در شامپانزه ها زنان کمک به حفاظت از قلمرو

در انسان جنگ و سرزمین به طور سنتی در نظر گرفته شده است نر “کسب و کار است.” شامپانزه ها ما با آنها به اشتراک گذاری این گرایش برای خارج از گروه خصومت و سرزمین در حال فکر به دنبال همان تفاوت. این دیدگاه ممکن است بیش از حد ساده انگارانه به عنوان پیشنهاد شده توسط یک تیم بین المللی از محققان از موسسه ماکس پلانک برای انسان شناسی تکاملی در لایپزیگ, آلمان. آنها به طور گسترده مورد مطالعه چندین گروههای همسایه غربی شامپانزه ها و یافته های خود را نشان می دهد که زنان و حتی کل گروه ممکن است نقش مهم تر در بين گروه رقابت از آنچه قبلا تصور. آنها دریافتند که حتی اگر مردان بالغ به نظر می رسد مهم در قلمرو افزایش قلمرو و نگهداری مزیت رقابتی بیش از همسایگان عمل از طریق کل گروه در این جمعیت از شامپانزه ها در Taï پارک ملی.

در بسياری از گونه ها از جمله انسان حتی اگر گروه بزرگی اندازه ارائه مزیت های رقابتی بیش کوچکتر همسایه گروه preponderant نقش مردان بالغ در سرزمین شده است که اغلب رو به احتمال زیاد مغرضانه توسط یک anthropocentric چشم انداز.

در شامپانزه ها یکی از نزدیک ترین بستگان زندگی و یکی از مهمترین ارضی گونه پستاندار با انسان, مردان شناخته شده است به طور فعال درگیر در بین گروه درگیری و رفتار سرزمینی در حالی که زنان اقامت در خارج از این مرد کسب و کار. این الگو به نظر می رسد درست در برخی از شرق شامپانزه جمعیت. اما گذشته یافته در غرب شامپانزه ها از Taï پارک ملی ساحل عاج در حال حاضر پیشنهاد شده است که زنان یک بازی بیشتر بخش مهم در رفتار سرزمینی از آنچه قبلا تصور. بنابراین شامپانزه توانایی رقابتی در سرزمینی مسابقه با توجه به تنوع سیستم های اجتماعی همچنان نامشخص است.

“برای باز کردن مکانیسم است که توسط آن گروه رقابت و تسلط در عمل اجتماعی, گونه, ما نیاز به بلند مدت داده ها در گروه های مختلف در درون یک جمعیت” توضیح می دهد که Sylvain Lemoine اول نویسنده از یک مطالعه جدید بررسی این مکانیسم در غرب شامپانزه ها. با تدوین بیش از 20 سال از داده ها در چهار همسایه جوامع غربی شامپانزه ها از Taï شامپانزه پروژه (TCP) از جمله اطلاعات اعم الگوها و اینتر-گروه برخورد محققان دریافتند که اندازه گروه بهتر توضیح می دهد که تنوع در هزینه ها و منافع بين گروه رقابت بیش از تعداد مردان بالغ است.

امکان استفاده برای گروه های بزرگتر

اگر چه افزایش تعداد مردان بالغ همراه بود با خاک افزایش گروه های بزرگتر — از جمله زنان و نوجوانان و نوجوانان — به دست آوردن مزیت بیش از جوامع کوچکتر با دسترسی به سرزمین های بزرگتر و با درد و رنج کمتر از همسایه فشار است. بزرگتر و امن تر زمینه های تغذیه پس از آن می تواند مشورت مزایای این افراد در مدت باروری موفقیت است.

“این Taï شامپانزه ها شناخته شده است برای نشان دادن سطح بالایی از جمع گرایی در میان زنان و مردان در ارتباط با اوراق قرضه اجتماعی و همکاری بین افراد می گوید:” روم Wittig یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه و مدیر TCP. در این جمعیت واجد شرایط به عنوان “bisexually پیوند’, مردان و زنان از همان جامعه اشغال مشابه خاک به جای تفکیک بودن خود را کوچکتر صفحه اصلی-محدوده. هر دو جنس نر و ماده شرکت به سرزمینی تعمیر و نگهداری از طریق مرز گشت و تعامل ارضی در درگیری با همسایگان متخاصم. در نتیجه گروه بندی و الگوهای اجتماعی در این جمعیت به احتمال زیاد توضیح دهد که چرا اندازه گروه و نه فقط تعدادی از مردان مشورت توانایی رقابتی خود را در این جمعیت.

کمتر اینتر-جامعه کشتار

“مردان بالغ نقش مهمی را در خاک افزایش می دهد اما ارضی, تعمیر و نگهداری تسلط بر همسایگان و دافعه نیز نیاز به زنان و بقیه گروه” می افزاید: Sylvain Lemoine. این یافته ها ممکن است تا حدودی توضیح نسبتا سطح پایین از درون جامعه کشتار مشاهده شده در این جمعیت نسبت به شرق شامپانزه ها: هنگامی که هر دو حریف گروه ارتباط برقرار کردن با تمام اعضای خود مشغول بودن شانس تعادل قدرت کاهش می یابد و همچنین به عنوان فرصت برای کشتن یک همسایه در کم خطر است.

کاترین Crockford دیگر نویسنده ارشد این مطالعه خلاصه: “ما در حال حاضر جمع آوری شواهد قانع کننده که همکاری میان غیر مرتبط افراد و در میان مردان و زنان است به احتمال زیاد تحت انتخاب با توجه به رقابت بین گروه های همسایه. این یافته ها که در نتیجه قوی مفاهیم برای درک تکامل از همکاری اجتماعی در گونه ها و در انسان به طور خاص است. مداوم و طولانی مدت تحقیقات و تلاش های حفاظت لازم است اگر ما می خواهیم به درک متقابل بین رقابت و همکاری در این سمبل گونه برای تکامل انسان و چگونه آن را مربوط به خود ما تکامل است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im