در آلاسکا تابستان بیش از حد گرم شدن برای اجرای ماهی قزل آلا

Bristol Bay گرم کشتن ماهی به عنوان آنها سعی کنید به شنا upriver به تخم ریزی. این یک منادی تغییر آب و هوا و زمان های سخت برای شیلات.

این داستان در اصل به نظر می رسد در کشور, اخبار و آب و هوا, میز همکاری.

در تابستان گذشته در سراسر جنوب غربی آلاسکا Bristol Bay منطقه—خانه بزرگترین ماهی خوراکی ریز شمال کلمبیا شیلات ماهی قزل آلا در جهان—ده ها هزار ماهی شسته مرده در امتداد سواحل. رودخانه در حال اجرا در درجه حرارت بالاتر از آستانه برای ماهی قزل آلا سلامت کشته شدند این ماهی حتی به عنوان رکورد تعداد آنها از بازگشت از اقیانوس برای تولید مثل.

در Ugashik رودخانه گسترده ای گل انشعاب از خلیج, ماهی قزل آلا, تحصیلات در نزدیکی رودخانه دهان ماندم, به در عمیق تر, کولر, شوفاژ, آب, اما آنها حاضر به شنا بالادست به بیش از حد گرم خواهیم داشت. چرا که هیچ ماهی قزل آلا بودند رسیدن به تخم ریزی زمینه upriver دولت بسته ماهیگیری تجاری در Ugashik در اوایل ماه جولای راست در حالت عادی اوج اجرا شود.

قادر به مرطوب شبکه خود را و مطمئن نیستید که شیلات خواهد بازگشایی Ugashik ماهیگیران bided وقت خود را در فصلی اردوگاه به دنبال به عنوان جامپر pocked آب در تمام طول روز طولانی است. “شما خیلی مشاهده درآمد خود را رفتن” Catie Bursch تجاری setnetter در Ugashik گفت بعد. به عنوان خلیج بریستول ماهیگیران دنده تا برای این سال ماهی قزل آلا فصل یک احاطه ترس که Covid-19 پایمال می تواند این منطقه از راه دور به عنوان هزاران نفر از کارگران فصلی از سراسر جهان فرود در ماهیگیری جوامع با اندک منابع پزشکی—آنها همچنین باید با ادعا کندتر حرکت خطر: گرم شدن درجه حرارت است که تهدید یک 1.5 میلیارد دلار صنعت و مردم از آن پشتیبانی می کند.

هر سال میلیون ها ماهی قزل آلا بازگشت به خلیج بریستول آبخيز در تابستان سالانه مهاجرت به headwaters که در آن آنها تخم ریزی کردن. این 250 مایل طولانی گوشه در دریای برینگ است که تا حد زیادی توسعه نیافته—منطقه اندازه ایسلند سرند با دریاچه ها, رودخانه ها و تالاب ها است که ارائه برخی از این سیاره بهترین زیستگاه برای آنادروموس ماهی.

این Ugashik یک گل آلود که در آن ماهیگیران تقلا کردن از طریق زانو سرگین به امن شبکه در امتداد لبه رودخانه در پایین جزر و مد. یک شبکه می تواند عملکرد هزاران پوند از ماهی قزل آلا که ماهیگیران انتخاب کنید با دست از کوچک باز skiffs و سپس تحویل به خریداران در مناقصه لنگر انداخته پایین. برخی از Ugashik setnetters را صید در اینجا هر تابستان برای چند دهه زندگی در تخته سه لا bunkhouses در یک دوجین یا بیشتر اردوگاه های کار, حمام کردن, دست ساز سونا و چهار چرخ به نقطه خلبان, یک روستای, کمتر از 100 ساکنان که در آن شیر هزینه 20 دلار در هر گالن است.

خلیج بریستول که به تولید نزدیک به نیمی از جهانی sockeye برداشت شده است به نام “امریکا ماهی سبد خرید.” ماهی قزل آلا فصل می گذرد به سرعت با بسیاری از ماهیگیران ساخت سالانه خود را در پنج خسته کننده هفته.

