تلسکوپ فضایی هابل به تصاویر نمادین و پیشرفت های علمی باید تعریف ما از جهان است. به مناسبت سه دهه از اکتشافات علمی, این تصویر یکی از مهمترین و نور نمونه از بسیاری از آشفته ستارگان مهد کودک تلسکوپ نشد و در طول 30 سال عمر است. پرتره ویژگی های غول پیکر سحابی NGC 2014 و همسایه خود NGC 2020 که با هم بخشی از گسترده منطقه تشکیل ستاره در بزرگ Magellanic Cloud ماهواره ای کهکشان راه شیری حدود 163,000 سال نوری دور است. تصویر با نام مستعار “صخره کیهانی” از آنجا که آن را شبیه یک زیراب جهان است.

در 24 آوریل سال 1990 تلسکوپ فضایی هابل در راه اندازی شد روی شاتل فضایی دیسکاوری به همراه پنج فضانورد خدمه. اعزام به پایین مدار زمین یک روز بعد این تلسکوپ از سال جدید افتتاح شد چشم بر روی جهان هستی است که تحول برای تمدن ما.

هابل است revolutionising نجوم مدرن نه تنها برای ستاره شناسان بلکه با در نظر گرفتن در یک شگرف سفر از اکتشاف و کشف. هابل به ظاهر بی پایان نفس گیر آسمانی گزارشهای ارائه بصری مختصر برای آن نمونه دستاوردهای علمی. بر خلاف هر گونه دیگر تلسکوپ قبل از آن هابل ساخته شده نجوم مربوطه جذاب و قابل دسترس برای مردم در تمام سنین است. این ماموریت را به همراه داشت به تاریخ 1.4 میلیون مشاهدات و ارائه داده است که ستاره شناسان در سراسر جهان استفاده کرده اند به نوشتن بیش از 17,000 همکار-بررسی نشریات علمی کشور, و آن را یکی از پرکار ترین فضا رصدخانه در تاریخ است. آن غنی بایگانی داده ها را به تنهایی خواهد سوخت آینده تحقیقات ستاره شناسی برای نسل های آینده.

هر سال NASA/ESA تلسکوپ فضایی هابل اختصاص یک بخش کوچک از ارزش خود را رعایت زمان برای مصرف ویژه سالگرد تصویر نمایشگاه به خصوص زیبا و معنی دار اشیاء. این تصاویر در ادامه به چالش دانشمندان با هیجان انگیز جدید شگفت زده و مجذوب عمومی با همیشه خاطره انگیز مشاهدات.

در این سال هابل جشن نقطه عطفی جدید با یک پرتره از دو سحابی رنگارنگ که نشان می دهد چگونه پر انرژی ستاره عظیم حجاری خانه های خود را از گاز و گرد و غبار. اگر چه NGC 2014 و NGC 2020 به نظر می رسد به طور جداگانه در این مرئی نور تصویر آنها در واقع بخشی از یک غول ستاره شکل گیری پیچیده است. ستاره تشکیل مناطق دیده می شود در اینجا تحت سلطه با درخشش ستاره حداقل 10 بار بیشتر از خورشید ما است. این ستاره ها باید کوتاه زندگی تنها چند میلیون سال در مقایسه با 10 میلیارد سال از عمر خورشید ما است.

درخشان محور NGC 2014 توسط یک گروه از روشن سنگین ستاره در نزدیکی مرکز تصویر است که به دور خود پیله ای از گاز هیدروژن (رنگ قرمز) و گرد و غبار در آن متولد شد. با استفاده از اشعه ماوراء بنفش از خوشه ستاره ای روشن در چشم انداز اطراف آن. این ستاره عظیم نیز از بند باز کردن بادهای شدید که در حال فرسایش گاز ابر در بالا و سمت راست آنها. گاز در این مناطق کمتر است متراکم ساختن آن آسان تر برای بادها به انفجار از طریق آنها ایجاد حباب مانند سازه یادآور مغز مرجان که به دست آورده اند این سحابی نام مستعار “مغز مرجان.”

در مقابل, آبی رنگ سحابی زیر NGC 2014 شده است به شکل یک ماموت ستاره است که در حدود 200,000 برابر نورانی تر از خورشید ما. این یک مثال از نادر کلاس به نام ستاره Wolf-Rayet stars. آنها تصور می شود فرزندان از عظیم ترین ستاره. Wolf-Rayet stars بسیار نورانی و دارای میزان بالایی از جرم از طریق قدرتمند باد. ستاره در این تصویر تلسکوپ هابل است که 15 بار عظیم تر از خورشید است و رها کردن قدرتمند بادها که پاک کردن منطقه اطراف آن است. این اتحاد خارج بیرونی آن لایه هایی از گاز و جارو آنها را در اطراف مخروط و مانند شکل و افشای آن سوزاننده داغ هسته. کرگدن به نظر می رسد انحراف از مرکز به دلیل تلسکوپ مشاهده مخروطی از کمی کج و زاویه. در چند میلیون سال این ستاره ممکن است تبدیل به یک ابرنواختر. درخشان آبی رنگ سحابی از گاز اکسیژن که گرم می شود به حدود 11,000 درجه سانتیگراد است که بسیار داغ تر از گاز هیدروژن اطراف آن است.

ستاره های هر دو بزرگ و کوچک متولد می شوند که ابرهای گرد و غبار و گاز سقوط به دلیل گرانش است. به عنوان بیشتر و بیشتر مواد می افتد بر روی تشکیل ستاره در آن در نهایت می شود داغ و متراکم به اندازه کافی در مرکز آن باعث واکنش های همجوشی هسته ای است که ستارگان از جمله خورشید). ستاره عظیم را تشکیل می دهند تنها چند درصد از میلیاردها ستاره در جهان ما. در عین حال آنها نقش مهمی در شکل دادن به جهان ما از طریق ستارگان باد ابرنواختر انفجار و تولید عناصر سنگین.

“تلسکوپ فضایی هابل به شکل تخیل واقعا یک نسل الهام بخش نه تنها دانشمندان اما تقریبا همه” گفت: Günther Hasinger مدیر علم برای آژانس فضایی اروپا. “این مهم است که به صورت بسیار عالی و طولانی مدت همکاری بین ناسا و ESA.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ESA/Hubble مرکز اطلاعات. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de