تحقیقات جدید نشان می دهد باستانی متان—خواهم که به دام افتاده در آلاسکا دریاچه—نمی سیل جو به عنوان گرم آب و هوا در دهه های آینده.

علامت واکنش/National Geographic

وقتی که می آید به پیش بینی گرمایش جهانی متان است غیر قابل پیش بینی شوم ، این گاز گلخانه ای است که 28 بار قوی تر در به دام انداختن گرما از دی اکسید کربن بیش از 100 سال طول. و به عنوان سیاره هوا قطره دانشمندان ترس گسترده فروشگاه های گاز منتشر خواهد شد از قطب شمال پرمافراست و اقیانوس عمیق, گرم شدن سیاره و حتی بیشتر.

شواهد از مطالعات جدید ارائه می دهد امید: اول سویفت انتشار مقادیر عظیم از باستان متان بعید است. دوم انسان به نظر می رسد بزرگتر منبع, مدرن, انتشار گاز متان از آنچه قبلا فکر می کردم—به این معنی که مردم باید کنترل بیشتری روی چقدر بادها در جو است. “به طور کلی تشویق اخبار می گوید:” مایکل Dyonisius یک geochemist و دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه روچستر (U R) که رهبری این مطالعه باستان متان.

متان می آید از دو منبع اصلی: زیست شناسی و زمین شناسی. زیستی متان می شود منتشر شده از پوسیدگی گیاهان و آروغ زدن گاوها در حالی که زمین شناسی, منابع طبیعی شامل تراوش از سوخت های فسیلی و نشت از گاز طبیعی و زغال سنگ استخراج معدن. این مولکول متان در سوخت های فسیلی منابع حاوی تقریبا بدون کربن-14, یک ایزوتوپ رادیواکتیو کربن ایجاد شده توسط اشعه کیهانی بمباران.

برای پیدا کردن اینکه آیا یک سنبله در متان می تواند باعث باستان حملات گرمایش محققان نگاه به لایه های یخ در قطب جنوب است که به دام افتاده در حباب های هوا از جمله مقدار کمی از گاز متان بیش از ده ها هزار سال است. گرفتن نمونه زمان زیادی از یخ: Dyonisius و همکارانش حفر 11 تن از قطب جنوب تیلور یخچال. آنها ذوب یخ هسته siphoned گاز و اندازه گیری سطوح کربن-14 متان در فواصل از 15,000 به 8000 سال پیش در یک دوره زمانی که زمین روشن از عصر یخ به آب و هوا تا 0.5°C گرمتر از امروز.

که گرم نمی کند همزمان با یک پرش بزرگ در کربن-14-تخلیه گاز متان این گزارش امروز در علم. که نشان می دهد که درجه حرارت گرمتر باعث نمی big انتشار متان از پرمافراست یا اقیانوس. “این یک فاجعه آب و هوا ما می توانید خاموش” Dyonisius می گوید اقیانوس سناریو.

در مطالعه دوم این تیم همان برداشت از یخ گرینلند به برآورد چقدر مدرن جوی متان ناشی از نشت در عملیات استخراج و خطوط لوله در مقابل طبیعی زمین شناسی تراوش از زمین است. از آنجا که هر دو نوع عدم کربن-14 دانشمندان سطوح در مقایسه با کربن-14-تخلیه گاز متان از 1870s با سطوح از زمانی که سوخت های فسیلی عصر بود در نوسان کامل—در دهه منتهی به 1940s. (سال های بعد شد اجتناب شود زیرا آنها اریب توسط سلاح های هسته ای, تست که باعث افزایش کربن-14 سطح.)

داده ها نشان می دهد که سطح کربن-14–تخلیه گاز متان شد بسیار پایین تر در 1870s. که به معنی مدرن زمین شناسی منابع متان بسیار کوچکتر از آنچه قبلا تخمین زده می شود که این پرش بزرگ آمد از انسان آنها گزارش این هفته در طبیعت. آنها برآورد سالانه زمین شناسی انتشار گاز متان در حدود 1.6 میلیون تن به طور چشمگیری پایین تر از برآوردهای اخیر از بین 30 میلیون تا 60 میلیون تن در سال است. (متان آزاد شده از تمام منابع در مجموع حدود 570 میلیون تن در سال است.)

یافته های جدید در حال ملاقات با برخی از مقاومت است. جوزپه Etiope یک geochemist که محاسبات را به چالش کشیده در مقاله جدید, سوالات, چگونه زمین شناسی تولید گازهای گلخانه ای می تواند بسیار کم است. یک مطالعه اخیر به عنوان مثال نشان می دهد که 3 میلیون تن متان افزایش هر سال از یک قسمت از اقیانوس قطب شمال به تنهایی. “این یک معمای علمی می گوید:” Etiope از ایتالیا و موسسه ملی ژئوفیزیک و اتشفشان شناسی. “اگر آنها راست و بسیاری از مردم دیگر در اشتباه هستند.”

Katey والتر آنتونی آبزیان بوم شناس در دانشگاه آلاسکا فیربنکس که مطالعات متان از دریاچه ایجاد شده توسط ذوب پرمافراست سوال در مورد گرینلند مطالعه, اما او نیز یافت نشد نقص در U R تیم روش. “آنچه که من فکر می کنم نیاز به اتفاق می افتد این است که همه ما نیاز به با هم و بسیار آسیب پذیر و بگو که می تواند من رفتن اشتباه است؟'” او می گوید:.

مطالعه باستان متان تولید گازهای گلخانه ای از سوی دیگر است که مطابق با تحقیقات که نشان می دهد که پرمافراست دریاچه نیست انتشار مقادیر عظیمی از گاز متان به عنوان سیاره خود را ترک آخرین عصر یخبندان است. خطر در حال حاضر او می گوید این است که درجه حرارت در پایان این قرن می تواند به افزایش چند درجه بالاتر از طول که قبل از گرم شدن رویداد. در صورتی که رها هنوز هم بیشتر کربن به دام افتاده در پرمافراست برخی از آن ممکن است تبدیل به گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن و متان. “کربن به جایی بروید,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de