علاوه بر اینکه منطقه اقتصادی راننده ماهی قزل آلا نشان دهنده یک منبع غذایی اصلی برای ساکنان از راه دور در شهرها و روستاها بسیاری از آنها آره’ik Dena’ina و Alutiiq. هر تابستان علامت Kosbruk یک Alutiiq setnet ماهیگیر در Ugashik قرار می دهد تا حدود 200 ماهی—کنسرو, دودی, خشک, شور—برای استفاده در منزل است. تابستان سال گذشته بسته شد “nerve-wracking” Kosbruk به من گفت که به تازگی. دنده نگرانی را که او ممکن است برای ماهی در همه Kosbruk ثابت همه چیز او می تواند در اطراف اردوگاه خود را صدر همه موتورهای خود را با نفت و سپس منتظر.

دولت تصریح می کند که درجه حرارت آب نباید از 59 درجه فارنهایت به منظور برای ماهی قزل آلا برای سالم ماندن در طول بالادست مهاجرت. تابستان گذشته این رودخانه درجه حرارت در خلیج بریستول رسیده 76 درجه است. که جادوها مشکلات برای ماهی: هنگامی که ماهی قزل آلا نمی تواند جلوگیری از آب گرم, آنها می توانند سلامت و یا می میرند. آب گرم می افزاید: استرس در زمانی که ماهی در حال حاضر مقابله با این کار بسیار نیرومند از بازگشت به headwater دریاچه ها و رودخانه ها برای تخم ریزی آنها را بیشتر مستعد ابتلا به بیماری ها و بالا بردن سرعت خود را در حال حاضر مشمول مالیات متابولیسم بدن. چیزی شبیه به یک حمله قلبی را می توانید دنبال کنید: آب گرم دارای اکسیژن کمتر از کولر آب, اما در دماهای بالاتر ماهی قزل آلا در واقع نیاز به اکسیژن بیشتری برای زنده ماندن. تحت آن شرایط خود را در قلب نمی تواند خون را پمپ به اندازه کافی سریع برای حمایت از خود را به مغز و بدن.

در خلیج بریستول, دولت, زیست شناسان مدیریت ماهی قزل آلا با باز و بسته شدن ماهیگیری تجاری اجازه می دهد تا ماهی به اندازه کافی برای رسیدن به مناطق که در آن آنها تخم ریزی کردن. هر سیستم رودخانه دارای یک هدف تعداد بالغ ماهی قزل آلا که باید فرار از دستگیری یک “گریز هدف” است که طراحی شده است برای اطمینان از آینده از جمعیت است. اما در تابستان گذشته آلاسکا sizzled با حرارت و گرم آب رودخانه فشرده کردن Ugashik جلوگیری از ماهی قزل آلا از عنوان بالادست. در امتداد خلیج بریستول, لاستیک raingear ذوب شده است. برخی از ماهیگیران صید با پوشیدن لباس زیر نمايند. این هفته رو به آفتاب, windless آب و هوا پخته منطقه دریاچه ها و رودخانه ها.

پس از آن سه هفته به ماه جولای تغییر در آب و هوا به ارمغان آورد باد از شمال غرب کولر درجه حرارت و باران. در نهایت این مدرسه از ماهی قزل آلا بود که ماندم, به نزدیکی Ugashik دهان رسید بالادست و دولت باز رودخانه در جولای 19. یک ثروت باد اورده از ماهیگیری دنبال کرد.

اما از آنجا که ماهی نقل مکان کرد همه در یک بار در یک مثل حلزون حرکت سریعتر از ماهیگیران می تواند آنها را گرفتن بیش از هزاران تصویب بالادست از گریز هدف است. کسانی که ماهی قزل آلا می توانست مشبک به حال اجرا شده است تدریجی یا اگر ماهیگیران شده مجاز به ماهی هنگامی که درجه حرارت بالا بودند. Bursch که خانه خدمه او در 100 سال کنسروسازی ساختمان در یکی از بزرگتر عملیات بر روی رودخانه محاسبه شده است که Ugashik ماهیگیران در زمان جمعی آمار از 1 میلیون دلار است.

