چگونه به پیشی جستن دایناسور

اگر از طریق برخی از علمی خرابی تو خودت حمل و نقل 70 میلیون سال به گذشته شما ممکن است امن تر از خاص گرسنه خزندگان از شما فکر می کنید.

اگر یک موش افتاد پایین 1000 پا معدن مشهور زیست شناس تکاملی JBS Haldane یک بار پیشنهاد ماوس را افزایش لرزش و گرد و غبار خود و زدگی به دور است. شاید حتی حق بازگشت به آن را دوباره.

اگر یک موش کاهش یافت و از همان ارتفاع آن می میرند.

یک انسان خواهد شکست Haldane می نویسد و یک اسب خواهد چلپ چلوپ.

Haldane ارائه نمی دهد رنگارنگ فعل او در سال 1926 مقاله در اندازه مناسب برای آنچه که رخ می دهد اگر 9 تن Tyrannosaurus rex کاهش یافت و به آن معدن است. اما این غول درنده خواهد جیغ پایین شفت در 172 mph آمار زمین با 120 تن از زور و … شکستن ؟ تجزیه? منفجر? فوران ؟

بدون در نظر گرفتن هدف از Haldane را وحشتناک آزمایش فکری نشان می دهد به طور چشمگیری متفاوت ارتباط حیوانات بزرگ را با گرانش نسبت به کوچکتر. این رابطه و متفاوت سرنوشت از موش و موش صحرایی توضیح داده شده توسط “مربع مکعب” قانون است که ایده ساده است که به عنوان یک شی گسترش آن حجم مکعب در حالی که سطح آن منطقه صرفا مربع. چرا که یک حیوان را در سطح منطقه فراهم می کند ترمز زمانی که در حال سقوط و جرم آن را تعیین نیروی تاثیر آن می افتد از گونه های مختلف می تواند خطر ناک غم انگیز و یا کثیف, بسته تفاوت به ظاهر کوچک در اندازه آنها است. آن را ممکن است یک مفهوم ساده است—اما از آنجا که این قانون شامل رشد نمایی آن را بسیار دشوار است به شهود خود را گاهی اوقات اثرات چشمگیر. که به ویژه با توجه به بزرگترین حیوانات زمین به حال راه می رفت زمین و به ویژه مهم است اگر شما تا به حال به آنها پیشی جستن.

برای مثال اگر شما در سفر بازگشت به عصر دایناسور و یا آن سفر به شما در برخی از نوع علمی, فاجعه, شما ممکن است به خودتان پیدا کنید در حال اجرا از یک دوبلکس-اندازه خزنده. اما وحشت نکنید. شما باید نامتناسب اثر اندازه را در کنار خود. T. rex فوران مرگ در پایین شفت معدن نشان می دهد مهم ترین عوامل در نظر گرفتن زمانی که در مواجهه با غول saurian را پیگیری. در این اجرا برای زندگی خود را در آن هیبت الهام بخش, وحشتناک stupefying اندازه خواهد بود در واقع خود بزرگترین مزیت است.

یک رشد کامل Tyrannosaurus rex شد به شدت و به شدت قدرتمند است. آن را به حال ردیف دندان می تواند از طریق فشار تریسراتوپس استخوان می تواند پرتاب انسان به اندازه تکه های گوشت 16 پا به هوا با آن آرواره شد به عنوان بلند به عنوان یک زرافه و نه تن به عنوان سنگین به عنوان یک فیل. و در عین حال اگر شما یکی از شما باید تنها کمی نگران است. Tyrannosaurus rex تا به حال به همان نسبت بیشتر عضلات اختصاص داده شده به جنبش خود را از تقریبا هر حیوانی که تا کنون زندگی می کردند اریک Snively یک زیست شناس دانشگاه ایالتی اوکلاهما که مطالعات بیومکانیک از دایناسورها به من می گوید. و در عین حال شما می توانید به احتمال زیاد فرار آن Tyrannosaur نمی تواند اجرا شود.

من پرسید: John R. هاچینسون نویسنده سرب از کاغذ در طبیعت با عنوان “تیرانوسور بود نه یک دونده سریع” چه Tyrannosaurus عملکرد در یک مسابقه خواهد بود. “کوتاه از راه دور تنه زدن در مورد بهترین ما انتظار می رود,” او گفت:. “و نه با یک شروع سریع یا.”

Illustration showing top running speed of a dinosaur that is 40ft long with a top speed of 13mph

فوق العاده قدرتمند, پاهای, Tyrannosaurus آهسته بود برای همین ریاضی دلیل مرگ خود در معدن شفت شد تا فوران. مانند سطح منطقه استحکام استخوان تنها مربع در قدرت به عنوان حجم مکعب است. نتیجه این است که به عنوان یک حیوان و افزایش حجم آن نیاز به همان نسبت بیشتر عضله و استخوان پا به پایه حرکت می کند و اجرا شود. فراتر از یک اندازه خاص دوم می شود از لحاظ فیزیکی غیر ممکن است. برای همه عضلانی خود را به صورت فله به تیرانوسور رکس‘s پا استخوان را خرد تحت هر چیزی بیشتر از استرس سریع تنه زدن. با قضاوت بر اساس آن توده عضلانی و استخوان Snively باور نمی بزرگسالان Tyrannosaurus rex می تواند نقل مکان کرد و سریع تر از 12 یا 13 مایل در ساعت است. (هر چند 12 مایل در هر ساعت نزدیک به سرعت بالا از یک انسان معمولی بسته مطبوع—آن برابر 20 ثانیه 100 متر فاصله یا a 5-minute mile—T. rex را آهسته شتاب و الهام بخش دندان می دهد متوسط دونده یک فرصت معقول outsprinting یا کارتی أخرق درنده.)1

البته تیرانوسور رکس را به سختی خواهد بود و تنها نگرانی خود را. متعدد گوشت-خوردن دایناسورها از اندازه های مختلف ممکن است علاقه به وعده شگفت انگیزی بر روی شما و اینکه آیا شما می توانید از آنها پیشی جستن دوباره بستگی به وزن خود را.

سه سال پیش زیست شناس Myriam Hirt که مطالعات حیوانی جنبش در آلمان و مرکز تنوع زیستی پژوهش خواسته یک سوال به ظاهر ساده: چرا از آن است که بزرگترین و قدرتمند ترین حیوانات—نهنگ ها, فیل ها و کرگدن—نه سریع در حالی که کوچکترین—موش ها minnows و millipedes—برخی از کمترین? است و مفهوم آن این است که اندازه مطلوب برای سرعت ؟

پاسخ Hirt در بر داشت بله است. اگر شما در طراحی یک حیوان برای سرعت که حیوانات باید وزن حدود 200 پوند است. کمی سنگین تر برای یک شناگر و کمی سبک تر برای یک بروشور.

Hirt در بر داشت دقیق سهموی رابطه بین اندازه و سرعت است که نه تنها نشان می دهد شما نیاز به ترس از کارهای دایناسورها بیشتر اما همچنین که شما نباید ترس بزرگترین در همه. دلیل او به من می گوید که در نتیجه این فعل و انفعال بین قدرت و شتاب و سوخت و ساز بدن است که سوخت هر دو.

یک حیوان سرعت بالا Hirt در بر داشت که در این جلسه نقطه از دو عامل است. اولین بار است که یک حیوان مجموع قدرت عضلانی که فلس نسبت به آن جرم است. اما دوم این است که توانایی خود را برای سرعت بخشیدن به این جرم که مقیاس نیست. شتاب متکی بی هوازی قدرت عضلانی و یا ذخیره ATP انرژی در فیبرهای عضلانی. این به اصطلاح عضلات تند انقباض تولید سریع و قدرتمند انقباضات مورد نیاز برای شتاب, اما آنها به سرعت نایاب. و ظرفیت خود را تعیین می شود سوخت و ساز بدن.

به دلایلی که نمی کاملا درک یک حیوان تولید انرژی (سوخت و ساز) کاهش می یابد متناسب با آن جرم (دقیق تر آن کاهش می یابد به قدرت 0.75). اگر ما تا به حال سوخت و ساز بدن متناسب با آن ماوس ما می خواهم به خوردن حدود 25 پوند از مواد غذایی در روز است. به جای خوردن ما تنها حدود چهار. حیوانات بزرگتر هستند و در نتیجه قوی تر و کارآمد تر اما تولید به همان نسبت کمتر انرژی برای سرعت بخشیدن و غلبه بر اینرسی خود.

با ایجاد یک فرمول ساده است که نشان دهنده این تعادل Hirt پیش بینی سرعت از حیوانات بر اساس چیزی جز وزن خود را. هنگامی که او در آن قرار داده شده در یک گراف در کنار سرعت اندازه گیری از مدرن حیوانات, نتیجه نگاه چیزی شبیه به این:

chart showing running speed vs. weight of animals

اکثر intriguingly (حداقل برای اهداف ما), Hirt کشف او را قادر به پیش بینی سرعت از بزرگترین دایناسورها. هنگامی که او وصل دایناسور وزن بر روی او فرمول این چیزی است که او در بر داشت:

chart showing running speed vs. weight of dinosaurs and other animals

با تشکر به محدودیت سوخت و ساز بدن و توده ما می توانید از بین بردن هر دایناسور بیش از حدود 6,000 پوند به عنوان یک درنده تهدید. وجود دارد به احتمال زیاد هیچ حیوانی از آن اندازه یا بزرگتر نه امروز و نه در هر نقطه ای در تاریخ است که یک جوان به خوبی مشروط بشر نمی تواند پیشی جستن.

متاسفانه متعددی وجود دارد درنده تهدید که وزن قابل ملاحظه ای کمتر است. Hirt کشف نشان می دهد محدود کردن سرعت در بزرگترین دایناسورها اما زیر که در حد یک حیوان اندازه است که نه تنها معین برای سرعت آن است. واضح است که دو گونه تقریبا همان وزن—مانند می گویند انسان و یوزپلنگ—می تواند اجرا شود به طور چشمگیری در سرعت های مختلف بسته به نوع بدن خود را طراحی. قبل از اینکه شما توری تا کفش های در حال اجرا شما نیاز به دانستن سرعت دقیق از دشمن خود را. شما نیاز به دانستن اگر شما می توانید به پیشی جستن دایناسور در فاصله و یا این که آیا شما در حال شرط بندی زندگی خود را در یک مسابقه در برابر یک خزنده roadrunner.

اما چگونه می توان در تعیین سرعت دقیق یک گونه منقرض شده بر اساس چیزی جز استخوان و چند فسیل رد پای?

خوشبختانه در یک مطالعه منتشر شده در ماه مه در مجله PLOS Oneیک گروه از دانشمندان به رهبری شناس الکساندر Dececchi موفق به برآورد سرعت 71 مختلف دایناسورها با ترکیب Hirt داده با یک معادله توسعه یافته توسط یک جانور شناس به نام رابرت الکساندر. (در سال 1976 الکساندر ساخته شده قابل مشاهده است که هر حیوانی از موش خرماها به کرگدن اجرا می شود با به صورت پویا شبیه راه رفتن است که یک مهندسی اصطلاح مورد استفاده در هنگام حرکات می توان به همان سادگی با تغییر مقیاس خود—مانند حرکت پاندول در اندازه های مختلف. فقط به عنوان شما می توانید حل برای نوسانی فرکانس از یک آونگ اگر شما می دانید آن طول و زاویه اسکندر کشف فعال دانشمندان به برآورد یک دایناسور در حال اجرا سرعت بر اساس چیزی جز آن قد و طول گام.)

متاسفانه, آن را بیش از یک فرمول با امکان خطای جدی Hutchinson به من می گوید. برای مثال Dececchi محاسبات نشان می دهد که گوشتخوار Albertosaurus زد 22 مایل در ساعت. که به شما امکان فرار. اما این احتمال وجود دارد آن را اجرا می کند بیشتر شبیه به یک یوزپلنگ. که در این صورت … \_(ツ)_/

با این وجود اسکندر و Hirt یافته های ارائه شده جذاب بینش دایناسور رفتار ورزشکاری و تکامل است. با مقایسه یک تیرانوسور’ طول گام و وزن و در حال اجرا سرعت Dececchi مطالعه نشان داد که Tyrannosaurus تکامل پیدا نمی پاهای بلند خود به افزایش سرعت آن است. سرعت آن, آنها یافت شد و در حال حاضر دربسته در محیط با توانایی خود را برای سرعت بخشیدن به. در عوض, Tyrannosaurus تکامل یافته آن پایه دار قد و قامت خود را برای بهبود راه رفتن کارایی و استقامت. نتایج خود را نشان می دهد که اگر شما سفر را از طریق زمان به عصر دایناسور های T. rex نمی تواند outsprint شما اما ممکن است ساقه دوست دارید اواخر کرتاسه Jason Voorhees. (هر چند Snively به من می گوید آن را احتمالا نمی خواهد به سادگی به دلیل رشد کامل Tyrannosaurus rex شکار بسیار بزرگتر طعمه مانند Edmontosaurus یا تریسراتوپس.)

Dececchi را تخمین می زند آن را روشن که دیگر گوشتخوار تهدیدات سخت تر خواهد بود به طفره رفتن. وجود دارد بیش از حد بسیاری از متوسط اندازه سریع و خطرناک گوشتخواران کامل به اختصار. اما ما می توانیم با استفاده از چند گونه به عنوان نمونه. اگر این دایناسور می بینید شبیه ابعاد بدن به یک ذکر شده در زیر انتظار می رود مشابه عملکرد ورزشی.

Dromaeosauridae (با نام مستعار raptors) | کمی در مورد.2
Illustration showing top running speed of a dinosaur that is 23ft long with a top speed of 1520mph
Albertosaurus | در مورد.
Illustration showing top running speed of a dinosaur that is 30ft long with a top speed of 22mph
Deltadromeus | بسیار مورد.
Illustration showing top running speed of a dinosaur that is 23ft long with a top speed of 30mph

مگر اینکه شما در مشاجره به یک مدال طلا و یا حداقل سریع کار اسپرینتر همه این دایناسورها ورزشی دارای مقام بلندتری بودن شما. در عین حال همه از دست داده است اگر یکی باید حمله کند. مطالعات تعقیب بین یوزپلنگ و impalas و شیر و گورخر اثبات طعمه حیوانات مانند شما دارای چند مزیت های قابل توجهی.

آلن ویلسون استاد در کالج سلطنتی دامپزشکی در دانشگاه لندن که مطالعات حرکتی بیومکانیک متصل شتاب سنج برای این شکارچیان و طعمه خود را برای محاسبه دقیق سرعت و تاکتیک در یک تعقیب و آمد دور با نتایج دلگرم کننده است. خود را اندازه گیری نشان می دهد یوزپلنگ است که قادر به در حال اجرا در حداقل 53 کیلومتر در ساعت در حالی که آن شکار ایمپالا صدر در صرف 40. به همین ترتیب شیر می تواند رسیدن به 46 کیلومتر در ساعت در حالی که گورخر اجرا می شود تنها 31. اما با وجود سرعت قابل توجه کسری هر دو ایمپالا و گورخر با موفقیت فرار از تعقیب آنها در دو نفر از هر سه حرفه. و حتی اگر شیر سریعتر از ایمپالا خود را ضبط رای به اندازه کافی کم است که آن را نمی خواهد حتی تلاش برای تعقیب یک در یک زمینه باز است. ویلسون یافته ها نشان می دهد به دنبال دایناسور نمی تواند به شما گرفتن مگر اینکه آن را به طور قابل توجهی سریع تر است.

اما تنها اگر شما می دانید چگونه به اجرا. اگر شما صرفا فرار با سرعت بالا از این خزندگان شما خروج از Mesozoic دوران به عنوان یک coprolite. در عوض با موفقیت به فرار یک مطلب ورزشی, تعقیب, شما باید برای اجرای هوشمند است. شما مجبور به استفاده از تاکتیک های. و بالاتر از همه, شما باید غیر قابل پیش بینی.

زمانی که ویلسون, شتاب سنج, اندازه گیری سرعت impalas فرار از یوزپلنگ او متوجه شد که در حالی که آنها قادر به یک تاول 40 مایل در ساعت در یک مسابقه برای زندگی خود از آنها تقریبا هرگز زد سریع تر از 31. توضیحی برای این نتیجه تعجب آور خود را نتیجه مطالعه این است که در سرعت بالا یک حیوان قربانی قدرت مانور. خود را تبدیل زاویه گسترش در سرعت های بالاتر و در نتیجه خود مسیر است به مراتب بیشتر قابل پیش بینی است. با موفقیت به فرار به دنبال یک یوزپلنگ یا در این مورد یک دایناسور شما باید اطمینان حاصل شود که خود را تعقیب نمی توانید پیش بینی خود را البته. که مستلزم تیز و ناگهانی تبدیل می شود که شما فقط می توانید انجام در کاهش سرعت.

زمانی که ویلسون وصل ورزشی پارامترهای درنده و شکاری به یک مدل کامپیوتری و زد شبیه او یافت دو روش ساده تاکتیک کسانی که در حال تعقیب باید در استخدام. برای اولین بار زمانی که دایناسور شروع به تعقیب شما تغییر دوره غالبا اما نه کاستن سرعت. این درنده میزان بالایی از بسته شدن سرعت باعث دیر واکنش و در نتیجه ناکارآمد مسیرهای. دوم زمانی که درنده تساوی در دو یا سه گام و به سرعت در حال کاستن سرعت به نوبه خود به شدت و سرعت بخشیدن به. زمان این مانور به درستی و تعقیب شما را در سرعت سریع تر خواهد شد در نتیجه گسترده تر به نوبه خود و از دست دادن یک گام یا دو سرعت. هنگامی که آن را میکشد تا دوباره آن را انجام دهد.

هدف شما این است که همان impala: برای خرید زمان است. شما باید استقامت مزیت است. مطالعات اخیر مانند Dececchi را نشان می دهد برخی از گونه های دایناسور ممکن است صاحب قابل توجه استقامت برای اندازه خود را—اما شما فنری لگن چسبناک آشیل تاندون و کارآمد سیستم های خنک کننده شما را به یکی از بزرگترین دونده استقامت طبیعت تا کنون ایجاد شده است. دیگر مسابقه بیشتر شانس خود را برای.

در برخی از تاسف نقطه, اما, ورزشی, اختلاف, نقض یک آستانه خاص و هیچ مقدار از به درستی به پایان رسیده و نوبت به اندازه کافی خواهد بود. که به احتمال زیاد خواهد شد در این مورد باید به شما به خودتان پیدا کنید در برابر آنچه Snively به من می گوید می خواهد خود را خطرناک ترین صندوقدار—همان Tyrannosaurus rex ما بحث اما با یک تفاوت مهم است. این بزرگترین رشد کامل T. rexes شما باید ترس می گوید Snively. این نوجوانان.

A 14 سال Tyrannosaurus rex. | وحشتناک است.
Illustration showing top running speed of a dinosaur that is 20ft long with a top speed of 33mph

بر خلاف بسیاری از حیوانات, T. rex نیست, در سریع ترین آن به عنوان یک بزرگسال. به جای آن به اوج خود می رسد سرعت در جوانی قبل از اینکه آهسته آن بسیار زیاد به صورت فله. در 14 آن است که نسبتا لاغر اندام در از 2000 پوند تخمین زده شده با سرعت 33 کیلومتر در ساعت و در حال حاضر دارای آرواره های قوی به اندازه کافی به پاره از طریق استخوان های شما را. جوان T. rex بیشتر احتمال دارد به حمله و همچنین از آنجا که بر خلاف بزرگسالان که شکار از 7000 پوند duckbill دایناسورها و پنج تن تریسراتوپس یک نوجوان Tyrannosaurus احتمالا خوردند حیوانات از اندازه خود را.

مگر اینکه شما یک قهرمان ملی—که در این صورت ممکن است شما ایستاده و یک ایمپالا-مانند شانس—شما ممکن است مجبور به توسل به وسایل دیگر از فرار. شما ممکن است نیاز به شانس از یک غار کوچک برای فشار به یا ضخیم خاردار که در آن شما می توانید شیرجه رفتن بی پروا. و یا شما می توانید شانس خود را در حال اجرا Tyrannosaurus به دام. سعی کنید با گذاشتن پتو از قلم مو بیش از یک سوراخ آبیاری یک گودال به انتظارنشسته بودند با سهام و یا اگر شما ترجیح می دهم یک فوران نتیجه بیش از یک معدن.


تصاویر توسط کودی کسیدی. نمودار توسط Myriam Hirt, Cody کسیدی سیمی کارکنان


بزرگ تر سیمی داستان
  • Linkin Park T-پیراهن تمام خشم در چین
  • یک ریاضیدان راهنمای چگونه سرایت گسترش می یابد
  • رسانه ها هیولا در ملی گفت و گو
  • چگونه برای به دست آوردن صفری ویژگی های حفظ حریم خصوصی در کروم و فایرفاکس
  • 15 ماسک صورت, ما در واقع می خواهم به پوشیدن
  • 👁 آماده شدن برای هوش مصنوعی برای تولید کمتر جادوگری. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎙️ گوش دادن به سیمی ما پادکست جدید در مورد آینده چگونه متوجه است. گرفتن آخرین قسمت و مشترک به 📩 خبرنامه به نگه دارید تا با تمام ما را نشان می دهد
  • 🎧 چیز نه صدایی درست است ؟ بررسي فايلهاي مورد علاقه ما هدفون بی سیم, هدفون soundbars و بلندگوهای بلوتوث

اگر شما خرید چیزی را با استفاده از لینک ها در داستان ما, ما ممکن است کسب درآمد کمیسیون. این کمک می کند تا حمایت از ما روزنامه نگاری. بیشتر بدانید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin buy instagram followersowtürktelekom mobil ödeme bozdurmacialis fiyatSfero Döküm