چگونه به ترفند مغز شما به یاد داشته باشید تقریبا هر چیزی

چهار بار ایالات متحده حافظه قهرمان نلسون Dellis و روانی دانشمند جولیا شاو توضیح دهید که چگونه به تقویت مهارت های حافظه خود را.

بسیاری از مردم شکایت در مورد داشتن وحشتناک حافظه است. لیست خرید تولد دوستان, آمار برای امتحان—آنها فقط به نظر نمی رسد به چوب در مغز است. اما حافظه نیست به عنوان مجموعه ای در سنگ به عنوان شما ممکن است تصور کنید. با تکنیک مناسب شما به خوبی ممکن است قادر به یاد داشته باشید تقریبا هر چیزی در همه.

نلسون Dellis یک حافظه ایالات متحده آمریکا قهرمان و استاد بزرگ از حافظه است. برخی از شاهکارهای او از خاطره شامل حفظ 10,000 رقم pi منظور از بیش از نه حوصلگی عرشه مخصوص ماشینها ممنوع از کارت و لیست صدها نام تنها پس از شنیدن آنها را در یک بار.

اما با کمی فداکاری Dellis می گوید که هر کسی می تواند به بهبود حافظه خود را. در اینجا پنج مرحله به دنبال دریافت خواهد کرد که شما پر کردن سر خود را با اطلاعات.

1. با شروع قوی تصاویر

بیایید شروع با یک نسبتا ساده حفظ وظیفه: هفت شگفتی جهان است. برای حفظ این Dellis توصیه شروع با تبدیل هر یک از این آیتم ها به راحتی-به یاد تصویر. برخی از خواهد بود بیشتر آشکار است. برای دیوار بزرگ چین, برای مثال, شما ممکن است فقط می خواهم تصور کنید با یک دیوار. برای پترا شما ممکن است به جای رفتن برای یک تصویر از حیوان خانگی خود را.

“آبدار با استفاده از تصاویر ذهنی مانند این است که بسیار موثر است. آنچه شما می خواهید انجام دهید این است ایجاد بزرگ, چند حسی خاطرات” توضیح می دهد که جولیا Shaw, یک روانی دانشمند در دانشگاه کالج لندن و نویسنده حافظه توهم: به خاطر سپردن فراموشی و علم کاذب حافظه. شما می خواهید به هدف به صورت تصاویر ذهنی است که شما تقریبا می توانید احساس بو و دیدن آنها را به عنوان واقعی که ممکن است.

علم در پشت تمام این. “تصاویر عجیب و غریب و شاید ناخالص یا عاطفی هستند مهم می گوید:” شاو. “هنگامی که به دنبال در مغز محققان دریافتند که آمیگدال—بخشی از مغز است که مهم است که برای پردازش احساسات—تشویق بخش های دیگر مغز برای ذخیره خاطرات.” به همین دلیل احساسات قوی آن را بیشتر احتمال دارد که خاطرات چوب خواهد شد.

2. قرار دادن این تصاویر در یک محل

گام بعدی این است که برای قرار دادن این تصاویر ذهنی قوی در یک محل است که شما واقعا با آن آشنا باشد. در Dellis’ مثال او در مکان هر یکی از هفت شگفتی در یک مسیر از طریق خانه خود شروع با یک دیوار در entryway سپس مسیح به نمایندگی از مسیح نجات دهنده— lounging روی مبل. “این عجیب و غریبتر بهتر” Dellis می گوید. در آشپزخانه شما ممکن است تصور کنید یک لاما پخت و پز غذا.

این تکنیک تصاویر ارتباط با مکان است که به نام کاخ حافظه, و آن را بسیار مفید برای به خاطر سپردن منظور از عناصر خاصی می گوید شاو. “یک کاخ حافظه capitalizes در حافظه موجود در یک محل. این جایی است که شما می دانید—معمولا خود را در خانه و یا محل دیگری که شما می دانید که واقعا خوب است.”

اگر این لیست فقط با هفت مورد است که فضا را می توان نسبتا کوچک است. اما زمانی که آن را آمد به حفظ 10,000 رقم pi Dellis تا به حال برای گسترش حافظه خود را از کاخ به تمامیت خود را در شهر میامی است. او تقسیم 10,000 رقم به 2,000 تکه های پنج رقم هر قرار داد و همه آنها را در سراسر 10 محله های مختلف.

“تصویربرداری تحقیقات نشان داده است که مردم نشان می دهد افزایش فعالیت در [occipito-جداری منطقه] از مغز هنگام یادگیری خاطرات با استفاده از یک حافظه کاخ می گوید:” شاو. “این به این معنی است که این روش کمک می کند تا در بخش هایی از مغز که معمولا اختصاص داده شده به دیگر حواس—این لوب جداری مسئول ناوبری و لوب اکسیپیتال مربوط به دیدن تصاویر است.”

3. توجه

به یاد هفت عجیب و غریب, تصاویر شگفتی های جهان نباید بیش از حد سخت, اما زمانی که شما حفظ 10,000 رقم از عدد پی شما ممکن است نیاز به یک کمی بیشتر انگیزه. “من می خواهم خودم بگویم این سرود. من می خواهم برای حفظ این, من می خواهم برای حفظ این” Dellis می گوید. “این سرود ساده اما آن را تراز من توجه و تمرکز بر روی کاری که در دست و به من کمک کند به یاد داشته باشید بهتر است.”

4. شکستن همه چیز

با تعداد بسیار زیادی مانند pi—یا یک دنباله ای از کارت های, برای مثال, آن را نیز کمک می کند برای شکستن همه چیز. Dellis تبدیل هر پنج رقمی تکه از pi را به یک تصویر است که او می تواند به راحتی به یاد داشته باشید. “کلمات بسیار آسان است شما می بینید یک کلمه و آن را به طور معمول تداعی نوعی از تصاویر در ذهن خود را. اما چیزهایی مثل اعداد یا کارت و یا حتی نام آنها کمی سختتر,” او می گوید. “و کسانی که سیستم هایی که ما ایجاد کرده ایم و یاد گرفته به طوری که هر زمان که ما یک نام یا یک شماره و یا یک کارت ما در حال حاضر یک تصویر از پیش تعیین شده برای آن است.”

برای Dellis پنج رقم از عدد پی را بعد از نقطه اعشار نشان داده شده توسط Sam Neill با پوشیدن یک کت و شلوار مرد آهن (“این تنها راه آن می رود” او می گوید). پچ دوم توسط یک تصویر از دوست خود به عنوان امپراتور از فیلم گلادیاتور با انگشت شست خود را.

5. پایان بررسی

هنگامی که شما کردم تصاویر خود را طبقه بندی شده اند و کاخ حافظه خود پرجمعیت شما فقط نیاز به مطمئن شوید که آنها در حال رفتن به ماندن در سر خود را. “ترین خاطرات هرگز آن را به حافظه بلند مدت می گوید:” شاو. “به همین دلیل بسیار مهم است به تکرار اطلاعات برای تبدیل حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت.”

و متاسفانه هیچ آسان هک برای که. آن پایین می آید به تکرار و کار سخت است. “برای تبدیل شدن به یک حافظه قهرمان من تا به حال در آن کار می کنند هر روز. آموزش بسیار سخت و آن را به چیزی که فقط غریزی به من. و که تنها با تمرین می گوید:” Dellis. و در صورتی که برای تلفن های موبایل مانند بسیاری از کار خوب شما می شود ،

این داستان در ابتدا در ظاهر سیمی انگلستان است.


بزرگ تر سیمی داستان
  • پشت میله های زندان است اما هنوز ارسال در Infinite
  • چگونه به دولت اعتماد دوباره
  • موشک موتور آینده تنفس هوا مانند یک موتور جت
  • آن زمان برای یک پایان زندگی بحث و گفتگو در مورد خانه سالمندان
  • که کشف اولین واکسن?
  • 👁 اگر درست انجام شود AI می تواند پلیس عادلانه تر. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 📱 پاره بین آخرین گوشی ؟ هرگز ترس—بررسی آیفون ما راهنمای خرید و مورد علاقه گوشی های آندروید

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر