چگونه mantis shrimp پیدا کردن راه خانه خود را?

آخوندک میگو را به دست آورده شهرت خود را قدرتمند پانچ اندام فوق العاده غیر معمول چشم و واضح exoskeletons. و معلوم می شود آنها هم واقعا خوب در پیدا کردن راه خانه خود را. از طریق یک سری از زحمت کش آزمایش با این اغلب uncooperative موجودات Rickesh پاتل تولید کرده است یافته های جدید در mantis shrimp, ناوبری منتشر شده در این هفته در زمان زیست شناسی.

Patel, دکترای خود را در علوم زیستی در UMBC یافت که این گونه از mantis shrimp او مورد بررسی متکی بر خورشید الگوهای در نور پلاریزه و داخلی نشانه ها-در صورتی که سفارش — به حرکت به طور مستقیم به خود را غیر descript لانه. این خط مستقیم می گرداند اغلب به دنبال پیشتاز است که راه پر پیچ و خم و زیگ زاگ به عنوان میگو به نظر می رسد برای یک وعده غذایی یا یک همسر. توانایی به سرعت می آید در دستی هنگامی که به دنبال سرپناه در حضور شکارچیان و یا درک شده به عنوان پاتل اشاره کرد در اولین تحقیقات میدانی اعزامی.

پس از سال اول خود را در UMBC, Patel سفر با تام Cronin آزمایشگاه به مارمولک جزیره در دیواره بزرگ مرجانی به جمع آوری mantis shrimp برای مطالعه است. “به محض این که شما متوجه آنها خواهید به نوبه خود در اطراف و zip مستقیم به برخی از مرتب کردن بر اساس از پناهگاه” پاتل می گوید. مانند یک دانشمند واقعی “که من تعجب که چگونه آنها در مورد پیدا کردن راه خود به خانه.”

یک نقطه شروع بسیار مهم

دانشمندان نوشته اند یک معامله بزرگ در ناوبری در گونه های دیگر — در درجه اول زنبور عسل و مورچه و موش-اما پاتل اولین کار در ناوبری در mantis shrimp.

اول پاتل تا به حال برای پیدا کردن یک رفتار او می تواند با این کار برای تست ایده های در مورد چگونه mantis shrimp حرکت است. بنابراین او ایجاد یک عرصه کوچک با یک مصنوعی میگو نقب زدن مدفون در شن و ماسه. او قرار داده شده میگو در این عرصه و به لذت خود را mantis shrimp خوشحال بود به اشغال بخش کوچک از لوله های پی وی سی. سپس یک قطعه از مواد غذایی در یک فاصله از نقب زدن. او تماشا به عنوان میگو چپ آن نقب زدن, meandered تا آن را یافت و سپس بازگشت به آن نقب زدن در یک نسبتا خط راست است.

از کسانی اولیه مشاهدات پاتل فرضیه که آخوندک میگو با استفاده از یک فرآیند به نام مسیر ادغام به پیدا کردن راه خود به خانه. به عبارت دیگر آنها به نحوی قادر به ردیابی هر دو خود را از راه دور و جهت از نقب زدن خود را.

“که احتمالا هیجان انگیز ترین بخش از این آزمایش برای من چون من می دانستم که من تا به حال واقعا رفتار قوی است که من می توانم کار با” پاتل می گوید. “همه چیز من واقعا از تمدید که نقطه اولیه.”

آفتاب تعجب

پس از آن برای اولین بار کشف به چالش کشیدن کار شروع به کشف کردن آنچه نشانه های حیوانات بودند با استفاده از تعیین مسیر خانه.

پاتل ساخته شده و هشت بسیار بزرگتر عرصه حدود 1.5 متر در قطر به اجرای آزمایش های خود را. اولین سوال از او پرسیده بود که آیا میگو با استفاده از داخلی یا خارجی نشانه به خانه بروم.

برای تست که پاتل ایجاد و راه اندازی است که با چرخش حیوانات 180 درجه به عنوان آن برگرفته از مواد غذایی است. اگر میگو با استفاده از خارجی نشانه به یاد داشته باشید آن فاصله و جهت از خانه آن را هنوز هم سر در جهت درست است. اگر آن را با استفاده از داخلی نشانه ها بر اساس جهت گیری خود را از بدن آن خواهد سر در جهت مخالف است. در نخستین دور از آزمایشات بر حیوانات به طور مداوم رهبری در دقیق جهت مخالف.

“که واقعا سرد بود اما آن را ندارد بسیاری از حس” پاتل می گوید: “از آنجا که یک قطب نمای داخلی در حال رفتن به یک مقدار زیادی کمتر دقیق تر از چیزی است که وابسته به محیط زیست است.” سپس آن را ضربه او: “ما فقط اتفاق افتاده است که واقعا پوشیده از ابر هفته زمانی که من این آزمایش پس من صبر کردم تا زمانی که ما تا به حال یک روز روشن و سپس هر زمان آنها رفت و حق بازگشت به خانه.”

کنار هم قرار دادن پازل

پاتل متوجه شدم که آزمایش کاملا نشان داده سلسله از نشانه های مورد استفاده توسط حیوانات. آنها با استفاده از خارجی نشانه اول, اما زمانی که آن نیست در دسترس آنها داخلی استفاده می شود نشانه.

که آغاز یک سری از آزمایش های خلاق که بیشتر طعنه چگونه این حیوانات در حرکت است. زمانی که پاتل با استفاده از یک آینه به ترفند حیوانات را به فکر خورشید بود که از جهت مخالف آنها راه را اشتباه رفت. این نشان داد که استفاده از خورشید به عنوان یک نشانه اولیه. هنگامی که هوا ابری بود اما نه کاملا تاریک آنها با استفاده از الگوهای قطبش نور است که هنوز هم قابل تشخیص زمانی که آن را پوشیده از ابر. و هنگامی که آسمان به طور کامل تحت پوشش آنها به واگردانی داخلی خود سیستم ناوبری.

متنوع مجموعه ای از مهارت های

برای پاتل ایجاد تجربی عرصه — اساسا میگو البته مانع — تقریبا به عنوان سرگرم کننده به عنوان گرفتن نتایج. “این چیزی است که من واقعا لذت بردن از — ساختمان کارها ایجاد چیزهایی که” او سهام. پاتل مطالعه هنر و زیست شناسی به عنوان مقطع کارشناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ. “من فکر می کنم کسانی که مهارت های لنت من دست در طراحی آزمایش های من.”

مهارت های دیگر پاتل مورد نیاز بودند صبر و پشتکار است. “حیوانات تنها رفتار شاید یک بار در روز, بنابراین اگر شما ترساندن حیوانات از دست داده اید که در روز,” او می گوید.

برای مثال یکی از آزمایش های درگیر قرار دادن حیوانات در یک مسیر که کشیده و آنها را به یک موقعیت جدید و دیدن جایی که آنها رهبری از وجود دارد. “اگر آهنگ تشنجی بیش از حد یا بیش از حد سریع آنها می ترسم و فقط رفتار” پاتل می گوید. “بنابراین من تا به حال برای طراحی آزمایش به طوری که آن را خیلی آرام آنها را درک نمی کنند آنها در حال نقل مکان کرد.”

سوال جدید

همه پاتل صبر پرداخت کردن با یافته های جدید است که باز کردن یک آرایه از آینده برای پاسخ به سوالات. در حالی که مسیر ادغام شده است به خوبی مستند شده در گونه های دیگر mantis shrimp اول برای نشان دادن این روش در زیر آب. به دنبال در آسمان از طریق آب بسیار متفاوتی نسبت به انجام این کار از طریق هوا پاتل کنجکاو است چگونه حیوانات’ فرایند های مختلف از گونه های دیگر است.

پاتل نیز در نهایت علاقه مند عصبی اساس ناوبری رفتار اما “قبل از اینکه شما می توانید بررسی آنچه اتفاق می افتد در مغز شما را به درک چه حیوانی است, انجام,” او می گوید. “به همین دلیل من واقعا با تمرکز بر رفتار کار به شکل از آنچه این حیوانات انجام شده است و چه نوع از محرک های مناسب برای نشان دادن حیوانات است که ما می توانید استفاده کنید برای بررسی آن مغز و اعصاب.”

تا کنون کار های دیگر نشان داده است که یک منطقه مغز به نام مجتمع مرکزی دارای شباهت غیر طبیعی بین حشرات و میگو آخوندک. این امر به ویژه جالب توجه به چگونه دور از هم زنبورها و میگو در درخت زندگی است. مرکزی پیچیده شناخته شده است برای کمک به ناوبری در زنبورها پس پاتل شیفته برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد آن در mantis shrimp. آلیس چو دیگر دانشجوی کارشناسی ارشد در Cronin آزمایشگاه نیز بررسی ساختار مغز از mantis shrimp.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>