چگونه تایوان بعید دیجیتال وزیر هک همه گیر

آدری تانگ می گوید فن آوری می تواند به ایجاد اعتماد اهلی اطلاعات غلط و تقویت دموکراسی است. طرح او حتی ممکن است کار در ایالات متحده است.

در اوایل فوریه تایوان به حال یک ماسک تغذیه مشکل است. هوارد وو 35 ساله مهندس نرم افزار تماشا به عنوان Covid-19-استرس ناشی از سطوح رز در رسانه های اجتماعی خوردها. دوستان و خانواده بودند swamping خط تایوان محبوب ترین برنامه پیام رسانی با تا به دقیقه به دقیقه گزارش گفت که محلی فروشگاه رفاه هنوز هم تا به حال ماسک در بورس—یا به طور کامل ،

بنابراین وو شروع به هک کردن. در یک صبح او هم قرار دادن یک وب سایت با استفاده از نقشه های گوگل برای هماهنگ کردن crowdsourced ریختن اطلاعات از نرم افزار پیام. هر کسی می تواند کمک. فروشگاه رفاه جوراب ساق بلند, ماسک نشان داد تا در سبز. خارج از انبار فروشگاه ها قرمز شد.

در آن زمان سازمان بهداشت جهانی هنوز یک ماه دور از اعلام جهانی همه گیر. اما به عنوان به زودی به عنوان اولین گزارش از مشکل در ووهان شروع به trickling در رسانه های اجتماعی در اواخر ماه دسامبر در تایوان آغاز شده بود سازماندهی یکی از موفق ترین در جهان mobilizations در برابر Covid-19. توسط بهمن, با ده ها تن از مرگ و میر گزارش در ووهان هر روز تایوان در حالت آماده باش بالا. ماسک نقشه های فوری رسید.

اما وجود دارد گرفتن. هنگامی که یک توسعه دهنده ادغام نقشه های گوگل به یک وب, نرم افزار, گوگل هزینه چند دلار برای هر 1000 بار در نقشه دیده شده توسط کاربران. در بعدازظهر روز اول پس از, وب سایت, رفت, زنده, Wu دریافت صورتحساب برای $2,000. روز بعد کل افزایش به $26,000. “ادامه در این جهت بود که قابل قبول نیست” وو نوشت: در سند او ارسال شده به HackMD یک علنا میزبانی ابزار همکاری مردمی با تایوان مدنی “فناوری” بخش آزادانه سازماندهی جامعه از هکرها و کامپیوتر-سواد شهروندان اختصاص داده شده به مشارکت مدنی.

وارد کردن آدری تنگ تایوان دولت دیجیتال وزیر.

تانگ یکی از هزاران تایوانی بود که pounced در وو نقشه. در یک مصاحبه اسکایپ از تایپه او می خندد به عنوان او به یاد می آورد لحظه ای. “من کمک به بیل!” تانگ می گوید. اما پس از آن او به کار رفت.

تنگ است ملتهب مؤمن در داده ها باز کردن, باز کردن حکومت و جامعه مدنی-دولت همکاری. وو ماسک نرم افزار ارائه شده یک راه برای قرار دادن اصول به عمل است.

روز بعد از ماسک نقشه رفت, ویروسی, تنگ ملاقات با تایوان برتر به بحث در مورد راه هایی برای بهبود این کشور ماسک-سیستم سهمیه بندی. او پیشنهاد کرد که دولت توزیع ماسک از طریق داروخانه های وابسته به تایوان ملی بیمه سلامت, سیستم, تایوان دولت-اجرای تک پرداخت کننده بیمه بهداشت و درمان. به عنوان تنگ توضیح آن کلید با استفاده از به طور آهسته از ماسک از طریق داروخانه ها بود که NHI حفظ یک پایگاه داده از تمام محصولات که در داروخانه ها را در انبار به روز شده در زمان واقعی است. تنگ پیشنهادی که NHI ماسک را داده باز به عموم مردم است. به جای تکیه بر ad hoc crowdfunded گزارش تایوان شهروندان خواهد به دست آوردن دسترسی آسان به دقیق تر و جامع داده است.

پیشنهاد شد greenlit. پس از دریافت تایید او پست شده در اخبار جدید سیستم ردیابی به شل کردن کانال آباد توسط تایوان مدنی tech هکرها. او دعوت آنها را داده و با آن بازی به عنوان آنها را خوشحال. در همان زمان در حالی که برگزاری منظم باز به هر کسی از دیدن ساعت او شلاق هم وب سایت خود را به عنوان مرکزی تهاتری برای یک متعاقب آن اسراف از ماسک در دسترس بودن نرم افزار. (گوگل نیز کمک توسط waiving نقشه اتهامات به نفع مبارزه Covid-19.)

اگر چه تنگ است که نرم افزار انجام شده برنامه نویس با سابقه طولانی از سهم قابل توجهی بین المللی به نرم افزار منبع باز پروژه های او سریع برای به حداقل رساندن میزان از ویژگی های کمک به, ماسک, پروژه برنامه. برای Tang اهمیت ماسک نقشه پورتال عملکرد آن به عنوان یک فضا برای دیگران به شرکت در. او hearkened بازگشت به اصول اول: پورتال یک مثال از “Daoist رویکرد” سیاسی و عمل اجتماعی است.

