بومی همکاری و رهبری کلید برای مدیریت sea otter جمعیت بازیابی

یک مطالعه جدید نشان از نیاز به تعامل با جوامع بومی در مدیریت sea otter جمعیت بازیابی برای بهبود همزیستی بین انسان و به چالش کشیدن این درنده.

سمور دریایی’ بازیابی در امتداد شمال غرب سواحل آمریکای شمالی ارائه یک چالش برای جوامع ساحلی چرا که هر دو سمور و انسان به غذا خوردن صدف مانند جوجه تیغی های دریایی, خرچنگ, صدف و صدف آبالون. گسترش جمعیت سمور دریایی و ورود خود را در مناطق جدید به شدت تحت تأثیر اولین ملت ها و قبایل که تکیه بر برداشت صدف.

SFU منجر نویسنده Jenn برت می گوید این مطالعه متمرکز فراتر از چالش ها به دنبال راه حل رفتن به جلو. “ما مستند مردمان بومی’ دیدگاه که روشن استراتژی کلیدی برای کمک به بهبود sea otter مدیریت و به طور کلی همزیستی با سمور دریایی.”

اکثر تحقیقات در مورد چگونه sea otter بهبودی تا حد زیادی کاهش صدف فراوانی و یا گسترش جنگل اشنه دریایی به جای اینکه چگونه جوامع بومی نهفته هستند و یا چگونه آنها تطبیق با بازگشت سمور دریایی’ تهدید به امنیت غذایی سنت های فرهنگی و معیشت.

به رسمیت شناختن است که بومی دیدگاه تا حد زیادی وجود ندارد و از گفت و گو در مورد sea otter بازیابی و مدیریت SFU محققان رسیده به آغاز ساحلی, صدای, همکاری.

ساحلی صدای یک همکاری با رهبران بومی و دانش دارندگان نمایندگی 19 ملل و قبایل از آلاسکا به بریتیش کلمبیا.

بر اساس اطلاعات نشان داد در کارگاه های آموزشی, مصاحبه و متعدد جامعه نظرسنجی, SFU محققان و همکاری رهبران بومی یافت می شود که انسان سمور همزیستی را می توان فعال با تقویت بومی حکومت خودگردان و ایجاد محلی طراحی شده, تطبیقی, شرکت-مدیریت برنامه ای برای سمور دریایی.

مطالعه منتشر شده در این هفته در مردم و طبیعت نیز نشان می دهد که مرور sea otter بازیابی را می توان با ترکیب دانش بومی به دریا سمور مدیریت طرح و ساخت شبکه های و مرجع تخصصی برای جامعه بحث در مورد دریا سمور آبی و دریایی و مدیریت منابع.

“مردم ما به طور فعال مدیریت یک رابطه متعادل با سمور دریایی برای هزاران سال می گوید:” co-نویسنده و Haida مادر Kii’iljuus (Barbara Wilson) اخیر SFU التحصیل.

“کار ما ساحلی با صدای این مطالعه کمک می کند تا نشان دهد که چگونه کسانی که حقوق و دانش باید به رسمیت شناخته شود و بخشی از معاصر sea otter مدیریت است.”

آن Salomon استاد در SFU از منابع و محیط زیست, مدیریت, همکاری در مطالعه و شرکت-led ساحلی صدای تحقیقات همکاری.

“این تحقیقات نشان می دهد که افزایش مردم بومی توانایی همزیستی با سمور دریایی نیاز به یک تحول در زمان حکومت شیلات و دریایی فضاهای در کانادا اگر ما برای حرکت به سوی یک سیستم است که بیشتر محیط زیست پایدار و اجتماعی فقط می گوید:” Salomon.

با وجود چالش های نویسندگان می گویند تحول امکان پذیر است. آنها دریافتند که تطبیقی حکومت و بومی شرکت مدیریت پستانداران دریایی وجود دارد در دیگر مناطق ساحلی در شمال کانادا و آمریکا آنها نشان می دهد که افزایش بومی رهبری و دولت کانادا تعهدات به آشتی ممکن است ارائه فرصت ها برای روش های جدید و بیشتر مشترک دریایی مدیریت منابع.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه سیمون فریزر. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im