یک اسپرم وارد یک تخمک جنین را توسعه و در نهایت یک کودک متولد شده است. اما تا دوم — چگونه مادر نیمه ژنوم در واقع ادغام با پدر نیمی از ژنوم به شکل یک ژنوم انسان? معلوم محققان واقعا نمی دانم که خیلی در مورد این نسبتا مختصر و در عین حال بسیار مهم نخستین لحظات در لقاح.

محققان در دانشگاه کالیفرنیا در سان Diego دانشکده پزشکی کشف کرده اند که آنزیم SPRK1 منجر اولین گام در untangling یک اسپرم ژنوم لگد زدن های ویژه بسته بندی پروتئین ها که باز می شود تا DNA پدری و اجازه می دهد تا برای سازماندهی مجدد عمده — همه در یک ماده از ساعت.

مطالعه منتشر شده در مارس 12, 2020 در سلول.

“در این مطالعه ما به سادگی علاقه مند به پاسخ دادن به یک سوال اساسی در مورد آغاز زندگی” گفت: ارشد نویسنده شیانگ-Dong فو, دکترا, استاد برجسته علوم سلولی و مولکولی پزشکی در دانشگاه سان Diego دانشکده پزشکی. “اما در این روند ما کشف کرده ام یک گام است که ممکن است خرابی برای برخی از مردم و کمک به یک زن و شوهر بارور شدن مشکل. حالا که ما می دانیم SPRK1 نقش مهمی در اینجا بالقوه آن در درمان ناباروری می تواند بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.”

اسپرم می تواند تا 20 برابر کوچکتر از یک سلول طبیعی در بدن است. و در حالی که اسپرم حمل تنها نیمی به همان اندازه مواد ژنتیکی به عنوان یک به طور منظم و همراه آن نیاز به خورده و بسته بندی شده در یک راه خاص به منظور مناسب است. یکی از راه طبیعت می کند این است که با جایگزین کردن هیستونها — پروتئین که در اطراف DNA زخم مانند دانه های یک گردنبند-با یک نوع متفاوت از پروتئین به نام protamines.

فو تیم به مدت طولانی مورد مطالعه قرار SPRK1 یک دلیل کاملا متفاوت: توانایی خود را برای اتصال RNA گام مهمی را قادر می سازد که ترجمه ای از ژن تا پروتئین. آنها قبلا نشان داد که SPRK1 بیش فعال, سرطان روده بزرگ, و آنها را توسعه بازدارنده برای تعدیل میگردد.

اما در سال 1999 در مدت کوتاهی پس از فو منتشر شده که یک مقاله اول توضیح داده شد این آنزیم نقش در RNA splicing یک گروه تحقیقاتی در یونان اشاره کرد شباهت ها در توالی اسید آمینه بلوک های ساختمان را تشکیل می دهند که SPRK1 بسترهای (پروتئین که بر اساس آن آنزیم عمل می کند) و پروتامین. فو در مورد آن فکر برای سال, اما نمی باید تخصص و ابزار برای مطالعه اسپرم توسعه است. در سال 2015 Lan-Tao Gou دکترا بود مصاحبه برای یک موقعیت به عنوان پژوهشگر فوق دکترا در هنگام فو متوجه شدم که با Gou تجربه در اسپرماتوژنز او در نهایت فرد مناسب برای این کار است.

گفت: “من به Lan-تائو اجازه دهید چیزی است که هیچ کس دیگری در حال انجام است. من یک نظریه و شما باید تخصص” فو گفت. “بنابراین ما قرض تجهیزات مورد نیاز ما و اهرمی هسته امکانات ما در اینجا در UC سن دیگو.

“و در کمال تعجب همه چیز ما سعی پشتیبانی فرضیه ما — SRPK1 منجر به یک زندگی دو تعویض protamines برای هیستونها هنگامی که اسپرم با تخم مرغ.”

با توجه به فو SPRK1 به احتمال زیاد شروع به بازی در این نقش در اوایل رويانزايی و سپس بعد از تکامل توانایی اتصال RNA. در این راه SPRK1 می شود به چوب در اطراف حتی زمانی که آن را دیگر مورد نیاز برای باززايی.

فو Gou و تیم بعدی خواهید برای تعیین سیگنال است که دستور اسپرم, همگام با ژنوم مادری.

“ما یک تن از ایده های جدید در حال حاضر” فو گفت. “و بهتر از ما درک می کنیم در هر مرحله در فرایند اسپرماتوژنز, لقاح و رويانزايی بیشتر احتمال دارد ما قادر به دخالت در هنگام خرابی سیستم برای زوج های مبارزه با مسائل باروری.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو. Original نوشته شده توسط هدر Buschman دکترا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im