ویروس ها — کوچک بیماری زا انگل است که می تواند آلوده انواع اشکال زندگی شده اند به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته اما بسیاری از رمز و راز ماندند. یکی از این رمز و راز است چگونه کروی ویروس circumvents انرژی موانع به شکل متقارن پوسته.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری فیزیکدان رویا زندی در دانشگاه کالیفرنیا ساخته شده است پیشرفت در حل این رمز و راز. به گزارش تیم در یک مقاله منتشر شده در ACS Nano که یک فعل و انفعال از انرژی در سطح مولکولی باعث شکل گیری یک پوسته ممکن است.

شناخت عواملی که منجر به ویروسی مجمع می تواند فعال پزشکی تلاش برای جلوگیری از تکثیر ویروس و عفونت است. درک بهتری از چگونگی ویروسی پوسته — طبیعت نانو-ظروف — فرم است که از اهمیت حیاتی برای مواد و دانشمندان یک گام مهم در طراحی مهندسی نانو پوسته است که می تواند در خدمت به عنوان وسایل نقلیه برای رساندن مواد مخدر به اهداف خاص در بدن است.

زندی تیم بررسی نقش غلظت پروتئین و انرژی الاستیک در خود سازمان از پروتئین در منحنی سطح پوسته به درک چگونه یک ویروس circumvents بسیاری از انرژی موانع.

“درک اثر ترکیبی از انرژی الاستیک ژنوم و پروتئین تعامل و غلظت پروتئین در ویروسی مجمع به منزله دستیابی به موفقیت در کار ما” گفت: زندی استاد گروه فیزیک و نجوم است. “مطالعه ما نشان می دهد که اگر کثیف پوسته اشکال به دلیل بالا بودن غلظت پروتئین و یا قوی و جذاب تعامل سپس به عنوان پوسته بزرگتر هزینه انرژی الاستیک می شود که چندین اوراق قرضه می تواند شکسته و در نتیجه جداسازی قطعات و پس از آن سرهم از یک پوسته متقارن.”

چه virus

ساده ترین جسم فیزیکی در زیست شناسی, ویروس متشکل از یک پوسته پروتئین به نام capsid که محافظت آن اسید نوکلئیک ژنوم — RNA یا DNA. ویروس می تواند از فکر به عنوان تلفن همراه ظروف از RNA یا DNA است که خود را وارد مواد ژنتیکی به سلول های زنده. سپس آنها را بر روی سلول های تناسلی ماشین آلات برای تولید مثل خود را در ژنوم و capsid.

Capsid شکل گیری یکی از مهم ترین مراحل در فرایند از عفونت های ویروسی است. این capsid می تواند استوانه ای یا مخروطی شکل اما معمولا این فرض یک icosahedral ساختار مانند یک توپ فوتبال است.

بیستوجهی یک ساختار هندسی با 12 راس 20 و 30 طرف. یک مقام رسمی توپ فوتبال یک نوع icosahedron به نام کوتاه icosahedron; آن را تا 32 پانل برش به شکل از 20 شش ضلعی و 12 پنج ضلعی با پنج ضلعی از یکدیگر جدا شده توسط شش ضلعی.

ویروسی مجمع به خوبی درک نشده است چرا که ویروس ها بسیار کوچک هستند و اندازه گیری در نانومتر یک نانومتر بودن یک میلیاردم یک متر است. مجمع همچنین بسیار سریع اتفاق می افتد به طور معمول در میلی ثانیه, یک میلی ثانیه بودن یک هزارم ثانیه است. کار نظری و شبیه سازی های لازم برای درک اینکه چگونه یک ویروس رشد می کند.

“ویروسی پوسته بسیار متقارن” زندی گفت. “اگر یکی از پنج نقص و اشکال در محل اشتباه آن شکسته شدن تقارن. با وجود این حساسیت های ویروسی پوسته اغلب مونتاژ به خوبی تعریف شده متقارن سازه.”

نانو وسایل نقلیه

زندی توضیح داد که با توجه به کمبود داده های تجربی ویروس مجمع روند به خوبی درک نشده است. کار جدید پیدا خواص الاستیک از capsid پروتئین و جذاب تعامل بین آنها دست به دست به شکل بسیار متقارن تنظیمات هستند که انرژی بسیار پایدار است.

“توسط ریز تنظیم این پارامترها ما می توانیم کنترل نهایی ساختار و ثبات ویروسی capsids,” او گفت:. “این ویروسی capsids می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان نانو ظروف برای حمل و نقل مواد مخدر به عنوان محموله به اهداف خاص. آنچه باعث می شود آنها را بسیار امیدوار کننده برای دارورسانی و ژن تحویل اهداف است که آنها با ثبات بالا به جذب و بهره وری و سمیت کم.”

در حال حاضر برخی از گروه های تجربی در حال کار با شرکت های دارویی برای طراحی داروهایی که تداخل یا جلوگیری از ویروسی مجمع. آزمایشگاه او در حال کار با همکاران بین المللی برای طراحی و شبیه سازی برای درک بهتر ویروس مجمع.

“شناخت عوامل موثر بر ثبات نهایی سازه های ویروسی می تواند مواد مخدر تحویل فرآیندهای بیشتر قابل کنترل” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de