فعالیت های انسانی بر روی رودخانه جلبک ترکیبات اثرات تغییر آب و هوا

معیشت میلیون ها نفر از مردم زندگی در کنار بزرگترین رودخانه سیستم های تحت تهدید توسط طیف وسیعی از عوامل استرس زا ایجاد می شود روزانه, اقتصادی, اجتماعی و سیاسی فعالیت انسان-در علاوه بر این به مدت طولانی اثر تغییر آب و هوا, گزارش محققان.

یک مقاله جدید توسط دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign زمین شناسی و جغرافیا پروفسور جیم بهترین و دانشگاه ساوتهمپتون پروفسور استفان داربی طول می کشد یک تصویر بزرگ با رویکرد به بررسی سلامت و تابآوری از جهان رودخانه های بزرگ و سیستم های دلتا و آسیب پذیری خود را به حوادث شدید.

مقاله منتشر شده در مجله یک زمین.

رودخانه ها در پاسخ به تغییرات در محیط زیست از طریق خود تنظیم فرآیندهای فرسایش و رسوب محققان گفتند. زمانی که تاکید شدید حوادث مانند سیل و یا خشکسالی این پاسخ به طور معمول اجازه می دهد رودخانه ها به جذب تغییر دهید. اما داده ها از بسیاری از مطالعات جدید در حال حاضر نشان می دهد که جهان بزرگ آبراه در حال تبدیل شدن بیشتر آسیب پذیر به عنوان اثر فعالیت های انسانی و تغییرات آب و هوایی ترکیب و ترکیب.

“تغییر آب و هوا است که از اهمیت زیادی در شرایط سیل و یا خشکسالی فرکانس و شدت” بهترین گفت. “وجود دارد طیف وسیعی از دیگر عوامل موثر بر رودخانه بزرگ مانند وجابجا رسوب معدن آلودگی آب انحرافات آبهای زیرزمینی استخراج و معرفی گونه های غیربومی — که همه را تحت تاثیر قرار رودخانه در یک زمانبندی که خیلی بیشتر عواقب فوری.”

برای مثال تیم بررسی گذشته تحقیقات در این رانندگان از جاری شدن سیل در رودخانه مکونگ دلتا در جنوب شرقی آسیا است که پشتیبانی از حدود 18 میلیون نفر و گسترده برنج های کشاورزی منطقه است. این مطالعات نشان می دهد که دلتا نشست-و یا غرق شدن — به دلیل آب های زیرزمینی استخراج زیر دلتا در حال حاضر بیشتر از یک مشکل به عنوان منطقه دریافت به مراتب کمتر رسوب به دلیل رسوب به دام انداختن پشت بالادست سدها و در مقیاس بزرگ در معدن شن و ماسه از بستر دلتا را در کانال.

“مقیاس اثرات رسوب گرسنگی و فرونشست در رانندگی افزایش خطر سیل است که در حال حاضر به مراتب بیشتر از افزایش سطح آب تولید شده توسط تغییر جهانی آب و هوا” بهترین گفت. “اما هنگامی که همه این فشارهای ترکیب وجود دارد در حال حاضر یک خطر واقعی است که ما می تواند عبور از عمده نقطه اوج در 10-20 سال آینده.”

سیاست نیز نقش قابل توجهی در سلامت و تابآوری از جهان رودخانه های عمده سیستم های, مقاله و گزارش. برای مثال زمان COVID-19 همه گیر است مؤثر نظارتی اجرای آلودگی نظارت در ایالات متحده را قادر می سازد آلوده به اجتناب از مجازات اگر آنها استدلال می کنند تخلفات ناشی از این بیماری همه گیر.

“ما را دیده اند مدارک و شواهد از اثر این نوع سیاسی و اجتماعی شوک در سیستم های رودخانه در گذشته بیش از حد” بهترین گفت. “تنش از جنگ خلیج فارس منجر به افزایش آلودگی در رودخانه دجله-فرات رودخانه حوضه یک وضعیت است که او نیز مرکب بالادست وجابجا در ترکیه است.”

محققان استرس نیاز فوری برای حکومت در سطح محلی در سراسر سطح بین المللی برای مقابله با این مسائل به طور موثر.

“وجود دارد برخی از چیزهایی که ما به عنوان دانشمندان می توانید در نظارت بر این موضوع اما آن را تقاضای همکاری و اعتماد بین ملت برای آن به تفاوت” بهترین گفت. “ما نمی توانیم چشم ما کردن توپ — ما فقط باید به وقف توجه بیشتری به این مطلب مکرر کوتاه-زمانبندی عوامل استرس زا است. آن را به دور از فقط در مورد تغییر آب و هوا.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign, اخبار, اداره. Original نوشته شده توسط لوئیس Yoksoulian. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im