افزایش قابلیت استفاده و دقت در عروق تصویربرداری

محققان در دانشگاه زوریخ جدید را توسعه داده اند X-ray حاجب. کنتراست عامل است که آسان تر به استفاده و توزیع به تمام رگ های خونی بیشتر قابل اعتماد افزایش دقت تصویربرداری عروقی. این کاهش تعداد حیوانات مورد نیاز در تحقیق و آزمایش است.

بیماری های مختلف در انسان و حیوانات — مانند تومورهای مغزی یا بیماری مزمن کلیه — آسیب رگ های خونی. مویرگ ها کوچکترین عروق خونی در بدن به خصوص تحت تاثیر قرار. مساحت بزرگ مویرگی شبکه را قادر می سازد تا اکسیژن به رد و بدل شده بین خون و بافت های اطراف مانند عضلات در هنگام ورزش ما یا مغز هنگامی که ما فکر می کنم.

آشکار عروقی ساختار

برای تشخیص و درمان بیماریهای قلبی عروقی و سایر بیماری ها مهم است به دانستن ساختار سه بعدی از عروق خونی. این دانش دقیق آناتومی مویرگ ها در انسان و حیوانات نیز بسیار مهم برای تحقیقات پایه. آن را قادر می سازد محققان به بررسی بیماری هایی که حمله عروق خونی و ارزیابی درمان های جدید. محققان در دانشگاه زوریخ (UZH), مرکز ملی صلاحیت در تحقیقات کلیه.CH و Biomaterials Science مرکز از دانشگاه بازل در حال حاضر یک رمان X-ray حاجب به نام “XlinCA” با که مویرگ ها را می توان ساخته شده قابل مشاهده بسیار دقیق تر با استفاده از کامپیوتر توموگرافی.

قبلی روش اغلب معیوب

قبلا مقابل عوامل اضافه شد به polymerizing پلاستیک رزین قبل از آنها بودند تزریق به رگ های خونی از معدوم حیوانات. اما آن را بسیار دشوار است به طور کامل پر کردن ظریف مویرگ ها در ارگان های مختلف با غلیظ رزین. “بدون سالها تجربه و با استفاده از حق تزریق تکنیک های مویرگ ها اغلب فقط تا حدی پر شده یا از دست رفته به طور کامل. به یک چهارم از تصاویر به دست آمده هستند و بنابراین توانایی جهش به طور مداوم می گوید:” ویلی Kuo, یک پژوهشگر فوق دکترا در موسسه فیزیولوژی UZH. با استفاده از “XlinCA” به جای دیگر عوامل کنتراست تا 25 درصد کمتر از حیوانات مورد نیاز خواهد بود برای آزمایش متحده Kuo.

مشکل اساسی با روش های معمولی است که پلاستیکی و آب را با هم مخلوط کنید. این نتایج در آب اجزاء که در آن ماده حاجب وجود ندارد که باعث قطع رگ بخش در X-ray تصویر. در حالی که محلول در آب X-ray عوامل کنتراست در پزشکی استفاده می شود ممکن است این مشکل را نمی توان آنها را مستحکم و نشت از طریق دیواره رگ های خونی به بافت اطراف در عرض چند دقیقه.

نتایج مطلوب با تشکر سفارشی حاجب

عوامل کنتراست برای استفاده های پزشکی در انسان تشکیل شده از مولکول های کوچک و نسبتا ساده برای تولید. “سفارشی حاجب برای ex vivo استفاده شد به طور قابل توجهی سخت تر به سنتز از آن است که ساخته شده از پلیمرهای — مولکول های متصل به هم در زنجیره طولانی می گوید:” برنارد Spingler استاد در UZH را در گروه شیمی. “XlinCA” دارای چندین مزیت بیش از پیش استفاده می شود X-ray عوامل کنتراست: از آن آسان است برای استفاده و قادر می سازد کامل و بدون وقفه عروق تصویربرداری. آن را نیز اجازه می دهد تا چندین ارگان و یا حتی کل حیوانات مانند موش مورد بررسی قرار گیرد در همان زمان.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه زوریخ. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im