هند فشار به استراحت ارزیابی زیست محیطی قوانین در میان همه گیر تساوی انتقاد

این Dibang ولی یک تنوع زیستی نقطه داغ در شمال شرقی هند, تهدید یک پیشنهاد سد آبی.

Goldentakin/فلیکر/CC 2.0

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

محیط زیست در هند در حال انتقاد از دولت حرکت می کند به ادامه تصویب عمده پروژه های صنعتی و به آرامش کشور ارزیابی زیست محیطی قوانین حتی به عنوان COVID-19 همه گیر است و پیچیده عمومی نظارت و لغو بالقوه زمینه بررسی است.

“آنها در حال حمل به عنوان اگر هیچ درمانی اورژانس میزبانی جلسات و تصمیم گیری از جمله در بلیط, پروژه گفت:” Kanchi Kohli, یک محیطی حکومت متخصص و با مرکز تحقیقات سیاست. “نامزدی عمومی زمین verification—این گزینه ها همه وام در این زمان است.”

هند شده است در سخت مستند پس از 26 مارس برای جلوگیری از این بیماری همه گیر. اما از آن شده است کسب و کار به طور معمول در وزارت محیط زیست, جنگل و تغییر آب و هوا. پانل وجود داشته است جلسه ویدئو کنفرانس به تصویب کشت معدن و زیرساخت و پروژه های صنعتی بسیاری از آنها در مناطق جنگلی. در ماه گذشته این وزارت به امضا کردن در یک معدن زغال سنگ در یک فیل رزرو اولیه حفاری در داخل پناهگاه حیات وحش است که به در معرض خطر شیر دم macaques و بزرگ هند hornbills و ستیز پروژه برای بازسازی دهلی نوs پارلمان منطقه. و آن این است که با توجه به دو بحث پروژه های بزرگ برق آبی پروژه در Dibang ولی یک تنوع زیستی نقطه داغ در شمال شرقی هند; و یک معدن اورانیوم در یک ببر رزرو در مرکز هند است.

این وزارتخانه همچنین حرکت به جلو با یک بازنویسی برخی از هند قوانین زیست محیطی. در 23 مارس آن را صادر کرد یک پیش نویس سیاست در ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه های بزرگ. در میان دیگر تغییرات پیش نویس پیشنهاد کاهش زمان مجاز برای اظهار نظر عمومی در ارزیابی و اجازه می دهد پروژه های بیشتر برای جلوگیری از اظهار نظر عمومی فرایند به طور کامل. منتقدان این طرح می گویند تغییرات پیشنهادی می تواند عادی تصویب پروژه هایی که جلو رفتم و بدون محیط زیست ترخیص کالا از گمرک.

وزارت در ابتدا به عموم 60 روز به اظهار نظر در این پیشنهاد اما چند گروه خواسته آن را به توقف روند با توجه به همه گیر. وزارت محیط زیست بنا به گزارش رسیده تمدید مهلت نظرات به ماه اوت است.

تحلیلگران توجه داشته باشید که به دولت فشار برای تصویب پروژه های صنعتی حتی در زمان بیماری همه گیر است که مطابق با نخست وزیر نارندرا pro-کسب و کار اروپا ، برای مثال تجزیه و تحلیل حقوقی ابتکار برای جنگل و محیط زیست نشان می دهد که از ژانویه تا ژوئن 2019 یک صفحه کلید و نظارت بر پناهگاه حیات وحش و پارک های مصوب 63 70 طرح توسعه منجر به کاهش حمایت از 216 هکتار از زمین است. این پنل فقط یک مستقل دانشمند Kohli یادداشت ها. “در نظر گرفته تصمیم گیری با متنوع نقاط مشاهده شده است پژمردگی در طول چند سال گذشته,” او می گوید. “تمرکز بر تصویب به جای موشکافی و یا بحث است.”

حفاظت و دانشمندان که از ترس pro-توسعه views پیروز خواهد شد به عنوان وزارت در نظر Dibang دره برق آبی پروژه. آن را پیش بینی ساخت یک 3097-مگاواتی سد در منطقه شناخته شده برای حمایت از 300 گونه از پرندگان و 75 گونه از پستانداران است. اعضای Idu-Mishmi قبیله زندگی می کنند که در منطقه در مخالفت با این پروژه است. دانشمندان انجام داده اند که تحقیقات در منطقه panned موجود ارزیابی زیست محیطی راه اندازی شده توسط دولت و خواست آن را به انجام گسترده تر ارزیابی چگونه سد همراه با دیگران برای برنامه ریزی منطقه ممکن است بر محیط زیست. و آنها اصرار دولت به جامعه محلی بیشتری می گویند در مدیریت جنگل است. “ما به شما التماس کردن به این گزینه را انتخاب کنید” یک گروه از دانشمندان نوشت: به یک جنگل کمیته مشورتی در ماه گذشته به طوری که “هند یک بار دیگر می تواند منجر جهان به عنوان یک واقعی زیست محیطی قهرمان در این زمان بی سابقه اجتماعی و بحران محیط زیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de