ماهیگیران Bursch و Kosbruk انتظار دارند مقدار زیادی از ماهی خوراکی ریز شمال کلمبیا به بازگشت دوباره این سال است. چرا که تا حدودی جالب اینجاست ماهی قزل آلا اجرا می شود در خلیج بریستول شده اند در سال های اخیر: تابستان سال گذشته بازگشت برخی از 56.6 میلیون ماهی شد, چهارمین روز ثبت 45 درصد بالاتر از 20 سال به طور متوسط. گرم شدن دریاها هستند به احتمال زیاد به این دلیل است. با گرمتر از دمای اقیانوس درجه حرارت هنوز به خوبی در زیر گرما آستانه برای ماهی قزل آلا smolts شده اند زنده ماندن خود را در اول ماه در دریا در تعداد بیشتر است.

اگر چه ماهی قزل آلا وحشی اجرا می شود شکست خورده اند در بسیاری از نقاط جهان در آلاسکا وجود دارد خوشبینی است که ماهی را نگه بازگشت حتی با افزایش دما. “ماهی قزل آلا ماهی خوراکی ریز شمال کلمبیا یک مقدار زیادی از انعطاف پذیری در چرخه عمر (و) است که باعث می شود آنها را انعطاف پذیر برای تغییر آب و هوا” گفت: Daniel شیندلر یک بوم شناس در دانشگاه واشنگتن که در حال مطالعه Bristol Bay ماهی قزل آلا برای بیش از 20 سال است. “ما باید به آنها این فرصت را به وفق دهند.” این شامل او توضیح داد که کاهش رقابت در دریا از میلیون ها نفر از محل تخم ریزی ماهی ماهی قزل آلا و منع توسعه صنعتی—مانند پیشنهاد ریگ معدن—در ماهی قزل آلا حوضه.

در سال های اخیر Bursch و دیگر Ugashik ماهیگیران متوجه رودخانه افزایش درجه حرارت. آنها به طور معمول سرما ماهی خود را در totes از یخ و یا در قایق بزرگتر با پردازنده سیستم های تبرید برای دریافت قیمت بهتر در هر پوند; ماهی قزل آلا بیرون آمدن از آب گرم در حال گرمتر و آن مصرف شده است قابل ملاحظه ای طولانی تر برای خنک کردن آنها. اما تابستان سال گذشته 10 روز بسته شدن و این شرایط که ناشی از آن به عنوان یک شوک آمد. با توجه به شکایت Mauger یک جریان و بوم در طبخ Inletkeeper شده است که نظارت ماهی قزل آلا جریان در آلاسکا برای نزدیک به دو دهه در دماهای بالا در سال گذشته به عنوان مطابقت با برنامه ریزی برای 2069. “ما می دانستیم که گرم شدن اما ما انتظار ندارد برای دیدن که نتیجه آن به سرعت” Bursch گفت.

ده ها تن از پروتکل های جدید در محل قرار داده شد در تلاش برای نگه داشتن صنعت ماهیگیری تجاری و منطقه را در جوامع ایمن از Covid-19 تابستان امسال و تقلا به دنبال آنها تا حد زیادی تحت الشعاع نگرانی بیش از تابستان سال گذشته گرمای سوزان. اما نه برای Bursch. او قصد دارد برای کار با Mauger برای استقرار سیگار برگ به شکل زیر متوسط و وبلاگ نویس در Ugashik—بخشی از یک منطقه گسترده ای تلاش Mauger کمک کرده است و منجر به راه اندازی صدها نفر از این دستگاه ها در سراسر حوضه. البته هیچ درمان آسان برای به سرعت در حال بالا رفتن درجه حرارت. هنوز “بیشتر اطلاعات شما” Bursch گفت: “بهتر است تصمیم گیری شما می توانید.”


بزرگ تر سیمی داستان
  • هوش مصنوعی آر و (تا حدودی) نظری آینده از یک تکنولوژی سوخت FBI
  • ‘Oumuamua ممکن است یک غول interstellar هیدروژن یخ
  • چه Clubhouse و چرا Silicon Valley مراقبت ؟
  • تصویری-چت داوران و آینده از عدالت کیفری
  • 26 عبور حیوانات راهنمایی برای خود جزیره بازی
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 💻 ارتقاء کار خود را با بازی ما دنده تیم های مورد علاقه, لپ تاپ, کیبورد تایپ جایگزین و سر و صدا لغو هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de