این ضد ویروسی داروی baloxavir (tradename Xofluza) است و اولین درمان برای آنفلوانزا با یک حالت جدید از “اقدام” به طور مجاز در نزدیک به 20 سال است. از آن تصویب شد در استرالیا در ماه فوریه سال 2020 توسط Therapeutic Goods Administration (TGA) و استفاده شده است برای درمان آنفلوآنزا در ژاپن و ایالات متحده آمریکا و چند کشور دیگر پس از سال 2018 است.

محققان در این که همکاری مرکز مرجع و پژوهش در آنفلوانزا در پیتر دوهرتی موسسه عفونت و ایمنی (Doherty موسسه — یک سرمایه گذاری مشترک بین دانشگاه ملبورن و بیمارستان رویال ملبورن) و امپریال کالج لندن تست که آیا baloxavir می تواند در جلوگیری از گسترش ویروس آنفلوانزا در مدل حیوانی در شرایطی که تقلید خانوار تنظیمات از جمله مستقیم و غیر مستقیم تماس با ما. آنها نیز در مقایسه با درمان به اوسلتامیویر (tradename تامی فلو) به طور گسترده ای تجویز ضد ویروسی آنفلوانزا.

منتشر شده امروز در مجله PLoS پاتوژن است که یک گزارش دقیق از بررسی که انجام شد در بلاگها — در نظر گرفته شده استاندارد طلا مدل حیوانی برای ارزیابی آنفولانزا — جزئیات چگونه baloxavir کاهش انتقال آنفلوانزا در تمام تنظیمات و بنابراین بلافاصله. برعکس اوسلتامیویر کاهش نمی دهد انتقال آنفلوانزا به دیگر بلاگها.

اولین نویسنده لئو یی یانگ لی پزشکی دانشمند در این است که همکاری مرکز مرجع و پژوهش در آنفلوانزا معتقد است نتایج یک پیشرفت مهم در درک ما از مدیریت ویروس آنفلوانزا است.

“ما تحقیقات را فراهم می کند شواهدی وجود دارد که baloxavir می توانید دراماتیک اثر دوگانه: تک دوز باعث کاهش طول بیماری آنفلوانزا در حالی که به طور همزمان کاهش احتمال انتقال آن به دیگران” آقای لی گفت.

“این بسیار مهم است چرا که زمان داروهای ضد ویروسی تنها درمان آنفولانزا بیماری در آلوده بیمار است. اگر شما می خواهید برای کاهش گسترش آنفلوانزا به دیگران افرادی که در تماس نزدیک نیاز به داروهای ضد ویروسی خود را به دفع عفونت است.”

نویسنده ارشد استاد وندی بارکلی رئیس بخش بیماری های عفونی در امپریال کالج لندن گفت: اگر نتایج این مطالعه تکرار شد در انسان کشف می تواند به یک تغییر ناشی شیوع آنفلوانزا به ویژه در میان گروه های آسیب پذیر.

“ما می دانیم که آنفلوانزا می تواند جدی و ویرانگر نتایج برای افراد با سیستم ایمنی بدن مانند کسانی که در مراقبت از امکانات و بیمارستان ها که در آن پیدا کردن راه های بیشتر برای کاهش انتقال ضروری است” استاد بارکلی گفت.

اول-از-آن-نوع کارآزمایی بالینی است که در حال حاضر در جریان است برای آزمون اثربخشی baloxavir در کاهش انتقال میان انسان خانوار تماس با درمان افراد مبتلا به آنفلوآنزا و نظارت برای عفونت در اعضای خانواده.

“اگر مطالعات اثبات موفق baloxavir به طور چشمگیری می تواند تغییر چگونه ما مدیریت شیوع آنفلوانزای فصلی و آنفلوانزای همه گیر در آینده” استاد بارکلی گفت.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ملبورن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im