استقلال شعار—به اتهام نقض, با توجه به گزارش های رسانه ها.

اگر چه این قانون به طور خاص خواستار ادامه سیاست یک کشور دو سیستم است که کمک های مالی هنگ کنگ درجه بالایی از استقلال و حقوق فردی, دانشگاه, مقامات ترس آن را مشکل تر برای جذب بالای اعضای هیات علمی و دانشجویان از خارج از شهرستان و حتی ممکن است تشویق محلی دانشمندان به دنبال شغل در جای دیگر. “ما باید یک زمان سخت قانع کننده آینده استخدام که آنها را کامل آزادی علمی به تدریس و انجام تحقیقات می گوید:” Kwok که در حال حاضر در دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور در کانادا. “در 15 سال گذشته, هنگ کنگ, دانشگاه های بزرگ را ساخته اند پیشرفت و به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان عمده مراکز تعالی در آسیا است. می تواند ما را در حفظ این به دست آورید؟”

هنگ کنگ قانون اساسی یک miniconstitution که آمد به اثر 1997 با انتقال حاکمیت از بریتانیا به چین به نام برای شهرستان به تصویب یک قانون تامین. تلاش های قبلی به سادگی یک foundered بنابراین سرزمین اصلی مقامات تصمیم به مرحله. در 22 مه چین ملی مجاز آن ایستاده کمیته پیش نویس قانون. دیروز کنگره تصویب قانون و رئیس جمهور چین امضا آن را به قانون است. آن زمان اثر در 11 بعد از ظهر دیروز.

سران پنج دلار هنگ کنگ دانشگاه ابراز اطمینان کرد که قانون نمی خواهد ناراحت یک کشور و دو سیستم مفهوم است. در 1 ژوئن, سران Lingnan دانشگاه, دانشگاه چینی هنگ کنگ, آموزش و پرورش, دانشگاه هنگ کنگ, هنگ کنگ, دانشگاه پلی تکنیک و HKU به طور مشترک تایید قانون پیشنهادی قبل از جزئیات آن تا به حال آشکار شده است.

پنج سر نوشت که آنها “درک نیاز به امنیت ملی قانون.” اما آنها متعهد “دانشگاه های ما ادامه خواهد داد به موضع سریع در حفظ اصول آزادی علمی و استقلال نهادی و همچنین ترویج برتری علمی و استقبال از تنوع و کمک به جامعه.”

دیگران تردید دارند. قانون “یک رتروگراد گام برای هنگ کنگ می گوید:” Matthew Evans, یک بوم شناس و علم دین در HKU و تاکید کرد که این شخصی خود را مشاهده کنید. اگر چه او “انتظار تاثیر بسیار زیادی بر روی آنچه ما” در دانشکده علوم, او پیش بینی کرد که در علوم اجتماعی و سایر رشته ها “مردم که تحقیق و یا تدریس می تواند به سقوط ناپاک از قانون خواهد بود self-سانسور.” و وجود دارد به احتمال زیاد به تاثیر بر جذب حتی برای علوم است. “این بازی خواهد شد به این موضوع که ما تا به حال قانع کردن مردم از آمریکای شمالی که قومی چینی به فکر کردن در مورد آینده به صدای خوک یا گراز کنگ,” او می گوید.

ثانویه تاثیر می تواند از تصمیم ایالات متحده آمریکا در واکنش به قانون جدید برای اعمال همین محدودیت در صادرات از دفاع و دوگانه با استفاده از فن آوری های به هنگ کنگ به عنوان نشانی از آن در چین است. ایوانز نگرانی ایالات متحده حرکت می کند ممکن است بر واردات تجهیزات آزمایشگاهی.

دیگران از ترس قانون می توانست بیشتر اثر مستقيم بر پژوهش است. بروس لیو مدرس روزنامه نگاری در هنگ کنگ باپتیست دانشگاه اشاره می کند که سرزمین اصلی مفهوم امنیت ملی گسترش به نوشتن در مورد اقتصاد. این بدان معناست که دانشمندان ممکن است به آج آرام اگر گزارش به عنوان مثال تورم در آمار است که ممکن است شرمسار دولت است.

پیتر Baehr استاد نظریه اجتماعی در Lingnan دانشگاه اشاره می کند که سرزمین اصلی دولت فشار برای ورودی به انتشار برخی از نتایج تحقیقات است. این دیده می شد به تازگی در “اقدامات سخت گیرانه علیه labs که افرادی که منتشر شده ژنوم از [COVID-19] coronavirus در باز سیستم عامل,” او می گوید.

چان کینگ مینگ محیط زیست دانشمند در دانشگاه چینی هنگ کنگ فکر می کند قانون می تواند تاثیر بین المللی همکاری های, به دلیل آن گسترش به کسانی که “تبانی” با یک کشور خارجی و امر به اتباع خارجی مستقر در هنگ کنگ است. او فکر می کند قانون می تواند مانع از مطالعات مشترک با سازمانهای خارجی متنفر شده توسط پکن در زمینه پوشش های زیست محیطی و مسائل ایمنی مواد غذایی.

وجود دارد همچنین می تواند تغییرات ظریف در دانشگاهی جهت گیری برنامه های درسی دانشگاه. “وجود خواهد داشت یک فشار برای تمرکز قوی تر در رشته آموزش به دور از لیبرال آموزش و پرورش؟” Kwok می پرسد. “شده اند وجود دارد صدای در برخی محافل سیاسی در هنگ کنگ است که لیبرال آموزش و پرورش مقصر است برای اعتراضات دانشجویی در سال 2019,” او می گوید. لیو می افزاید که این عبارات از حمایت قانون از مديران دانشگاه است شواهدی وجود دارد که در حال حاضر “تنها کسانی حمایت از پکن می تواند رهبران در دانشگاه بخش است.”

برخی از محققان خواستار احتیاط قبل از تلفظ یک کشور دو سیستم اصلی مرده است. “من معتقدم که ما نیاز به صبر کردن قبل از آمدن به آن بسیار جدی است و به نظر من غم انگیز نتيجه گيری می گوید:” یک دانشمند خارجی که نمی خواست فاش شود به دلیل حساسیت های سیاسی. او اضافه می کند که این قانون را عدم وجود جزئیات و سوالات در مورد عواقب ناشی از نقض آن هستند که منجر به حدس و گمان شایع است که ملتهب توسط رسانه های بین المللی پوشش. به عنوان یک نتیجه “هر کسی است که قادر به ترک است که احتمالا با توجه به آن به طور جدی” او می گوید. (انگلستان می گوید: این قانون باعث شده است تا آن را به سهولت قوانین مهاجرت برای بیش از 3 میلیون دلار هنگ کنگ از ساکنان واجد شرایط برای به دست آوردن انگلستان اقامت.)

زمان اندازه گیری جدید دیده می شود به عنوان ارسال یک هشدار شدید به هنگ کنگ. ایوانز اشاره می کند که 1 جولای هنگ کنگ منطقه ویژه اداری استقرار بعد مارک انگلستان تحویل و استقرار هنگ کنگ منطقه ویژه اداری. “تصادفی نیست,” او می گوید: “این قانون آمد دیروز.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im