چگونه یک هوش مصنوعی غول ساخته چت—نظارت—آسان

الکسا می توانید بگویید آب و هوا. سیری می داند چند جوک. در چین با صدای-محاسبات شرکت iFlytek ساخته شده شبیه هوشمند دستیاران محبوب کاربران است. اما آن فناوری است و همچنین کمک به دولت گوش دادن در.

در 1937 سال است که جورج اورول در گردن در حالی که مبارزه با فاشیست در اسپانیا, جولیان چن متولد شد در شانگهای. پدر و مادر او یک معلم موسیقی و یک شیمیدان ثبت نام او در مدرسه اجرا شده توسط مبلغان مسیحی و مانند اورول او مجذوب زبان. او به مطالعه زبان انگلیسی و ماندارین در حالی که صحبت کردن Shanghainese در خانه. بعد از آن او در فرانسه, آلمانی و ژاپنی است. در سال 1949 سال مائو تسه تونگ به قدرت رسید و اورول منتشر شده 1984, یادگیری زبان, شد خطرناک در چین است. در پاکسازی از اواخر 1950s روشنفکران بودند را محکوم کرد, فرستاده شده به اردوگاه های کار و حتی اعدام. چن که پس از آن بود که یک دانش آموز در مدرسه معتبر شهر پکن دانشگاه تبعید شد به پکن کارخانه شیشه.

چن کار بود به سبد خرید واگن پر از زغال سنگ و خاکستر و از کارخانه کوره. او خود را نگه داشته و ذهن زیرک با گوش دادن به همکاران خود صحبت می کنند. در شب در کارگران خوابگاه او وارد یک نوع زبانی مردم نگاری برای پکن قرار دارد. او به پایان رسید این کتاب در حدود سال 1960. به زودی پس از حزب کمونیست apparatchiks آن را مصادره کردند.

بخت و اقبال خود بهبود یافته پس از مرگ مائو زمانی که رهبران حزب متوجه شدم که اقتصاد چین مورد نیاز روشنفکران به منظور توسعه. چن رفت و برگشت به مدرسه و در سال 1979 در سن 42, آزمون او به دست آورده او را به یک نقطه در اولین گروه از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به خارج از کشور در دهه. او به ایالات متحده به دست آورده و دکترا در رشته فیزیک در دانشگاه کلمبیا. در آن زمان امریکا و ارائه فرصت های بیشتر از چین و مانند بسیاری از هم سن و سالان خود چن ماند و بعد از فارغ التحصیلی و گرفتن کار با آی بی ام کار فیزیکی علوم تحقیقات. IBM در حال توسعه برخی از جهان اول گفتار نرم افزار اجازه داده است که حرفه ای به haltingly دیکته پیام بدون دست زدن به صفحه کلید و در سال 1994 این شرکت آغاز شده و به دنبال کسی برای انطباق با آن را به ماندارین. نبود چن منطقه اما او مشتاقانه داوطلب.

حق دور چن متوجه شدم که در چین گفتار نرم افزار می تواند به مراتب بیشتر از یک دیکته ابزار برای کارگران; به اعتقاد او در آن ایستاده بود به طور کامل تبدیل ارتباطی در زبان بومی خود را. به عنوان یک زبان نوشتاری در کامپیوتر, سن, چینی که مطرح شده یک چالش منحصر به فرد وجود دارد: هیچ راه آشکار برای ورودی خود را 50,000-به علاوه شخصیت های بر روی یک صفحه کلید QWERTY. توسط 1980s به عنوان اولین رایانه های شخصی وارد شده در چین برنامه نویسان آمده بود تا با چند راه حل. رایج ترین روش استفاده از پینیین سیستم خونگرم املا برای ماندارین که دانش آموزان چینی در مدرسه یاد بگیرند. با استفاده از این روش برای نوشتن گربه شما را از نوع “m-a-o” و سپس انتخاب 猫 از یک منوی کشویی است که همچنین شامل شخصیت به معنای “تجارت” و “کلاه” و نام خانوادگی مائو تسه تونگ. چون ماندارین بسیاری از همآوا تایپ شد ناکارآمد ورزش در انتخاب کلمه.

برای ساخت خود را دیکته موتور چن را شکست ماندارین پایین به آن کوچکترین عناصر به نام واج. سپس او استخدام 54 چینی سخنرانان در نیویورک زندگی می کنند و ثبت آنها خواندن مقالات از مردم روزانه. آی بی ام آزمایشگاه تحقیقاتی در پکن اضافه شده نمونه ای از یک اضافی 300 بلندگو. در اکتبر سال 1996 پس از او تا به حال آزمایش سیستم چن پرواز به چین به نمایش در نتیجه نرم افزار به نام ViaVoice در یک سخنرانی و فن آوری در کنفرانس.

در یک بسته بندی شده اتاق festooned با پر زرق و برق تصویر زمینه چن خواندن با صدای بلند از آن روز روزنامه. در مقابل او با یک تأخیر کوتاه, کلمات خود را به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش بزرگ. پس از او به پایان رسید او به اطراف نگاه برای دیدن مردم خیره در او دهان agape. یک پژوهشگر مطرح شده دست او و گفت: او می خواست به آن برود. او بیش از میکروفون و یک سوفل فرار از جمعیت است. ViaVoice درک او بیش از حد.

ViaVoice عرضه در چین در سال 1997 با یک جعبه است که خواندن “کامپیوتر می داند ماندارین! با دست های خود را رایگان, افکار خود را زنده می آیند.” در همین سال رئیس جمهور جیانگ Zemin نشسته برای تظاهرات. به زودی سازندگان کامپیوتر در سراسر چین—از جمله آی بی ام رقبای شد preinstalling نرم افزار بر روی دستگاه های خود را. عصر آزادانه گفتگو با یک کامپیوتر هنوز یک راه طولانی و ViaVoice حال محدودیت های آن نرم افزار کاسته سردرد از ورود به متن و آن را در میان چین و حرفه ای کلاس. “این تنها بازی در شهر” چن به یاد می آورد.

اما برای برخی از محققان که تا به حال در چین ماند آن را نیش زده است که یک محقق کار برای یک شرکت آمریکایی بوده است را اولین گام به سوی فتح زبان چینی است. چین آنها احساس نیاز به مطابقت با آنچه چن تا به حال انجام می شود.

در میان کسانی که با انگیزه توسط آی بی ام پیروز شد لیو کینگ فینگ 26 ساله و دانشجوی دکترا در یک سخنرانی تشخیص آزمایشگاه در دانشگاه معتبر علم و فناوری چین در حرفه. در سال 1999 در حالی که هنوز در USTC لیو آغاز شده صدای محاسبات شرکت به نام iFlytek. هدف آن بود که نه تنها به رقابت با آی بی ام و دیگر شرکت های خارجی اما برای ایجاد محصولات که جبران چینی غرور و افتخار است. در اوایل لیو و همکارانش مشغول به کار در خارج از USTC پردیس. بعد آنها نقل مکان کرد و در جای دیگر در حرفه. آن را یک ردیف دوم شهرستان—USTC شده بود نقل مکان وجود دارد و در طول انقلاب فرهنگی—اما ماندن در حرفه به معنای iFlytek نزدیک به دانشگاه های فکری استعداد.

زمانی که لیو توضیح داد: خود مفهوم کسب و کار به Kai-Fu Lee سپس سر از تحقیقات مایکروسافت آسیا لی هشدار داد که این امر می تواند غیر ممکن است برای گرفتن تا با تشخیص گفتار غول. در آمریکا صنعت منجر شد توسط چند شرکت های توانمند در علاوه بر این به آی بی ام و مایکروسافت از جمله Phpnuke, اژدها و Nuance Communications که به تازگی چرخید از غیر انتفاعی آزمایشگاه تحقیقاتی موسسه بین المللی. این شرکت ها قفل شده بودند در تقلا برای غلبه بر این محدودیت ها از اوایل 2000s محاسبات و ساخت صدا-رابط کامپیوتری است که نمی اوقات تلخی کردن کاربران, اما آنها به مراتب جلوتر از رقبای چینی.

لیو نمی گوش دادن به لی هشدارهای. حتی اگر صدا-رابط فن آوری بود شلوغ unglamorous تو رفتگی در دیوار لیو جاه طلبی به آن قوی اخلاقی ضرورت. “صدای پایه و اساس فرهنگ و نماد یک ملت” او بعدها گفت: بازگویی iFlytek منشاء داستان. “بسیاری از مردم فکر می کردند که آنها”—به این معنی که شرکت های خارجی—”تا به حال ما با گلو.” زمانی که برخی از اعضای تیم او پیشنهاد کرد که این شرکت تنوع با وارد شدن به املاک و مستغلات لیو تصميم داشت: هر کسی که باور نکرد صوتی در محاسبات می تواند ترک. نکات دقیق وظریف بود ساختمان سالم کسب و کار کمک به مشتریان شرکت های بزرگ شروع به طور خودکار خود را به مراکز تماس جایگزینی انسان اپراتورهای کلید با صدای تلفن فعال منوها (“را پرداخت می گویند ‘پرداخت'”). iFlytek رو کردن زمین با انجام همان کار برای این شرکت مخابراتی Huawei.

iFlytek عمومی رفت در سال 2008 و راه اندازی عمده مصرف کننده محصول نرم افزار iFlytek ورودی در سال 2010. که در همان سال اپل آیفون شروع به حمل سیری که تا به حال ابداع شده و توسط موسسه بین المللی به دست آورد و توسط اپل. اما در حالی که سیری بود “دستیار شخصی”—صحبت دربان دیجیتال است که می تواند پاسخ به سوالات—iFlytek ورودی به مراتب بیشتر متمرکز شده است. این اجازه را به مردم دیکته کردن متن در هر نقطه بر روی تلفن های خود را در یک ایمیل در جستجو در وب و یا در WeChat, این برنامه فوق العاده است که غالب هر دو کار و بازی در چین است.

مانند هر تکنولوژی آموزش در تعامل با انسان گفتار ورودی مبهم بود در ابتدا. “با اولین نسخه از این محصول تجربه کاربری بود که خوب نیست” گفت: Du Jun یک دانشمند در USTC که نظارت فنی و توسعه از برنامه. اما به عنوان اطلاعات از کاربران واقعی تعامل با برنامه شروع به ریختن در ورودی را با دقت در گفتار-به-متن رونویسی به طرز چشمگیری بهبود یافته.

آن را به عنوان اتفاق افتاده است سیری و ورودی بودند نسبتا ورود زود هنگام در آمدن یورش مادر صدا-رابط فن آوری. برای اولین بار مایکروسافت کورتانا و سپس آمازون الکسا و پس از آن گوگل دستیار. اما در حالی که iFlytek راه اندازی اولین نسل از مجازی دستیار Yudian در سال 2012 این شرکت به زودی آموزش های زیادی از آن AI قدرت شلیک در یک چالش متفاوت: ارائه ترجمه در زمان واقعی برای کمک به کاربران در درک سخنرانان از دیگر گویش ها و زبان. نسخه های بعد از ورودی مجاز افراد به ترجمه خود را چهره به چهره گفتگو و دریافت بسته captioning از تماس های تلفنی در 23 گویش های چینی و چهار زبان های خارجی است. هنگامی که در ترکیب با چین بزرگ جمعیت تاکید بر ترجمه شده اجازه شرکت به جمع آوری حجم انبوهی از داده ها.

