چگونه یک سگ واقعی تدریس یک ربات سگ به پیاده روی

زمانی که بوستون دینامیک ربات انسان نما می کند backflip یا آن نقطه سگ ربات دعوا کردن انسان باز می شود و درب باور نکردنی است, مهندسی سخت افزار مطمئن شوید. اما آنچه شما نمی بینید شدید پیچیده اساسی کد است که باعث می شود آن را ممکن است. آنچه می آید که به راحتی به شما—خوب شاید نمی backflips فقط راه رفتن—نیاز شدید هماهنگی که roboticists مجبور به تکرار یک نوع رقص از موتور کار در کنسرت.

حیف مهندس که باید برای نوشتن از همه که کد. در گوگل, محققان یک سلاح مخفی برای آموزش ربات ها به حرکت است که هر دو مالیات کمتر و بیشتر شایان ستایش: سگ. آنها با قرار دادن دندان نیش بر روی تردمیل و حرکت-ضبط ویدئوها و سپس غذا که داده ها را به یک شبیه ساز برای ایجاد یک نسخه دیجیتال از پوچ. سپس محققان ترجمه نسخه دیجیتال از واقعی سگ به یک نسخه دیجیتال از چهار پا خود ربات—Laikago که مستطیل شکل بدن و پاها. سپس آنها پورت این الگوریتم به نسخه فیزیکی Laikago. (ربات به نام پس از لایکا شوروی فضا سگ که حیوانی به مدار زمین است.)

یک ربات کار می کند کاملا متفاوت از یک بیولوژیکی سگ; این موتور به جای عضلات و در کل خیلی سنگین تری. اما به لطف این کار ترجمه Laikago آموخته است به حرکت می کند مانند یک زندگی واقعی سگ. نه تنها که خود آموخته است که راه رفتن سریع تر از سریع ترین راه های ارائه شده توسط تولید کننده ربات—هر چند انصاف در آن نیست و در عین حال به عنوان پایدار است. این سیستم جدید می تواند اولین گام (با عرض پوزش) به سمت روبات که یادگیری به حرکت نیست با تشکر از جامع برنامه نویسی اما با تماشای ویدئوها از حیوانات در حال اجرا و پریدن.

“اشکال با نوع دستی رویکرد این است که آن را واقعا نمی مقیاس پذیر برای هر مهارت است که ما می خواهیم یک ربات برای انجام” می گوید: AI محقق Jason پنگ سرب نویسنده در یک مقاله جدید توصیف سیستم. “ما نیاز به مهندسی ساعت به منظور به آمده تا با استراتژی های مختلف.”

با این رویکرد جدید تقویت الگوریتم های یادگیری انجام بسیاری از کار. حتی اگر آنها هر دو چهارپا ربات بدن کاملا متفاوت از بدن سگ را طوری در کامپیوتر شبیه سازی های دیجیتال نسخه از این ربات به شکل از چگونه به تقلید از حرکت از نسخه دیجیتال از سگ به طور مستقیم و بدون کپی کردن آن در مکانیک. “پس آنچه را که تقویت یادگیری الگوریتم می کند این است که آن را در تلاش برای پیدا کردن یک راه است که اجازه می دهد تا ربات به عنوان نزدیک به مرجع اصلی حرکت که ممکن است” پنگ می گوید.

این الگوریتم تلاش می کند جنبش های تصادفی و دیجیتال “پاداش” اگر آن را می شود نزدیک به سگ مرجع motion—اساسا thumbs-up message که می گوید که خوب بود انجام این نوع از چیزی دوباره. اگر آن تلاش می کند چیزی که خیلی داغ می شود یک دیجیتال “منفی”—آیا انجام این نوع از چیزی دوباره. با این سیستم پاداش بیش از بسیاری از تکرارها شبیه سازی ربات می آموزد خود را به حرکت می کند مانند سگ.

چالش بعدی این است که شناخته شده به عنوان سیم کارت-به-real; است که مصرف چه سیستم یاد شده در شبیه سازی و گرفتن آن را به کار در یک فیزیکی ربات. این مشکل است زیرا یک شبیه سازی ناقص است و بسیار-نسخه ساده شده ای از جهان واقعی است. جرم و اصطکاک می شوند به عنوان دقیق که ممکن است اما نه کاملا. اقدامات شبیه سازی ربات در دنیای دیجیتال نیست نقشه دقیقا به حرکات ربات واقعی در آزمایشگاه است.

حسن نیت ارائه میدهد از گوگل

بنابراین پنگ و همکارانش ساخته شده است نه یک قطعی ربات, شبیه سازی, اما طیف وسیعی از امکانات برای چه ربات رفتار می شود. آنها تصادفی اصطکاک در شبیه سازی و برای مثال بهینه سازی زمان تاخیر بین زمانی که شما ارسال ربات فرمان و هنگامی که آن را در واقع اجرای سفارش. “ایده این است که اگر ما آموزش شبیه سازی با تنوع به اندازه کافی, آن ممکن است به اندازه کافی خوب مجموعه ای از استراتژی هایی است که یکی از این استراتژی ها را در دنیای واقعی” پنگ می گوید.

همه از این استراتژی های مناسب برای ربات به جلو راه—آنها نمی خواهید آن را به حرکت می کند تا به سرعت و یا با خشونت که آن را آسیب خود و یا انسان است. این سیستم در حال حاضر ساخته شده آن فاجعه بار ترین اشتباهات در کامپیوتر شبیه سازی—به یاد داشته باشید کسانی که demerits—به طوری که ربات نمی کند باید آنها را در دنیای واقعی است. اما برخی از کسانی که رفتارهای منجر به بهتر راه رفتن بیش از دیگران است. آنها به پایان رسید تا بودن قابل ملاحظه ای سگ-مانند رفتار با وجود این ربات فقدان یک سگ آناتومی; محققان حتی آن را به تعقیب آن وجود ندارد دم در حال چرخش در اطراف در محافل. آن را نیز یاد گرفته چند که نیست سگ مانند و در همه حال مانند رقص از انیمیشن های ایجاد شده توسط یک هنرمند.

حسن نیت ارائه میدهد از گوگل

روشن می شود, این اولین بار نیست که roboticists باید نگاه به حیوانات حرکت الهام بخش است. بوستون دینامیک نقطه ربات بدیهی است که پس از مدل مایع حرکت چهارپایان و اطلس های انسان نما است که پس از مدل کسانی از مردم است. با در نظر گرفتن چنین الهام نقطه می clamber بیش از سخت ترین موقعیتهای لطف دقت-کد الگوریتم کنترلی.

این سیستم جدید? نه آنقدر. “این چیزی است که راه رفتن در اطراف در طبقه مسطح می گوید:” کریس Atkeson یک roboticist در دانشگاه کارنگی ملون که نبودم درگیر در پژوهش. “دولت از هنر است که راه فراتر از آن است که در شرایط ناهموار به خصوص بوستون دینامیک مسائل است.”

اما وجود دارد یک تصویر بزرگتر: اگر ما می خواهیم روبات به تواند مفید باشد در یک محیط مانند خانه آنها باید یاد بگیرند که مانند ما یاد بگیرند. فکر می کنم آخرین باری که شما تلاش برای باز کردن یک شیشه. شما نمی در نهایت به آن فوق العاده بالا ، شما رفت و به ظروف کشو در آوردم و یک قاشق و بازدارنده برداشته لبه درب انتشار مهر, دلیل این که شما یک بار دیگر دیدم بشر انجام همان.

حسن نیت ارائه میدهد از گوگل

“بیایید می گویند که این است که چگونه ما همه چیز را می گوید:” Atkeson. “پس به چه معنا است ؟ که به معنی شما رو به این کتابخانه عظیم از مسائل شما را دیده ام دیگر انسان انجام دهد. اگر شما در حال ارائه شده با یک وضعیت است که در کتابخانه شما باید برای نگاه در میان عناصر و پیدا کردن یک زن و شوهر از موارد که به نظر می رسد و شاید در میان عبارات دیگر جا دادن و یا انتخاب نزدیک ترین و با استفاده از تکنیک های این مقاله به آن کار را برای مشکل شما واقعا در مورد مراقبت.”

آن را به یک کل بسیاری از کار برای ساخت یک کتابخانه از حرکات است که خواهد بود مفید به پا روبات. اما doggonit آن را بهتر از برنامه نویسی همه چیز.


بزرگ تر سیمی داستان
  • موضوع: چگونه همه ما حل بحران آب و هوا
  • چرا زندگی در طول یک بیماری همه گیر احساس حقیقی
  • خوب Zoomer! چگونه برای تبدیل شدن به یک ویدئو کنفرانس قدرت کاربر
  • خدمات پستی را تعجب آور نقش مهمی در زنده ماندن روز قیامت
  • آمازون کارگران مواجه با خطرات بالا و چند گزینه
  • 👁 چرا نمی توانید AI درک علت و اثر ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>