صخره های مرجانی Bikini Atoll می توان نقشه برداری توسط ماهواره ناسا را لیزر سبز که نفوذ تا 40 متر زیر آب.

The Asahi Shimbun/گتی ایماژ

در اواخر سال 2018 فقط پس از ورود خود را در مدار ناسا ICESat-2 ماهواره ای گذشت بیش از یک یاد از سایت اتمی سن. را لیزر ارتفاع سنج استفاده می شود عمدتا برای اندازه گیری تغییر ارتفاع یخ های قطبی, منعکس, نور, کردن, در معرض سنگ Bikini Atoll در جنوب اقیانوس آرام در خانه به 23 سلاح های هسته ای شد. سپس ماموریت دانشمندان نگاه نزدیک: به تعجب خود را لیزر نیز تولید زیر آب بازتاب. “ما نه فقط شاهد مرجانی” به یاد می آورد Adrian Borsa یک geodesist در Scripps موسسه اقیانوس شناسی. “ما از دیدن این صخره سیستم زیر آن.”

موجب این کشف در هفته گذشته ماموریت دانشمندان شروع به نقشه های کم عمق دریا طبقه که در آغوش جهان در سواحل. این ماهواره لیزر سبز نافذ تا 40 متر به اقیانوس را تولید خواهد کرد مربوط باندازه گیری عمق داده است که می تواند “بازی تغییر” ویژه نقشه برداری صخره های مرجانی و نظارت بر سلامت خود می گوید: گرگ Asner یک بوم شناس در دانشگاه ایالتی آریزونا تمپه.

ICESat-2 را پر بحرانی فاصله می گوید: کریستوفر Parrish جغرافیایی مهندس در پروژه از دانشگاه ایالتی اورگان, Corvallis. ممکن است جای تعجب نیست که بسیاری از اقیانوس عمیق باقی مانده است unmapped اما دریا طبقه کمتر از 5 متر عمق نیز ناشناخته هستند زیرا از حد به کشتی ها و سونار پرتوهای. که برگ چه ملوانان تماس با “روبان سفید” بخور در اطراف سواحل در نمودار دریایی. “این فقط خالی” Parrish می گوید. “این واقعیت است که وجود دارد یک اصطلاح برای آن به شما می گوید چگونه شایع است که داده ها فاصله است.”

ICESat-2 انشعابات آن لیزر برای اسکن جهان به همراه سه موازی آهنگ های هر یک از عبور از هر نقطه بر روی زمین چهار بار در سال. لیزر آن آتش سوزی از 10 ، 000 بار در هر ثانیه و هر ضربه تولید تا 60 منعکس فوتون شناسایی شده توسط ماهواره تلسکوپ می گوید: تام نویمان ماموریت پروژه دانشمند در پرواز فضایی گودارد ناسا ، “است که به معنای واقعی کلمه تریلیون جدید ارتفاع اقدامات,” او می گوید. “مقدار داده است که ذهن ترا درهم میشکنند.” زمان سفر از فوتون ها نشان می دهد که سطح ارتفاع—و هر گونه تغییرات به درون میلی متر است. کسانی که توانایی متقاعد کرده اند که آژانس فضایی اروپا برای تنظیم مدار آن پیری رادار ارتفاع سنج CryoSat-2 در ماه اوت پس از آن داده ها را می توان در مقایسه با ICESat-2 را بیشتر به راحتی.

ICESat-2 مهندسین خود می دانست لیزر سبز خواهد حفر کردن عمیق تر به اقیانوس از پرتو مادون قرمز از سلف خود, ICESat. اما آنها انتظار می رود آن را به نفوذ تنها 1 یا 2 متر—ارزش برنامه ریزی برای. سپس داده ها شروع به در آمده که نشان داد به مراتب عمیق تر از صخره—نه فقط در نزدیکی بیکینی بلکه در سنت توماس و باهاما. “من می خواهم توصیف ICESat-2 به عنوان یک اتفاقی bathometer,” Parrish می گوید.