او می کشد فصل 11 از دائو د جینگ یک از 2500 سال های کلاسیک از Daoist فلسفه تا در نظارت و شروع به خواندن:

گود بیرون

خاک رس باعث می شود یک گلدان.

که در آن گلدان نیست

جایی است که آن را مفید.

… بنابراین سود در چیست

در استفاده از چه چیزی نیست.”

“همه من بود برای خالی کردن خاک رس را در یک قابلمه” تانگ می گوید. “من هر چیزی را انجام دهید پس از آن.”

یکی از چیزهای سرگرم کننده در مورد تانگ است که هیچ کس می داند که او است و در همه شگفت زده کرد زمانی که Daoist فلسفه میآید تا در یک بحث دولتی Covid-19 مهار استراتژی. آن را مانند او عادت از بسته ارائه شده توسط به نقل از لئونارد کوهن ترانه سرا (“وجود دارد یک نرم افزار در همه چیز و این که چگونه نور می شود”). او به طور همزمان غریب و جدی یک پروانه که خجالتی نیست و دور از بلند کردن اجسام سنگین.

آن را ایمن می گویند که بسیاری از دولت ها هستند و نه کارکنان توسط مقامات که سهم بسیار مشترک با تنگ یک ترانس, زن, منبع باز, نرم افزار, هکر, راه اندازی کارآفرین و جوانترین (در 35 در سال 2016) کسی تا کنون به منصوب شود یک عضو کابینه در تایوان است. اما زمانی که این موضوع موفق ادغام جامعه مدنی پیشرفت فن آوری و دموکراتیک حکومت آن را نیز ایمن می گویند که بسیاری از کشورها به اشتراک نمی که بسیار مشترک با تایوان ، حداقل هنوز رتبهدهی نشده است.

تایوان و آدری تنگ اشغال یک نقطه منحصر به فرد در جهان که در آن ascendance از اینترنت و فن آوری های دیجیتال است مشخص شده توسط دوقلو dystopias از “post-حقیقت” اطلاعات هرج و مرج در ایالات متحده و چین توتالیتر و فن واسطه نظارت و سانسور رژیم است. با آدری تانگ به عنوان نمادین نشانده این کشور جزیره ای است که ساخت رادیکال استدلال که ابزار دیجیتال را می توان به طور موثر مورد استفاده برای ساخت قوی تر و باز تر و بیشتر پاسخگو دموکراسی. آیا این چالش این است که مبارزه با دروغ مبارزات هماهنگ توسط خصمانه قدرت یا تهدید وجودی یک ویروس اجرا amok و یا به سادگی بدانند چگونه برای تنظیم بارگذاری تایوان نشان دادن بهترین راه تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار گیرد به ازدواج با انرژی و استعدادهای جامعه مدنی اداری, قدرت بوروکراسی دولتی.

“در این زمان تاریک با استفاده از تکنولوژی و سرخوردگی با تکنولوژی می گوید:” نیک موناکو یک متخصص در آنلاین دروغ در موسسه آینده فکر می کنم تانک در پالو آلتو کالیفرنیا “تایوان خوبی است هدف یادآوری است که این ابزار می توان به خدمات برای بشریت و دولت است.”

“آدری تانگ” او می افزاید: “واضح است که الهام بخش است.”

سوال این است: می تایوان مدل کپی در جای دیگر? و یا آن را خاص به تایوان را تاریخی منحصر به فرد و فرهنگ ؟

Audrey Tang with temporary tattoos of computer ports and power buttons on her face arm and hands

تنگ است به طور همزمان غریب و جدی; یک پروانه که خجالتی نیست و دور از بلند کردن اجسام سنگین.

عکس: جان Yuyi

تنگ متولد شد و در سال 1981 با یک نقص مادرزادی قلب, و پزشکان گفت: این ضروری است برای نگه داشتن خلق و خوی و احساسات را تحت کنترل. یکی از اولین خاطرات او می گوید: از تمرین Daoist مدیتیشن و تنفس تکنیک های طراحی شده برای حفظ مداوم ضربان قلب.

درس گیر کرده است. همراه با همه جا paeans به هوش یکی از رایج ترین کارهایی که شما می شنوید از مردم هنگامی که از آنها خواسته می شود برای به اشتراک گذاشتن برداشت خود را از تنگ ها تجلیل و قدردانی به او preternaturally ارام طبیعت است. آن است که به سادگی غیر ممکن است به تصور تانگ درگیر در یک شعله جنگ.

اما زندگی در مدرسه عمومی در تایوان در سال 1980 بود که نه پرورش برای خجالتی و بازنشستگی کودک بود که در مبارزه با مسائل مربوط به سلامت. او اذعان دارد که به طور مرتب مورد آزار واقع شدند و طعنه و داستان از او سنگی عبور از طریق مدرسه ابتدایی یک جزء اصلی از روزنامه تایوانی حساب های تنگ زندگی است. با اجازه از پدر و مادر او به پایان رسید تا ترک دبیرستان در 14 به دنبال خود به کارگردانی اینترنت به وسیلهی دوره است.

یک خواننده حریص او را دوست دارد به شوخی که نسبتا خوش بینانه از زندگی تحت تاثیر قرار بود توسط او زود هنگام قرار گرفتن در معرض به خارج از کپی رایت کلاسیک آپلود به گوتنبرگ بایگانی. همه چیز منتشر شده پس از جنگ جهانی اول او می گوید: هنوز تحت کپی رایت و در دسترس نیست بنابراین او اجتناب بودن تعلیم و توسط حساب های تلخ حوادث اوایل و اواسط قرن 20th.

به طور منظم با اشاره به تایوان مطبوعات به عنوان یک کودک نابغه با مشهور 180 IQ تنگ می گوید او شروع به یادگیری چگونه به برنامه زمانی که او 8 ساله بود. 12 او در برنامه نویسی در پرل همه منظوره زبان برنامه نویسی بود که این ابزار از انتخاب برای بسیاری از معماران از اینترنت-خدمات مرتبط در اواخر 1990s و 2000s اولیه. در 15 او شروع شرکت خود را در خدمت به عنوان رئیس مسئول فنی برای یک تیم 10 پرل هکرها که انجام شده قرارداد توسعه نرم افزار در تایوان است. او پس از آن تبدیل به یک عامل مهم بین المللی پرل جامعه است.

“Audrey است به شدت باهوش” نوشته آلیسون Randal سابق مدیر پرل بنیاد و رئیس جمهور گذشته منبع باز ابتکار عمل از طریق یک ایمیل به سیمی “و پرشور در مورد حل مشکلات است اما نه در نفرت انگیز ‘top dog’ راه است که صنعت ما به نظر می رسد به تحسین بسیار است. (Elon Musk, به عنوان مثال.) من همیشه عمیقا تحت تاثیر قرار با چه واجب خوب او حتی در وسط دشوار مکالمات. او الهام بخش مردم را به تلاش برای تبدیل شدن به بهتر و نه فقط انجام بهتر کار می کنند اما همچنین ساختمان قوی و سالم جوامع است که به طور فعال به حمایت از هر یک از دیگر.”

در سال 2005 تانگ آغاز گذار به زن. در مصاحبه تنگ است اشاره کرد که تغییر هویت داد او ارزشمند “تجربه آسیب پذیری” اما او تمایل به تمرکز بر روی اینکه آیا وجود دارد هر گونه مقاومت از جامعه به طور کلی با توجه به انتقال خود را. بر خلاف تایوان محبوب را فشار دهید به نظر می رسد برای درمان او ترانس هویت به عنوان یک نقطه از غرور بسیار شبیه به آن را در این کشور قانونی از جنس همان ازدواج در سال 2019 (اولین قانون از جمله در آسیا است.)

در سال 2014 او بازنشسته از دنیای کسب و کار و شروع به تمرکز در درجه اول در مشارکت مدنی. یک فرصت را به بازی یک نقش کلیدی را وارد تقریبا بلافاصله. در بهار سال 2014 تانگ ارائه پشتیبانی فنی به معترضان که حیرت زده ملت با اشغال چندین ساختمان های دولتی برای نزدیک به یک ماه است. در اصل برانگیخته توسط خشم در وقت حزب ملی—همچنین به عنوان شناخته شده Kuomintang یا KMT—دولت تلاش برای پیگیری سریع یک لایحه تجارت با چین, آفتابگردان, جنبش, تظاهرات تبدیل به رویداد نقطه عطفی در تایوان سیاست در نهایت هموار کردن راه برای انتخابات از حزب دموکراتیک مترقی دولت به رهبری Tsai و نشستند ون در سال 2016.

اما حتی قبل از Tsai پیروزی در روشنی اشاره به نفوذ رو به رشد در تایوان در حال ظهور مدنی tech بخش KMT دیجیتال وزیر Jaclyn Tsai خواسته تانگ برای کمک به هماهنگ و موزون جامعه رویکرد به figuring چگونه به تنظیم بارگذاری. این منجر به ایجاد vTaiwan روش بهره برداری چه تنگ خواستار “هوش جمعی” جامعه مدنی با نرم افزار منبع باز ابزار برای هدف از ساخت محبوب اجماع در دولت باید رویکرد موضوعات بحث برانگیز. در مورد بارگذاری قرار vTaiwan مشورتی روند منجر به تدوین مجموعه ای از طرح های پیشنهادی که پس از آن مدون در قانون تایوان قوه مقننه. (Uber در ابتدا یافت مقررات بیش از حد طاقت فرسا و رها تایوان بازار اما بعد از بازگشت.)

در سال 2016 ورودی دموکراتیک حزب مردم دولت منصوب تنگ دیجیتال وزیر. به عنوان جوانترین-تا کنون عضو کابینه او تجسم یک گرایند-در-این-اینترنتی تایوانی نسل فقط شروع به کشش در سیاست است.

برای کسانی از ما که به زندگی از طریق اینترنت ظهور به عنوان یک فرهنگی نیروی در 1990s تجربه تماشای تانگ به مذاکرات TED یا توضیح دیجیتال دموکراسی به مخاطبان و یا به سادگی گوش دادن به او در فرد است مانند سفر به عقب در زمان به یک halcyon دوران که واژه “اینترنت” منتقل وعده های آرمانی از آزادی است.

این درست است به خصوص وقتی که تنگ, مذاکرات در مورد رایگان و منبع باز نرم افزار جنبش است. در اواخر ’90s این استدلال که کد های آزادانه در اینترنت بود نه تنها یک راه کارآمد تر برای ایجاد نرم افزار بلکه یک الگو برای مترقی سازماندهی مجدد جامعه حکم بزرگ بسته بندی شده مکیف پانچ برای آرمان پیشرفته. لفاظی افزایش یافت: منبع باز دموکراسی خواهد طلیعه چیزی بودن در یک دوره جدید از سیاست مترقی. گیک خلسه در دست بود.

از دیدگاه سال 2020 اعتبار از نرم افزار منبع باز توسعه مدل به عنوان یک روش کارآمد برای نوشتن کد به خوبی تاسیس شده است. همانطور که برای upending دیکتاتورها و گسترش نیروانا ؟ امروز عقل متعارف نشان می دهد در غیر این صورت شاید مخالف است. استبداد است چه در سراسر جهان در حالی که دروغ حاکم عالی. این نتیجه برای جلوگیری از مشکل است: اینترنت موفق به ارائه اولیه آن وعده داده است.

به جز احتمالا در تایوان که در آن هکرها مانند تانگ نه تنها reprising حرف از 1990s اما انجام بهترین خود را که شعارهای سخت رمزی واقعیت است.

در پی تایوان فوق العاده موفقیت مهار Covid-19 (همانطور که از نوشتن این 455 مورد تأیید و تنها هفت مرگ) تایوان با مشخصات بین المللی افزایش یافت. ناگهان همه کنجکاو است: آنچه تایوان راز ؟ چگونه می تواند ما تکراری موفقیت خود را?

تفاوت بین یک کشور مانند ایالات متحده و تایوان آنقدر وسیع به هر مقایسه ای روی حیله و تزویر اگر نه ناامید کننده ای وابسته به دان کیشوت. اما در حال پاک کردن تم هایی که از ظهور یک نگاهی از نزدیک در Audrey تنگ رویکرد. ترویج صراحت و شفافیت پرورش اعتماد متقابل—و هنگامی که مردم و دولت اعتماد هر یک از دیگر امکانات جدید برای اقدام جمعی شکوفه. بنابراین سوال می شود: چگونه می توانید از ابزارهای دیجیتال مستقر می شود برای ایجاد اعتماد ؟

تایوان موفقیت در برخورد با Covid-19 بسیاری از ریشه. اما وجود این نوع از اعتماد لازم به اجازه می دهد چیزی شبیه به ماسک نقشه پورتال به وجود می رود تنگ معتقد به آفتابگردان جنبش است. در نظر او موفق اشغال تایوان نماینده مجلس بود یک لحظه بسیار مهم در ظهور یک رابطه جدید بین دولت و مردم است.

“پس از 22 روز از اشغال’ در مجلس وجود دارد هیچ کس مرده هیچ یک از دست رفته” تانگ می گوید. “این همه بسیار مدنی. هر کسی که در شرکت هایی که تغییر از درون به طوری که آنها بسیار بیشتر مایل به اعتماد که یک دسته از غریبه ها در یک تسهیل محل می تواند چیزی شبیه به یک اجماع از موقعیت های متفاوت. ما که در زمان و پس از آن طراحی شده دولت به مناسب سیاسی جدید, دستور جدید اجتماعی هنجار جدید انتظارات اجتماعی. در یک معنا ما فقط کانال که پس از اشغال انرژی است.”

ماسک, برنامه او استدلال می کند که ویژگی های پروژه به قدرت تایوان در حال تحول و هنجارهای اجتماعی. دولت اعتماد مردم به سوء استفاده از دسترسی به NHI داده و مردم در پاسخ به این اعتماد ایجاد شده توسط بسیاری از برنامه های کاربردی که رفت به مراتب فراتر از هوارد وو اولیه آزمایش انجام کارهایی از قبیل اضافه کردن و فراگیر در حال گسترش ویژگی های صوتی برای کمک به نابينايان. “در صورتی که نوع مشارکتی طراحی ساز و در نهایت تبدیل به هنجار” تانگ می گوید: “سپس شما را به دیدن یک تغییر کیفی و مردم شروع به فکر می کنم در مورد چگونه به همکاری با دیگر افراد مختلف به جای بازیگران آنها را به دیگران است.”

نسبتا ساده طراحی تغییرات او می گوید: می تواند نقش بسیار مهمی در این روند—همه چیز به عنوان ساده به عنوان از بین بردن “پاسخ دکمه” از رابط طرح بنابراین کاربران لازم نیست که آسان فرصت برای ad hominem چرخش و یا به عنوان پیچیده به عنوان چهار هفته vTaiwan روند به تنظیم بارگذاری. این نمایشگاه به سوال که آیا چنین استراتژی می تواند به راحتی اعمال می شود به یک جامعه به عنوان قطبی که امروز ایالات متحده است. چون حداقل یک چیز روشن به نظر می رسد—به هر گونه شانس ساخت مدنی تکنولوژی شیوه کار شما نیاز به یک توده مهم از شهروندان که مایل و قادر به شرکت.

Portrait of Audrey Tang with an infinitymirrorstyle portrait of her face with the same phone case attached to her face.

“اینترنت و دموکراسی با هم تکامل یافته گسترش و یکپارچه با یکدیگر” تانگ نوشت: در یک سال 2016 مانیفست.

