برای اکثر اجتماعی در حیوانات و حتی انسان توانایی تشخیص دوست در مقابل دشمن می تواند یک چالش است که اغلب می تواند منجر به زانو حرکت تند و سریع تجاوز. اما وقتی که می آید به گرفتن مورچه ها تهاجمی وجود دارد یک روش پیچیده تر به خود جنون.

در یک مطالعه جدید منتشر شده در این ماه در مجله زیست شناسی تجربیدانشمندان در وزارت علوم زیستی در Vanderbilt گزارش شواهد قطعی از مکانیزم خاصی در درون مورچه است که مسئول باز کردن رفتارهای تهاجمی نسبت به سایر مورچه ها. تحقیق — برای اولین بار به دقت اشاره کردن این ساز و دقیق آن نقش مورچه زیست شناسی — گزارش اجتماعی مشخصه که می تواند کمک به حساب تکاملی خود را برای موفقیت است.

“Eusocial مورچه ها یکی از بزرگترین داستان های موفقیت در زیست شناسی تکاملی تشکر در هیچ بخش کوچکی به خود رفتار سازمانی پیشرفته و پیچیده تعاملات اجتماعی گفت:” لورنس Zwiebel نویسنده ارشد این مقاله و کورنلیوس واندربیلت صندلی در علوم زیستی است. “سالها محققان فرض است که مورچه ها را خاص نشانگر شیمیایی که نقش کلیدی را در تعاملات خود را. آنچه ما را شگفت زده کرد این است که مورچه ها نه تنها این نشانگر اما نیاز به این سیگنال بسیار دقیق رمزگشایی توسط گیرنده های خاص باعث پرخاشگری است.”

یکی از مهم ترین جنبه های مورچه هویت توانایی تشخیص nestmates از غیر nestmates که به طور معمول به عنوان بد بازیگران. به آنها تکیه می کنند نشانگر شیمیایی ساخته شده از خاص odorants در بدن خود را که Zwiebel اشاره به عنوان یک “کت از بو” به منتشر می کنند پیچیده بوی بد ترکیب است که عمل به عنوان یک نوع از شخصی شناسه برای دیگر مورچه ها.

در این مطالعه محققان کشف کرده اند که مورچه ها را به بوی و به درستی رمزگشایی این ترکیبات خاص در مزاحم مورچه ها از دیگر مستعمرات به منظور “باز کردن” خود رفتار پرخاشگرانه و دفاع از لانه خود را. این نشان میدهد که مورچه ها به طور پیش فرض برای پذیرش و انتخاب پرخاشگری تنها در صورتی که به طور خاص باعث.

برای مطالعه این “قفل و کلید” مکانیسم Zwiebel و دانشجوی کارشناسی ارشد Stephen فرگوسن سرب نویسنده در این مطالعه جمع آوری Camponotus floridanus مورچه ها از نه مجزا کلنی های جمع آوری شده در سراسر کلید های فلوریدا.

قبل از تست آنها با استفاده از مواد شیمیایی خاص عامل قبلا کشف شده توسط Zwiebel آزمایشگاه برای جلوگیری و یا بیش از حد تحریک مورچه odorant گیرنده. آنها راه اندازی مینی دوئل عرصه را برای دو مورچه ها (یا از همان یا مستعمرات مختلف) تعامل و اگر آنها تصمیم مبارزه. در هر عرصه آزمون آنها فیلم برداری مورچه ها به نمره تعاملات خود را بر اساس رفتارهای تهاجمی — که رایج ترین آنها lunging گاز گرفتن و یا کشیدن.

در حالی که مورچه ها با حالت عادی گیرنده ادامه داد: برای تشخیص و مبارزه با مورچه ها از دیگر مستعمرات مورچه ها با مسدود یا بیش فعال گیرنده نمایش داده می شود به طور چشمگیری کاهش رفتار پرخاشگرانه.

“پذیرش دوستان و رد دشمنان یکی از مهم ترین تصمیمات یک مورچه کارگر باید گفت:” فرگوسن. “مطالعه ما نشان می دهد که از مواردی است که روشن و بدون ابهام تهدید مورچه ها هستند احتمال بیشتری برای پذیرش از آنها به تهاجمی. این فرایند ممکن است کمک به موفقیت تکاملی این حشرات وجود دارد و ممکن است درس های مهم در مورد معتدل تجاوز به اجتماعی دیگر موجودات از جمله انسان است.”

این تحقیقات توسط یک کمک مالی از موسسه ملی بهداشت و با وقف کمک های مالی از دانشگاه واندربیلت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه. Original نوشته شده توسط اسپنسر Turney. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی