اهمیت میتوکندری کوچک پروتئین در تولید انرژی

به تازگی کشف پروتئین کوچک در میتوکندری ضروری است برای تولید انرژی گزارش دوک-NUS محققان و همکاران خود را در مجله Nature Communications. Zebrafish فاقد این پروتئین کوچک است که دانشمندان به نام BRAWNIN دارای ویژگی های مشابه به نادر بیماری های میتوکندری در انسان نشان می دهد مطالعات بیشتر از پروتئین می تواند کمک به توضیح این شرایط و شناسایی ممکن است درمان.

تیم تحقیقاتی بین المللی به رهبری سلول و رشد و نمو زیست شناس لنا هو, دستیار استاد در دانشگاه دوک-NUS پزشکی مدرسه قلبی و عروقی و اختلالات متابولیک برنامه کشف 16 ‘کوتاه open reading frame-کد گذاری پپتید’ (SEPs) که کد ژنتیکی ترجمه شده است در هسته است و سپس وارد میتوکندری قدرت-تولید سازه های سلول.

“SEPs شده اند جذاب جامعه علمی برای چندین سال در حال حاضر به عنوان آنها نشان دهنده یک مینی پروتئوم است که هرگز کشف یک مخزن جدید ژن توابع گفت:” دکتر هو. “اما وجود دارد نبوده است سیستماتیک مطالعات به اعتبار خود توابع و ارتباط بیولوژیکی. ما در بر داشت که میتوکندری هستند یک کانون برای توابع خود را برای دلایل ما نمی به طور کامل درک نشده.”

دانشمندان به طور خاص یکی از 16 میتوکندری SEPs آنها کشف شده برای تجزیه و تحلیل بیشتر. ضربه زدن از ژن که کدهای برای سپتامبر که آنها به نام BRAWNIN در zebrafish منجر به اختلال رشد و اسید لاکتیک تجمع در سلول. آزمایشات بیشتر نشان داد که BRAWNIN ضروری بود برای مونتاژ یک گروه از مولکول ها در میتوکندری به نام زنجیره تنفسی پیچیده III. این مولکولی پیچیده است و ضروری برای تمام اشکال زندگی که با استفاده از اکسیژن برای تولید انرژی با توجه به دکتر هو.

این تیم در حال حاضر در تلاش برای درک دقیقا چگونه BRAWNIN درگیر در مجتمع III مجمع. آنها همچنین در حال بررسی است که بیماری می تواند مستعد به BRAWNIN نقص و مفید چگونه این پروتئین ممکن است به عنوان یک هدف برای معکوس خود بیماری.

“میتوکندری کاهش و اختلال در همه زمینه بیماری های دژنراتیو و شده است به طور گسترده ای دخیل در سرطان” دکتر هو گفت. “پروتئین های ما کشف کرده ایم از جمله BRAWNIN نشان دهنده اهداف بالقوه برای معکوس کردن میتوکندری کاهش است.”

دوک-NUS’ معاون ارشد رئیس برای تحقیقات پروفسور پاتریک کیسی اظهار نظر در کشف: “بیماری های دژنراتیو و سرطان هستند و عمده نگرانی های بهداشتی در سنگاپور و در سراسر جهان است. بینش به دست آمده از مكاتبات پروفسور هو مطالعه بر ارزش تعهد ما به اساسی پژوهش علمی است که به طور بالقوه می تواند کمک به حل برخی از این مشکلات است.”

دکتر هو نیز اشاره کرد وجود 15 بیشتر میتوکندری SEPs به بررسی. “ما به طور جدی به دنبال همکاران که علاقه مند به تحصیل در آنها را,” او اضافه شده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دوک-NUS دانشکده پزشکی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im