چگونه ونوس flytraps تکامل خود را در طعم و مزه گوشت

The Venus flytrap rewired موجود ژن اجازه می دهد تا آن را به خوردن گوشت.

پاسکال Goetgheluck/میندن تصاویر

چگونه یک کارخانه توسعه طعم گوشت ؟ در بازی Little Shop of Horrors, همه آن طول می کشد تا یک قطره از خون انسان است. اما در زندگی واقعی در آن طول می کشد خیلی بیشتر. در حال حاضر یک مطالعه سه از نزدیک مربوط به گیاهان گوشتخوار نشان می دهد dextrous ژنتیکی برروی آن بکشید به آنها کمک کرد تکامل توانایی گرفتن و هضم پروتئین و سرشار از وعده های غذایی.

گیاهان گوشتخوار توسعه بسیاری از روش های غیر مستقیم به دام طعمه. پارچ گیاهان برای مثال استفاده از “دام تله” که حاوی آنزیم برای هضم ولگرد و حشرات است. دیگران—از جمله از نزدیک مرتبط Venus flytrap (Dionaea muscipula), آبزی گیاه چرخ چاه (Aldrovanda vesiculosa) و sundew (Drosera spatulata))—استفاده از حرکت تله. این sundew رول کردن آن مهم پد فرود هنگامی که پشه ها گرفتار شده است. و Venus flytrap با استفاده از اصلاح برگ یا پد است که ضربه محکم و ناگهانی بسته زمانی که یک حشره زمین—اما تنها پس از لنت حس لمس چندگانه خود به ماشه می باشد.

برای پیدا کردن چگونه این تله تکامل یافته محققان به رهبری محاسباتی زیست شناس تکاملی یورگ شولتز و گیاه و زیست شناس راینر Hedrich هر دو از دانشگاه Würzburg, توالی ژنوم از sundew این آبزی چرخ چاه و Venus flytrap که همه از نزدیک مرتبط. سپس آنها را در مقایسه ژنوم خود را با کسانی که نه دیگر گیاهان از جمله یک گوشتخوار گیاه پارچ و noncarnivorous چغندر و پاپایا گیاهان.

آنها دریافتند که کلید تکامل از گوشت خوردن در این بخش از گیاه پادشاهی بود تقلید از کل ژنوم در یک جد مشترک که زندگی در حدود 60 میلیون سال پیش این گزارش تیم امروز در زمان زیست شناسی. که تقلید آزاد تا کپی از ژن یک بار استفاده می شود در ریشه و برگ و سیستم های حسی برای تشخیص و هضم طعمه. برای مثال گیاهان گوشتخوار repurposed نسخه از ژن ها است که کمک به ریشه جذب مواد مغذی به جذب مواد مغذی در هضم طعمه. “که ریشه ژن ها بیان می شود در برگ گوشتخواران کاملا شگفت انگیز است می گوید:” Kenneth Cameron, یک گیاه شناس در دانشگاه ویسکانسین مدیسون.

Hedrich و همکارانش نتیجه گیری کرد که carnivory تکامل یک بار در جد از سه گونه و به طور مستقل در پارچ گیاه. اضافه کردن این دو ریشه به دیگران در حال حاضر مستند محققان نتیجه گیری کرد که خوردن گوشت تکامل یافته حداقل شش بار.

“قدرت [اين مطالعه] است که در تجزیه و تحلیل مقایسه ای می گوید:” ماریا Logacheva یک گیاه دانشمند در Skolkovo موسسه علوم و تکنولوژی بود که درگیر با کار. “آن را به سادگی نشان می دهد که چگونه رمان صفات پدیدار شود.”

اما ویکتور آلبرت یک گیاه زیست شناس تکاملی در دانشگاه بوفالو می گوید Hedrich تیم نیست باید اطلاعات کافی برای حمایت از دو ریشه به ویژه به دلیل برخی از ژن های ضروری برای شکار وجود داشته است در اوایل جد مشترک به پارچ گیاهان و سه به تازگی توالی گیاهان. تیم او این است که توالی دو اضافی sundew گونه برای کمک به روشن کردن آنچه اتفاق افتاده است.

اما Luis Herrera-Estrella, یک گیاه genomicist در دانشگاه فناوری تگزاس با خوشحالی به می دانم که در مورد ژن جدید که در حال حاضر مربوط به carnivory. او و دیگران می توانید مطالعه چگونه ژن بودند rewired به گوشت خوردن ممکن است. در واقع Hedrich می گوید: به نظر می رسد اکثر گیاهان در حال حاضر بسیاری از لازم ژن. “مسیر carnivory به نظر می رسد باز برای همه گیاهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de