چگونه آب و هوا کشته مرجان

یک تیم از آب و هوا-عوامل مرتبط با آن مسئول عظیم مرجانی استرالیا سفید کننده صورت 2016. اگر ما در حال شمارش مجرمان: این دو دریا یکی زمین.

اولین ال نینو آورده گرم آب به مرجان دریای در سال 2016 تهدید استرالیا دیواره بزرگ مرجانی را مرجان. در دراز مدت گرمایش جهانی به معنای حتی بیشتر گرما در این منطقه با توجه به جدید CIRES ارزیابی. و در یک ضربه نهایی که در سال زمینی heatwave جاروب بیش ساحل نامحدودی صخره سیستم به خوبی به زمستان Karnauskas یافت. نهایی تلفات: بیش از نیمی از مرجان در برخی از نقاط بزرگ مرجانی درگذشت.

“زمانی که بزرگ مرجانی سفید به شدت در سال 2016 آن را به دست آورده توجه جهانی گفت:” کریس Karnauskas, CIRES همکار دانشیار جوی و اقیانوسی دانشگاه کلرادو بولدر و نویسنده در این مطالعه از امروز در ژئوفیزیک پژوهش نامه. “برخی گمان آن بود گرمایش جهانی, دیگران فکر آن را ال نینو اما واقعی نقش آن دو نیرو را واقعا نمی شده است disentangled. به عنوان یک فیزیکی آب و هوا دانشمند با تعصب برای اقیانوس, من فکر کردم من باید حفاری در.”

Karnauskas جدا از دلایل بیش از حد آب گرم در شمال استرالیا مرجانی دریا — آب گرم به اندازه کافی به “سفید کننده” و کشتن مرجان به خصوص در بخش شمالی دیواره بزرگ مرجانی است. Karnauskas با استفاده از مشاهدات ماهواره ای و ریاضی روش اثر انگشت چه پدیده منجر به چه مقدار از گرم شدن کره زمین و هنگامی که. این تعامل از دو کلید چیزهایی که او در بر داشت که باعث مرجان-قتل گرما: یک دریایی heatwave به دنبال زمینی یکی دو تشدید گرمایش جهانی.

اول آمد دریایی heatwave. آن ال نینو که در ابتدا باعث افزایش سطح دریا متوسط با تغییر sun-مسدود کردن ابرها به دور از منطقه اما گرمایش جهانی روند افزایش آن شدت و گسترش آن توسط چندین ماه با بالا بردن پس زمینه متوسط. سپس یک landborne heatwave نقل مکان کرد و در سراسر شرق استرالیا و ریخته بیش از اقیانوس فقط به عنوان فاز اول دریایی heatwave بود ،

“به نظر می رسد که ال نینو آیا نقش و احتمالی گرما بود قطعا بالاتر به دلیل روند بلند مدت اما دلیل آن به طول انجامید تا زمانی که در واقع این زمینی heatwave کمین بیش شرقی استرالیا تا دریایی گرمایش رویداد فقط در نهایت پایانی و پس از آن: انفجار موج گرما به بیرون درز بیش از خط ساحلی” Karnauskas گفت. “که هوای گرم بیش از اقیانوس تغییر راه گرما رد و بدل شده بین اقیانوس و جو نگه داشتن اقیانوس گرم و سفید اضافی ماه یا بیشتر.”

افزایش درجه حرارت آب کردن شمال شرقی ساحل استرالیا باعث جرم مرگ مرجان ها در یک مقیاس بی سابقه است. آب گرم همچنان ادامه داشت و خسارت زیادی به اکوسیستم — به شدت تغییر ترکیب گونه های منطقه است.

“این یافته های جدید نشان می دهد که آب و هوا و تنوع و تغییر می تواند منجر به دریایی اثرات در تعجب آور ترکیبات از جمله موج گرما هر دو بر روی زمین و در اقیانوس” گفت: Karnauskas. “از موج گرما به طوفان ما نیاز به دو برابر کردن در تلاش برای درک پیچیدگی چگونه انسانی تغییر آب و هوا تاثیر شدید حوادث در آینده است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کلرادو در بولدر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im