گرسنه زنبور عسل را گیاهان گل زود هنگام برش سوراخ در برگ های خود را

گرسنه سرهم بندی کردن زنبور عسل کاهش یک سوراخ در یک برگ تحریک گیاه به گل زود است.

HANNIER پولیدو/DE MORAES و MESCHER آزمایشگاه

زمانی که سرهم بندی کردن زنبور عسل ملکه ظهور از خواب زمستانی آنها نیاز به جمع آوری گرده و شهد خود را برای شروع جدید مستعمرات. اگر آنها هم به زودی وجود دارد ممکن است به اندازه کافی گل در شکوفه. در حال حاضر محققان کشف کرده اند زنبورها راه به سفارش برخی از مواد غذایی سریع: آنها اندک اندک خوردن سوراخ در برگ ترغیب گیاهان به شکوفه هفته جلوتر از برنامه. پرسش های بسیاری باقی می ماند در مورد جزئیات این استراتژی و چگونه آن را تکامل یافته است.

“این قطعا تعجب آور می گوید:” لارس Chittka یک رفتاری بوم در کوئین مری دانشگاه لندن بود که درگیر نیست. “ما تنها در آغاز بررسی این پدیده است.”

محققان ETH در زوریخ شانس به کشف هنگامی که آنها متوجه کنجکاو علائم گزش در برگ در حالی که تحصیل چگونه زنبورها پاسخ به گیاه بو. آنها اضافه شده بود سرهم بندی کردن زنبور عسل به تحقیقات گلخانه ای و مشاهده آنها را برش سوراخ در شکل نیم ماه. چه شد ؟ در ابتدا محققان تصور می کردند این حشرات ممکن است تغذیه می شود مایع از برگ اما زنبورها نمی ماندن به اندازه کافی بلند برای دریافت مقدار. و نه آنها به نظر می رسد در نظر گرفتن هر بخشی از برگ به مستعمرات.

کلید مشاهده—که زنبور عسل از کلنی های با کمتر از مواد غذایی بیشتر مشتاقانه آسیب برگ—پیشنهاد دیگری هدف است. محققان تعجب که آیا این آسیب باعث گیاهان به گل هر چه زودتر فراهم می گرده به گرسنه گرده. پس از همه, برخی از گیاهان با سرعت خود را گل زمانی که آنها تاکید بیماری و یا خشکسالی به دلیل این تهدیدات ارائه انگیزه ای برای تکثیر هر چه زودتر. اما هیچ کس تا به حال نشان داده است که یک گرده افشان می تواند باعث تحریک گلدهی است. “من فکر کردم آن یک شات” به یاد می آورد علامت Mescher یک زیست شناس تکاملی در ETH زوریخ که co-led پژوهش.

محققان راه اندازی یک آزمایش گلخانه ای با خردل سیاه و سفید (Brassica nigra) یک محصول آنها مطالعه شده است. ده گیاهان قرار داده بودند در کیسه های مش با سرهم بندی کردن زنبور عسل است که تا به حال خورده هر گرده به مدت 3 روز; آنها اقدام به اندک اندک خوردن پنج تا 10 سوراخ در هر بوته. به طور متوسط کسانی که گیاهان گلدار پس از 17 روز سالم گیاهان که تا به حال نشده است به معرض زنبور عسل در زمان به طور متوسط 33 روز این گزارش امروز در علم. در یک آزمایش مشابه گیاهان گوجه فرنگی با سرعت بالا خود را گل 30 روز. “قدر از اثرات بزرگ است” Mescher می گوید.

گرسنگی به نظر می رسد رانندگی زنبور عسل: یکی دیگر از آزمایش در آزمایشگاه نشان داد که گرده محروم از زنبور عسل برش حدود چهار بار به عنوان بسیاری از حفره ها به عنوان زنبور عسل است که به طور کامل تغذیه شوند. زمانی که محققان با قرار دادن گیاهان گلدانی و یک کلنی زنبور عسل در یک سقف در ETH زوریخ پردیس در اوایل بهار قبل از گل بود گل, سرهم بندی کردن زنبور عسل برش سوراخ در برگ. اما به عنوان بهار پیشرفت ساخت گرده بیشتر در دسترس زنبور عسل ساخته شده کمتری جدید ، محققان همچنین متوجه دو گونه وحشی—قرمز-دم و دم سفید, سرهم بندی کردن زنبور عسل—سوزن برگ نشان می دهد این رفتار ممکن است گسترده. “بود که superexciting” می گوید: Consuelo De Moraes شیمیایی بوم در ETH زوریخ که co-led پژوهش.

برای پیدا کردن که آیا برگ آسیب به تنهایی باعث این گیاهان به گل دیر محققان برش مشابه-اندازه سوراخ در برگ. کسانی که گیاهان گلدار زودتر از کنترل اما نه به عنوان اوایل به عنوان آنهایی که گاز گرفته شده توسط زنبور عسل. جذاب امکان Chittka می گوید این است که زنبور عسل بزاق ممکن است حاوی مواد شیمیایی است که بی درنگ گل—شبیه به مواد شیمیایی موجود در بزاق گیاهی-خوردن حشرات که سریع گیاه پاسخهای دفاعی. این محققان امیدوارند به بررسی این ایده و به مطالعه شیمیایی سیگنالینگ داخل گیاهان پس از آنها گاز است. “این امر می تواند یک horticulturist رویای اگر شما می توانید پیدا کردن برخی از نسبتا کم هزینه بیوشیمی است که در واقع با سرعت بالا گل” Chittka می گوید.

اما محققان هنوز متعجب و متحیر در مورد چگونه چنین رفتاری که ممکن است به نفع گیاهان با جذب اوایل گرده افشان تکامل یافته است. آن را بعید است که زنبور کارگر یادگیری فوت و فن: آنها زندگی می کنند تنها 1 ماه و نمی خواهد به اندازه کافی زمان برای دیدن نتایج خود را کاردست. اگر رفتار غریزی است, آن را سخت به درک چگونه آن را آغاز Chittka می گوید. آنچه اولیه بهره مند شوند به عنوان مثال خواهد مخرب برگ آورده اند به زنبور عسل ؟ در نهایت به کمک خود را مستعمره (به جای آنهایی که دور) زنبورها خواهد نیاز به نگه داشتن خود را nibbling نزدیک به خانه. “برای همه این به نوعی باید در مورد تکاملی آزمون و خطا روند” Chittka می گوید: “این تعجب آور نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im