یک مطالعه جدید از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی نشان می دهد که ریه سلول های بنیادی ترشحات — به طور خاص exosomes, و secretomes — تحویل از طریق نبولایزر می تواند کمک به تعمیر ریه آسیب به انواع مختلف فیبروز ریوی در موش و موش صحرایی. این کار می تواند منجر به بیشتر موثر کمتر تهاجمی برای درمان انسان فيبروز ريوی در افراد مبتلا به.

فیبروز ریوی یک بیماری کشنده است که غلیظ و زخم سالم به بافت ریه ایجاد التهاب و جایگزینی پوشش ریه سلول های با بافت فیبروتیک فراهم میکند.. در پنج سال گذشته که چنگ و آزمایشگاه خود را توسعه spheroid-تولید ریه سلول های بنیادی (LSCs) به عنوان درمانی بالقوه برای فيبروز ريوی. چنگ Randall B. تری جونیور استاد برجسته در پزشکی بازساختی در NC State استاد NC State/UNC-چپل هیل مشترک دپارتمان مهندسی پزشکی و نويسنده مسئول پژوهش.

“مخلوطی از سلول ها در LSCs بازسازی سلول های طبیعی ریز محیط-شناخته شده به عنوان سلول های بنیادی تو رفتگی در دیوار — که در آن سلول های ترشح exosomes, برای برقراری ارتباط با یکدیگر فقط به عنوان آنها را در داخل بدن خود را” چنگ می گوید. “LSCs ترشح مفید بسیاری از پروتئین ها و عوامل رشد مجموع به عنوان شناخته شده ‘secretome’ — exosomes, و محلول پروتئین است که می تواند تکثیر ریز محیط احیا کننده سلول های خود را. در این کار ما را گرفت و آن را یک گام بیشتر و آزمایش secretome و exosomes, از ما spheroid-تولید سلول های بنیادی در برابر دو مدل فيبروز ريوی.”

چنگ و همکاران خود را مورد آزمایش قرار ریه spheroid همراه secretome (LSC-Sec) و ریه spheroid همراه exosomes, (LSC-Exo) در برابر استفاده می شود معمولا سلولهای بنيادی مزانشيمی (MSCs) در موش و موش صحرایی مدل های شیمیایی ناشی از و سیلیکا یا ذرات ناشی از فیبروز ریوی. سلول های بنیادی مشتق از درمان تحویل داده شد از طریق یک “سلول های بنیادی سونا” نبولایزر است که اجازه درمانی پروتئین ها مولکول های کوچک و exosomes, به استنشاق به طور مستقیم به ریه ها.

در مدل موش شیمیایی ناشی از فیبروز محققان دریافتند که اگر چه استنشاق درمان با هر دو LSC-Sec یا کارشناسی ارشد-Sec منجر به بهبود نسبت به شور-درمان کنترل LSC-Sec درمان منجر به حدود 50 درصد کاهش فيبروز در مقایسه با 32.4 درصد کاهش با کارشناسی ارشد-Sec درمان است.

در مدل موش سیلیس ناشی از فیبروز ریوی, LSC-Sec درمان منجر به 26 درصد کاهش فيبروز در مقایسه با 16.9 درصد کاهش با کارشناسی ارشد-Sec درمان است.

محققان همچنین نگاه در مدل موش از هر دو نوع فيبروز ريوی و تست شده هر دو LSC-exosome و LSC-Sec درمان در برابر MSC-Exo با نتایج مشابه. علاوه بر این آنها دریافتند که در حالی که LSC-exosome استنشاق درمان به تنهایی می تواند استنباط اثر درمانی مشابه به LSC-Sec درمان کامل secretome هنوز بسیاری درمانی.

“این کار نشان می دهد که ریه spheroid همراه secretome و exosomes, هستند موثر تر از خود سلول های بنيادی مزانشيمی همتایان در کاهش فیبروتیک فراهم میکند. بافت و التهاب و آسیب به بافت ریه” چنگ می گوید. “امیدوارم ما در حال بدست گرفتن اولین گام به سوی کارآمد غیر تهاجمی و مقرون به صرفه راه برای تعمیر آسیب دیده ریه ها.

“با توجه به درمان اثربخشی در مدل های مختلف از فيبروز ريه و التهاب و ما در حال برنامه ریزی برای گسترش این آزمون به بیماری های ریوی از جمله انسداد مزمن ريه (COPD), سندرم زجر تنفسی حاد (ARDS) و پرفشاری خون ریوی (PH).”

“پیدا کردن که محصولات منتشر شده توسط ریه سلول های بنیادی می تواند فقط به عنوان موثر, اگر نه بیشتر بنابراین از سلول های بنیادی خود را در درمان فيبروز ريوی می توان عمده پیدا کردن است که می توانید مفاهیم در بسیاری از بیماری های دیگر که در آن سلول های بنیادی در حال توسعه می گوید:” کنت آدلر فارغ التحصیلان ممتاز فارغ التحصیل استاد در NC امور خارجه و همکاری نویسنده این مقاله است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im