عکس: جان Yuyi

مه-chun Lee است که یک انسان شناسی دانشجو در دانشگاه UC Davis نوشتن پایان نامه در تایوان هکر جوامع است. او همچنین یک جانباز از تایوان g0v جامعه (تلفظ Gov-صفر) نزدیک ترین چیز تایوان مدنی tech بخش به یک سازماندهی ساختار.

از اولین روز نفوذ اینترنت در تایوان لی می گوید تایوان به افتخار یک جامعه پر جنب و جوش از منبع باز برنامه نویسان که می خواستم به شرکت در مسائل اجتماعی. یکی از ویژگی های برجسته این گروه را, او می گوید این است که “مدنی هکرها در تایوان بسیار مایل به گرفتن دست خود را کثیف. در تایوان خنک آن چیزی که هر دو به همکاری با دولت و یا مقاومت در برابر دولت است.”

این g0v جامعه ناب ترین تقطیر از تقاطع منبع باز ارزش های دموکراسی و اینترنت در تایوان است. تاسیس در سال 2012 توسط گروهی از برنامه نویسان نسبت به شفافیت تایوانی دولت و سپس در قدرت g0v توصیف خود را به عنوان یک غیر متمرکز جامعه “است که با هدف استفاده از فن آوری برای عمومی شهروندان اجازه می دهد دسترسی آسان به اطلاعات حیاتی و قدرت برای شکل دادن به جامعه مدنی است.”

در سال های پس از آفتابگردان جنبش g0v اعضای خود را اختصاص داده شده به ساخت دولت در فرآیندهای مطلب قابل مشاهده برای عموم است. g0v ترین مشخصات بالا هک یک شبکه ای از وب سایت که در سایه دولت حاضر زیرساخت ها است. بودجه.g0v.tw مثلا مستقل از نسخه تایوانی رسمی دولت بودجه وزارت سایت.

مثال دیگری از مدنی tech فعالیت چرخید از g0v همکاری حقایق داوطلب انجمن واقعیت-چکرز. Co-حقایق است ساخته شده در اطراف یک ربات چت برای خط برنامه پیام رسانی است که در پاسخ فورا هنگامی که کاربران به جلو بالقوه گمراه کننده است که در حال حاضر به سیستم وارد شده و بررسی می شود. تایوان است مشهور به موضوع بیشتر دروغ از دولت های خارجی بیش از هر کشور دیگری در جهان در بخش های بزرگ به دلیل دهه بن بست با چین که حاضر به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور مستقل. Co-حقایق در یک تایوانی مدنی tech بخش پاسخ سیستم ایمنی بدن به بی امان دروغ حمله.

vTaiwan شد آدری تنگ اولین چاقو در طراحی یک شرکت فضایی خواهد بود که اتصال تایوان آنلاین نسل با آجیل و پیچ و مهره از سیاست های دولت ساخت. vTaiwan تا به امروز هیچ قانون اساسی الزام آور اقتدار بیش از قوانین دولت اما پس از آن ایجاد شده است اعزام ده ها بار به درک و استنباط افکار عمومی در مورد مسائل از جمله مقررات بارگذاری آنلاین, خرید و فروش الکل و ایجاد آنچه که تنگ یک “FinTech گودال ماسهبازی”—یک طرح است که اجازه می دهد تا شرکت ها برای آزمایش با محصولات مالی است که نه از لحاظ فنی از نظر قانونی تحت قوانین و مقررات جاری برای یک دوره محدود از زمان است.

مشابه ابتکار به نام تاریخ است که دولت به طور کامل اجرا و همچنین نظارت تانگ شامل در آن ambit هر جنبه ای از دولت اقدام و ثبت نام 10.5 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد. در یک کشور از 23 میلیون دلار است که بسیار مناسب و معقول کلیک کنید از طریق.

هر دو تاریخ و vTaiwan ساخته شده در بالای پل.است یک نرم افزار منبع باز برنامه بهترین توصیف به عنوان یک مکانیسم برای توسعه اجماع بر مورد اختلاف مسائل است. “Pol.است می گوید:” از مؤسسین کالین Megill “یک ابزار برای تبدیل جمعیت به هم پیوسته است.”

Megill عامل نظریه این است که سیاست حزب در دموکراسی های غربی است و مبتنی بر بهره برداری از “گوه مسائل” به تقسیم رای دهندگان. Megill معتقد است که “جدید محاسباتی در روش” می تواند مستقر شود برای پیدا کردن مناطق از اجماع به جای بدست آورد. Po.کتابداری و اطلاع رسانی, او می گوید: “به دستور کار-تنظیم قدرت بازگشت به خود است.”

Pol.است در نظر گرفته شده است به عنوان یک پادزهر برای قطبش پرورش سنتی اینترنت گفتمان. اگر تنگ است که یک فرد نمی تواند تصور کنید که در یک شعله جنگ و سپس Pol.است یک برنامه به عمد ساخته شده برای جلوگیری از جنگ شعله. “در بسیاری از بسیار عمدی طراحی است که باعث می شود مطمئن شوید که مردم فقط می توانید اضافه کردن به, اما نه تفریق و یا کاستن از مکالمه” تانگ می گوید.

او مثال مورد علاقه: هیچ “پاسخ دکمه” در Pol.است. همه شما می توانید انجام دهید این است که موافقت یا مخالفت با یک بیانیه در مورد یک موضوع داده شده (می گویند باید بارگذاری شود مجاز به فروختن تاسیس شرکت های تاکسی در قیمت؟).

پاسخ دکمه های تنگ خود می گوید: دعوت به عضو شورای نظارت مدت به انتقام ویران کردن, پخش كردن, دروغ, درگیر شدن در طعن و یا ایجاد حواس پرتی. اگر رابط کاربری محدود نامزدی صرفا ابراز موافقت یا مخالفت عضو شورای نظارت مدت از دست دادن علاقه تانگ می گوید.

در Pol.است, موفقیت تعریف شده است دستاورد خوشه از توافق. هدف تانگ می گوید: نه اتفاق بلکه یک مفهوم قرض گرفته شده از نرم افزار منبع باز توسعه دهنده جامعه: “خشن اجماع.”

“[خشن اجماع]” است که قوی” تانگ می گوید. “این تنها چیزی است که [برنامه نویسان] می توانید با زندگی می کنند و سپس بازگشت و نوشتن برخی از کد در حال اجرا و جلوگیری از بحث. که نوع خشن اجماع با استفاده از کلید های تایوانی هنجار شکل, چرا که آن را قادر می سازد مردم را به هدر دادن وقت خود را در گرفتن خوب اجماع اما نه به توافق چیزی است که همه ما می تواند با زندگی می کنند. این چیزی است که سیاست می توانند یاد بگیرند که از راهبری اینترنت: اگر ما همه می توانند با آن زندگی می کنند شاید به اندازه کافی خوب است. شاید ما لازم نیست همه باید به معنای واقعی کلمه در همان سمت بود.”

Megill می گوید تانگ و CL Kao یک از مؤسسین g0v و کسب و کار سابق همکار با تنگ متقاعد او را به منبع باز Pol.است. تایوان میگوید جلا نرم افزار به آن “کامل ترین مثال است.”

“بدون کسی که می خواهد به شیوه های مشورتی به دولت” Pol.است فقط یک چکش Megill می گوید. “Audrey است نجار.”

اما او به دور از تنها زحمت کش ابزار کاربر در تایوان است. “از نظر شهروند به رهبری, جامعه مدنی در تعامل با فن آوری برای افزایش دموکراتیک خوب می گوید:” ITFT را از موناکو “تایوان است پر جنب و جوش ترین مدنی tech بخش بر روی زمین است.”

اما دقیقا چگونه این اتفاق افتاد ؟

Audrey Tang with discs attached to her head with her reflection appearing in each disc

این ایده از یک “خشن اجماع” چیزی است که سیاست می توانند یاد بگیرند از برنامه نویسان تانگ می گوید. “این را قادر می سازد مردم را به هدر دادن وقت خود را در گرفتن خوب اجماع اما نه به توافق چیزی است که همه ما می تواند با زندگی می کنند.”

عکس: جان Yuyi

آدری تنگ است یک نظریه است که چندین حوادث از تاریخ منجر به یک ازدواج شاد از تکنولوژی کامپیوتر و دموکراسی در تایوان است.

پایان حکومت نظامی در تایوان در سال 1987 او می گوید: اتفاقا تقریبا همزمان با گسترش سریع هزاران کلون از رایانه شخصی آی بی ام و پس از آن شتاب تایوان صعود به یک موقعیت غالب خود را به عنوان یکی از مهم ترین های جهان کامپیوتر سخت افزار ساخت نیروگاهی.

به طور مشابه, اولین آزادانه رقابت انتخابات ریاست جمهوری در سال 1996 (همان سال تانگ کاهش یافته و از زمان دبیرستان) همزمان با اینترنت ظهور به عنوان یک جریان اصلی پدیده است. در “در مدینه فاضله برای اقدام” یک مانیفست تنگ منتشر شده در روز Tsai و نشستند ون را در سال 2016 افتتاح تنگ نوشت که به دلیل “وجود دارد بسیاری از مدنی هکرها در تایوان داوطلبانه به کار در دموکراسی” است که در تایوان “اینترنت و دموکراسی با هم تکامل یافته گسترش و یکپارچه با یکدیگر است.”

“به جای یک دسته از حرفهایها در آن انجام دیجیتال همه چیز و دسته دیگری از مردم تحصیل در رشته مدیریت دولتی و سیاست انجام دموکراسی در تایوان آن را به معنای واقعی کلمه همان نسل” او می گوید. “برای ما وجود نداشت دموکراسی قبل از اینترنت. دموکراسی همراه با اینترنت است.”

و سپس تنگ طول می کشد تجانس یک گام بیشتر در تایوان او می گوید: “دموکراسی به خودی خود یک فن آوری” به طور مداوم در معرض آزمايش تکرار و افزایشی بهبود است. “از سال 1991 تا سال 2005” تانگ می گوید: “این قانون اساسی را از طریق رفت هفت اصلاحات. “[این] حک شده بر روی نسل ما که حتی قانون اساسی خود یک فن آوری اجتماعی است. بسیار به عنوان شما می توانید سعی کنید متفاوت, نیمه هادی, طرح های, شما می توانید سعی کنید متفاوت [قانون اساسی] طرح است.”

با توجه به Eryk Waligora یک دانشجوی کارشناسی ارشد و متخصص در مطالعات بین المللی در دانشگاه واشنگتن با تمرکز بر تایوان سرعت تغییر قانونی در تایوان تنها شتاب تحت Tsai و نشستند ون. پس از سال 2016 او می گوید: 20 جدید یا اعمال اصلاحات مربوط به “سایبر و فناوری اطلاعات” مسائل منتقل شده از طریق قوه مقننه است.

به این معنا که هر چیزی ممکن است انگیزه آزمایش و فعالیت. اما به همان اندازه مهم نیروی پروانه ترس اراذل و توسط چه مه-Chun Lee تماس تایوان “بسیار بلند پروازانه همسایه.”

برای آدری تنگ و مه-chun Lee را به نسل رو به رشد چین در خصومت به تایوان عملا استقلال این است که هر دو روشن goad به عمل و یک یادآوری ثابت از تکنولوژی چگونه باید نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. “بسیاری از ما در مباحث سیاسی اعدام شوند نه اینکه PRC” تانگ می گوید. “به عنوان مثال هر زمان که ما می خواهیم به بحث در مورد مبارزه با دروغ, هر چیزی که در اطراف سانسور است nonstarter.”

“ما نمی توانیم سرگرم PRC رویکرد خود را به هماهنگ سازی تلاش های” تانگ می گوید. “بیشتر آنها توسعه بیشتر اشکالاتی که ما می بینیم از ما لنز از حقوق بشر و دموکراسی است. ما مانند ‘OK ما باید کاملا نمی رفتن وجود دارد.'”

تنش بین چین و تایوان تداوم داشته باشند از آنجا که ملی گرا KMT دولت به رهبری چیانگ کای-شک از دست چینی ها جنگ داخلی به کمونیست ها و عقب نشینی به تایوان در 1940s. برای دو دهه تایوان KMT و چین CCP در نظر گرفته خود را قانونی حاکم از هر دو کشور.

اما یک تغییر مهم در نحوه تایوان می بیند خود را تکامل یافته در دهه های اخیر. با توجه به Kharis Templeman یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه استنفورد که مطالعات تایوانی سیاست است. “کسی که از سن آمد پس از حدود سال 1996 تحصیل کرده بود تحت تایوان-محور آموزشی درسی که تدریس آنها در تایوان است که در واقع یک چیز متمایز و بخشی از چین,” او می گوید. “هستند بسیاری از افراد جوان که با مشاهده تهدید است که نشات گرفته از PRC در حال حاضر به عنوان چیزی است که آنها باید زندگی خود را صرف مبارزه برای فشار علیه.”

آفتابگردان جنبش در واقع باعث شد که KMT دولت در تلاش برای جم از طریق قانون گسترش تجارت با چین بدون رعایت مناسب پارلمانی روش. این KMT اقدامات باعث محبوب نگرانی در مورد ادغام اقتصادی با PRC و عمیق خشم در نقض دموکراتیک روش. “من فکر می کنم سود می آید که از داشتن چنین به وضوح تعریف شده و غیر قابل انکار دشمن در سراسر تنگه است که آن را واقعا انگیزه جنبه های دموکراتیک فعالیت در سراسر هیئت مدیره” Waligora می گوید. “در پایان روز آن را آسان تر برای دولت و بخش خصوصی و جامعه مدنی به چین در هسته اصول است.”

حزب کمونیست چین را یک جانبه اعمال در ماه ژوئن جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ طراحی شده برای سرکوب تظاهرات ضد دولتی تنها در خدمت به تشدید تضاد بین تایوان و چین در مسائل مربوط به آزادی بیان و دموکراسی است.

استنفورد را Templeman هشدار در برابر خواندن بیش از حد به شعارهای دیجیتال دموکراسی در تایوان است. در حالی که اذعان دارد که “بسیاری از دره سیلیکون DNA” در تایوان به دلیل دهه تایوانی دخالت در محاسبات مربوط به صنایع او تفسیر تنگ انتصاب به عنوان وزیر دیجیتال به عنوان عمدتا نمادین سیگنال به جامعه مدنی که دولت همسو با ارزش های آفتابگردان جنبش معترضان—سیگنال همبستگی با civil tech بخش عبارت دیگر به جای یک تعهد واقعی به ریشه بازسازی دولت است.

“تانگ بسیار برجسته چهره دولت” Templeman می گوید. “در راه هر چند او تقریبا انتهایی شاخص به جای یک شاخص پیشرو. او نمی تواند در این موقعیت اگر این دولت نبود در حال حاضر نسبتا باز برای تعامل با جامعه مدنی است.”

در آن حس او دیده می شود می تواند به عنوان کمی بیش از یک نشانده یک مشخصه است که شاید تأکید او تمایل به عمل مانند یک رهبر سنتی. در موارد گوید مه-chun Lee, تنگ صریح امتناع می شود قوی تر است نا امید از اعضای g0v جامعه است.

تنگ تشویق “بیشتر مشارکتی راه برای دعوت شهروندان به مشارکت در بحث ها بسیار خوب” لی می گوید: “اما از سوی دیگر مردم می خواهند او را به دادن دستورات.” تنگ منتقدان لی می گوید به اعتقاد او انجام نشده به اندازه کافی به واقعا باز nitty-ریگ دار فرآیندهای دولت به نظارت عمومی. آنها می خواهم به جای او به دستورات از یک مجرا.

در عین حال حتی در زمینه های گاه به گاه خود را نارضایتی تنگ رویکرد به دولت و نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی و پیامدهای برخی از دولت های فن آوری به کمک روش های حاوی Cov-19, “g0v شرکت کنندگان” لی می گوید: “در حال حاضر به کار با خانه مدرن ‘در دولت به دلیل Tsai نشان دهنده ارزش باز بودن.”

که یک بار دیگر به ارمغان می آورد گفتگو در مورد تانگ و تایوان به اعتماد.

در زمینه تحقیقات در تایوان Waligora خواسته همه افراد مصاحبه آنها چه فکر کردم “بزرگترین تهدید برای تایوانی دموکراسی است.” چین البته رتبه اول است. اما از تقریبا برابر با اهمیت بود مسئله اعتماد—در خصوص نوع از اعتماد بین جامعه و دولت است که به فرسایش توسط “دیجیتال دروغ.”

تانگ را تلاش برای “حمایت از یک بزرگتر سواد دیجیتالی از مشارکت مدنی” Waligora می گوید, آدرس دقیقا این ناامنی است. هر دو به عنوان یک برنامه نویس نرم افزار و به عنوان یک دولت رسمی تانگ همواره متمرکز بر ساخت و سازه های است که اجازه می دهد اجازه می دهد برای به اشتراک گذاری ایده ها و دیدگاه. به یک طرفه فرمان باعث می شود هیچ حس در این زمینه.

برای تنگ تسهیل جوهر از رهبری است. که بدان معنی است که تانگ خودش یکی دیگر از Daoist “توخالی گلدان” در حال انتظار برای پر معنی. او اهمیت به عنوان یک نماد برای نسل او یا برای ایده دیجیتال دموکراسی یا برای مفهوم “خشن اجماع” است که به عنوان یک ظرف که در آن تایوان هکرها می توانند محل خود را اعتماد است.

آن است که در این نقطه است که یک ناظر از سوی ایالات متحده به دنبال راه حل برای ناکارآمد دولت ممکن است شروع به ناامیدی. این گزاره که تایوان مدل مبتنی بر پرورش اعتماد متقابل بین بخش های مختلف جامعه دلسرد است به جانبازان از دهه تشدید قطبی شدن در سیاست آمریکا است. این تصور که یک برنامه نرم افزاری مهم نیست که چقدر پیچیده است که قادر به پرداختن به جنگ فرهنگ در سال 2020 آمریکا مضحک به نظر می رسد.

چه ممکن است ابزار می تواند بسیار خوب ماسک محل برنامه ارائه در یک کشور که در آن سوال خیلی از اینکه یکی باید با پوشیدن ماسک در همه می تواند به شکل سیاسی خود هویت? و اگر یکی از تایوان قوت بزرگ است که وجود دارد در حال ظهور تایوانی هویت است و گرامی داشتن دموکراسی چگونه می تواند که بومی اخلاق بود بی خانمان و انتقال به گلدان دیگر?

در پایان 90 دقیقه مصاحبه با تنگ من ابراز شک و تردید من به عنوان اینکه آیا رویکرد او می تواند کار کند در جامعه ای که اعتماد متقابل به نظر می رسید و اساسا شکسته. هیچ راهی وجود دارد برای رفع آن ؟

این بود که من می دانستم که یک سوال غیر ممکن است برای پاسخ به. اما آن را نیز یک سوال که آدری تانگ خواسته می شود تمام وقت. و او آماده بود.

“من اصلی پیشنهاد این است که شروع به کوچک و به تجویز نمی هر چیزی. را ندارد, سخنرانی های طولانی. به جای آن فقط شروع به طراحی برای فضاهای برای مردم به شرکت کنند.”

و سپس او شروع به نقل از دائو د جینگ.

طبیعت را ندارد, سخنرانی های طولانی.

یک گردباد نمی ماند و تمام صبح را.

یک cloudburst آخرین نیست در تمام طول روز.

که باعث می شود باد و باران ؟

آسمان و زمین انجام دهد.

اگر آسمان و زمین نمی رویم و در

قطعا مردم لازم نیست.

افرادی که کار با تائو

در حال تائو مردم

آنها متعلق به راه است.

افرادی که کار با برق

متعلق به قدرت است.

افرادی که کار می کنند با از دست دادن

متعلق به آنچه از دست داده است.

خودتان را به راه

و شما خواهید بود در صفحه اصلی در راه است.

خودتان را به قدرت

و شما خواهید بود در خانه در قدرت است.

خودتان را به از دست دادن

و هنگامی که شما از دست شما در صفحه اصلی.

به هیچ اعتماد

است به اعتماد ندارد.

چگونه می توانید بقیه جهان تقلید تایوان است ؟ شاید پاسخ این است که به عنوان ساده به عنوان این: بیشتر شبیه آدری.


بزرگ تر سیمی داستان
  • می تواند برگ برنده برنده جنگ در هواوی—و Infinite بعدی ؟
  • گرمایش جهانی. نابرابری. Covid-19. و ال گور است … خوش بینانه است ؟
  • 5G که قرار بود برای متحد کردن جهان به جای آن پاره شدن ما از هم جدا
  • چگونه رمز عبور-قفل کردن هر برنامه را بر روی تلفن خود را
  • هفت بهترین turntables برای خود وینیل مجموعه
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followerstürktelekom mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmeyabancı dizi izle1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriTrbetGorabetMariobetTipobetBetpasBetvole