در اولین ناسا اقدامات سرعت بر روی یک کوتوله قهوه ای

برای اولین بار دانشمندان به طور مستقیم اندازه گیری سرعت بر روی یک کوتوله قهوه ای یک شی بزرگتر از سیاره مشتری (بزرگترین سیاره در منظومه شمسی ما) اما نه کاملا گسترده به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک ستاره. برای رسیدن به پیدا کردن آنها با استفاده از یک روش جدید است که همچنین می تواند استفاده شود برای یادگیری در مورد اتمسفر گاز-تحت سلطه سیارات خارج از منظومه شمسی ما است.

شرح داده شده در یک مقاله در مجله علمی, کار ترکیبی از مشاهدات توسط یک گروه از تلسکوپهای رادیویی با داده ها از ناسا به تازگی بازنشسته مادون قرمز رصدخانه های اسپیتزر تلسکوپ فضایی موفق توسط آژانس آزمایشگاه پیشرانش جت در جنوب کالیفرنیا.

رسما به نام 2MASS J10475385+2124234 هدف از این مطالعه جدید یک کوتوله قهوه ای واقع در 32 سال نوری از زمین — یک سنگ پرتاب دور cosmically صحبت کردن. محققان شناسایی باد در حال حرکت در اطراف این سیاره در 1,425 مایل در ساعت (2,293 kph). برای مقایسه نپتون جو ویژگی های سریع ترین بادها در منظومه شمسی است که شلاق از طریق بیش از 1200 مایل در ساعت (حدود 2000 kph).

اندازه گیری سرعت بر روی زمین به معنی مشکلات ناسازگار بودن حرکت ما جو گازی نسبت به سیاره سطح جامد است. اما کوتوله های قهوه ای تشکیل شده است تقریبا به طور کامل از گاز پس از “باد” اشاره به چیزی کمی متفاوت است. لایه های یک کوتوله قهوه ای هستند که در آن بخش از گاز می تواند به حرکت به طور مستقل. در یک عمق خاص فشار می شود آنقدر شدید است که گاز در رفتار مانند یک توپ جامد در نظر گرفته است که جسم داخل کشور است. به عنوان داخلی می چرخد آن را می کشد لایه های بالایی — جو -در امتداد دو به طوری که تقریبا در همگام.

در مطالعه محققان با اندازه گیری تفاوت اندکی در سرعت کوتوله قهوه ای جو نسبت به فضای داخلی آن است. با یک اتمسفر و دمای بیش از 1100 درجه فارنهایت (600 درجه سانتیگراد) این خاص کوتوله قهوه ای تابش مقدار قابل توجهی از نور مادون قرمز. همراه با نزدیکی آن به زمین این ویژگی این امکان را برای اسپیتزر برای تشخیص ویژگی های این کوتوله قهوه ای جو به عنوان آنها چرخش در داخل و خارج از دید. این تیم با استفاده از این امکانات به ساعت اتمسفر سرعت چرخش.

برای تعیین سرعت داخلی آنها متمرکز کوتوله قهوه ای را در میدان مغناطیسی. نسبتا کشف اخیر نشان داد که فضای داخلی از کوتوله های قهوه ای ایجاد میدان مغناطیسی قوی. به عنوان کوتوله قهوه ای می چرخد میدان مغناطیسی شتاب ذرات باردار که به نوبه خود تولید امواج رادیویی که محققان شناسایی با رادیو تلسکوپ در Karl G. Jansky بسیار زیادی آرایه در نیومکزیکو.

سیاره اتمسفر

این مطالعه جدید برای اولین بار برای نشان دادن این مقایسه روش برای اندازه گیری سرعت بر روی یک کوتوله قهوه ای. برای ارزیابی دقت آن گروه آزمایش با استفاده از روش مادون قرمز و رادیو مشاهدات مشتری است تشکیل شده عمدتا از گاز و دارای یک ساختار فیزیکی شبیه به یک کوتوله قهوه ای. این تیم در مقایسه با نرخ چرخش مشتری را در فضای داخلی و با استفاده از داده ها است که شبیه به آنچه که آنها قادر به جمع آوری هر چه بیشتر دور کوتوله قهوه ای. آنها سپس تایید محاسبات خود را برای مشتری سرعت بیشتر با استفاده از اطلاعات دقیق جمع آوری شده توسط کاوشگر که مطالعه کرده اند و مشتری نزدیک نتیجه نشان می دهد که رویکرد خود را برای این کوتوله قهوه ای کار کرده است.

دانشمندان قبلا مورد استفاده قرار اسپیتزر برای پی بردن به حضور بادها در سیارات فراخورشیدی و کوتوله های قهوه ای را بر اساس تغییرات در روشنایی خود را از اتمسفر در نور مادون قرمز. و داده ها از دقت بالا و سرعت شعاعی سیاره جستجوگر (چنگ) — یک ابزار در رصدخانه جنوبی اروپا را لا سیلا تلسکوپ در شیلی — استفاده شده است به طور مستقیم اندازه گیری سرعت باد در یک سیاره دور.

اما مقاله جدید نشان دهنده اولین بار دانشمندان به طور مستقیم در مقایسه با اتمسفر سرعت با سرعت یک کوتوله قهوه ای داخلی. این روش به کار گرفته شده می تواند به اعمال دیگر کوتوله های قهوه ای و یا به سیارات بزرگ اگر شرایط مناسب با توجه به نویسندگان.

“ما فکر می کنیم این روش می تواند واقعا با ارزش را به ارائه بینش به پویایی exoplanet جو گفت:” منجر نویسنده Katelyn Allers, یک استاد فیزیک و نجوم در Bucknell University در Lewisburg, Pennsylvania. “آنچه واقعا هیجان انگیز است که قادر به یادگیری در مورد چگونه شیمی اتمسفر پویایی و محیط اطراف یک شی به هم پیوسته و چشم انداز گرفتن واقعا دیدگاه جامع به این جهان است.”

این اسپیتزر تلسکوپ فضایی بود decomissioned در Jan. 30, 2020, پس از گذشت بیش از 16 سال در فضا است. JPL موفق اسپیتزر ماموریت عملیات برای ناسا علوم ماموریت اداره در واشنگتن است. اسپیتزر علم اطلاعات در ادامه به بررسی با علم جامعه از طریق داده های اسپیتزر بایگانی واقع در علم مادون قرمز بایگانی مستقر در IPAC در Caltech. علم عملیات نیروهای امنیتی در مرکز علمی اسپیتزر در IPAC در Caltech در پاسادنا. فضاپیمای عملیات بودند بر لاکهید مارتین فضا در Littleton, Colorado. کلتک موفق JPL ناسا برای.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Spitzer, بازدید:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>