چگونه بیش از حد فلوراید باعث نقص در مینای دندان

افشای دندان های بیش از حد فلوراید باعث تغییر سیگنالینگ کلسیم میتوکندری عملکرد و بیان ژن در سلول های تشکیل دهنده مینای دندان — یک رمان توضیح چگونه فلوئوروزیس دندانی یک بیماری ناشی از تماس بیش از حد فلوراید در دوران کودکی ناشی می شود. مطالعه های led توسط محققان در دانشگاه نیویورک دانشکده دندانپزشکی منتشر شده است در علم سیگنالینگ.

فلوراید به طور طبیعی ترکیبی معدنی است که کمک می کند تا برای جلوگیری از حفره ترویج کانسار و ساخت مینای دندان مقاوم تر در برابر اسید. آن است که اضافه شده به آب آشامیدنی در سراسر جهان — وزارت بهداشت و خدمات انسانی توصیه می کند یک سطح 0.7 قسمت در میلیون-و همه خمیر دندان حمایت شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا را مهر و موم از پذیرش حاوی فلوراید. مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) به نام آب fluoridation یکی از 10 عالی بهداشت عمومی دستاوردهای قرن 20 برای نقش خود را در کاهش پوسیدگی دندان.

در حالی که سطوح پایین فلوراید کمک به تقویت و محافظت از مینای دندان بیش از حد فلوراید می تواند باعث فلوئوروزیس دندانی — یک تغییر رنگ دندان معمولا با سفید مات علائم خطوط یا لکه لکه مینای دندان و ضعیف کانسار. فلوئوروزیس دندانی رخ می دهد که کودکان بین تولد و حدود نه سال سن دارند در معرض سطح بالای فلوراید در طول این بحرانی پنجره هنگامی که دندان های خود را را تشکیل می دهند و در واقع می تواند افزایش خطر ابتلا به پوسیدگی دندان. یک نظرسنجی که توسط CDC پیدا کردم که تقریبا 25 درصد از جمعیت ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفت (سنین 6 تا 49) نشان می دهد برخی از درجه ای از فلوروزيس.

“مزایای فلوراید برای سلامت دهان و دندان بطور قابل توجهی بیشتر از خطرات آن. اما با توجه به مشترک فلوئوروزیس دندانی است و چگونه درک ضعیف از مکانیسم های سلولی مسئول این بیماری مهم است که به بررسی این مشکل گفت:” رودریگو Lacruz دکترا استادیار علوم پایه و craniofacial زیست شناسی در دانشگاه نیویورک دانشکده دندانپزشکی و مطالعه ارشد نویسنده است.

بررسی مولکولی پایگاه فلوروزيس محققان تجزیه و تحلیل اثرات افشای مینای دندان سلول های فلوراید — سطوح در پایان بالاتر از آنچه شما را در پیدا کردن در آب آشامیدنی و مطابق با آنچه است که در مناطق که در آن مردم معمولا فلوئوروزیس. سپس آنها را مورد ارزیابی قرار فلوراید و تاثیر آن بر سیگنالینگ کلسیم در داخل سلول های داده شده کلسیم و نقش آن در کانه مینای دندان.

محققان دریافتند که در معرض مینا سلول از جوندگان به فلوراید منجر به کلسیم اختلال در نظم با کاهش کلسیم وارد و ذخیره شده در شبکه آندوپلاسمی یک محفظه درون سلول با بسیاری از توابع از جمله ذخیره سازی کلسیم. علاوه بر این فلورايد اختلال در عملکرد میتوکندری (سلول های قدرت و ژنراتور) و در نتیجه تولید انرژی تغییر می یابد. در نهایت توالی RNA-که نمایش داده شد ژنوم سلول — نشان داد که در مینا سلول های در معرض فلوراید وجود دارد افزایش بیان ژن های کد کننده شبکه آندوپلاسمی پاسخ استرس پروتئین ها و کسانی که کد کننده پروتئین های میتوکندری که درگیر در تولید سلول های انرژی است.

“این به ما می دهد بسیار امیدوار کننده مکانیکی مشاهده فلوئوروزیس ناشی میشود” Lacruz گفت. “اگر سلول های خود را باید به مینای دندان است که به شدت calcified و با توجه به قرار گرفتن در معرض فلوراید بیش از حد سلول های تحت ادامه داد: استرس در ظرفیت خود را برای رسیدگی به کلسیم است که منعکس خواهد شد در مینای دندان کریستال به عنوان آنها شکل گرفته است و تاثیر کانی.”

محققان سپس تکرار این آزمایش با استفاده از مراحل اولیه کلیه از سلول های انسان, اما آنها رعایت نمی کنند همان اثر را در زمانی که کلیه سلولها در معرض فلوراید — نشان می دهد که مینا سلول های مختلف از سلول های تشکیل دهنده بافت در سایر نقاط بدن.

“شما فکر می کنم که اگر شما در معرض مینا سلول ها و سلول های کلیه به همان زای — درمان آنها را با همان مقدار فلوراید برای همان دوره از زمان-که شما می خواهم که بیشتر یا کمتر شبیه پاسخ. اما این مورد نیست” گفت: Lacruz. “تحت همان شرایطی مینا سلول واکنش نشان می دهند برای مقابله با استرس روش های بسیار متفاوت تر از سلول های کلیه. ما در حال کشف یک مکانیزم است که برجسته منحصر به فرد از مینا سلول و توضیح می دهد که چرا فلوئوروزیس بیشتر از یک مشکل در دندان از هر جای دیگری در بدن است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نیویورک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر