یک کارگر در یک کارخانه در هند به ترتیب گاو ادرار کپسول اعتقاد بسیاری از هندوها به خواص دارویی.

Anindito موکرجی/بلومبرگ/گتی ایماژ

بیش از 500 دانشمندان خواسته دولت هند برای برداشت یک تماس برای طرح های تحقیقاتی در “منحصر به فرد” بومی گاو و خواص درمانی از گاو ادرار و سرگین و شیر از جمله بالقوه در درمان سرطان. در یک نامه آنلاین محققان می گویند تماس “غیرعلمی” و گمراهی از پول در زمانی که تحقیقات در هند است که در حال حاضر در مواجهه با یک بحران مالی است.

گاو مقدس در نظر گرفته در آیین هندو و برخی از دادخواهان دیدن برنامه های تحقیقاتی به عنوان یکی دیگر از تلاش های دولت هند اجرا شده توسط هندو ملی, Bharatiya Janata Party (BJP), به اعتبار مبتنی بر ایمان شبه علم. تماس به نظر نمی رسد به شکل “هدف تحقیق علمی” اما نه “با هدف تایید موجود اعتقادات می گوید:” Aniket Sule, یک خواننده در هومی Bhabha, مرکز آموزش علوم کمک کرد که پیش نویس این نامه است. “آنها باید ثابت کنیم که وجود دارد این است که برخی از شایستگی در ادامه این تحقیقات قبل از پرتاب پول در آن” Sule می گوید.

فراخوان طرح های صادر شده در 14 فوریه بخشی از یک بزرگتر کمک های مالی برنامه از بخش علم و فن آوری وزارت آیورودا و یوگا & Naturopathy Unani Siddha Sowa Rigpa و هومیوپاتی و دیگر سازمان های دولتی. این دعوت در پروژه های تحقیق پنج تم از جمله: “cowpathy” استفاده از گاو محصولات پزشکی و سلامت از جمله ضد سرطان و دیابت داروهای; استفاده از گاو محصولات کشاورزی مانند آفت کش ها; گاو مبتنی بر محصولات مانند شامپو روغن مو و پاک کننده های کف و تحقیق بر روی ارزش غذایی شیر گاو. عمده هدف این است که این “تحقیق علمی منحصر به فرد خالص بومی هند گاو.”

در نامه دانشمندان توجه داشته باشید که تماس فرض “ویژه وضعیت فیزیولوژیکی برای انتخاب نژاد تنها یک گونه” و اضافه کرد که “برای شروع یک پروژه با چنین انگاره است پریما نظر غیرعلمی.” پول تحت این طرح می تواند “از دست رفته به ‘بررسی’ خیالی کیفیت مشتق شده از مذهبی مقدس” گفتند.

این اولین بار نیست که دولت فعلی ترویج پژوهش در گاو و یا به طور گسترده تر ساخته شده علمی ادعای اثبات نشده باورهای سنتی. در سال 2017, دولت راه اندازی یک کمیته به دامپزشک طرح پژوهش علمی معتبر “panchgavya” یک معجون از شیر گاو کشک, حیوانی, کود و ادرار برگزار شده توسط آیورودا متون به خواص درمانی. در سال گذشته BJP عضو مجلس Sadhvi Pragya شد به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار توسط انکولوژیست و هنگامی که او ادعا کرد که گاو ادرار درمان او به سرطان پستان.

آخرین تماس در یک زمان می آید زمانی که کمک های مالی دولت در حال حاضر با تاخیر دانشمندان می گویند با پروژه های تحقیقاتی گرفتن متوقف شده و محققان جوان دریافت حق الزحمه ماهانه خود را در زمان. در این زمینه “به طور فعال canvassing طرح تحت چنین طرح مشکوک است و حتی بیشتر و بدتر” نامه خود را می گوید.

سوله و دیگران را به دادگاه تجدید نظر به وزارت برداشت فعلی پیشنهاد و reframe آن را “تشویق به باز پرس و جو.” آنها همچنین اعتراض به دانشمندان در سراسر کشور برای استفاده از ملی علم روز 28 مارس به آموزش عموم مردم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de