این ابزار کاوش های باستان شناسی از یک سایت در کشور هند ممکن است به طور مداوم تولید بین 80,000 و 25000 سال پیش.

کریس Clarkson

وقتی که کوه فوران توبا در اندونزی جزیره سوماترا برخی از 74,000 سال پیش خاکستر افتاد مثل برف در شبه قاره هند از جمله در انسان toolmakers که به شکل سنگ به تکه های تیز برش ابزار است. بحث بر سر هویت این صنعتگران—و اینکه آیا زمین شناسی “آتشفشانی زمستان” پاک کردن آنها را—از چندین دهه پیش به دلیل عواقبی برای زمانی که ما در گونه اول سمت چپ آفریقا است. یک مطالعه جدید از این افراد را ابزار نشان می دهد آنها نه تنها جان سالم به در فوران اما رونق برای یکی دیگر از 50000 سال. دیگران می گویند وجود ندارد شواهد کافی است که ابزار ساخته شده توسط انسانهای هوشمند در همه.

محققان ممکن است پیدا کرده اند “اوایل موج انسان مدرن … و یا آن را ممکن است نوع دیگری از انسان اولیه در دسترس نباشد می گوید:” مارتین ریچاردز یک archaeogeneticist در دانشگاه هادرزفیلد, Queensgate که درگیر نمی شد با این کار.

برخی از دانشمندان استدلال کرده اند که عظیم ابر خاکستر از کوه فوران توبا را تا حدی blotted خورشید ارسال در درجه حرارت های جهانی رو به کاهش و تهدید کننده بقای گونه های متعددی از جمله خود ما.

در سال 2007 هر چند انسان شناسان شواهدی از ابزار سنگ در جنوب هند است که مورخ به قبل و بعد از فوران نشان می دهد این رویداد نشده اند ممکن است به عنوان ویرانگر همانطور که قبلا فکر می کردم. اما منتقدان گفت: این روشن نیست که آیا ابزار های ساخته شده توسط ما گونه های دیگر و یا کهنه انسان مانند نئاندرتال ها یا بوده باشیم.

در مطالعه جدید این تیم پشت 2007 مطالعه بازگشت به شبه قاره به یک سایت شناخته شده به عنوان Dhaba در مرکزی هند در بانک ها از رودخانه. محققان کشف هزاران سنگ پوسته پوسته شدن ابزار مورد استفاده برای برش و خراش دادن.

بسیاری از ابزار در پایین رسوب لایه های سازگار با یک تولید خاص روش شناخته شده به عنوان Levallois روش که مورد استفاده توسط هر دو انسان مدرن و نئاندرتال ها در میانه عصر سنگ در حدود 250000 نفر به 25000 سال پیش. در لایه های بالایی این ابزار انتقال به کوچکتر پیچیده تر سنگ تیغه که بدون شک ساخته شده توسط خود ما گونه محققان استدلال می کنند.

با استفاده از یک تکنیک به نام نوری تحریک لومینسانس که اقدامات الکترون به استنباط زمانی که لایه های رسوب از گذشته در معرض نور محققان مورخ سایت به اشغال مستمر کشش از حدود 80,000 به 25000 سال پیش. خرما همراه با وقفه تولید به طور فزاینده پیچیده ابزار نشان می دهد انسان مدرن بودند نه تنها در حال حاضر در منطقه که توبا منفجر شد اما آنها جان سالم برای بسیاری از افراد بیش از هزاران سال این گزارش امروز در ارتباطات طبیعت.

یافته های تقویت استدلال توسط دیگران از جمله geochronologist Kira Westaway در دانشگاه مک کواری که برخی از اعضای H. sapiens ساخته است تا آنجا که در شمال استرالیا و برخی 65,000 سال پیش اگر این اوایل مهاجران ظاهرا درگذشت بدون ترک هر ردهای در زندگی مردم است. “این مقاله در نهایت متصل به نقطه بین هند و آسیای جنوب شرقی و استرالیا برای انسان مدرن پراکندگی,” Westaway می گوید.

رهبر تیم مایکل Petraglia یک انسان شناس در موسسه ماکس پلانک برای علوم انسانی تاریخ نشان می دهد که فوران بود بسیار ویرانگر است. “تاثیر فوران توبا در آب و هوا دست بالا گرفته شده است” موافق چاد Yost, یک geoscientist در دانشگاه ایالتی آریزونا تمپه بود که درگیر با کار.

استنلی Ambrose یک انسان شناس در دانشگاه Illinois Urbana-Champaign و شدید منتقد این تیم سال 2007 مطالعه باقی مانده ديپلمات. او می گوید آن را غیر ممکن است برای گفتن که گونه های ساخته شده این ابزار بر اساس شواهد ارائه شده است. بیشتر چه, او سوال خرما به این دلیل که تیم هیچ خوبی تعریف شده لایه ای از خاکستر در رسوب که بیشتر قطعی نشان داده است که toolmakers اشغال میرسد فوران.

ریچاردز نیست شک تیم تاریخ است اما می گوید شناسایی این toolmakers نیاز انسان فسیل. “بدون آنها ما واقعا نمی تواند اعتماد به نفس است که ما در حال صحبت کردن در مورد انسان مدرن [یا] برخی دیگر کهنه hominin.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im