چگونه فضانوردان فرار هنگامی که یک فضایی راه اندازی می رود اشتباه است ؟

SpaceX در حال آماده سازی برای اولین crewed اندازی آن خدمه کپسول اژدها. مهندسین باید سال ها وقت صرف برنامه ریزی برای چه اتفاقی می افتد اگر همه چیز به چپ چپ.

در مه 27, فضانوردان ناسا باب Behnken و داگ Hurley انتظار می رود برای تبدیل شدن به اولین انسان به یک اژدها سوار. دو فضانورد را گرفتن یک سوار به ایستگاه فضایی بین المللی در SpaceX خدمه کپسول اژدها به عنوان بخشی از نسخه ی نمایشی-2 ماموریت نهایی آزمون قبل از ناسا رسما گواهی خودرو برای انسان spaceflight. از آن خواهد شد اولین بار در نه سال است که ناسا فضانوردان را راه اندازی به فضا از ما—و تنها زمانی آنها تا کنون پرواز تجاری و موشک.

SpaceX صرف بیش از یک دهه در حال آماده شدن برای این ماموریت و این شرکت به سهم عادلانه خود را از موانع. آنها تا به حال چتر نجات را شکست و تست کپسول منفجر شود اما هر یک از این شکست کمک کرد تا شرکت خود را از خدمه کپسول حتی امن تر از قبل. نسخه ی نمایشی-2 ماموریت سیگنال است که مقامات ناسا معتقدند خدمه اژدها است که در نهایت به اندازه کافی قابل اعتماد با خیال راحت به حمل انسان به و از مدار. هنوز نسخه ی نمایشی-2 یک تست پرواز—پس چه اتفاقی می افتد اگر چیزی می رود اشتباه است ؟

مانند روسی سایوز کپسول است که تقبل قایق از آب عبور تمام فضانوردان به ایستگاه فضایی برای دهه گذشته SpaceX خدمه اژدها مجهز به سقط سیستم است که می توانید با زدن توپ فضانوردان به ایمنی اگر چیزی اتفاق می افتد در قبل ، حین و یا بعد از راه اندازی. اما شیطان در جزئیات است که چرا ناسا و اسپیس ایکس را صرف مقدار زیادی از زمان رفتن بیش های مختلف سقط جنین سناریو برای هر تصور احتمالی. سیمی با صحبت فعلی و سابق فضانوردان ناسا پرواز مدیر برای ماموریت به یاد بگیرند که چگونه آنها آماده برای غیر منتظره. (SpaceX, نمایندگان نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر.)

پد سقط جنین

حدود 3 ساعت قبل از پرتاب, Behnken و Hurley رول خواهد شد تا به سکوی پرتاب در یک تسلا. آنها را در یک آسانسور به بالای راه اندازی برج راه رفتن پایان خدمه دسترسی بازوی پاپ تخم در خدمه اژدها و بالا رفتن داخل. که در آن نقطه آنها شروع یک سری از سیستم چک است که تعیین کند که آیا همه چیز برای راه اندازی. بخش مهمی از این فرایند است که مسلح کردن خدمه اژدها سقط سیستم.

سه راه وجود دارد به ماشه کپسول را سقط سیستم و یک بار آن را روشن است. خدمه می توانید با کشیدن یک دستگیره در داخل فضاپیما; کنترل ماموریت می توانید با ارسال یک فرمان از راه دور به فضاپیما; یا به هنر و صنعت خود را به طور خودکار می توانید شروع به این ترتیب اگر آن را تشخیص مشکل در موشک. این باعث خواهد شد که هشت کوچک SuperDraco موتور موشک در کپسول به آتش کشیدند و آن را بلند و دور از موشک.

یک پد سقط جنین است که عمدتا برای محافظت از فضانوردان از خطر انفجار در طول 45 دقیقه است که این موشک است که لود شده با سوخت. یک پد انفجار تنها یک بار اتفاق افتاده است قبل از اینکه در SpaceX تاریخچه; در سال 2016 این شرکت از دست رفته یک موشک فالکون 9 و ماهواره ای خود حمل بار در طول سوخت. “SpaceX است پس از انجام تغییرات به طراحی خود را برای کمک به کاهش است که می گوید:” Zeb اسکویل ناسا پرواز مدیر آزمایشی-2 ماموریت. “اما این دقیقا همان نوع سناریو یک پد سقط جنین محافظت می کند.”

هنوز هم آن را یک رویداد برای یک فضاپیما سرنشینان. در یک ماده از ثانیه کپسول می رود از یک وقفه به موشک بطرف بالا و در حدود 350 مایل در ساعت. در طول سقط جنین های فضانوردان تجربه نیروهای بیش از چهار برابر قوی تر از جاذبه صعودی حدود یک مایل و نیم قبل از کپسول پاشیده در اقیانوس اطلس تحت چتر نجات. آن را یک مانور برای شرایط اضطراری.

اگر فضانوردان نیاز به تخلیه در کمتر از شرایط وخیم آنها می توانید گرفتن یک سوار به زمین در یک zipline متصل به برج. برای مثال, اگر راه اندازی می شود به نام بعد از موشک است که سوخت این روند طبیعی است که به نگه داشتن فضانوردان در کپسول تا سوخت تخلیه شده است. سپس آنها می توانند به پایین برج به همان شیوه آنها بالا رفت. اما اگر یک مشکل وجود دارد تخلیه سوخت این مهم به خدمه به دور از زندگی موشک ASAP پس مشکل را می توان ثابت. آن را حس برای قرار دادن فضانوردان در معرض خطر با انجام یک سقط بنابراین به جای آنها استفاده از zipline خود را سریع دور شو.

در پرواز سقط جنین

خدمه اژدها سقط سیستم باقی می ماند مسلح برای کل آن سفر به فضا است. پس از پرتاب, اسکویل می گوید که این تصمیم به سقط جنین توسط خدمه اژدها نرم افزار چون هر چیزی که می رود اشتباه اتفاق می افتد در کسری از ثانیه. “شما نمی توانید تعداد در زمان پاسخ از پرواز کنترل و یا خدمه به این اقدامات” او می گوید.

کامپیوتر در خدمه اژدها در حال تماشای برای چیزهایی مانند تغییرات غیر منتظره در شتاب و یا هر گونه انحراف از این انتظار می رود مسیر پرواز. ناسا تقسیم موشک را صعود به هفت “مراحل سقط جنین است.” هر مرحله از راه اندازی تا پارامترهای مختلف را که باعث سقط جنین و پروتکل برای چه این کپسول می تواند کنترل شود. این یک عمل تعادل ظریف—به سقط سیستم باید در هر زمان مورد نیاز است اما نمی توان آن را آنقدر حساس است که آن را باعث زمانی که همه چیز خوب است. اسکویل می گوید که گرفتن پارامترهای مناسب مورد نیاز در حال اجرا هزاران نفر از شبیه سازی های کامپیوتری که پرتاب تصادفی تغییرات پارامتر در کپسول های کامپیوتر برای دیدن چگونه آنها را پاسخ دهند.

ترین, خطرناک بخشی از راه اندازی رخ می دهد در دوم سقط جنین مرحله. این نقطه اوج آیرودینامیک استرس شناخته شده به عنوان “max q” است که رخ می دهد در حدود یک دقیقه و نیم پس از راه اندازی. این موشک در حال حرکت است در مورد 1500 مایل در ساعت و در تمام آیرودینامیک فشار تجربه شده توسط کپسول در طول max q باعث می شود آن را بدترین زمان ممکن برای سقط جنین است. اما آن را نیز در این دوره در طول راه اندازی زمانی که همه چیز به احتمال زیاد به اشتباه.

