تصویربرداری نشان می دهد اختلالات روده در بيماران مبتلا به COVID-19

بیماران با COVID-19 می توانید روده, اختلالات, از جمله ایسکمی بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده امروز در مجله رادیولوژی.

مطالعات متعددی مورد بررسی قرار قفسه سینه تصویربرداری یافته در COVID-19 که کمک به بهبود درک چگونه این بیماری ریه ها تاثیر می گذارد. اخیرا گزارش های مستند کرده اند که دستگاه گوارش, علائم آسیب کبدی و عروقی یافته های شایع در این بیماران است. اما شکم تصویربرداری یافته نشده است به طور گسترده ای گزارش شده است. تصویربرداری یافته ها ممکن است کمک به پزشکان در درک شکم علايم در بيماران مبتلا به عفونت است. بنابراین نویسندگان این مطالعه مجموعه ای از برای کشف شکم یافته های تصویربرداری در بیماران مبتلا به COVID-19.

این مطالعه گذشته نگر شامل 412 بيمار متوالی بستری در یک دوره کواترنر مرکز مراقبت از 27 مارس تا 10 آوریل سال 2020 که تست مثبت برای سندرم حاد تنفسی کروناویروس 2 (SARS-CoV-2). این گروه شامل 241 مردان (58.5%) و 171 زنان (41.5%) با متوسط سن 57 سال است.

سوابق نشان داد که 17 درصد از بیماران مقطعی شکم تصویربرداری از جمله 44 فراصوت, 42 CT اسکن و 1 MRI. روده ناهنجاری دیده می شد و در 31% از سی تی اسکن (3.2% از بيماران) و شد مکرر در واحد مراقبت های ویژه (ICU) بیماران از دیگر بستری. روده يافته ها شامل ضخیم شدن و يافته ها از ايسکمی مانند pneumatosis (گاز در دیواره روده) و پورتال وریدی گاز. فولاد همبستگی در چهار بيمار نشان داد غیر معمول رنگ زرد روده در سه نفر از بیماران انفارکتوس روده (مرده روده) در دو بيمار.

“ما در بر داشت روده ناهنجاری در تصویربرداری در بیماران مبتلا به COVID-19 معمولا در مریض تر بیمارانی که رفت به ICU” گفت: Rajesh Bhayana, M. D., FRCPC شکم تصویربرداری همکار در بخش رادیولوژی در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون است.

در دو بيمار مبتلا به روده برداشتن پاتولوژی نشان داد ايسکمی با تکه تکه نکروز (صدمه به دلیل کاهش جریان خون شریانی با تکه تکه مناطق از مرگ سلولی). هر دو تا به حال فیبرین thrombi (لخته شدن خون) در زير مخاطی arterioles (شریان ها در دیواره روده) نشان می دهد روده ايسکمی در این بیماران ممکن است ناشی از این لخته شدن خون. ریه پایه یافته ها منجر به تشخيص COVID-19 در یک بیمار که با ارائه شکم علائم تنها. از راست ربع فوقانی فراصوت, 87% انجام شد برای کبد آزمايشگاهی و 54 درصد نشان داد متسع لجن پر از کیسه صفرا مطرح cholestasis یا کاهش جریان صفرا.

“برخی از یافته های معمولی روده ایسکمی یا در حال مرگ روده و در کسانی که عمل ما شاهد کوچک رگ لخته در کنار مناطق مرده روده” دکتر Bhayana گفت. “بیماران در ICU می توانید روده ايسکمی به دلایل دیگر اما ما می دانیم COVID-19 می تواند منجر به لخته شدن خون و رگ آسیب به طوری روده نیز ممکن است تحت تاثیر این.”

به گفته محققان ممکن است توضیحات برای این طیف از روده یافته در بیماران مبتلا به COVID-19 مستقیم شامل عفونت های ویروسی کوچک کشتی ترومبوز یا nonocclusive ایسکمی مزانتر. “ACE2 بیان فراوان در آلوئول ریه اپیتلیال سلولهای enterocytes روده کوچک و اندوتلیوم عروقی نشان می دهد که روده کوچک و vasculature ممکن است مستعد ابتلا به SARS-CoV-2 عفونت” آنها نوشت.

نویسندگان اضافه شده که مطالعات لازم برای روشن شدن علت روده یافته در بیماران مبتلا به COVID-19 و برای تعیین اینکه آیا SARS-CoV-2 پخش مستقیم نقش در روده و یا آسیب عروقی.

“ما مطالعه اولیه است و کار بیشتری مورد نیاز است برای درک علت روده یافته در این بیماران” دکتر Bhayana گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de