چگونه زمین حفظ آن میدان مغناطیسی?

چگونه آرایش شیمیایی از سیاره ما هسته ای شکل آن در زمین شناسی و habitability?

زندگی به عنوان ما آن را می دانم نمی تواند وجود داشته باشد بدون میدان مغناطیسی زمین و توانایی خود را برای منحرف کردن خطرناک يونيزاسيون ذرات از باد خورشیدی و بیشتر پرت و دور افتاده کيهانی. آن است که به طور مداوم تولید شده توسط حرکت از آهن مایع در هسته بیرونی زمین پدیده ای به نام geodynamo.

با وجود آن اهمیت اساسی بسیاری از سوالات بدون جواب باقی می ماند در مورد geodynamo منشاء و منابع انرژی که پایدار آن بیش از هزاران سال است.

کار جدید از یک تیم بین المللی از محققان از جمله فعلی و سابق کارنگی دانشمندان الکساندر Goncharov نیکلاس Holtgrewe سرگئی Lobanov و ایرینا Chuvashova بررسی چگونگی حضور فندک عناصر عمدتا آهن هسته ای می تواند تحت تاثیر قرار geodynamo پیدایش و پایداری. یافته های خود را منتشر شده توسط طبیعت ارتباطات.

سیاره ما accreted از دیسک از گاز و غبار احاطه شده است که خورشید ما در آن جوانان است. در نهایت متراکم ترین مواد غرق درون در تشکیل سیاره ایجاد لایه هایی که امروز وجود دارد — هسته گوشته و پوسته. اگر چه هسته ای است که عمدتا از آهن داده های لرزه ای نشان می دهد که برخی از عناصر سبکتر مانند اکسیژن و سیلیکون و گوگرد و کربن و هیدروژن بودند حل شده به آن در طول تمايز روند.

در طول زمان درونی هسته ای متبلور شده است و به طور مداوم خنک کننده پس از آن. خود را در آن می تواند جریان گرما از هسته و گوشته درایو geodynamo? یا آیا این به این گرما نیاز به افزایش فوق العاده از شناوری نور عناصر نه فقط گرما حرکت از متراکم شدن هسته درونی?

درک ویژگی های اصلی را ترکیب شیمیایی می تواند کمک به این سوال پاسخ دهد.

سیلیکات ها غالب هستند در گوشته و پس از اکسیژن و آهن و سیلیکون سوم-ترین-عنصر فراوان در زمین پس از آن یک گزینه به احتمال زیاد برای یکی از اصلی ترین عناصر سبکتر است که می تواند آلیاژ آهن در هسته است. رهبری ون-پین Hsieh از دانشگاه Sinica و دانشگاه ملی تایوان محققان با استفاده از آزمایشگاه مبتنی بر تقلید از اعماق زمین شرایط برای شبیه سازی چگونه حضور سیلیکون تاثیر می گذارد انتقال حرارت از سیاره های با هسته آهنی به گوشته.

“کمتر حرارتی رسانا مواد هسته پایین تر از آستانه مورد نیاز برای تولید geodynamo,” Goncharov توضیح داد. “با یک کم به اندازه کافی آستانه حرارتی شار از هسته می تواند محور به طور کامل توسط همرفت حرارتی بدون نیاز به اضافی جنبش از مواد آن را به کار.”

این تیم دریافتند که غلظت حدود 8 درصد وزن سیلیکون در خود شبیه سازی درونی هسته geodynamo می توانست عمل در انتقال حرارت به تنهایی برای این سیاره کل تاریخ است.

به دنبال به جلو آنها می خواهند به گسترش تلاش های خود را برای درک چگونگی حضور اکسیژن ، گوگرد و کربن در هسته خواهد تاثیر این فرایند همرفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه کارنگی برای علم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de