داده های جدید را با کمک ناوبری ساحلی و گارد ساحلی و ملی Geospatial-Intelligence Agency, در حال حاضر به ابراز علاقه می گوید لری Magruder های سنجش از راه دور دانشمند در دانشگاه تگزاس در Austin که منجر جدید bathymetry محصول. “نیز وجود دارد غنی فرصت را به درک قبل و بعد از بلایای طبیعی” او می گوید: از جمله طوفان چگونه تغییر شکل رسوبات. داده ها را نیز ضبط تغییرات به ویژگی های عمده از پرندگان مانند حرا ریشه یا اشنه دریایی جنگل است که می تواند نشان دهد که آیا آنها در حال تسلیم شدن به گونه های مهاجم و چگونه خود را برای کربن ظرفیت ذخیره سازی در حال تغییر است به عنوان آب و هوا گرم.

اما شاید بزرگترین دست آوردن خواهد بود برای صخره های مرجانی می گوید Asner, رهبر آلن مرجان اطلس یکی دیگر از نقشه برداری تلاش است. اقیانوس ها در حال افزایش درجه حرارت در حال کشتن مرجان در سراسر جهان پس از شناسایی انعطاف پذیر گونه مهم است. در عین حال نقشه آنها را از فضا و یا توسط هواپیماهای بدون سرنشین و یا هواپیما گران است و به چالش کشیدن. “ما نمی دانیم که در این جغرافیا زندگی بخش هایی از صخره های مرجانی امروز ما قادر به نگه دارید تا” Asner می گوید.

برای مرجان اطلس Asner و همکاران خود در حال تجزیه و تحلیل میلیون ها نفر از تصاویر ماهواره ای شرکت سیاره به دنبال نور سبز را منعکس کردن اشیاء زیر آب. اما متفاوت زاویه دید و نور شرایط آن را سخت به مقایسه تصاویر و آنها در تلاش برای گرفتن زیر آب ویژگی های عمیق تر از 5 متر است. “آن را به خوبی می دانیم که ما می تواند تبدیل به ICESat-2 و استفاده از آن برای کالیبراسیون کار ما است.”

خود را در آن ICESat-2 قادر خواهد بود برای گفتن زیاد در مورد صخره های. آن را می تواند نشان دهد یک صخره شیب و عمق شاخص زیستگاه آن را فراهم می کند و برجسته بافت که سیگنال پیچیده تر ریف با بسیاری از هم پیچیده گونه مرجان. بلند مدت, ICESat-2 می تواند اندازه گیری است که صخره های در حال رشد و یا عقب کشیدن شاید یک نشانه آن است که خود مرجان فوت کرده اند. “شما می توانید مقایسه سلامت از صخره های مرجانی در سراسر جهان می گوید:” جن Dijkstra های دریایی بوم شناس در دانشگاه نیوهمپشایر دورهام.

امواج می تواند حد دقت اندازه گیری آن, هشدار Ved Chirayath های سنجش از راه دور دانشمند در مرکز تحقیقات Ames ناسا. Chirayath توسعه FluidCam که تصاویر کم عمق کف دریا با استفاده از فصل تکنیک های صحیح برای موج تحریف. دوربین تست خواهد شد در این ماه در یک پرواز هواپیماهای بدون سرنشین از نیومکزیکو به هاوایی و می تواند تا پایان نصب شده بر روی ایستگاه فضایی بین المللی.

در حالی که ICESat-2 تیم همچنان برای کشف غیر منتظره قابلیت این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید باز کرده خیابان پژوهش است. به طور معمول فعال بنادر و رودخانه ها مات به فضا برن لیزر به دلیل رسوب هم زده تا با قایق. جهانی متوقف شده جدید پرده برداری قلمرو نویمان می گوید. “شما می توانید اندازه گیری کانال اعماق ونیز از فضا است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im