انسان دست زدن به تنش های جوان پروانه پادشاه

مردم رسیدگی پادشاه پروانه ها. زیادی است. هر سال هزاران نفر از پادشاه پروانه ها, گرفتار, برچسب گذاشته شده توسط منتشر شد و در طول سقوط مهاجرت شهروندی دانشمندان کمک به حرکات خود را. و هزاران کرم در حال پرورش با دست و یا استفاده در کلاس درس تظاهرات و کمک رسانی حوادث.

این فعالیت ها می تواند با ارائه ارزش داده های علمی و مزایای آموزشی برای افراد شرکت کننده در آنها است. اما چگونه است که پادشاهان خود را احساس می کنید در مورد به کار گرفته شده توسط انسان ؟

پاسخ با توجه به یک مطالعه جدید از دانشگاه گرجستان بوم اندی دیویس بستگی دارد زندگی خود را به مرحله: در حال رسیدگی است استرس زا به آنها اما تنها در اوایل زندگی است.

“اکثر مردم درک نمی کنند که حشرات استرس در بسیار به همان شیوه به عنوان مهره داران انجام,” دیویس گفت: دستیار تحقیقات دانشمند در Odum دانشکده محیط زیست. “مردم رسیدگی پادشاهان برای همه این فعالیت های, اما اگر شما تصور کنید خودتان را در خود جای چه خواهد بود برای ما اگر 50-پا بلند ربات برداشت ما گذشت و ما در اطراف ؟ از پادشاه دیدگاه شاید برای آنها این است که شبیه به مورد حمله توسط یک شکارچی.”

واکنش های استرس در حشرات عبارتند از افزایش ضربان قلب که بخشی از مبارزه یا پرواز پاسخ باعث شکارچیان — یا درک شکارچیان-پس دیویس طراحی شده یک سری آزمایش برای پیدا کردن که آیا ضربان قلب از پادشاهان افزایش یافت و پس از دست زدن به.

چرا که آنها در معرض تماس با انسان در تمام مراحل زندگی — لارو, pupal و بزرگسالان — او اندازه گیری ضربان قلب از کرم chrysalises و پروانه ها قبل و بعد از دوره های کوتاه مدت از دست زدن آرام.

دیویس اولین نگاه کرم در زیر میکروسکوپ و شمارش چگونه سریع قلب خود را ضرب و شتم قبل از دست زدن به. سپس او به آرامی گذشت کاترپیلار دست به دست به مدت سه دقیقه و مشاهده آن ضربان قلب دوباره.

این روش مشابه برای بزرگسالان پروانه ها که دیویس مشبک در طول پاییز مهاجرت. در عرض 30 ثانیه از ابتلا به هر یک او را به دقت زیر میکروسکوپ برای مشاهده قلب آن می تپد. او سپس به شبیه سازی این روش برای برچسب زدن به آنها و اندازه گیری ضربان قلب خود را دوباره.

اندازه گیری ضربان قلب از پادشاه شفیره نیاز به یک رویکرد متفاوت است. زیرا آنها روکشی در یک جنین خود ضربان قلب را نمی توان مشاهده در زیر میکروسکوپ. دیویس به جای استفاده از دستگاه های الکترونیکی است که می تواند از راه دور تشخیص قلب جنبش در داخل جنین و ارائه یک قرائت به کامپیوتر خود را.

ساخت روند حتی بیشتر پیچیده بود غیر معمول عملکرد قلب پادشاه شفیره.

“در pupal مرحله قلب خود را ضرب و شتم در یک راه عجیب و غریب,” دیویس گفت:. “قلب را مورد ضرب و شتم حدود 15 دقیقه و سپس توقف تا دو ساعت آن flatlines.”

پادشاه قلب نیز واکنش نشان می دهد به سرعت به اختلال بنابراین او به آرامی بکند یا jostled این chrysalises برای 20 ثانیه و ثبت ضربان قلب خود را برای آینده دقیقه با استفاده از دستگاه های الکترونیکی.

او در بر داشت که دست زدن به در واقع یک اثر در ضربان قلب در دو مرحله از زندگی است. کرم با تجربه حدود 20 درصد افزایش بالاتر از خود را پایه ضربان قلب و pupal ضربان قلب شات از صفر تا 88 ضربه در دقیقه-که تقریبا سه برابر بیشتر از نمونه های فعال و شتم رای برای شفیره به عنوان گزارش شده در پژوهش های پیشین.

قلب میزان بالغ پروانه ها اما نشان داد هیچ تغییر قابل توجهی پس از دست زدن به. این می تواند به معنای هر که آزمایش نمی گرفتن بزرگسالان پروانه ها’ واکنش استرس یا که دست زدن آرام نمی شود آنها استرس است.

دیویس مظنون این دومی است.

“این نوع حس می کند که پادشاهان بزرگسالان خواهد بود نسبتا استرس تحمل” او گفت:. “مهاجرت خود را مملو از خطرات و خطرات در طول راه و برای پادشاه و قادر به انجام است که آن را قادر به مقابله با طیف گسترده ای از عوامل استرس زا است.”

دیویس گفت که فقط به خاطر لارو و شفیره به نظر می رسد در معرض ابتلا به استرس واکنش های از دست زدن به مطالعه نباید تفسیر به این معنی است که مردم نباید کار با پادشاهان.

“این نتایج به این معنی نیست که مردم باید توقف فعالیت های مهم مانند تحقیق و توسعه” او گفت:. “اما نتایج حداقل باید ما را بیشتر آگاه در مورد چگونه پادشاه احساس در مورد به کار گرفته. به عبارت دیگر نباید خودمان را مسخره کنیم با تفکر پادشاهان خوب با آن است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه جورجیا. Original نوشته شده توسط بث Gavrilles. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>