آمریکایی ها ممکن است ضربه بزنید الکسا یا گوگل دستیار برای درخواست های خاص اما در چین مردم اغلب استفاده از ورودی به حرکت تمام مکالمات. iFlytek ورودی داده توافقنامهی حریم خصوصی اجازه می دهد تا آن را به جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی برای “امنیت ملی و دفاع ملی و امنیت” بدون کاربران اجازه. “در غرب وجود دارد که حریم خصوصی کاربر مشکلات” رقیق می گوید. “اما در چین, ما ثبت نام در برخی از قرارداد با کاربران و ما می توانیم با استفاده از داده های خود را.” صدای داده می شود چکه کن در چین است. کارگزار داده تانگ به عنوان مثال توصیف داده های خاص مجموعه در وب سایت خود از جمله یکی که شامل نزدیک به 100,000 نمونه گفتار از 3 تا 5 سال-کودکان.

در سال 2017 , MIT Technology Review نام iFlytek به لیست خود را از جهان 50 باهوش ترین شرکت و دولت چین به آن نقطه آرزو در آن دست برداشت ملی “AI تیم است.” دیگر شرکت های انتخاب شده که در آن سال بودند پلت فرم غول Baidu, Alibaba و Tencent. به زودی پس از iFlytek امضا پنج سال قرارداد همکاری با دانشگاه MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) پیشرو در هوش مصنوعی در آزمایشگاه. شرکت ترجمه فن آوری مورد استفاده توسط اسپانیایی باشگاه فوتبال RCD Espanyol و آن را امضا معامله منحصر به فرد ارائه ترجمه خودکار برای 2022 پکن بازی های المپیک زمستانی. همانطور که از اواسط ماه آوریل iFlytek ارزش بود در شنژن بورس در $10.8 میلیارد دلار و در آن ادعا می کند که 70 درصد از چینی ها صدای بازار با 700 میلیون کاربران نهایی است. نکات دقیق وظریف بود به ارزش 5.3 میلیارد دلار در همان زمان. در چین این شرکت را از دیگر رقبای اصلی در صدای محاسبات عمدتا سیستم عامل مانند Alibaba و بایدو.

دو دهه پس از جولیان چن intuited که صدای محاسبات را انقلابی مردم چگونه ارتباط برقرار کردن با کامپیوتر در چین و تاثیر آن وجود دارد که در واقع نمایشی. هر روز WeChat کاربران ارسال در حدود 6 میلیارد صدای متون گاه به گاه صحبت پیام هایی که صمیمی تر و فوری از نمونه های صوتی با توجه به 2017 آمار و ارقام. چون WeChat کلاه پیام در یک دقیقه, مردم اغلب داش آنها را در یک رشته است. iFlytek باعث می شود یک تبلت است که به طور خودکار transcribes جلسات کسب و کار, دستگاه ضبط دیجیتال است که به تولید سریع و آنی ریز نمرات و یک دستیار صوتی است که نصب شده در اتومبیل در سراسر کشور است.

مصرف کننده محصولات مهم هستند به iFlytek اما حدود 60 درصد از سود خود آمده از آنچه که شرح داده شده در این شرکت 2019 شش ماه یکبار گزارش به عنوان “پروژه های مربوط به یارانه های دولتی.” این شامل یک “هوشمند تحقیقات جنایی دستیار سیستم” را به عنوان به خوبی به عنوان داده های بزرگ برای حمایت از شهر شانگهای دولت است. چنین پروژه هایی را در دسترسی به اطلاعات. “که ممکن است همه چیز را که ضبط شده در دادگاه دادرسی تماس با مرکز داده های یک دسته از مسائل امنیتی می گوید:” جفری دینگ یک محقق در دانشگاه آکسفورد آینده بشریت موسسه که مطالعات AI حکومت در چین است. Liu iFlytek بنیانگذار و مدیر عامل یک نماینده به کنگره خلق ملی چین با مهر لاستیکی مهر کردن مجلس. “او یک رابطه بسیار خوبی با دولت” رقیق می گوید.

لیو یک چشم انداز است که صدای محاسبات روزی نفوذ هر حوزه از جامعه است. او به تازگی گفت مصاحبه به صورت آنلاین, دولت, رسانه های تصویری, کانال: “از آن خواهد شد در همه جا به عنوان مشترک آب و برق است.” این یک رویا است که هم راستا منظمی با حزب کمونیست چین چشم انداز برای یک نظارت دولت است.

یک روز این پاییز گذشته من از آزمایش های اخیر مدل, مترجم فوری, ترجمه دستگاه های ساخته شده توسط iFlytek با یک مرد من تماس بگیرید Al چنگ. مترجم یک دستگاه طراحی شده توسط کوالکام تراشهای با این نسخهها کار میکند آفلاین به صورت عمده زبان های جهان است. چنگ و همسرش در یک زندگی متراکم شهر در جنوب چین اما هر سال دیگر آنها سفر به غرب به دیدار خانواده. به ورزش آنها پیاده روی نیم مایل هر روز صبح به بازار. اما چنگ که دوست دارد به نگه داشتن جلو در هنر و فرهنگ در ماندارین, لهجه کانتونی و Hakka نمی صحبت می کنند هر انگلیسی. بسیاری از زمان در حالی که در ما, او است که متأسفانه سکوت. او دقیقا همان نوع از کسی که نیاز به یک مترجم.

من با چنگ یک روز صبح در بازار مرکزی دهلیز در نزدیکی یک عتیقه فروشی شورلت وانت که برگزار شد یونجه و گل. (“گلهای داوودی,” Cheng اشاره approvingly.) زمانی که من به او گفتم قیمت مترجم (حدود 400 دلار) او شک و تردید بود. “بیش از حد گران است,” او گفت: تکان دادن سر خود را. اما همانطور که ما نشسته در خارج از کربو قهوه به بازی با آن در اطراف خود شک و تردید راه را به تحسین. ما برگزار شد در این دستگاه در کنار Baidu ترجمه برنامه را بر روی تلفن خود را با صحبت کردن عبارات در زبان های مختلف در تلاش برای از بیخ و بن آن. در ماندارین مترجم قابل درک است که چنگ را با لهجه “mingnisuda” مینه سوتا بود. آن را به نام من با وجود چنگ تلفظ آن “مالا.” زمانی که من به زبان انگلیسی صحبت کرد و هر دو ابزار ترجمه می تواند رسیدگی به استعاره “من احساس آبی” اما فقط ترجمه کردم که “من در طرف اشتباه از بستر” بود و در مورد خلق و خوی من نیست که من قرار داده شده است. جادویی ترین لحظه زمانی بود که چنگ قرائت یک دوبیتی از قرن هشتم میلادی شاعر ژانگ Jiuling. Baidu ترجمه خطوط nonsensically به عنوان “در دریا به ماه و ماه ها در این زمان است.” مترجم ارائه شده تا به طور دقیق و واقعا شاعرانه ترجمه:

به عنوان روشن ماه می درخشد بیش از دريا / از دور شما به اشتراک گذاری این لحظه با من.

وقتی که چنگ روشن به لهجه کانتونی, نتایج بیشتر مخلوط شده است. (مترجم درک یک اصطلاح برای “فارسی زبان” به عنوان “مزرعه مرغ.”) اما صرف این واقعیت که این دستگاه پشتیبانی از زبان او را تحت تاثیر قرار.

iFlytek ترجمه ماموریت می رود به مراتب فراتر از کمک به مسافران کسب و کار مردم و نخبگان شهری. آن را توسعه داده است محصولات برای اقلیت های قومی و مردم در مناطق روستایی که در آن بسیاری از مردم نمی ماندارین صحبت می کنند و آن را به طور مداوم بهبود دست زدن به آن از گویش. در سال 2017 آن را راه اندازی آنچه در آن خواستار گویش طرح حمایت می کند. زمانی که من آمد در سراسر یک گزارش خبری در مورد آن من با صدای بلند خندید در اورولی نام. حزب کمونیست چین تا دهه را صرف حمله به زبان اسم با اسم و فعل با فعل—سانسور شرایط آن را بداند خطرناک تضعیف گویش و زبان های اقلیت و bludgeoning ماندارین با ایدئولوژیک دری وری سخن گفتن. (چینی منتقد فرهنگی Li Tuo دوبله جمله clunky تعبیر Maospeak اشاره به Newspeak از سال 1984.) شرکت های فن آوری باید به کمک این حمله در زبان.

یک iFlytek سخنگوی یک ایمیل به در گفت که هدف از این کار شرکت در گویش بود به “محافظت از ما راه های ارتباطی.” iFlytek اختصاص داده است که توجه ویژه ای به اویغوری و تبت که در حال صحبت با اقلیت های قومی شده اند که به طور خاص برای آزار و اذیت توسط پکن. چین روزانه گزارش داد که در یک ارتقاء برای گویش طرح حفاظت از مدیران تشویق کاربران iFlytek ورودی به رکورد خود صحبت کردن به زبان مادری خود را در ازای یک شانس برای برنده شدن یک آی فون.

iFlytek را در محوطه دانشگاه نشسته دور خارج Hefei را در مرکز شهر واقع در خیابان صف با یکنواخت و خسته کننده ساختمان های آپارتمانی. نزدیک به نیمی از شرکت 11,000 کار کارمندان در محافظت ترکیب پوشا 31 هکتار است. بقیه پراکنده در دفاتر سراسر چین با چند در دیگر نقاط جهان. مانند دره سیلیکون فن آوری شرکت iFlytek اتوبوس در کارکنان را فراهم می کند مواد غذایی و سرگرمی و پروژه های بلند پروازانه ماموریت. در همه جا در پردیس روی دیوار کالا و غرفه درب در توالت چمباتمه زدن—شعار “توانمند سازی جهان با هوش مصنوعی است.” زمانی که من وارد وجود دارد در بهار گذشته من استقبال شد یک عکس از پینگ است.

یک سخنگوی منجر به یک کافه در پردیس برای چت در بیش از چای حباب. iFlytek نیست لیست هر رسانه ای مخاطبین در وب سایت خود را, و من تا به حال موفق به ترتیب دادن این دیدار تنها پس از گذراندن چند ساعت سرد-تماس با شرکت خدمات خط. پس از چند مرده به پایان می رسد یک عامل ترحم و ارتباط من با سخنگوی که قبول درخواست من را ببینید. (یکی دیگر از سخنگوی بعد در پاسخ به یک لیست از سوالات ارسال شده به Chartwell استراتژی گروه DC مبتنی بر لابی گری شرکت که iFlytek مشغول به مدیریت ارتباطات در ایالات متحده است.)

احاطه شده توسط چوب من slurped تا توپ طبكفي به عنوان میزبان من توضیح داد که این شرکت مصرف کننده محصولات. او عینک یک flouncy پیراهن با یک دوخته شده-در جلیقه دار, گوشواره و کفش پلت فرم—ساز و برگ است که منعکس iFlytek زیبایی که زیبا و دلفریب, غریب و حتی احمقانه است. یک نسخه از آن کودک همراه ربات آلفا تخم مرغ دارای نقطه رقص لهستانی پولکا و آنتن کوچک و صحبت می کند در یک کارتونی بیگانه صدای. آن دستیار مجازی برای رانندگان پرواز ماهی به تصویر کشیده شده است در تبلیغات به عنوان راحت کوسه در یک ماسک غواصی. ربات این بازار به بیمارستان برای کمک به بیمار نمایش داده شد به نظر می رسد مانند کودک عشق از C-3PO و حوا در فیلم انیمیشن WALL-E. (“شاید بیش از هر نفر در جهان می گوید:” چن ژیائوپینگ * مدیر USTC مرکز هوش مصنوعی تحقیقات آزمایشگاهی است که به کمک توسعه پزشکی دستیار مردم چین “واقعا مانند روبات.”) به عنوان سخنگوی آن را توضیح داد iFlytek محصولات بودند همه در خدمت راحتی و سرگرم کننده است.

سرگرم کننده است و همچنین وسیله ای برای براندازی در چین به خصوص وقتی که می آید به زبان. در اوایل 2000s, به عنوان آنلاین سانسور ممنوع, خاص, کاراکتر, کامپیوتر, کاربران, کردم, در سراسر کشور با تعویض به همآوا. به مسخره مفهوم “جامعه هماهنگ” یک Maospeak عبارت نکردم در طول هو جینتائو حکومت آنها به شوخی در مورد سخت پوستان—hexieرودخانه خرچنگ تلفظ مشابه به hexieهماهنگی. “خدمت به مردم” شد “دود مردم است.” هر دو حاوی صدای وو. شخصیت بودند و همسایگان در یک ورودی منوی کشویی.

نگران گسترش آنلاین طعنه دولت مرکزی تا آنجا پیش رفت به ممنوعیت همآوا و دیگر جدول دو طرفه. بنابراین مخالفان تبدیل شده است به معنای دیگر از انتشار. “فعالان دیدم فرصت های جدید در ویدئو به عنوان آن را آسان تر و ارزان تر در دوربین های دیجیتال و گوشی های تلفن برای ضبط و مشاهده و همچنین توزیع” گفت: Dechen پمبا تبتی فعال حقوق بشر در لندن که ویرایش سایت بالا قله خالص زمین است. اما در اواخر aughts حزب کمونیست تا به حال سوار بر تلاش برای کارشناسی ارشد گفتار فن آوری—یکی زد که به صورت موازی با iFlytek رشد به عنوان یک مصرف کننده صوتی شرکت.

در سال 2009 Meng Jianzhu سر از چین در وزارت امنیت عمومی سفر به حرفه و بازدید iFlytek مقر. با توجه به گزارش های ارسال شده در دولت مرکزی سایت او صحبت کرد وجود دارد نیاز به “امنیت عمومی ارگان ها را از نزدیک همکاری با شرکت های فن آوری” برای ایجاد “پیشگیری و کنترل سیستم است.” به عنوان CCP است amped تا آن قابلیت نظارت بیش از دهه گذشته آن نصب شده تا میلیون ها نفر از دوربین های دیجیتال, معرفی الکترونیکی کارت شناسایی و املاک-ثبت نام آنلاین و ساخته شده با تکنولوژی محور “هوشمند” شهرستانها. iFlytek فناوری کمک کرده است دولت به ادغام سیگنال های صوتی به این شبکه های دیجیتال نظارت با توجه به دیده بان حقوق بشر.

این شرکت حاکی از گسترده تر دولت چین تلاش به نام “نظامی-مدنی فیوژن” که با هدف مهار پیشرفت در چین با تکنولوژی بخش نظامی ممکن است. “iFlytek است کمک نظامی-مدنی fusion کاملا فعال می گوید:” السا Kania یک محقق مرکز امنیت نوین آمریکا در واشنگتن که مطالعات هوش مصنوعی در چین است. “عناصر وجود دارد این شرکت که به دنبال برنامه های کاربردی مصرف کننده اما امنیت عمومی پلیس و دفاع گرا برنامه های کاربردی به نظر می رسد به طور قابل توجهی به عنوان به خوبی.” این شرکت تا به ترویج محصولات خود را به مردم و ارتش آزادیبخش با توجه به شهادت که Kania ارائه شده به کنگره در سال گذشته است. او می افزاید: “روشن نیست که فایروال یا بخش” بین مصرف کننده و دیگر دولت گرا برنامه های کاربردی. (سخنگوی رسیده از طریق Chartwell استراتژی گروه گفت که iFlytek توسعه فن آوری های نظامی و نمی خواهد اظهار نظر در مورد شرکت های امنیتی کار می کنند و یا اینکه اطلاعات جمع آوری شده از طریق iFlytek مصرف کننده محصولات firewalled از آن دولت پروژه های. )

برای CCP نظارت گفتار به نظر می رسد در مورد بیش از سانسور. “مجموعه ای از صدا و داده های ویدئویی کمک می کند با شناسایی افراد در شبکه های, چگونه با مردم صحبت می کنند آنچه که آنها در مورد مراقبت از خود و آنچه که می روند می گوید:” سامانتا هافمن یک تحلیلگر در استرالیا سیاست راهبردی موسسه سایبر مرکز در کانبرا است.

iFlytek به اختراع یک سیستم است که می تواند از طریق الک کردن حجم زیادی از فایل های صوتی و تصویری به منظور شناسایی فایل های که کپی شده است و یا اعلان مجدد—بخشی از یک عملیات که ثبت اختراع توضیح می دهد که به عنوان “بسیار مهم در امنیت اطلاعات و نظارت بر افکار عمومی است.” iFlytek پاسخ داد که “تجزیه و تحلیل داده های صوتی و تصویری می توانید تعدادی از برنامه های کاربردی بالقوه از جمله شناسایی آهنگ های محبوب, تشخیص دادن تماس گیرنده و غیره.”

اما iFlytek می کند فعال کردن امنیت کار می کنند. در سال 2012 وزارت امنیت عمومی ماشین آلات خریداری شده از iFlytek متمرکز هوشمند تکنولوژی صدای. وزارت انتخاب استان آنهویی که در آن iFlytek مستقر است به عنوان یکی از خلبان مکان برای تدوین صدا-الگوی پایگاه داده یک فروشگاه از مردم گفتار منحصر به فرد است که فعال کردن مقامات برای شناسایی بلندگو با صدای از صدای خود را.

این پروژه متکی به یک iFlytek محصول به نام پزشکی قانونی هوشمند Audio Studio یک ایستگاه کاری است که شامل بلندگو میکروفن و یک برج دسکتاپ. این واحد که با توجه به یک سال 2016 دولت های محلی تهیه اطلاعیه فروش برای حدود $1,700 می تواند شناسایی افراد بر اساس ویژگی های منحصر به فرد از صدای خود را. یک iFlytek کاغذ سفید آپلود آنلاین در سال 2013 سیاهی voiceprint و یا سخنران به رسمیت شناختن به عنوان “تنها شناسایی بیومتریک از روش های است که می تواند عملکرد از راه دور” اشاره کرد که “در دفاع زمینه voiceprint شناسایی تکنولوژی می تواند تشخیص دهد که آیا وجود دارد از سخنرانان کلیدی در یک مکالمه تلفنی و سپس پیگیری محتوای مکالمه.” این ایستگاه کاری می تواند یک قطعه صوتی و مقایسه آن در برابر صدای 200 سخنرانان و انتخاب فرد صحبت کردن در کمتر از دو ثانیه با توجه به کاغذ سفید.

کشورهای دیگر نیز با استفاده از voiceprint برای به رسمیت شناختن اطلاعاتی اهداف. با توجه به طبقه بندی اسناد به بیرون درز کرده توسط ادوارد اسنودن, آژانس امنیت ملی به مدت طولانی استفاده می شود این ابزار برای نظارت بر تروریست ها و اهداف دیگر است. NSA تحلیلگران با استفاده از بلندگو به رسمیت شناختن به عنوان مثال برای تایید هویت از صدام حسین و اسامه بن لادن و Ayman al-Zawahiri در فایل های صوتی و اف بی آی دارای یک بازوی تحقیقاتی اختصاص داده شده به فن آوری است. نکات دقیق وظریف پس از فروش یک سیستم به نام Nuance شناسه که در آن گفت: اجازه اجرای قانون را به “انجام جستجوهای برابر میلیون ها نفر از voiceprints در عرض چند ثانیه.” آمریکا اداره زندانها گزارش جمع آوری و ذخیره زندانیان voiceprints به منظور نظارت بر تماس های تلفنی خود را.

در سال 2017 دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش جزئیات iFlytek دولت کار می کنند. مایا وانگ یک محقق با حقوق گروه می گوید که این شرکت ابزار ضروری بخشی از طرح “ساخت دیجیتال دولتی توتالیتر”—یک شارژ تلفن شرکت “بی اساس و پوچ است.” iFlytek صدای فن آوری بیومتریک را “ردیابی و شناسایی افراد ممکن است” وانگ می گوید. در برخی از نقطه نجیب تلاش برای اصلاح زبان چینی و سهولت ارتباطات شد غیر قابل تشخیص از یکی برای کنترل آن.

این شرکت مانند بسیاری از ما با تکنولوژی شرکت مدعی است که فن آوری آن است “استفاده میکرد ،

iFlytek کار آمده در معرض سوء ظن در مناطقی که تهدیدی برای این قاعده است. یکی تمرکز بیشتری تبت از نظر فرهنگی متمایز بخشی از غرب چین که در آن افراد به مدت طولانی مبارزه برای حاکمیت. در لهاسا iFlytek cofounded یک آزمایشگاه در تبت دانشگاه است که با تمرکز بر سخنرانی و فن آوری اطلاعات. این شرکت می گوید هدف از این آزمایشگاه است “حفظ و درک بیشتری از اقلیت گویش و برای کمک به محافظت از تبت فرهنگ است.” این شرکت همچنین باعث می شود یک تبتی ورودی برنامه به نام Dungkar که به معنی “پوسته صدف حلزونی,” نماد فرخنده در بودیسم تبتی است.

به گفته دیده بان حقوق بشر iFlytek فناوری به نظر می رسد برای فعال کردن نظارت در سین کیانگ منطقه در شمال غرب چین با جمعیت عمدتا مسلمان اویغوری گروه اقلیت. در سال های اخیر دولت چین محکم گرفتن آن در Uighurs, کارآموزی بیش از یک میلیون نفر در اردوگاه های کار و کشاورزی کردن دیگران به کارخانه ها به عنوان بیگاری. ساکنان ساخته شده اند برای نصب پرستار بچه برنامه بر روی تلفن های خود را به داده های بیومتریک به طور منظم در محل بازرسی و فرهنگی بازرسان در خانه های خود. در مواد رسمی این بازرسان به نام با ظاهری هیچ اشاره ای طنز “خواهر بزرگ و برادر بزرگ.”

سرکوب است که شاید شدید ترین در کاشغر یک شهر باستانی در جاده ابریشم بود که یک بار عمده مقصد برای گردشگران است و در حال حاضر به حداقل یک دوجین از اردوگاه های اقامت اجباری. در سال 2016 پلیس در کاشغر قرارداد با یک iFlytek تابعه به خرید 25 voiceprint پایانه است. با توجه به تدارکات قرارداد این تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای جمع آوری نمونه گفتار برای بیومتریک پرونده است که همچنین می تواند شامل عکس و اثر انگشت و DNA نمونه ها. همان تابعه کمک کاشغر دانشگاه ادغام داده های بزرگ در محوطه دانشگاه به منظور حصول اطمینان از آن “امن و پایدار” در “قومی” محیط زیست با توجه به فرعی وب سایت.

در ماه مه سال 2016 iFlytek استراتژیک امضا توافق نامه همکاری با آژانس است که در عمل زندانها در سین کیانگ. معلوم نیست دقیقا چه iFlytek به تکنولوژی مورد استفاده در این زمینه اما در یک پست در Sohu چینی پلت فرم اظهار داشت که iFlytek کار “حصول اطمینان از امنیت و ثبات در زندان است.”

یک گروه از دانشمندان ما ملاقات با یک عضو iFlytek رهبری در پکن تابستان گذشته تحت فشار قرار دادند و او را در این شرکت کار در سین کیانگ: “او مشخص می شود آن را به عنوان” ما در حال کمک به دولت برای درک بهتر Uighurs از طریق ارائه آن زبان قابلیت های'” یک تحلیلگر امنیتی که در آنجا بود به من گفت.

وانگ دیده بان حقوق بشر می گوید: این واقعیت است که iFlytek می سازد “هر دو خوش خیم برنامه های کاربردی تجاری و همچنین نظارت برنامه دقیقا همان چیزی است که باعث می شود آنها را بسیار مشکل ساز است.” iFlytek داده از پروژه های دولت است که به احتمال زیاد مورد استفاده قرار گیرد به بهبود آن در محصولات مصرفی—و بالعکس. “آنها می توانند آموزش کامل و خود هوش مصنوعی سیستم در تعداد زیادی از نمونه های جمع آوری شده از طریق نه تنها خود را تجاری بلکه از طریق نظامی و پلیس برنامه های کاربردی” او می گوید. هر بار یک مسافر صحبت می کند به مترجم خود کلمات خوراک الگوریتمی جعبه سیاه است. تمام گفته iFlytek فن آوری های وعده به طور چشمگیری تغییر شکل زندگی مردم در چین و جاهای دیگر با تبدیل یک فرد به صدای هر دو یک زمان بسیار مهم-بهینه ساز و غیر قابل اجتناب نشانگر هویت خود را.

در سال های اخیر iFlytek وارد مرحله بین المللی گسترش مبادله همکاری تحقیقاتی با دانشگاههای کانادا و نیوزیلند و ایالات متحده است. به مناسبت قرارداد خود را با دانشگاه MIT CSAIL آزمایشگاه مدیر Daniela Rus گفت: مشارکت خواهد تمرکز بر پرداختن به “بزرگترین چالش های قرن 21” توسط “پیدا کردن راه هایی برای بهتر مهار نقاط قوت هر دو انسان و هوش مصنوعی است.” منتقدان این همکاری تا به حال بیشتر بدبینانه مشاهده: iFlytek داد نامعلومی مبلغ پول در ازای اعتبار از MIT با نام تجاری.

وی هشت ماه پس از دیده بان حقوق بشر در معرض iFlytek کار در سین کیانگ و به عنوان آگاهی از تلقین اردوگاه گسترش برخی از محققان MIT رشد نگران. آلن Lundgard یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در CSAIL به من گفت که او آموخته است که کار خود را خواهد بود بودجه توسط iFlytek تنها پس از او آغاز شده و موقعیت خود را در آزمایشگاه است. زمانی که او فرستاده CSAIL مدیر به توضیح است که او اخلاقی اعتراض به دریافت پول از این شرکت مدیر پاسخ داد که او می تواند پیدا کردن دیگر بودجه برای کار خود را. اگر او نبود, او گفت:, Lundgard را مجبور به بازگشت پرداخت که او در حال حاضر دریافت کرده است.

در تابستان گذشته پس از گزارش های مطبوعاتی نشان داد که مجرم جنسی جفری اپستاین و دولت سعودی تا به حال بودجه دیگر آزمایشگاه MIT دانشجویان و کارکنان صحنه یک سری از تظاهرات و CSAIL در توافق با شرکت های فن آوری محوری شد به کانون توجه است. “نگرانی در مورد فعالیت های نظارتی در چین بسیار واقعی می گوید:” راجر لوی مدیر دانشگاه MIT محاسباتی روان آزمایشگاه. “MIT نیاز به بسیار جدی است که ما وارد یک تعامل با دیگر نهاد ما وام آن را یک نوع اعتبار است.”

در ماه اکتبر وزارت بازرگانی قرار می گیرد iFlytek در دولت ایالات متحده نهاد فهرست شرکت های مشمول محدودیت های صادرات. در پاسخ لیو کینگ فینگ ارسال شده یک مبارز داند در iFlytek سایت چینی است که کمی به برطرف کردن برداشت از نزدیک دولت خبر داد. “بدون انقلاب شهدا با دادن خون خود را امروز خواهد بود وجود دارد هیچ چین مدرن” آن را بخوانید. “بدون رفاه و توسعه مدرن چین iFlytek نمی توانست به عرضه در این مرحله صنعتی … هیچ نیرویی است که می تواند ما را متوقف اعتماد به نفس و سرعت در ایجاد یک جهان زیبا با هوش مصنوعی!” روز بعد وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo در لمس كردم در سین کیانگ در یک سخنرانی. “صفحات جورج اورول 1984 در حال آمدن به زندگی وجود دارد,” او گفت:.

در پاییز گذشته در پاسخ به ایمیل فرستاده سوال CSAIL سخنگو گفت که علاوه بر این از iFlytek به نهاد لیست تا به حال باعث یک بررسی توسط MIT اما در این فاصله CSAIL ادامه خواهد داد با مشارکت و همکاری است. در ماه آوریل پس از سیمی فرستاده بیشتر سوالات MIT اعلام کرد که آن را به حال فسخ رابطه در ماه فوریه. دانشگاه نمی خواهد فاش منطق. همانطور که برای Lundgard بودجه یک سخنگوی پاسخ داد که “این موسسه باید توازن بین بودجه در دسترس برای انجام تحقیقات و ترجیحات فردی از محققان.”

زمانی که من به ذکر iFlytek کار به یک دوست در شانگهای او گفت: آن او را به یاد داستان “شهر سکوت” توسط چینی ها, داستان تخیلی علمی نویسنده Ma Boyong. داستان مجموعه در آینده جامعه ای که در آن سخنرانی شدیدا کنترل می شود. مردم باهوش هستند و در تطبیق با هر حد تبدیل به homonyms و زبان عامیانه به دور زدن سانسور و در زمان مقامات متوجه است که تنها راه برای واقعا کنترل گفتار به انتشار یک لیست از کلمات سالم ناکرده همه نظر در لیست و نظارت بر صدا و همچنین به عنوان متن. در هر زمان شخصیت برگ خانه او را به پوشیدن یک دستگاه به نام شنونده که مسائل هشدار هر زمان که او دستگیر میشوند از لیست مورد تایید کلمات. عرصه تحریم سخنرانی کاسته روز به روز.

در نهایت شخصیت کشف وجود یک راز صحبت کردن در باشگاه که در یک آپارتمان محاصره شده توسط سرب پرده, اعضای, می گویند هر چه می خواهند رابطه جنسی داشته و مطالعه 1984. احساس دوباره زنده او متوجه می شود که او شده است سرکوب “قوی حسرت به صحبت کنید.” این برخورد کوتاه با امید squelched زمانی که مقامات توسعه رادار غذاهای که می تواند رهگیری سیگنال از طریق سرب پرده. در پایان داستان وجود دارد سالم و کلمات سمت چپ و قهرمان پیاده روی شهرستان mutely به تنهایی با افکار خود را. “خوشبختانه, آن را هنوز رتبهدهی نشده است امکان پذیر است برای محافظت از ذهن با فناوری” کارشناسی ارشد می نویسد.

چینی ها نظارت دولت است گاهی اوقات درگیر آنچه محقق Jathan Sadowski تماس “Potemkin هوش مصنوعی”—فن آوری است که به نظر می رسد همه قدرتمند است. اما در سطح عملی که آیا این فن آوری است به عنوان دقیق به عنوان آگهی باعث می شود کمی تفاوت. هنگامی که مردم تصور کرده اند که دولت می تواند آنها را با استفاده از فقط چند ثانیه از ره صوتی آنها شروع به خود سانسور. برادر بزرگ است درونی.

من منعکس شده در این ماه آوریل گذشته در حالی که بازدید از شانگهای. یک روز من در زمان مترو به نمایشگاه ملی و مرکز کنوانسیون در شهر لبه غربی برای حضور در شانگهای خودکار نشان می دهد. iFlytek یکی از غرفه داران و زمانی که من آن رسیده غرفه یک ویدیو در حال بازی در یک صفحه نمایش بزرگ. آن را نشان داد clean-cut مرد جوان گرفتن در پشت چرخ از یک سدان. “سلام پیتر!” صدا گفت: به عنوان یک صفحه نمایش متصل به داشبورد دیدم تصویر خود را. پیتر مخابره به عنوان اگر او تا به حال شده است در انتظار تمام عمر خود را برای ماشین خود را به او را تشخیص دهد.

سفید شخصیت های فلش در سراسر نئون پس زمینه در جانشینی سریع, خیلی سریع به عنوان تقریبا پنهان است. درک نیازهای شما. ایجاد احساسات خود را. هوشمند تعاملی خودکار سیستم از آینده است.

فروش مرتبط زینگ به نام شیائو لینگ به من منجر به یک ایستگاه کوچک را امتحان کنید خودکار دستیار برای خودم. ما با قرار دادن در هدفون. “پرواز ماهی, hello!,” او گفت:, و صفحه نمایش بیدار شد.

“من می خواهم به گوش دادن به یک آهنگ” Xing گفت و saccharine پاپ تعداد لعنتی به من گوش. او به من نشان داد چگونه برای خرید بلیط هواپیما به پکن با چند صدای ساده نشانه یک ویژگی برای کاربران در دسترس است که اتصال خود را Alipay یا WeChat پرداخت موبایل پرداخت حساب. زینگ افزود که پرواز ماهی بود که همیشه در آماده است.

iFlytek مجازی دستیاران اغلب به نام “چین سیری” اما زینگ فکر می کردم که مقایسه انجام داد این شرکت زیانی. “با Siri شما را به گفتن” Hey, Siri “هر زمان” او به من گفت. “این بسیار مکانیکی است.” در آمریکا شرکت هایی مانند اپل مبارزه کرده اند سخت در برابر ادراک است که دستگاه های خود را همیشه در حال گوش دادن. در چین اگر چه آن را یک نقطه فروش. “شما فقط باید آن را بیدار و پس از آن بیدار” Xing گفت: از پرواز ماهی.

من اسیر گفتگو با ضبط دیجیتال و در زمان یادداشت به عنوان او صحبت کرد. زمانی که من نگاه به عقب در صفحه نمایش من تو را دیدم که من تنها کسی که تا به حال ساخته شده و ضبط شده است. سمت راست وجود دارد در تعاملی هوشمند خودکار سیستم از آینده بود و یک رکورد کامل از تمام کلمات ما.


هنگامی که شما خرید چیزی با استفاده از خرده فروشی لینک در داستان ما, ما ممکن است کسب یک کمیسیون وابسته. بیشتر بخوانید درباره چگونه این کار می کند.


مارا HVISTENDAHL (@marahvistendahl) نویسنده دانشمند و جاسوسی. او در آخرین نوشته در مورد یک قتل-برای-استخدام وب سایت در موضوع 27.05.

این مقاله به نظر می رسد در شماره ژوئن. مشترک شدن در حال حاضر.

اجازه دهید ما می دانم آنچه شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر در [email protected]


بزرگ تر سیمی داستان
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • شات اول: در داخل Covid واکسن سریع آهنگ
  • بی امان راه اندازی برای ردیابی سریع فورد self-driving cars
  • این کارگزاران بازار سهام از سحر و جادو: جمع آوری بازی برای نگه می دارد
  • زوم برش آن را برای شما ؟ سعی کنید به کاوش در دنیای مجازی
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • ✨ خود را بهینه سازی صفحه اصلی زندگی ما با دنده تیم بهترین میدارد از ربات خلاء به قیمت مناسب تشک هوشمند بلندگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de