یک تیم از دانشمندان به رهبری آزمایشگاه ملی اوک ریج در بر داشت که در حالی که تمام مناطق کشور انتظار می رود قبل از شروع به فصل رشد با افزایش دما روند است که به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به بیشتر متغیر سال بیش از سال در داغتر مناطق.

محققان از تصاویر ماهواره ای هوا حرارت داده و فنولوژی (چرخه زندگی گیاه} مدل 85 شهرهای بزرگ و اطراف مناطق روستایی از سال 2001 از طریق 2014 برای درک بهتر تغییرات در برگ درخت ظهور نیز نامیده می شود budburst در مقیاس وسیع در سراسر ایالات متحده است. این مطالعه می تواند به دانشمندان کمک کند خود را بهبود مدلسازی اثرات بالقوه آینده گرم شدن.

نتایج دقیق در یک مقاله در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا است.

در همه زمینه ها, آیا با سرد متوسط و یا آب و هوای گرم برای شروع با درخت budburst اتفاق افتاد قبل از آن به عنوان درجه حرارت trended بالاتر است. این تجزیه و تحلیل نشان داد که ارتباط بین اوایل budburst و متوسط ترین تلفظ در شهرستانها با جزایر حرارتی شهر — مناطق مشخص می شود به طور قابل توجهی بالاتر دمای هوا در مقابل مجاور مناطق.

“حتی در محیط های متنوع و نتایج برای این 85 شهرستانها بودند تا حد زیادی سازگار ارائه شواهد قوی از شهری شدن کره زمین را از اثرات در بهار فنولوژی” گفت: Jiafu مائو که رهبری این پروژه را در ORNL.

در طول دوره مورد مطالعه دانشمندان دریافتند چندین گرایش های جالب و پیامدهای بالقوه با توجه به اینکه آب و هوا سرد بود یا گرم در شروع است.

“کلید پیدا کردن این است که اگر شما شروع به در آب و هوای سرد, شما را تا پایان با ثبات بیشتر از سال به سال” گفت: پیتر Thornton, رهبر, زمینی, سیستم های مدل سازی در ORNL محیط زیست علوم را بدست آورد. برعکس در آب و هوای گرمتر شروع-از-فصل تمایل به بیشتر متغیر در سال بیش از سال, او اشاره کرد.

“فصلی درجه حرارت نیست مطابق هر سال; آنها متفاوت است و حتی به عنوان روند است که برای گرم شدن به طور کلی” تورنتون گفت. “بنابراین یکی از چیزهایی که ما در این است که چگونه حساس فنولوژی گیاه است به کسانی که بالا و پایین سالانه تغییرات. آیا شروع-از-فصل تغییر زیادی هر سال به عنوان تغییرات دما و یا آن را تغییر دهید یک کمی؟”

ممکن است عوامل دیگر در بازی در دراز مدت فنولوژی و تغییرات محققان گفت: از جمله بارش و رطوبت سطوح اعم از درختان در حال گرفتن “دلسرد کننده” آنها نیاز دارند در زمستان به خواب به عنوان انتظار می رود و حتی تاثیر آلودگی نوری در شب در شهرستانها بزرگ است.

پالایش سیستم زمین, مدل

“متضاد نتایج بهار فنولوژی در سرد در مقابل مناطق گرم بسیار جالب و تعجب آور” مائو گفت. “این نشان می دهد که فنولوژيک تغییرات تحت آینده گرم شدن بستگی به موقعیت جغرافیایی و پس زمینه آب و هوا و در نتیجه متفاوت مدل سازی استراتژی باید در نظر گرفته شود.”

آخرین تحقیقات پر از نیاز به تشخیص دقیق است که می تواند متصل به سیستم زمین مدل به منظور کمک به دانشمندان در درک بهتر و پیش بینی تغییرات محیطی است. نتایج حاصل از این مطالعه فنولوژی در حال تغذیه به سازمان حفاظت محیط زیست انرژی Exascale سیستم زمین مدل (E3SM) برای اصلاح و توسعه نسل بعدی مدل های فنولوژی-آب و هوا بازخورد.

“ما زمان اجرای در سیستم زمین مدل چگونه این فنولوژيک تغییرات در شروع فصل در پاسخ به گرم شدن بسیار ساده انگارانه” تورنتون اشاره کرد. “همه چیز از نوع همان رفتار است. اما این داده ها نشان می دهد که در دنیای واقعی بسیار پیچیده تر از آن است. آن را می سازد تفاوت اینکه شما شروع کردن در آب و هوای گرم و یا آب و هوای سرد.

“ما نباید انتظار تمام نقاط کشور و یا در تمام نقاط جهان برای پاسخ به همین ترتیب و ما نیاز به ترکیب است که پیچیدگی در مدل ما به بهترین شکل ممکن پیش بینی برای آینده” تورنتون گفت.

پروژه های ایجاد شده در ORNL پژوهش در این منطقه که قبلا در بر داشت مثلا مثبت ارتباط بین فعالیت های انسانی و افزایش رشد پوشش گیاهی در مقیاس قاره ها در نیمکره شمالی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su