در یک مقاله جدید آب و هوا, دانشمندان در دانشگاه ماساچوست امهرست و جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه پیشنهاد می کنیم که حجم انبوهی از ذوب شدن دریای یخ در قطب شمال خشک را به اقیانوس اطلس شمالی و مختل آب و هوا-فرمان جریان در نتیجه نقش مهمی در گذشته باعث ناگهانی تغییر آب و هوا پس از آخرین عصر یخبندان از حدود 8000 تا 13000 سال پیش. جزئیات چگونه آنها آزمایش این ایده برای اولین بار در حال حاضر در حال حاضر در زمین شناسی.

Bradley Raymond مدیر UMass Amherst آب سیستم های مرکز تحقیقات و سرب نویسنده آلن Condron تحقیقات دانشمند در جنگل سوراخ توضیح است که زمین شناسان در نظر گرفته اند بسیاری از نظریه ها در مورد ناگهانی دما فرو به “یخچال-مانند” شرایط پس از آخرین عقب نشینی یخچالهای طبیعی به ویژه بسیار سرد دوره مورد 12,900 سال پیش شناخته شده به عنوان Younger Dryas. شهاب سنگ تاثیر فوران های آتشفشانی و پیشنهاد شد به توضیح این قسمت اما شواهد شده است متقاعدکننده آنها اضافه کنید.

در حال حاضر Condron و برادلی با Ph. D دانشجو آنتونی جویس می گویند که شواهد جدید که دوره ای از ضخامت یخ های دریای قطب تا حد زیادی تحت تاثیر آب و هوا. آب شدن این یخ منجر به آب شیرین جاری شدن سیل به دریا نزدیک گرینلند و نروژ و ایسلند 13,000 و 8000 سال قبل کاهش قدرت اطلس Meridional واژگون شدن گردش خون (AMOC). آنها می گویند آزمایش های خود را نشان می دهد که وجود دارد به اندازه کافی سرد و آب تازه را مختل اقیانوس نمک در دمای الگوهای گردشی و triggr ناگهانی آب و هوا خنک کننده مانند Younger Dryas.

برادلی توضیح میدهد: “درک گذشته ما کمک می کند تا درک کنند که چگونه قطب شمال سیستم کار می کند.”

Condron می گوید: محققان یک بار فکر کردم این دوره سرد باعث شد تخلیه دریاچه Agassiz, یک دریاچه یخبندان در لبه های عظیم یخ که یک بار تمدید شده از قطب جنوب به مدرن نیویورک. “اما اگر چه این دریاچه بزرگ با استانداردهای مدرن آن مشکل است در آب و هوا مدلسازی جامعه را به دنبال 1,000-دوره سرد سال با آن آب موجود به دلیل حجم آب به اندازه کافی بزرگ است برای تضعیف اطلس گردش خون در طی یک دوره طولانی” او اشاره می کند.

“این حجم از آب را پیدا کنیم و به عنوان ذخیره یخ دریا در قطب شمال بسیار فراتر از حجم دریاچه Agassiz, ساخت دریای یخ شکستن واقعا نامزد خوبی برای تحریک Younger Dryas خنک کننده,” او اضافه می کند.

برای ایجاد آن وجود دارد به اندازه کافی یخ در قطب شمال را مختل دریا گردش الگوی محققان با استفاده از عددی مدل آب و هوا آزمایش برای تخمین گذشته یخ های دریای قطب وسعت و ضخامت. آنها همچنین به بررسی خاطرات و مجلات از اوایل قرن 19 و قرن 20 قطب شمال اعزامی به دیدن اگر آن کاشفان که اکتشافات آمد و در پایان یک “کمی یخبندان” مواجه می شوند غیر منتظره ای ضخیم یخ دریا است.

Condron و برادلی استناد به برداشت از معاون دریاسالار سر جورج Nares که منجر 1875 انگلیسی اکسپدیشن قطب شمال به قطب شمال است. او پس از اصابت گسترده ضخیم یخ اکسپدیشن خود را مواجه می شوند که او را معرفی اصطلاح “palaeocrystic یخ” برای توصیف “floes… gigantic با ضخامت ترین سطح ناهموار و پوشیده از برف.”

آنها توجه داشته باشید “به نظر می رسد از این و حساب های دیگر نگهداری می شود در اوایل کاشفان قطب شمال که اقیانوس قطب شمال شد تحت پوشش یخ قابل ملاحظه ای ضخیم تر از مشاهده شده طی 30-40 سال است. در حالی که اخیر گرم شدن آب و هوا در قطب شمال باعث شده است که بسیاری از این پیر و ضخامت یخ به شکستن و ذوب شدن قطعات بزرگی از آن نیز هنوز در حال گزارش در اوایل قرن 20th.” از جمله floes استفاده می شود به عنوان علمی ایستگاه تحقیقات توسط هر دو ایالات متحده و روسیه به عنوان اواخر به عنوان جنگ سرد.

آنها می گویند خود را عددی اقیانوس/دریا یخ مدل از حجم آب ذخیره شده به عنوان یخ دریا و تغییرات در یخ صادرات در پایان عصر یخبندان نشان می دهد این به اندازه کافی بزرگ به سرعت AMOC و آب و هوای سرد. ضخامت یخ بیش از اقیانوس قطب شمال ایجاد شده “مخزن عظیم از آب شیرین مستقل از منابع زمینی.” به عنوان ورق یخ عقب نشینی و سطح دریا افزایش یافت, تغییرات در گردش جوی و زمین بر اساس سیل ناشی از این یخ به جریان به دریا از طریق فرهم تنگه شرق گرینلند که در آن ذوب شده و زایش نوردیک دریاها به اندازه کافی برای تضعیف اطلس گردش خون.

به عنوان هر دو حجم یخ ذخیره شده در قطب شمال حوضه و میزان این صادرات در حوادث به مراتب بیش از حجم meltwater ترخيص شده از دریاچه Agassiz آنها گزارش “نتایج ما نشان می دهد که از یخ اقیانوس قطب شمال خود را ممکن است نقش مهمی در ایجاد ناگهانی تغییر آب و هوا در گذشته است.” این کار با حمایت بنیاد ملی علوم و شدید خود را با علم و مهندسی کشف محیط زیست است. همچنین شبیه سازی عددی انجام شد با استفاده از MITgcm.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de