چگونه برای بررسی دستگاه های خود را برای Stalkerware

شما سزاوار حفظ حریم خصوصی. در اینجا چگونه گوشی خود را چک کنید, لپ تاپ و حساب های آنلاین به مطمئن شوید که هیچ کس به دنبال بیش از شانه خود را.

این که آیا آن یک کاوشگر رئیس یا پارانوئید شریک زندگی هیچ کس نباید snoop را بر روی تلفن خود و یا لپ تاپ. اما این که دقیقا چه اتفاقی می افتد اگر stalkerware به نحوی نصب شده بر روی دستگاه های خود را. این ابزار نرم افزار طراحی شده است به طور مخفی و دشوار است برای تشخیص است اما شما می توانید آنها را اگر شما می دانید چگونه.

وجود طیف گسترده ای از حالات اینجا از دوستان بازی شوخی به همکاران سوء استفاده می باشند. اگر شما در یک رابطه که در آن شما احساس می کنید به دام افتاده و ترس کمک در دسترس است از ملی خشونت خانگی با خط تلفن ائتلاف علیه Stalkerware و بسیاری از جاهای دیگر—لطفا برسد.

برخورد با برنامه های کاشته شده در شرکت متعلق به دستگاه توسط خود کارفرما است که کمی متفاوت از کسی که شما می دانید که شخصا در تلاش برای جاسوسی بر شما. شرکت برای کار شما ممکن است چه آن را می بیند به عنوان دلایل معتبر برای حفظ زبانه ها در چه پربار شما, به خصوص اگر آن را فراهم می کند سخت افزار و نرم افزار به شما استفاده از هر روز.

صرف نظر از این که آیا این نوع از نظارت بر توجیه است حداقل کارفرمایان خود را باید به شما گفتن آنها در حال تماشای به جای نگه داشتن آن راز از شما. به علاوه با شرکت متعلق به تلفن های همراه و لپ تاپ را همیشه امن به فرض شما در حال نظارت.

این راهنما با تمرکز بر نرم افزار های طراحی شده برای پنهان—اما به یاد داشته باشید وجود دارد مقدار زیادی از مشروع والدین, نرم افزار کنترل و ساخته شده است در ابزار ردیابی (مانند اپل پیدا کردن من) که می تواند توسط افراد در خانواده خود و یا توسط افرادی که در راه اندازی دستگاه های خود را. تفاوت در این است که باید آن را آشکار اگر این نوع از برنامه های در حال اجرا, اما شما هنوز هم باید آگاه باشند از آنها و چگونه آنها استفاده می شود.

چگونه گوشی خود را چک کنید

خبر خوب برای کاربران آیفون است که آن را تقریبا غیر ممکن است برای نصب stalkerware بر روی آی فون: اپل قفل شده-پایین رویکرد به برنامه ها و نرم افزار های امنیتی نیست همیشه کاربر پسند اما آن را بسیار موثر در امن نگه داشتن شما. iOS به سادگی اجازه نمی دهد برنامه های عمیق به اندازه کافی به سیستم نرم افزار قادر خواهید بود به طور مخفیانه نظارت بر آنچه که شما در حال انجام بر روی تلفن خود را.

یک استثنا برای این است که اگر آی فون خود را جیل بریک (قفل به طوری که هر برنامه ای نصب می شود). با توجه به چه دشوار است این است که آیا امروزه ما در حال فرض کنید که نیست—مورد دیگری که نیاز به تکنولوژی زرنگ و دانا و قرض گرفتن تلفن خود را برای مدت زمان طولانی به آن را فرار از زندان. ساده ترین راه برای چک کردن این است که به دنبال برنامه ای به نام Cydia و SBSettings بر روی صفحه نمایش.

screenshot of iphone battery level

کاهش عمر باتری است یک نشانه آن است که گوشی خود را به خطر افتاده است.

عکس: دیوید Nield از طریق اپل

اگر شما به خودتان پیدا کنید با یک آی فون جیل بریک کامل کارخانه تنظیم مجدد باید آن را حل کنند (و پاک کردن همه چیز, بنابراین مطمئن شوید که خود را از مسائل مهم است حمایت تا جایی). این بهترین طریق انجام یک متصل مک یا ویندوز کامپیوتر اپل یک راهنمای کامل برای این فرایند است که شما می توانید از طریق اینجا.

گرفتن اب زیر کاه نظارت نرم افزار بر روی دستگاه های آندروید است که تا حدودی ساده تر هر چند زبان رسمی در آنها مجاز نیست: گوگل را حذف برنامه ها از فروشگاه بازی اگر آن را می یابد مدارک و شواهد از stalkerware-مانند رفتار است. برنامه را از طریق لغزش خالص اما کسی که نیاز به دسترسی به تلفن خود (و یا باید به راه اندازی تلفن خود را در ابتدا) برای نصب یک. که در واقع یکی از مهمترین گفتن علائم هشدار دهنده به نگاه کردن: اگر به شما در تنظیم کردن گوشی آندروید خود را و هیچ کس دیگری تا به حال آن را برای بیش از چند ثانیه آن را باید stalkerware رایگان.

اگر گوشی شما به خطر افتاده است, شما ممکن است متوجه آن می شود و یا باتری تخلیه به سرعت در حالی که شما در حال استفاده از آن نیست. شما همچنین ممکن است اطلاعیه که شما انتظار نیست و یا خاموش کردن و یا راه اندازی بار است که دیگر از آنها باید باشد. آن را نه یک علم دقیق وسیله نرم افزار طراحی شده است که سخت به نقطه—اما هر نوع غیر معمول تلفن رفتار را می توان گفتن.

screenshot of Android app information page

چک لیست برنامه های به دنبال هر چیزی مشکوک است.

عکس: دیوید Nield از طریق گوگل

نظارت بر برنامه خواهد شد اغلب پنهان کردن آیکون برنامه اما آنها ممکن است نشان می دهد تا در برنامه های اصلی لیست البته تحت یک بی ضرر جایگزین نام: از تنظیمات در آندروید tap برنامه ها و اطلاعیه ها و سپس دیدن همه برنامه های خود را برای بررسی. Stalkerware نیز می تواند tucked دور در واقعی منوی تنظیمات در اندروید (اغلب در بخش مربوط به امنیت)—به دنبال آیتم های منو است که به نظر نمی آید راست یا این که شما متوجه نیست و یا که اصلا مطابقت اسناد رسمی.

برای صلح اضافی از ذهن شما می تواند کمک طلب کردن از کمک یک ابزار شخص ثالث: ناشناس Certo و Kaspersky Antivirus سه گوشی-اسکن برنامه های که می آیند به خوبی توصیه شده توسط کاربران خود را و آنها باید به شما بگویم اگر شما چیزی برای نگرانی در مورد. آن را تشویق به توجه داشته باشید که این موضوع از سری برنامه های نظارت در حال حاضر بیشتر با مشخصات بالا از همیشه و هر دو گوگل و اپل را بسیار کم نور نظر از هر برنامه است که تلاش هر چیزی از مرتب کردن بر اساس.

چگونه برای بررسی کامپیوتر شما

بسیاری از همان stalkerware-لکه بینی اصول برای آندروید و iOS درخواست برای ویندوز و macOS بیش از حد. شخص دیگری نیاز به دسترسی به کامپیوتر خود را برای شروع و یا به فریب شما را به نصب چیزی به خودتان—و نه دشوار است برای یک مدیر آن است که تامین شما با لپ تاپ کار اما کمی سختتر برای کسی که در خانواده خود است. مثل همیشه نگه داشتن لپ تاپ یا دسکتاپ به خوبی محافظت شده با خود حساب کاربری و یک رمز عبور و توجه به آن, امنیت فیزیکی مانند است که دسترسی به آن و زمانی که.

هر دو مایکروسافت و اپل بسیار آگاهانه از stalkerware مشکل و ویندوز و macOS را شناسایی و جلوگیری از برخی از ابزارهای مخفی و بدون هر گونه کمک اضافی. همانطور که با هر نوع دیگر از نرم افزارهای مخرب stalkerware معمولا می تواند خال خال توسط یک شخص ثالث security suite: ما لازم نیست اتاق را برای یک راهنمای کامل در اینجا اما امثال نورتون آنتی ویروس ها و تروجان باید هر دو ویندوز و Mac گزینه های.

Screenshot of Windows task manager page

Task Manager را نشان می دهد چه چیزی در حال اجرا و چه شروع می شود به بالا با ویندوز.

عکس: دیوید Nield از طریق مایکروسافت

اگر شما می خواهید به انجام برخی از خود آیفون, باز کردن Task Manager در ویندوز (جستجو برای آن در نوار وظیفه کادر جستجو) و یا نظارت بر فعالیت های در macOS (جستجو برای آن در کانون توجه از طریق Cmd+Space) برای دیدن همه چیز در حال اجرا بر روی کامپیوتر شما. در نظر داشته باشید که نرم افزارهای جاسوسی نمی خواهد به طور معمول در فهرست خود تحت نام واقعی آن و نیز ممکن است سعی کنید و پاس خود را به عنوان یک سیستم نرم افزار و یا استفاده از یک نام است که شما به احتمال زیاد به چشم پوشی است.

چک کنید از طریق تمام زبانه ها که می آیند تا در این گفت و گو بر روی صفحه نمایش. شما باید ببینید هر چیزی که شما به رسمیت نمی شناسد و یا هر چیزی که مطابقت ندارد تا به برنامه های شما می دانم که شما نصب کرده اند یا این که فقط به نظر می رسد مشکوک در رفتار خود (بیش از حد disk usage شاید) و سپس یک میانبر جستجو در وب برای برنامه یا فرایند نام است که معمولا به اندازه کافی به فاش کردن آنچه شما در برخورد با.

شما همچنین باید بررسی کنید برای برنامه ها و فرایندهای در حال راه اندازی در همان زمان به عنوان سیستم عامل خود را به عنوان مهمترین ابزار نظارت خواهد نیاز به انجام این کار. بر روی ویندوز شما پیدا کردن این لیست از نرم افزار زیر از شروع تب Task Manager; در macOS, باز کردن تنظیمات سیستم را انتخاب کنید و سپس کاربران & گروه ها و ورود اقلام. دوباره اجرا جستجو در وب برای هر برنامه ای که شما مطمئن نیستید که در مورد.

screenshot of mac OS page

این macOS Activity Monitor به شما می گوید که چه خبر است با سیستم شما.

عکس: دیوید Nield از طریق اپل

وجود دارد برخی از اضافی مجوز stalkerware برنامه به احتمال زیاد به نیاز در macOS: از تنظیمات سیستم سر به امنیت و حریم خصوصیو پس از آن حفظ حریم خصوصی. بررسی مطالب برای نظارت بر ورودی و کامل دسترسی به دیسکبه عنوان نرم افزار جاسوسی را اغلب نیاز به این مجوز است. ویندوز ندارد دقیقا همان راه اندازی, اما شما می توانید ببینید که مجوز برنامه ها (از جمله محل دسترسی به دوربین و غیره) با انتخاب حریم خصوصی از تنظیمات منو و اسکرول کردن به برنامه مجوز.

به ما گفت: اگر کارفرمای شما این است که نگه داشتن زبانه ها در روز کاری خود را پس از آن ابزار باید قابل مشاهده باشد و در حال اجرا خود را با دانش است. اما اگر شما واقعا نگران یک سیستم کامل تنظیم مجدد برای ویندوز یا macOS باید از اکثریت مخفی ابزار نظارت اگر شما مشکوک یک ریشه گرفته است (فقط مطمئن شوید که شما را به بالا و فایل های خود را برای اولین بار).

چگونه برای بررسی حساب های خود را

برای کسی که می خواهد برای حمله به حریم خصوصی کسی آن اغلب آسان تر فقط برای به دست آوردن دسترسی به حساب های آنلاین خود را به جای سعی کنید برای به دست آوردن دسترسی به دستگاه های خود را. با فقط در مورد همه چیز در دسترس بر روی وب از رسانه های اجتماعی به ایمیل آن را به مراتب بیشتر موثر است.

با که در ذهن و همچنین برای چک کردن دسترسی غیر مجاز به دستگاه های خود را, شما همچنین باید بررسی کنید برای دسترسی غیر مجاز به حساب های خود را. این بدیهی است که شروع می شود و با حفاظت از شما نام کاربری و کلمه عبور: مطمئن شوید که آنها فقط برای شما شناخته شده دشوار است به حدس زدن استفاده می شود در سراسر چندین حساب و نه نوشته شده و در هر نقطه. در نظر با استفاده از یک برنامه مدیریت رمز عبور برای حفظ آن از کلمه عبور قوی تصادفی و متفاوت برای هر حساب شما. در حساب که در آن در دسترس است به نوبه خود دو فاکتور تأیید هویت در.

facebook login activity setting's page

Facebook لیست تمام دستگاه های است که شما به سیستم وارد شده است.

عکس: دیوید Nield از طریق Facebook

اگر یک بازدید کننده های ناخواسته در حساب های خود را, شما باید قادر به پیدا کردن شواهد آن است. برای Facebook برای مثال باز کردن صفحه تنظیمات خود را در یک مرورگر و کلیک بر امنیت و ورود برای دیدن تمام دستگاه های که در آن حساب شما فعال است (و برای ورود از آنهایی که شما به رسمیت نمی شناسد). در مورد Gmail در وب کلیک کنید تا جزئیات را فشار دهید در سمت راست پایین گوشه برای دیدن دیگر فعال در جلسات.

برخی از برنامه های تلفن همراه مانند WhatsApp و Snapchat تنها می تواند مورد استفاده در یک دستگاه, بنابراین شما می دانید که ورود شما با استفاده از تنها یک فعال. آیا این مورد برای هر برنامه هر چند در Instagram برای مثال اگر شما برای باز کردن برنامه تنظیمات و سپس شیر امنیت و ورود به سیستم فعالیت هایشما می توانید یک لیست از تمام دستگاه های مرتبط با حساب کاربری خود شوید. برای حذف یک دستگاه شیر سه نقطه به سمت هر یک از مطالب و سپس از سیستم خارج شوید.

ما همچنین می خواهم به توصیه به دنبال از طریق فعالیت در حساب خود را از فعالیت های چنین به عنوان فرستاده پوشه در حساب ایمیل خود را به عنوان مثال و یا پیام های دریافت شده و ارسال شده در توییتر و یا Facebook Messenger. آن را به ارزش چک کردن پیش نویس و زباله پوشه ها در حساب های خود را بیش از حد برای هر گونه شواهد از ناشناخته فعالیت است.

screenshot of Instagram's login activity page

Check Instagram برای دیدن اخیر ورود و فعالیت است.

عکس: دیوید Nield از طریق Instagram

اگر کسی دیگری را به دست اورد دسترسی به حساب ایمیل خود را, آنها ممکن است راه اندازی به صورت خودکار حمل و نقل تابع به حساب دیگر—این است که چیز دیگری برای بررسی. در Gmail در وب برای مثال با کلیک بر روی آیکون دندانه دار (بالا سمت راست) و سپس مشاهده تمام تنظیمات و ارسال و POP/IMAP: بخش حمل و نقل عنوان کنید اگر ایمیل شما ارسال شد در جایی دیگر. بررسی فیلتر و مسدود شده و آدرس تب بیش از حد برای هر چیزی که نشده توسط شما است.

رویکرد کمی متفاوت بسته به نوع نرم افزار استفاده می کنید و حساب شما اما ماندن در بالای خود را فعال باری و نگه داشتن چشم در فعالیت برنامه بهترین راه از لکه بازدید کنندگان ناخواسته. به طور منظم تغییر رمز عبور خود را یک راه موثر برای قفل کردن افراد دیگر بیش از حد.


بزرگ تر سیمی داستان
  • پشت میله های زندان است اما هنوز ارسال در Infinite
  • دوست من زده شد ALS. به مبارزه با عقب او ساخته شده است یک جنبش
  • Deepfakes در حال تبدیل شدن به جدید داغ شرکت ابزار آموزشی
  • امریکا یک بیمار وسواس با Covid-19 سنجی
  • که کشف اولین واکسن?
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر