چگونه برخی از پروانه ها توسعه توانایی خود را تغییر دهید eyespot اندازه

بینش جدید در مورد چگونه یک گونه پروانه طراحی و توسعه توانایی برای تنظیم آن بال eyespot اندازه در پاسخ به متوسط منتشر شده امروز در eLife.

این مطالعه نشان می دهد که آفریقایی satyrid پروانه Bicyclus anynana (B. anynana) یکی از اعضای زیر خانواده nymphalidae (یا قلم مو-footed’), پروانه ها, تغییرات آن eyespot اندازه با استفاده از یک مجتمع فیزیولوژیکی و مولکولی پاسخ است که به تدریج تکامل یافته بیش از میلیون ها سال. یافته های برجسته است که در حالی که متوسط مدوله سطح هورمون ها در گونه های مختلف satyrid پروانه, B. anynana فقط یکی از چند که استفاده از این پاسخ برای تنظیم eyespot اندازه.

بسیاری از پروانه ها در خانواده nymphalidae باید دایره eyespot الگوهای بال خود را که به طور معمول استفاده می شود برای منحرف کردن حملات از شکارچیان. اما در برخی فصول سال مانند فصل خشک در آفریقا پروانه ها’ بهترین استراتژی بقا است که برای جلوگیری از جلب توجه به خود و آنها را با کوچک کردن اندازه خود eyespots به آنها نگاه مانند یک مرده برگ.

چگونه پروانه انجام این شاهکار تنها مورد مطالعه قرار گرفته است در یک گونه از satyrid, B. anynana. در این گونه دماهای پایین که سیگنال ورود فصل خشک کاهش مقدار هورمون به نام 20E در اواخر مرحله لاروی. این باعث تغییر در عملکرد هورمون سلول های حساس در مرکز eyespots و متعاقبا کاهش اندازه آنها است.

“برای ما مطالعه ما به بررسی چگونگی این هورمون به واسطه سیستم آمد برای تنظیم اندازه eyespots با بررسی این روند در چندین گونه دیگر از پروانه ها با و بدون eyespots” توضیح می دهد که منجر نویسنده Shivam Bhardwaj که انجام این کار به عنوان بخشی از پژوهش دکترای خود را در دانشکده علوم زیستی در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و که در حال حاضر یک همکار فوق دکترا در دانشگاه ایالتی می سی سی پی. “ما می خواستم برای پیدا کردن که گونه های دیگر خود را تغییر دهید eyespot اندازه در پاسخ به دما و اینکه آیا آنها رسیدن به این هدف از طریق همان مکانیزم به عنوان B. anynana. این مقایسه کار اجازه می دهد ما را به کاوش برای اولین بار چگونه درجه حرارت-تنظیم سیستم تکامل می یابد در ژنتیکی و فیزیولوژیکی سطح.”

برای انجام این کار Bhardwaj و تیم خود را پرورش داده 13 گونه مختلف از satyrid در دو درجه حرارت متفاوت است. آنها دریافتند که همه گونه تا به حال سطوح پایین تر از 20E هورمون در پاسخ به دماهای پایین اما بسیاری از آنها قادر به تغییر اندازه خود را eyespots درآمده است. این شامل گونه که شناخته شده اند متفاوت eyespot اندازه طول و مرطوب و در فصول خشک. “ما همچنین دیدم که یک گروه کوچک از گونه بیان این که گیرنده هورمون در eyespot مراکز درست مثل B. anynanaاما این نیز نیز کافی نیست به کوچک شدن اندازه آن می گوید:” Bhardwaj.

این تیم سپس دستکاری 20E هورمون در چهار 13 گونه و متوجه شد که B. anynana تنها به تکامل در یک دما و هورمون واسطه سیستم eyespot اندازه قوانین و مقررات. آنها نشان می دهد که این گونه به تدریج تکامل توانایی تغییر آن eyespot اندازه با توجه به دما به عنوان یک نتیجه از تغییرات فصلی در آن طبیعی و nbsp است.

مطالعات بیشتر در حال حاضر مورد نیاز برای درک محیطی مختلف نشانه هایی است که پروانه ها دیگر استفاده کنید برای تغییر اندازه خود را eyespots در طول خشک و مرطوب در فصل.

“در حال حاضر کار ما آشکار پیچیده انطباق تدریجی به فصلی محیط در ب anynana که مورد نیاز خاص جهش به تکامل می گوید:” نویسنده ارشد Antónia منتیرو استاد در NUS و در دانشگاه ییل-NUS کالج, Singapore. “اگر اشکال دیگر از انطباق هستند به عنوان دشوار است برای تکامل به عنوان یک شناسایی شده در B. anynanaو سپس یافته های ما حمایت قبلی هشدار داد که بسیاری از گونه ها ممکن است در معرض انقراض در صورت غیر قابل پیش بینی و نوسان درجه حرارت ناشی از تغییر آب و هوا.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط eLife. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر