جینی Nguyen خانه پر است از قیمتی, گران, چیزهایی که همه آنها ریشه در خاک: این spidery پیچک از یک شیپوری ترتوم های پوسته پوسته برگ پیپر parmatum. وجود دارد یک برگ پنجره monstera با سفید, splotches مانند چلپ چلوپ کردن در یک نقاش است ، وجود دارد یک منگوله سرخس خاردار به عنوان یک لوله پاک کن. به تازگی او splurged فوق العاده نادر monstera obliqua ظریف گیاه با برگ مانند توری است.

برای Nguyen باغبانی و سرگرمی است و همچنین فشار جانبی. هر گیاه نادر او بدست می آورد می تواند اگر به درستی پرورش تبدیل به یک فرصت کسب و کار با فروش قلمه او کمرویی طول می کشد تا شخص جمع آنلاین. او انجام بسیاری از فروش از طریق سیستم عامل مانند Facebook و Instagram, که در آن حساب کاربری @planthaul چند هزار پیروان. “ارزش یک گیاه افزایش یافته است به طوری که شما باید به آن نگاه مانند یک سرمایه گذاری,” او می گوید. Nguyen دیده است بزرگترین گرداند از گیاهان با شوک از رنگ به رنگ صورتی است. او دارای یک سهام از tradescantia fluminensis مشترک houseplant با صورتی راه راه برگ رشد می کند که مانند یک علف هرز. “شما می توانید آن را قطع و آن را منتشر و حتی اگر شما آن را پرتاب در سطل زباله,” او می گوید: “اما این قلمه فروش مثل کیک داغ. مردم فقط عاشق رنگ صورتی است.”

از همه صورتی گیاهان آنلاین تعداد کمی هستند به عنوان باارزش به عنوان شاهزاده خانم صورتی شیپوری. آن قلبی شکل برگ گشودن به سوی خورشید با رگه های از آدامس بادکنکی صورتی که به شکل یک هلال ماه. باغبانی هفته آن را به نام “باید گیاه” در سال 2019 و به عنوان تقاضا برای خوش عکس گل شیپوری منفجر شد به طوری که قیمت ها. گیاه علاقه مندان به مانند Nguyen خواهد پرداخت صدها دلار برای یک شاهزاده خانم صورتی و صبر کنید لیستی از تولید کنندگان می تواند به شکل ماه در پیش است.

بنابراین زمانی که Nguyen متوجه صورتی جدید کارخانه ساخت دور در Facebook در سال گذشته, او شیفته بود. صورتی کنگو شیپوری برگ شد تیز و نه به شکل قلب مانند شاهزاده خانم صورتی, اما آنها به همان شوک bubblegum. Nguyen تا به حال شنیده هرگز از گیاه قبل از, اما در حال حاضر او آن را دیدم نزدیک بود pink-princess-سطح قیمت. هنگامی که او در بر داشت یک فروشنده در Facebook ارائه یک صورتی کنگو برای $70 او دستگیر آن است. اگر شاهزاده خانم صورتی بود چیزی به توسط نگوین فکر کردم او می تواند خرید به چیز بزرگ بعدی در یک معامله است. هنگامی که او صورتی جدید کنگو رشد به اندازه کافی بزرگ به فروش قلمه او حتی ممکن است آن اعتصاب غنی است.

چه Nguyen نمی دانم در آن زمان بود که آخرین سرمایه گذاری شد و بعید به عملکرد هر عملی صورتی قلمه در همه. صورتی کنگو نیست متنوع گیاهی مانند قابل توجه شاهزاده خانم صورتی شیپوری اما سیندرلا گیاه—یکی که بازگشت به عادی شیپوری در یک موضوع از زمان. یکی دیگر از plantfluencer بعدها آن را “یک کلاهبرداری است.”

How the Pink Princess and the Pink Congo Scam Flourished Online

بشریت را با شکوه اشتها به صورت نادر و بصری قابل توجه گیاهان صدها سال می رود. در قرن 17 گل لاله شیدایی معروف شایعه شده است که رانده قیمت یک لامپ تا 10 برابر درآمد یک انگلیسی craftsworker. ویکتوریا انگلستان بود و به fads مانند “pteridomania”—ظاهرا گسترده وسواس با سرخس—و “orchidelirium.” ثروتمندترین افراد مبتلا به این crazes خواهد کمیسیون اعزامی به نمونه های عجیب و غریب برای مجموعه های خود را از سراسر جهان است.

پس از آن و امروز تنوع گسترده ای از گیاهان ساخته شده است که این گیاه آرزوهای بلندش تقریبا سیری ناپذیر است. “جمع آوری می شود یک نوع lovesickness” می نویسد: Susan Orlean در “رنگ ارغوانی روشن تب” او نیویورکر مقاله در مورد مدرن جمع آوری-تبدیل-دزد. “اگر شما شروع به جمع آوری چیز در زندگی شما به دنبال چیزی imperfectible و حتی اگر شما را مدیریت برای پیدا کردن آنها و سپس آنها را در اختیار هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها نمی میرند و یا تغییر دهید.”

Orlean داستان که تبدیل به یک کتاب و بعد از آن یک فیلم با تمرکز بر روی یک گل خاص شبح رنگ ارغوانی روشن توصیف طول های مردم را فقط برای یک فرصت به آن را ببینید. اغلب آنها خنثی, او می نویسد: “این گونه است که احساسی دشوار است برای انتشار به ندرت دیده می شود در کشت و سخت برای پیدا کردن در وحشی.”

شاهزاده خانم صورتی شیپوری نادر است برای هر یک از کسانی که به دلایل واقعا. این گیاه یک انسان ساخته شده و ترکیبی و توسعه در دهه 1970 توسط پرورش دو شیپوری گونه است. صورتی splotches به نام گوناگونی آمده از یک جهش ژنتیکی. تولید کنندگان باید قلمه از این گیاه به انتشار جدید پینک شاهزاده خانم و تنها از متنوع ترین بخش های یک گیاه مادر است که باعث می شود آنها را شیک به صورت تجاری در حال رشد است. در آن طول می کشد ماه از دقت کار تا زمانی که آنها آماده برای فروش.

در گابریلا تولید کنندگان گیاه مهد کودک در فلوریدا شین Maloy خانواده در حال رشد بود این شاهزاده خانم صورتی شیپوری برای چند دهه. برای بیشتر قسمت ها به عنوان Maloy به یاد می آورد آنها را به فروش تعداد کمی از گیاهان در یک زمان اینجا و آنجا با یک 4-اینچ گلدان رفتن برای $6.50. سپس یک روز در سال 2018 یک سفارش عمده فروشی در آمد. “قبل از من آن را می دانستند ما به فروش می رسد نیمی از ما [پینک شاهزاده خانم] گیاهان در دو ماه که بهار می گوید:” Maloy که در 25 در حال حاضر اجرا می شود مهد کودک. “بیش از این ماه من تا به حال روزانه تماس از مشتریان عمده فروشی پرسیدن اگر ما می خواهم که یک دسته جدید آماده است.”

یک گیاه در حال رشد محبوبیت یک چیز بود. سپس مشتری ارائه شده به پرداخت گابریلا تولید کنندگان دو دلار بیشتر از لیست قیمت برای هر شاهزاده خانم صورتی. که Maloy می گوید رهبری او را به انجام چیزی که او تا به حال هرگز قبل از انجام داده اند با وجود عملا در حال رشد در گلخانه: “من گوگل یک گیاه برای اولین بار.”

چه Maloy در بر داشت منفجر ذهن خود را. در حالی که او مشغول با دست خود در خاک صورتی شاهزاده خانم تا به حال تبدیل شدن به یک ستاره, ستاره رو به رشد “plantfluencer” صحنه ای که جمع می کشت enormous موارد زیر همراه با alocasias و monsteras. در یوتیوب یک سری از unboxing ویدئوها به حال محقق با افراد سن شروع صداسازی بازتابی بیش از جدید پینک شاهزاده خانم مانند نوزادان تازه متولد شده. در Instagram, کسانی که به اندازه کافی خوش شانس برای گرفتن دست خود را در یک کارخانه ارسال شده آنها را با افتخار مطرح شده در خانه خود را مانند یک باارزش هنری. در Etsy, the fandom حال ایجاد یک بازار برای شاهزاده خانم صورتی کالا مانند مینا پین و تی شرت. در ق وجود دارد موضوعات از خریداران ناامید جستجو برای گیاه است. قلمه ها به فروش می رسد برای بیش از $100.

سنجش یک فرصت Maloy راه اندازی فروشگاه Etsy فقط به فروش شاهزاده خانم صورتی. او ذکر شده 15 صورتی شاهزاده خانم و در عرض 24 ساعت او به فروش می رسد. “سپس مردم شروع به پیام من و گفت:” هی من می دانم که یک تن از افرادی که می خواهید برای خرید این. آیا من می توانم شما اضافه کردن به این Facebook گروه?'” او عضو چند گروه و شروع به فروش به مردم به طور مستقیم. بیش از چند ماه آینده او افزایش قیمت از $6.50 $50 و سپس دوباره به $100. هر بار که گیاهان آمد در سهام او به فروش می رسد فورا. توسط 2019 او تا به حال یک لیست انتظار در هزار برای گیاه در یک نقطه 5,500 طولانی است.

“اعتیاد به مواد مخدره برای گیاهان نادر واز خارج از کنترل” می گوید: Kaylee الن Urwin که به طور منظم به ویترین خود نادر گیاهی hauls در Instagram و یوتیوب. حساب که با هم بیش از 50 ، 000 پیروان دو عنوان بازاریابی عروق به صورت آنلاین در فروشگاه مفید به نام نادر گیاهی فروشگاه. “بازار گیاهان نادر حرکت می کند بسیار سریع و بسیاری از مردم زمان کمتری برای خود در نظر خرید زیرا این گیاه در تقاضا بالا است.” تقاضای او می گوید: رانده است “تقریبا به طور کامل توسط رسانه های اجتماعی است.”

در سه سال گذشته houseplant فروش رشد داشته است 50 درصد با توجه به ملی انجمن باغبانی. آن را در حال حاضر یک میلیارد دلار در صنعت و افزایش سهم می گیرد آنلاین. گیاهانی که نیست نادر قبل از در حال حاضر در تقاضا بالا است. تولید کنندگان مانند Maloy نمی توانید فقط داش خاموش هزاران نفر از این گیاهان در یک بار—آن طول می کشد زمان برای تکثیر و رشد آنها—که محور خود را به قیمت بالا و حتی بیشتر. این monstera مایل به فروش می رسد برای $10 در یک دهه پیش. در حال حاضر آن را می توانید برای فروش بیش از $2,000, با توجه به یک گزارش از تورنتو استار.

“از رشد دیدگاه وجود طلا در آنها هیلز می گوید:” Curt الکساندر رئیس جمهور از جنگل های شهری مرکز باغ در فیلادلفیا.

باور نکردنی اعتیاد به مواد مخدره در اطراف گیاهان نادر نیز جذب سهم عادلانه خود را از شکارچیان دزد و grifters. در سال 2018 به عنوان مثال در کالیفرنیا گروه از ماهی ها و حیات وحش بررسی موارد که در آن هزاران نفر از succulents گرفته شده از زمین های عمومی برای فروش آنلاین برای $50 در هر. “این یک وضعیت چیز” پت Freeling وزارت سرپرست گفت: نگهبان. “آن را تبدیل به یک عجیب و غریب, لوتوس گل شاداب. کسی تشبیه آن به بعد گوگل.”

آنلاین, گیاه, تقلب حتی نمی نیاز به گرفتن دست خود را کثیف. فروشندگان در سایت هایی مانند eBay و آمازون ذکر شده اند “نادر” گیاهان مانند آبی Venus flytrap یا strawflower کاکتوس که در طبیعت وجود ندارد. (The Venus flytrap خود را آبی رنگ آمیزی از فتوشاپ; کاکتوس’ Xerochrysum گل نیست در واقع در شکوفه اما چسبانده شده با چسب گرم.) دیگران که ارائه قیمت های مقرون به صرفه برای دانه های نادر و دشوار گیاهان گزارش شده را به پول و ارسال birdseed به جای. و پس از آن وجود دارد فروشندگان که اختراع خود را در انواع شکوه گیاهان مانند صورتی کنگو.

Image may contain Plant and Cactus

یک نگاه در صورتی کنگو شیپوری بود رابرت McCracken مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به چیزی اشتباه بود.

McCracken سابق هنر مجموعه ای است که در دوران بازنشستگی خود را تبدیل وسواسی گرایش به سمت گیاهان. او در میانه های یک گیاه محبوب گروه در Facebook, سیاره, Alocasia, برای برخی از 10,000 تحسین از گیاهان با خش برگ. Alocasias مانند philodendrons و monsteras متعلق به aroid خانواده است.

در بهار گذشته McCracken شد کمک به یک گیاه جدید فروشنده ساخت تا برخی از مخاطبین در آسیا که در آن تولید کنندگان به صورت نادر گیاهان گرمسیری قرار دارد. جدید فروشنده بود به دنبال aroids—خانواده که philodendrons, monsteras و ملکه متعلق به—و اشاره به McCracken علاقه به خرید یک صورتی کنگو شیپوری. “من تا به حال از آن شنیده می شود می گوید:” McCracken. هنوز هم مردم به طور منظم ایجاد انواع جدید گیاهان از طریق پرورش بنابراین او آن را خار کردن. او می گوید: خود فروشنده تازگی یکی برای حدود 40 دلار و بالا بفروشید و سپس آن را در eBay برای بیش از $200.

این زمانی است که McCracken دیدم یک عکس از صورتی کنگو. حق دور او می گوید: “من می دانستم که آن را جعلی گیاه است.”

این نشانه بارز بود و برگ. پینک شاهزاده خانم با رشد swashes صورتی در برگ های خود را و تنها زمانی که رشد این است که مراقب باشید به انتشار قطعات که بسیار متنوع. (یک شاهزاده خانم صورتی رشد از بیشتر قسمت سبز یا چپ در خارج از نور خورشید نمی خواهد نگاه بسیار در صورتی تمام است.) صورتی کنگو از سوی دیگر به ضرب گلوله به طور کامل برگ صورتی که اگر آغشته به آدامس بادکنکی صورتی رنگ. طبیعت را ندارد گیاهان مانند آن McCracken می گوید که می خواهد خودکشی.

متنوع گیاهان مانند پینک شاهزاده خانم خود را متفاوت رنگ رگه های از یک جهش ژنتیکی. می توان آنها را صورتی و زرد و یا سفید. (برخی از plantfluencers اشاره به این سفید-آرام گیاهان به عنوان albos “که باعث می شود پوست من خزیدن می گوید:” McCracken.) هنگامی که گیاه شروع به قرار دادن رنگ سفید یا رنگ های دیگر آن متکی باقی مانده قطعات سبز به جذب کلروفیل مورد نیاز برای گیاه برای زنده ماندن. همین دلیل است که اکثر متنوع گیاهان دارای راه راه و یا splotches از رنگ های مختلف و نه کاملا سفید یا صورتی و برگ. “اگر که اتفاق می افتد و شما به طور ناگهانی مو که تنها با قرار دادن تنها برگ سفید و سپس در نهایت به عنوان برگ مرگ خاموش وجود دارد هیچ چیز تولید سبز کنه و نمی توان آن را زندگی می کنند می گوید:” McCracken. “Albino گیاه مرده گیاه است.”

کنجکاو در مورد صورتی کنگو ریشه McCracken شروع به تحقیق کردم. در Google Scholar, او در بر داشت یک اندونزیایی صفحه وب که دقیق فرایند مصنوعی pinkening برگ در philodendrons توسط گاز گلخانه با یک ماده شیمیایی برای تحریک تولید اتیلن. اتیلن یک گیاه هورمون که نقش کلیدی در بسیاری از به طور طبیعی در فرآیندهای مانند رسیدن میوه, اما در این مورد آن به نظر می رسید استفاده می شود برای کمتر طبیعی “گل اثر است.” McCracken معتقد است در صورتی کنگو در اصل برای رویدادهای مانند مراسم عروسی یا quinceañeras که در آن همه صورتی تنظیم—حتی اگر مصنوعی—ممکن است هدف و او هنوز فکر می کند آن را یک محصول خوب برای آن شرایط. اما هنگامی که شاهزاده خانم صورتی شد یک کالا آن را به نظر می رسد برای تبدیل شدن به یک راه برای برخی از فروشندگان به طور مصنوعی باد درآمد خود را.

در طول تابستان McCracken ارسال شده هشدار در Facebook. “من فقط به پایان رسید تحقیق در محصول و فرایند است که باعث موقت رنگ صورتی در شیپوری صورتی کنگو,” او نوشت. “این محصول یک فرم از اکسین که هنگامی که به عنوان دستور, ‘تحریک تولید اتیلن در غلظت های بالا’.” او از مردم خواست تا به اشتراک گذاری پست های خود را اعم از خصوصی یا در خود گیاه قرار گرفتند. “کمک به جلوگیری از ناامیدی برای خریداران مشتاق و کمک به جلوگیری از آسیب به شهرت خوبی نیت فروشندگان.”

Image may contain Plant and Leaf

زمانی که Kaylee الن Urwin دیدم پست او شوکه شده بود. او تا به حال خریداری چندین صورتی کنگو به فروش در گیاه نادر از فروشگاه پرداخت در حدود همان قیمت به عنوان شاهزاده خانم صورتی, او به یاد می آورد: “در حدود 150 پوند برای یک نسبتا کوچک گیاه است.” مانند جینی Nguyen, گیاه جمع آوری در Instagram, Urwin گفته شد که صورتی رنگ بود و تا به حال هیچ انتظار آن است که برگ صورتی که یک روز محو به سبز است. در حال حاضر او نگران بود او گران سهام تقلب بود. “من واقعا نمی خواهید را به هر گونه شانس را به من شهرت در یوتیوب و این واقعیت است که نادر گیاهی فروشگاه یک نام تجاری کسب و کار جدید,” او می گوید. “من تصمیم به قطع ضرر من و به دور گیاهان به دوستان به جای فروش آنها را.” سپس Urwin ساخته شده یک پست خود در Instagram account.

Urwin معتقد است که او و دیگر مغازه ها بودند عمدا گمراه در مورد نادر بودن این محصول به منظور ایجاد مصنوعی تقاضا در بازار است. “هیچ دلیلی وجود دارد که مردم باید پرداخت سه رقمی برای این گیاهان است. این دیوانه,” او می گوید. “با توجه به این که نقطه فروش اصلی آن است که آن را صورتی مشتریان قطعا احساس فریب خوردن هنگامی که آن را به طور دائم سبز رنگ می شود اگر آنها نبودند مطلع است.” در نهایت هر چند Urwin تصمیم به نگه داشتن او در صورتی کنگو. این ستاره در اولین قسمت از سری جدید در یوتیوب به نام “ظرف خاک” که به بررسی “جنحه از این گیاه در جهان است.”

بسیاری در صورتی کنگو فروشندگان که هنوز هم آنلاین اضافه شده تکذیبنامهها در مورد برگ خود را از دست دادن ، یکی از این مثال در Etsy هنوز بازخوانی بیش از $80. من نیز در بر داشت چندین فروشندگان در Instagram که شامل تکذیبنامهها در پست مورد پینک کنگو اگر چه زمانی که من رسیده آنها تایید کرد که این برگ در نهایت بازگشت به سبز است. یکی از فروشندگان نیز کاهش قیمت به $15 پس از تماس گرفت.

وقتی پرسیده شد که در مورد چگونگی سیاست های خود را پوشش موارد از یک فروشنده نادرست توصیف گیاهان یا دانه در کل Etsy به کارگردانی من به خریدار آن سیاست که می گوید که “اگر چه Etsy به طور مستقیم درگیر در یک معامله بین یک خریدار و یک فروشنده ما با ارائه یک مورد سیستم در صورت بعید است که خود را سفارش می کند به عنوان انتظار می رود.” Facebook, که همچنین دارای Instagram اشاره به سیاست های خود برای اقلام فروخته شده در بازار گفت: مردم همچنین می توانید گزارش فروشندگان از گروه های خصوصی که در حال فروش جعلی کالا.

صورتی کنگو ممکن است به سمت چپ ترش مزه برای برخی از در آنلاین گیاه جامعه اما شاهزاده خانم صورتی باقی می ماند در تقاضا بالا است. Maloy است که خانواده اش در عملیات عمده فروشی آنلاین کشتی 1500 شاهزاده خانم صورتی philodendrons هر سال در 125 $در هر. با این بودجه از سال گذشته preorders او قادر به ساخت جدید از 3000 فوت مربع گلخانه به امید رشد و حتی بیشتر از آنها. در حال حاضر عرضه خود را از شاهزاده خانم صورتی philodendrons در backorder.

Nguyen در ضمن می گوید او در صورتی کنگو است که هنوز هم قرار دادن رنگ صورتی و برگ یک سال کامل پس از او آن را خریدم. او نمی خواهد بود قادر به انتشار آن است—نه با صورتی برگ حداقل—اما او را دوست داشت و داشتن آن در خانه او برای همه این ماه. او از آن لذت می برد به طوری که او اضافه شده است دو مصنوعی صورتی گیاهان به مجموعه: صورتی melanochrysum و صورتی متنوع billietiae که هر دو خود را رنگ آمیزی از مواد شیمیایی.

اضافات جدید هستند “جعلی” Nguyen می گوید اما تا زمانی که فروشندگان در حال شفاف او را نمی بینم تقاضا برای صورتی در حال مرگ در هر زمان به زودی. به علاوه این melanochrysum یک زیبایی واقعی. “اگر آن را به بازگشت به سبز به من آن را هنوز هم بسیار زیبا,” او می گوید. “به نسخه صورتی است که فقط یک قدم کولر.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • جلبک خاویار کسی ؟ آنچه ما می خواهیم غذا خوردن در سفر به مریخ
  • تحویل ما را خداوند از راه اندازی زندگی
  • کد وسواس رمان نویس می سازد نوشتن یک ربات. طرح غلیظ
  • چگونه یک فضای مهندس ساخته شده خود را دوار تلفن همراه
  • چگونه برای به اشتراک گذاری فایل امن آنلاین
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im