چقدر سیاه و سفید کربن منجر به گرم شدن آب و هوا?

محققان در دانشگاه فنی میشیگان و آزمایشگاه ملی بروکهیون همراه با همکاران در دانشگاه های دیگر, صنعت, صنعت و ملی آزمایشگاه تعیین کرده اند که در حالی که به شکل ذرات حاوی کربن سیاه و سفید می کند برخی از اثر در اتمسفر با گرم شدن کره زمین آن را مهم به حساب تفاوت های ساختاری در دوده و ذرات و همچنین به عنوان چگونه ذرات تعامل با دیگر مواد آلی و مواد معدنی که کت سیاه و سفید کربن آن را به عنوان سفر از طریق فضا.

منتشر شده امروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوماین مقاله به ارائه یک چارچوب است که کاستن از مدل شبیه سازی آزمایشگاهی و مشاهدات تجربی و است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به منظور بهبود برآورد سیاه و سفید کربن و تاثیر آن بر آب و هوا.

هر سیاه و سفید کربن ذرات منحصر به فرد است

سیاه و سفید کربن را جذب تابش خورشیدی است که قابل مقایسه با دی اکسید کربن. در عین حال سیاه و سفید کربن تنها باقی مانده در جو به صورت هفته به هفته در حالی که دی اکسید کربن می تواند در جو باقی می ماند برای صدها سال.

دانشمندان برای سال های تقریبی سیاه ذرات کربن به عنوان spherically شکل در مدل های که غالبا شد پوشش داده شده توسط دیگر مواد آلی. در این فکر بود که به عنوان ذرات دوده سفر از طریق فضای پوشش تا به حال آنچه که به نام “عدسی گرانشی”; کت با تمرکز نور در سیاه و سفید کربن باعث افزایش جذب تابش. و در حالی که ذرات دوده در واقع پوشش داده شده در مواد آلی که پوشش یکنواخت نیست از ذرات به ذرات.

“هنگامی که شما یک تصویر را در زیر میکروسکوپ ذرات هرگز به نظر می رسد کاملا مانند یک کره با همان پوشش” گفت: Claudio Mazzoleni استاد فیزیک در دانشگاه ایالتی میشیگان و فن آوری یکی از مقاله نویسندگان. “اگر شما در انجام محاسبات عددی در مورد کرات کامل پوشش داده شده با یک پوسته یک مدل را نشان می دهد افزایش جذب ذرات کربن سیاه و سفید توسط یک عامل تا سه.”

مطالعات تجربی از ذرات کربن نشان می دهد که جذب بسیار کمتر از مدل نشان می دهد تماس به سوال اثربخشی مدل و همچنین درک ما از کربن سیاه و سفید, آب مجبور اثر است.

تحقیقات نشان می دهد که مواد آلی پوشش است نه به طور کامل کروی; بسته به اینکه چگونه مواد آلی چسبیده به ذرات کربن سیاه و سفید, شکل حاصل می شود ذرات به عمل بسیار متفاوت و حتی اگر آن را تا به همان مقدار از مواد به عنوان یکی دیگر از دوده و ذرات است که متفاوت شکل گرفته است. اما حتی مهم تر این است که این مقدار از پوشش ممکن است تغییر disparately از ذرات به ذرات. این دو ویژگی هر دو کاهش انتظار افزايش جذب.

لورا شدید دیپلم جوی دانشمند در آزمایشگاه ملی بروکهیون اعمال ذرات-حل مدل به حساب ذرات ناهمگونی در حالی که مدل سازی کربن سیاه و سفید.

“در حالی که اکثر آئروسل مدل های ساده نمایندگی از ذرات ترکیب ذرات-حل مدل آهنگ ترکیب از اجزای آنها به عنوان evolve در فضای” شدید گفت. “این مدل منحصر به فرد مناسب برای بررسی خطای ناشی از شایع تقریب های کاربردی در مقیاس جهانی از آئروسل مدل.”

کمتر در اثر گرم شدن آب و هوا از ما فکر

اساسا محققان معرفی شده اند به آب و هوا مدلسازی تنوع آلی و معدنی پوشش در ذرات و غیر یکنواخت طبیعت از ذرات خود را. با ترکیب یک مدل تجربی با اندازه گیری های آزمایشگاهی مدل پیش بینی شده بسیار پایین تر افزایش افزایش جذب توسط کربن سیاه و سفید از آنچه قبلا تصور. به روز شده در مدل سازی نیز به ارمغان می آورد این مدل خروجی بسیار نزدیک به آنچه که اندازه گیری در این زمینه است.

“مردم فکر می کنم سیاه و سفید کربن بسیار قوی در اثر گرم شدن در جو که بستگی به جذب” Mazzoleni گفت. “اگر شما بزرگتر جذب آن کمک به گرم شدن کره زمین است و بیشتر در آب و هوا تاثیر است. به درک چقدر سیاه و سفید کربن منجر به گرم شدن آب و هوا, ما نیاز به درک این جزئیات را به خاطر آنها می تواند تفاوت را.”

این تحقیقات را فراهم می کند یک راه رو به جلو برای بهبود پیش بینی های سیاه و سفید کربن را تابشی در اثر آب و هوا. کاهش سیاه و سفید کربن تولید گازهای گلخانه ای در جو می تواند کمک به کاهش برخی از اثرات تغییر آب و هوا. نتایج حاصل از این مطالعه نشان می دهد که ذرات را جذب هر جرم کمتر از آنچه قبلا فکر می کردم اما چقدر سیاه و سفید کربن است مجبور به اتمسفر با گرم شدن کره زمین نیز بستگی به تولید گازهای گلخانه ای در سطح تعاملات با ابرها و فاصله یک ذره سفر. و در حالی که کاهش دوده تولید گازهای گلخانه ای است که قابل توجهی کاهش دی اکسید کربن در جو است که هنوز هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فنی میشیگان. Original نوشته شده توسط کلی کریستنسن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر