دانشگاه ناگویا محققان دریافته اند که در پاسخ به نیتروژن تقاضا از برگ گیاهان تولید یک هورمون است که سفر از برگ به ریشه برای افزایش جذب نیتروژن از خاک است. این هورمون تولید شده در برگ ها زمانی که آنها را اجرا کوتاه از نیتروژن و عمل به عنوان یک سیگنال که تنظیم عرضه و تقاضا و نیتروژن بین گیاه ساقه و ریشه. این یافته ها که به تازگی منتشر شده آنلاین در مجله Nature Communications.

نیتروژن یک ماده مغذی ضروری برای رشد گیاه است و بسیار مهم برای تولید محصول. با این حال اغلب بیش از حد کود نیتروژن استفاده شده است که منجر به آلودگی محیط زیست و افزایش قیمت مواد غذایی. اگر چه گیاهان می توان به تنظیم خود را مصرف نیتروژن بیشتر موثر است ؟

دانشگاه ناگویا محققان کلیدی برای انجام این کار است. “با افزایش مسیر این هورمون گیاهان قادر به جذب مواد مغذی نیتروژن بیشتر کارآمد که ممکن است در نهایت به حداقل رساندن استفاده از کودهای شیمیایی می گوید:” استاد Yoshikatsu Matsubayashi از دانشکده علوم در دانشگاه ناگویا.

ریشه گیاه را نیتروژن و مواد مغذی به شکل نیترات از خاک — چه مقدار نیتروژن گیاه نیاز بستگی به شلیک مرحله رشد. بزرگتر و بیشتر متعدد برگ ها و ساقه ها تبدیل به نیتروژن بیشتر از یک گیاه نیاز دارد.

تیم تحقیقاتی مورد مطالعه چگونه ریشه گیاه حس ازت تقاضا در شاخه. یک مطالعه قبلی با استفاده از یک گیاه به نام آرابيدوپسيس (بهتر است به عنوان شناخته شده تاله شاهی) تا به حال نشان داده است که هورمون های خاصی به نام C-علاج کد گذاری پپتید (CEP) و CEP پایین دست (CEPD) به ترتیب زیر و بم ارتباطات بین نیتروژن-گرسنگی ریشه و ریشه از طریق برگ. مطالعات قبلی نیز نشان داده است که گیاهان تولید هورمون های دیگر است که ساختاری شبیه به CEPD.

در مطالعه جدید ، Matsubayashi و همکاران نیز متمرکز بر این هورمون در آرابيدوپسيسو تحلیل هر یک از وظایف خود و در نتیجه شناسایی پپتید است که می تواند به شدت ترویج جذب نیتروژن. این پپتید به نام CEP پایین دست مانند 2 (CEPDL2) بود و در حال حاضر در برگ رگ خواهد بود و تولید به سرعت در مقدار زیادی از زمانی که برگ فرار از نیتروژن. به طور همزمان CEPDL2 پپتید خواهد جریان از ساقه به ریشه.

در مقابل محققان نشان داده است که در گیاهان که در آن CEPDL2 پپتید نابود شده بود و برگ بودند و هنوز هم در بعد رشد دوره زمانی که شلیک نیاز به مقدار زیادی از نیتروژن. “این به این معنی گیاه نمی تواند به درستی و بدون این پپتید نشان می دهد که CEPDL2 پپتید سیگنالی که تنظیم تعادل عرضه و تقاضا بین برگ و ریشه” پروفسور Matsubayashi می گوید. “یافته های ما برجسته کردن یک راه فوق العاده ای که در آن گیاهان حس و انطباق با شرایط در حال تغییر.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ناگویا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی