یک تیم بین المللی از ستاره شناسان با استفاده از دو تا از قوی ترین رادیو تلسکوپ در جهان به ایجاد بیش از سه صد تصاویری از سیاره تشکیل دهنده دیسک اطراف بسیار جوان ستاره ها در Orion ابرها. این تصاویر نشان می دهد جزئیات جدید در مورد birthplaces از سیارات و اولین مراحل شکل گیری ستاره.

بسیاری از ستاره در جهان هستند و همراه با سیارات. این سیارات به دنیا آمد و در حلقه ای از گاز و غبار به نام protoplanetary دیسک. حتی بسیار جوان ستاره احاطه شده توسط این دیسک. ستاره شناسان می خواهند بدانند که دقیقا زمانی که این دیسک شروع به فرم و آنچه مانند نگاه کنند. اما ستاره جوان بسیار ضعیف هستند و متراکم ابرهای گرد و غبار و گاز اطراف آنها را در مهد کودک ستارگان. تنها بسیار حساس رادیو تلسکوپ آرایه می تواند نقطه کوچک دیسک اطراف این نوزاد ستاره در میان پر بسته بندی شده مواد در این ابرها.

برای این تحقیقات جدید اخترشناسان با اشاره هر دو بنیاد ملی علوم را Karl G. Jansky آرایه بسیار بزرگ (VLA) و Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) به یک منطقه در فضایی که در آن بسیاری از ستاره های دنیا هستند: جبار مولکولی ابرها. این بررسی به نام VLA/آلما نوپای دیسک و تعدد (VANDAM) بزرگترین نظرسنجی از ستاره های جوان و دیسک خود را به تاریخ.

بسیار جوان ستاره نیز نامیده می شود protostars فرم در ابرهای گاز و غبار در فضا است. اولین گام در شکل گیری یک ستاره است که این انبوه ابرها سقوط به دلیل گرانش. به عنوان ابر فرو می ریزد و آن شروع به چرخش — تشکیل یک پهن دیسک در اطراف پیش ستاره. مواد از روی دیسک همچنان به تغذیه ستاره و آن را رشد می کنند. در نهایت در سمت چپ بیش از مواد در هارد دیسک است که انتظار می رود به شکل سیارات.

جنبه های بسیاری در مورد این اولین مراحل شکل گیری ستاره و چگونه دیسک اشکال هنوز مشخص نیست. اما این بررسی جدید را فراهم می کند از دست رفته برخی از سرنخ به عنوان VLA و آلما peered از طریق متراکم ابر و مشاهده صدها نفر از protostars و دیسک خود را در مراحل مختلف شکل گیری است.

جوان سیاره تشکیل دهنده دیسک

“این بررسی نشان داد که میانگین توده و اندازه این بسیار جوان protoplanetary دیسک” گفت: جان توبین از National Radio Astronomy Observatory (NRAO) در Charlottesville, Virginia, و رهبر از بررسی تیم. “ما در حال حاضر می توانید آنها را نسبت به همسر دیسک است که مورد مطالعه قرار گرفته است و به شدت با علما نیز هست.”

چه توبین و تیم خود را در بر داشت این است که بسیار جوان دیسک را می توان در اندازه مشابه اما در دمای بسیار عظیم تر از بزرگتر دیسک. “هنگامی که یک ستاره رشد می کند آن را دور می خورد و بیشتر و بیشتر مواد از روی دیسک. این به این معنی است که جوانتر دیسک باید خیلی بیشتر مواد اولیه که از سیارات می تواند در فرم. احتمالا بزرگتر سیارات در حال حاضر شروع به شکل در اطراف بسیار جوان ستاره.”

چهار ویژه protostars

در میان صدها نفر از بررسی تصاویر چهار protostars نگاه متفاوت از بقیه و دانشمندان توجه است. “این نوزاد ستاره نگاه بسیار نامنظم و بلابی” گفت: از اعضای تیم نیکول Karnath از دانشگاه تولیدو اوهایو (در حال حاضر در صوفیه مرکز علوم). “ما فکر می کنیم که آنها در یکی از اولین مراحل شکل گیری ستاره و برخی حتی ممکن است تشکیل داده اند به protostars نشده است.”

آن خاص است که دانشمندان چهار نفر از این اشیاء. “ما به ندرت پیدا کردن بیش از یک نامنظم شی در یک مشاهده” اضافه شده Karnath استفاده می شود که این چهار نوزاد ستاره به پیشنهاد یک شماتیک مسیر برای اولین مراحل شکل گیری ستاره. “ما کاملا مطمئن شوید که چگونه آنها, اما آنها احتمالا کمتر از ده هزار سال.”

به عنوان یک نمونه (کلاس 0) ستاره ستاره باید نه تنها باید پهن دیسک دوار در اطراف آنها بلکه خروج — گردند و در دور مواد در جهت مخالف — که پاک متراکم ابر در اطراف ستاره می کند و آنها را نوری قابل مشاهده است. این جریان مهم است زیرا مانع از ستاره از چرخش خارج از کنترل در حالی که آنها رشد می کنند. اما دقیقا در زمانی که این خروج شروع به اتفاق می افتد این است که یک سوال باز در نجوم است.

یکی از نوزاد ستاره در این مطالعه به نام گره 404 دارای یک خروجی از تنها دو کیلومتر (1.2 کیلومتر) در هر ثانیه (معمولی protostar-خروج از 10-100 متر/s یا 6-62 مایل/s). “این یک نگاه خورشید است که هنوز جمع آوری مقدار زیادی از جرم اما فقط خود را آغاز خروج به از دست دادن تکانه زاویه ای قادر به نگه داشتن در حال رشد” توضیح Karnath. “این یکی از کوچکترین خروج است که ما را دیده اند و آن را پشتیبانی ما نظریه آنچه را که اولین مرحله در تشکیل یک ستاره به نظر می رسد.”

ترکیب علما و VLA

نفیس با وضوح و حساسیت ارائه شده توسط آلما و VLA شد بسیار مهم برای درک هر دو بخش بیرونی و درونی مناطق protostars و دیسک خود را در این نظر سنجی. در حالی که علما می توانید بررسی متراکم گرد و خاکی مواد اطراف protostars در جزئیات بزرگ تصاویر از VLA ساخته شده در طول موج بلندتر شد و ضروری برای درک ساختار داخلی از جوانترین protostars در مقیاس کوچکتر از منظومه شمسی ما است.

“استفاده از ترکیبی از علما و VLA به ما داده بهترین از هر دو جهان” گفت: Tobin. “با تشکر از این تلسکوپ ما شروع به درک چگونگی شکل گیری سیاره آغاز می شود.”

National Radio Astronomy Observatory تسهیلات از بنیاد ملی علوم آمریکا که تحت توافق نامه همکاری با ارتباط دانشگاه, Inc.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im