بزرگ باز-مجله دسترسی آزاد قرارداد امضا توسط دانشگاه کالیفرنیا و اسپرینگر طبیعت

کاربران از کتابخانه در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و خواهر در دانشگاه ها خواهد شد همچنین دسترسی به اضافی 1000 اسپرینگر طبیعت مجلات.

بن چو/شاتر.com

دانشگاه کالیفرنیا (UC) سیستم امروز اعلام کرد آن را امضا کرده است بزرگترین کفش دسترسی معامله در آمریکای شمالی با یکی از بزرگترین تجاری علمی ناشران. توافق با اسپرینگر طبیعت شامل یک تعهد توسط ناشر به کاوش ساخت تمام مقالات که UC مربوطه نویسندگان نشر در طبیعت خانواده از مجلات بلافاصله رایگان به عنوان خوانده شده پس از انتشار با شروع در سال 2022.

جدید معامله قابل توجه است, در بخشی به دلیل آن را شامل طبیعتیکی از جهان برجسته ترین مجلات و همچنین بسیار انتخابی خواهر عناوین در طبیعت گروه تحقیقاتی که در مجموع 148 مجلات. “این گل سرسبد مجلات سخت ترین مهره به کرک [برای باز کردن دسترسی] و این اولین گام بزرگ رو به جلو فکر می کنم ما در سراسر جهان در انجام این کار می گوید:” جفری مکی-میسون دانشگاه کتابدار در UC برکلی و روسای UC ناشر مذاکره تیم.

UC کی پوشش 2020 به 2023 نشان دهنده یک نقطه عطف در مبارزات انتخاباتی خود را به فشار همه مجلات علمی به سمت دسترسی باز (OA). آن ratcheted که تلاش در 2019 با پایان دادن به اشتراک با دیگر انتشارات غول Elsevier.

این معامله جدید می دهد UC دسترسی به جزئیات 1000 بیشتر مجلات از آن زمان قرارداد با اسپرینگر طبیعت اجازه می دهد در حالی که کاهش پرداخت خالص در سال 2021 با حداقل 5% از سال 2020 سطح. همچنین برای تمام مقالات که UC نویسندگان نشر در 2700 دیگر مجلات اجرا شده توسط اسپرینگر طبیعت را بلافاصله OA مگر اینکه نویسندگان انتخاب کردن.

ناشران باید بیان قوی رزرو در مورد حرکت به سمت OA معاملات به صورت بسیار گزینشی مجلات زیرا آنها پیش بینی هزینه به نویسندگان خواهد بود سنگین است. در فوری OA, مدل, مجلات استخراج برخی یا همه از درآمد خود را از طریق شارژ نویسندگان به انتشار مقالات—یک جایگزین برای موجود غالب مدل کسب و کار است که در آن موسسات پرداخت اشتراک برای خوانندگان خود را. اما به دلیل منحصر به فرد عناوین مانند طبیعت رد اکثریت زیادی از نسخه های خطی ارسال ناشران ادعا آنها را به مجموعه ای نویسنده هزینه های بالا برای پوشش هزینه های که کار می کنند.

متوسط نویسنده هزینه برای “hybrid” مجلات که نویسنده مسئول هزینه ها و اشتراک دلار شد 2900 هر مقاله با توجه به یک سال 2018 گزارش انجمن بین المللی علمی و فنی و پزشکی ناشران. در مقابل, طبیعت, ارتباطات, یک OA مجله توسط اسپرینگر طبیعت اتهامات $5380.

اسپرینگر طبیعت و UC انجام خواهد شد یک OA خلبان برای طبیعت مجلات در سال 2021 و مذاکره هزینه های UC نویسندگان به انتشار دسترسی آزاد در آنها است. ناشر متعهد در ماه آوریل به انتقال بسیاری از آن اشتراک مجلات از جمله کسانی که در طبیعت گروه تحقیقاتی به فوری OA برای همه نویسندگان جهان. تا کنون آن را ندارد تنظیم یک جدول زمانی برای تغییر و یا منتشر شده و جزئیات دیگر.

هنوز مکی-میسون می گوید: فقط با داشتن اسپرینگر طبیعت تعهد در UC مقابله به کشف این تغییر با اجرای صریح تاریخ است امیدوار کننده است. “این یک قدمی بزرگتر از اسپرینگر طبیعت موافقت کرده است که با هر کس دیگری در جهان است.” وجود دارد هیچ ارائه در اسپرینگر طبیعت توافق در ماه اوت سال 2019 با پروژه قرارداد کنسرسیومی از موسسات در آلمان که بزرگترین OA معامله است. و اگر UC و ناشر نمی تواند رسیدن به لحاظ طول , طبیعت, عنوان, UC حفظ حق توقف اشتراک آنها با شروع در سال 2022.

نادر معامله برای شمال امریکا

UC به طور کلی مقابله با اسپرینگر طبیعت باقی می ماند نادر در شمال امریکا که در آن موسسات به طور معمول مذاکره مبتنی بر اشتراک معاملات با ناشران به صورت جداگانه. UC دارای نفوذ به دنبال واژه هایی چون حدود 50000 مقاله در هر سال سیستم تولید نشان دهنده حدود 10 درصد از تمام مقالات علمی منتشر شده در سال توسط ایالات متحده نویسندگان. از حدود 22,000 مقالات با UC نویسنده مسئول—زیر مجموعه های واجد شرایط برای دسترسی معامله—اسپرینگر طبیعت منتشر شده در حدود 2500 یا 11 درصد در سال 2019 UC می گوید. (اسپرینگر طبیعت قرار می دهد تعدادی از مقالات در 1400.).

دانشگاه تامین هزینه کاهش می آید آن را به عنوان و نهادهای دیگر در صورت کاهش بودجه برای مجله اشتراک ها و فعالیت های دیگر به دلیل مالی ویران ساخته توسط COVID-19 بیماری همه گیر. محرمانه مقررات در UC موجود قرارداد با اسپرینگر طبیعت جلوگیری از دانشگاه از افشای آن موجود هزینه اشتراک میگه پیچک Anderson, همکار مدیر اجرایی UC کالیفرنیا کتابخانه دیجیتال و روسای آن ناشر مذاکره تیم. اما او می گوید: پرداخت تحت قرارداد جدید خواهد بود محدود صریح کف و سقف بر اساس پیش بینی انتشار حجم.

نویسنده هزینه ها متفاوت خواهد بود توسط مجله, اما این معامله شامل تخفیف موجود قیمت و کنترل در افزایش طول 3.5 سال مدت است. UC ارائه شده است برای کمک به نویسندگان آن پرداخت: همانطور که در OA معاملات UC رسیده است با ناشران دیگر, دانشگاه خواهد پرداخت اول 1000 دلار هزینه و ارائه مقادیر اضافی برای نویسندگان که اصلا منابع مالی دیگر.

UC همچنان به دنبال OA معاملات با دیگر ناشران از جمله الزویر با چه کسی آن را ادامه داد رسمی بحث اندرسون می گوید.

چند ایالات متحده دیگر موسسات مشابه گرفته اند مراحل UC است. هفته گذشته برای مثال در ماساچوست از موسسه فناوری به پایان رسید و مذاکرات با, Elsevier, خود را به تجدید اشتراک ها به دلیل بن بست بیش OA نظر; موجود در قرارداد این ماه به پایان می رسد. اما Elsevier رسیده OA معاملات به تازگی با دانشگاه ایالتی کالیفرنیا و دانشگاه کارنگی ملون.

“من فکر می کنم ما در حال شروع به دیدن آنچه که ما امیدوار” مکی-میسون می گوید: “آن است که با داشتن چنین بزرگ تحقیق فشرده موسسه در ایالات متحده را با سرب در این کار و نشان دادن آنچه می تواند انجام شود دیگر موسسات که می خواستم دسترسی باز برای سال شناخته شده اند که زمان آن رسیده است و ما در واقع می توانید این را تغییر دهید. … و من فکر می کنم به خصوص با بودجه فشارهای که ما همه رو در حال حاضر ما در حال رفتن به دیدن و حتی بیشتر فشارها بر صنعت و به تغییر و تبدیل.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>