هورمون سیستم هنوز هم می تواند اقتباس در بزرگسالی

چگونه حیوانات انطباق رفتار خود را در طول زندگی به منظور اطمینان از بقا و تولید مثل? این یک سوال از منافع بزرگ برای زیست شناسان رفتاری در سراسر جهان است. یک گام ضروری است به بررسی مکانیسم های هورمونی که تاثیر اساسی بر روی حیوانات رفتار و در نتیجه سازگاری های مختلف به موقعیت های اجتماعی ممکن است.

آن شناخته شده است برای برخی از زمان در حال حاضر — به خصوص به عنوان یک نتیجه از تحقیقات در خوکچه هندی-که محیط اجتماعی در دوران بلوغ یعنی دوره از اواخر دوران کودکی و از طریق بلوغ و بزرگسالی دارای تأثیر قابل توجهی بر نحوه رفتار افراد در زندگی بعد. خوکچه هندی نر, مثلا, که بزرگ شدم تنها با یک زن در این دوره به خصوص تهاجمی نسبت به مردان ناآشنا. زیست شناسان رفتاری در دانشگاه مونستر در حال حاضر قادر به نشان دادن برای اولین بار است که مردان هنوز قادر به انطباق خود هورمون سیستم به تغییرات در محیط اجتماعی خود را در بزرگسالی است. مطالعه منتشر شده در مجله مجموعه مقالات انجمن سلطنتی B.

رویکرد روش شناختی

نر خوکچه هندی مورد استفاده در این مطالعه در رشد اجتماعی مختلف شرایط مسکن — یا در مخلوط-انجمن مستعمرات با بسیاری دیگر از خوکچه هندی و یا در جفت با یک زن. هنگامی که خوک گینه بزرگسالی رسیده محققان منتقل شده و مردان به صورت جداگانه به جفت مسکن با یک آشنا ، این راه در مردان ناشی از مستعمره مسکن تغییر اجتماعی در تو رفتگی در دیوار القا شد. در مقابل در مردان که قبلا قرار دارد در جفت زن شریک زندگی تغییر کرد اما اجتماعی تو رفتگی در دیوار — یعنی جفت زندگی می کنند — همان باقی مانده است. به منظور بررسی واکنش فوری از مردان به جدید خود را با محیط اجتماعی محققان مشاهده رفتار مردان و تعیین غلظت هورمون تستوسترون و کورتیزول.

“ما قادر به نشان می دهد که یک ماه پس از انتقال به جفت مسکن با ناآشنا زن و مرد که قبلا مستقر در مستعمرات نمایش داده می شود کاهش در سطح هورمون تستوسترون و افزایش کورتیزول خود را پاسخ. در نتیجه خود هورمون سیستم شد شبیه به کسانی که از مردان در جفت مسکن. به این ترتیب حیوانات بودند به احتمال زیاد نیز قادر به انطباق رفتار خود را به وضعیت جدید” توضیح می دهد که الکساندرا Mutwill برای اولین بار نویسنده این مطالعه و دانشجوی دکترا بودن تحت نظارت پروفسور دکتر نوربرت Sachser در موسسه مغز و اعصاب و رفتاری و زیست شناسی در دانشگاه مونستر. “همانطور که در مورد مردان که قبلا قرار دارد در جفت زن شریک زندگی اما نه اجتماعی طاقچه بود تغییر هورمون سیستم را تغییر دهید: پایین بودن سطح تستوسترون و کورتیزول پاسخ ادامه یافت.”

زمانی که خوکچه هندی زندگی در مستعمرات با تعداد زیادی از conspecifics آن است که سودمند به وضعیت هورمونی که سوغات کمتر تهاجمی رفتاری تاکتیک. اما پس از انتقال به جفت مسکن یکی دیگر از وضعیت هورمونی مفید است که قادر است مرد را به اتخاذ یک تاکتیک تهاجمی تر به منظور دفاع از شریک زن در برابر مردان ناآشنا. در مردان از مستعمره مسکن تغییر در هورمون های سیستم های ساخته شده بر اساس یک تغییر در تاکتیک رفتاری و احتمالا نشان دهنده یک تکاملی سازگاری.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مونستر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de