نفوذ حشرات و جلبک دریایی برای تغذیه در کیفیت گوشت

در سراسر جهان در حال رشد است تقاضا برای محصولات حیوانی برای تغذیه انسان, با وجود وگان و گیاهخواری, رژیم غذایی در حال تبدیل شدن بیشتر محبوب در کشورهای غربی است. تغییر رژیم غذایی ضروری یک مقدار قابل توجهی از پروتئین به عنوان یک ورودی برای حیوانات تولید. آینده پروتئین feedstuffs نیاز به مستقل شدن از زمین های زراعی به منظور جلوگیری از تغییر کاربری اراضی مانند جنگل زدایی. کشت حشرات و همچنین جلبک دریایی در حال و آینده بخش در آلمان و همچنین در سطح جهان برای دیدار با پروتئین خواسته برای انسان و حیوانات به طور یکسان. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه گوتینگن بررسی این که آیا این جایگزین منابع پروتئینی را تغییر دهید معمولی کیفیت گوشت. نتایج منتشر شده در مجله علوم غذا و کشاورزی (JSFA).

در یک مطالعه انجام شده به عنوان بخشی از پروژه “پایداری انتقال در تولید مواد غذایی” جوجه های گوشتی شد پرواری با استفاده از خوراک اصلی پروتئین منابع کنجاله سویا, اسپیرولینا و یا حشرات. حیوانات رشد و کیفیت گوشت (به خصوص در مورد عمر مفید و کیفیت غذا خوردن مورد بررسی قرار گرفت. نتایج خود را از آزمایشگاه تست و حسی (طعم تست) و تحلیل در سراسر 132 پرندگان نشان می دهد که سیاه سرباز پرواز لارو غذا و اسپیرولینا می تواند شامل خوراک طیور بدون تأثیر منفی کیفیت. جوجه های تغذیه شده با سرباز پرواز لارو غذا تولید گوشت معادل به وضع موجود. جوجه های تغذیه شده با اسپیرولینا تولید گوشت با فشرده تر رنگ و طعم. “به طور کلی هر دو ثابت به توان بالقوه آرد سویا جایگزین در جستجوی منابع پروتئین برای خوراک دام” به عنوان توضیح داده شده مطالعه محقق Dr Brianne Altmann.

جلبک دریایی در حال حاضر تولید در سطح جهانی برای سوخت و خوراک دام و انسان مصرف; اما آنها باقی می ماند بسیار گران تر از آرد سویا. در حال حاضر در اتحادیه اروپا (EU) حشرات تنها مجاز برای مصرف انسان و برای خوراک ماهی; آنها به احتمال زیاد تایید شده برای خوراک طیور در آینده نزدیک. در اتحادیه اروپا همه حشرات باید تولید با استفاده از گواهی حیوانات feedstuffs. اما “پایداری مستلزم اختلاط ضایعات در تولید حشرات” توضیح می دهد که پروفسور دانیل Mörlein استاد برای کیفیت محصولات حیوانی.

سه گروه در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه Göttingen در حال حاضر در حال بررسی بنیادهای پایدار تر و به لحاظ اجتماعی پذیرفته شده گیاهی و حیوانی مواد غذایی. محصول ادراک خود را به عنوان به خوبی به عنوان مصرف کننده در پذیرش مطالعات معمولا انجام شده در دانشکده مدرن حسی آزمایشگاه.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه گوتینگن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de