در ماه ژانویه SpaceX با موفقیت انجام uncrewed در پرواز سقط جنین آزمون برای اثبات که خدمه اژدها هنوز هم می تواند به جلو و دور از موشک اگر چیزی را اشتباه رفت و در طول حداکثر س. به عنوان موشک وارد max q, SpaceX کنترل ماموریت کشته موتورهای آن. کپسول به طور خودکار ثبت شده است که چیزی اشتباه بود, اخراج آن SuperDraco موتورهای کشیده و دور از موشک فالکون 9 به عنوان آن را در هوا منفجر شد. کپسول نگه داشته سرازیری به استراتوسفر قبل از آغاز آن هبوط به زمین و پاشش در اقیانوس اطلس تحت چتر نجات.

در پرواز سقط جنین است که بدترین کابوس هر فضانورد. آنها به اتفاق تنها یک بار در تاریخ پروازهای فضایی اما ناسا صرف مقدار زیادی از زمان آماده شدن خدمه آن را فقط در مورد. “نود و پنج درصد از آموزش های ما انجام دهید این است که با تمرکز بر روی چیزهایی که ما می توانیم پیش بینی کنیم اما امیدوارم هرگز اتفاق می افتد می گوید:” ناسا فضانورد نیک لاهه که جان سالم به در پرواز سقط جنین در طول یک ماموریت به ایستگاه فضایی در سال 2018 است. این اولین crewed سقط جنین در 35 سال است.

حدود دو دقیقه به پرواز لاهه می گوید روسی سایوز کپسول شروع به تکان دادن خشونت به کنار زنگ صدا و قرمز احتیاط شروع نور فلاش. در آن زمان او ثبت شده چه اتفاقی می افتد, این موشک در حال حاضر از هم پاشیده و خودکار سایوز سقط سیستم بود را افزایش داد و آنها را به ایمنی. آن را سخت به تصور کنید که بیشتر موقعیت استرس زا اما لاهه می گوید: نبود زمان کافی در طول اضطراری به ترس می شود. “شما متمرکز مانند لیزر در کار و تلاش برای تشخیص وضعیت خود را به دیدن اگر وجود دارد هر چیزی که شما نیاز به پاسخ به می گوید:” لاهه. “شما می دانید که بهترین شانس خود را از بقا است برای اجرای این روش بی وقفه.”

در اکثر موارد در پرواز سقط جنین به معنی این ماموریت به پایان رسیده است. اگر آن اتفاق می افتد در نسخه ی نمایشی-2 کپسول را چلپ چلوپ کردن در اقیانوس اطلس که در آن از آن خواهد شد بهبود نیروی کار 45 یک بخش از فضا نیروی نیروهای ویژه آموزش دیده برای نجات فضانوردان. 150 سرباز خواهد بود و استراتژیک مستقر در طول مسیر پرواز موشک را در سواحل شرق ایالات متحده و در هاوایی در مورد چیزی را اشتباه می رود هنگامی که کپسول است که در مدار. اما اگر سقط جنین باعث شده است در چند ثانیه از این موشک را به مرحله بالایی موتور رایت آن را نیز ممکن است برای Behnken و Hurley برای سقط جنین به مدار. اگر کپسول است که هنوز هم در شرایط خوبی است و وجود دارد به اندازه کافی سوخت بیش از سمت چپ پس از سقط جنین به مدار اسکویل می گوید این امکان وجود دارد که آنها می تواند در ادامه به ایستگاه فضایی.

سقط جنین در فضا

اگر همه چیز به خوبی می رود در طول راه اندازی Behnken و هرلی را صرف نزدیک به یک روز کامل در مدار بازی گرفتن تا با ایستگاه فضایی بین المللی. در آن زمان آنها متمرکز می شود در اجرای آزمون ها نشان می دهد که این کپسول می تواند همه چیز را قرار است به. اما اگر چیزی را اشتباه می رود, آنها همچنین باید این گزینه از بازگشت به زمین در اوایل.

متعددی وجود دارد که اتفاقاتی که ممکن است باعث Behnken و Hurley برای سقط جنین یک ماموریت هنگامی که آنها در حال حاضر در مدار. این محدوده از depressurization به یک کابین آتش که هر دو رخ داده قبلی crewed ماموریت. در واقع depressurization علت تنها مرگ و میر شناخته شده رخ داده است در فضا. در سال 1971 سه فضانورد بازگشت از یک ماموریت به Salyut 1 ایستگاه فضایی کشته شدند پس از یک شیر فشار در کپسول شکست خورده و کابین تبدیل به یک خلاء در عرض چند ثانیه.

خدمه اژدها دارای خطوط متعدد دفاعی در برابر این نوع از فاجعه است. در صورت کوچک نشت ناشی از معیوب جزء یا تاثیر از فضای باقی مانده کپسول پمپ می تواند بیشتر اکسیژن و نیتروژن به داخل کابین به حفظ فشار تا زمانی که خدمه هر دو به زمین بازگشت و یا می رسد در ایستگاه فضایی است. اما اگر نقض بیش از حد بزرگ است به پلاگین با گاز بیشتر Behnken و Hurley, پرواز مناسب می تواند تحت فشار و تغذیه اکسیژن به طور موثر تبدیل مناسب به تک سرنشینان فضاپیما است. بسته به جایی که آنها در این ماموریت ممکن است آنها می تواند در ادامه به ایستگاه فضایی حتی اگر کابین در مجموع خلاء.

“کت و شلوار است نوع مانند یک فرار سیستم طراحی شده است استفاده می شود تنها اگر شما با داشتن یک روز بد می گوید:” گرت Reisman سابق ناسا فضانورد که همچنین چندین سال به عنوان مدیر SpaceX خدمه عملیات. “آن را به خوبی می دانم که در آن وجود دارد, اما شما امیدوارم که شما هرگز مجبور به استفاده از آن را برای آن هدف در نظر گرفته شده.”

اگر ناسا تصمیم به سقط جنین یک ماموریت یک بار Behnken و هرلی در فضا هستند, آنها باعث کپسول برای انجام یک deorbit رایت است که هل می دهد آن را به عقب به اتمسفر است. که در آن نقطه کشیدن را شروع به اثر و جلو این فضاپیما به عقب به سمت زمین بازگشت. اگر آن را یک وضعیت وخیم ناسا ممکن است را انتخاب کنید به deorbit کپسول بلافاصله حتی اگر این به معنی فرود در وسط اقیانوس آرام است.

در غیر این صورت کنترل ماموریت را هم به بررسی بهترین فرود اضطراری محل بر اساس آب و هوا و موقعیت تیم های امداد و نجات. Behnken و هرلی به اندازه کافی آب و غذا و اکسیژن به مدت چهار روز در مدار بنابراین وجود دارد هیچ دلیلی برای عجله مگر اینکه وضعیت مطالبات آن است. “بیشتر از زمانی که شما احساس می کنید که شما با عجله شما نیاز به کم کردن سرعت برای جلوگیری از اشتباه و رانندگی خود را به یک وضعیت دشوار” اسکویل می گوید.

با فرض اینکه همه به خوبی می رود در طول پرواز Behnken و Hurley صرف خواهد شد تا سه ماه و نیم زندگی و کار در ایستگاه فضایی است. هنگامی که آنها آماده به بازگشت به خانه آنها را از هیئت مدیره خدمه اژدها برای یک روز دیگر-سفر طولانی بازگشت به زمین است. این طرح به صورت کپسول به چلپ چلوپ کردن سواحل فلوریدا جایی که از آن خواهد شد بهبود SpaceX رفتن ناوبر کشتی. وقتی که می آید به انسان spaceflight بهترین سقط جنین سناریو است که هرگز اتفاق می افتد.


بزرگ تر سیمی داستان
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • که اختراع چرخ ؟ و چگونه آنها آن را انجام دهد ؟
  • 27 روز در توکیو بای: آنچه اتفاق افتاده است در الماس شاهزاده
  • چرا کشاورزان آزادسازی شیر حتی به عنوان نفر گرسنه
  • نکات و ابزار برای برش مو در خانه
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im