داخل مارک زوکربرگ را از دست داده و نوت بوک

من برای اولین بار ملاقات مارک زوکربرگ در مارس 2006. در آن زمان من بود و منجر tech نویسنده در انتخاب و مشغول به کار بود در یک داستان در مورد چیزی که ما خواستار شد, وب 2.0—این تصور که در مرحله بعدی از اینترنت خواهد بود شاد مشارکتی ایجاد افراد است. من شنیده ام در مورد شبکه های اجتماعی راه اندازی که مانند kudzu در محیط های دانشگاهی. من می خواستم برای یادگیری بیشتر در مورد آن شاید آن را به یک نام-بررسی در داستان است. خوشبختانه زوکربرگ خود از مؤسسین و مدیر عامل شرکت برنامه ریزی شده بود به نظر می رسد که ماه در کامپیوتر, فروم, یک, کنفرانس, من به طور منظم با حضور در یک رفت و آمد مکرر در کارلسبد کالیفرنیا.

ما توافق کردند که ملاقات در ساعت ناهار در کنفرانس زمینه. ما نشسته در کنار هم در یکی از شلوغ دور جداول تنظیم شده بر روی چمن زیر آفتاب روشن است. او به همراه مت Cohler که تا به حال سمت چپ مربوط به join Facebook. Cohler قادر به nab یک صندلی کنار ما نشسته در سراسر جدول به سختی در گوش محدوده.

من آن را در زمان در گشاد گشاد راه رفتن که زوکربرگ نگاه حتی جوان تر از 21 سال است. من می خواهم شده است پوشش هکرها و شرکت های فن آوری به اندازه کافی بلند به ملاقات دیگر هلو-ریش ریش شدن magnates. اما چه لرزش من را تحت تاثیر قرار دهد. من از او پرسیدم چند سافتبال سوال در مورد این شرکت بود و او فقط به من خیره شد. او گفت: هیچ چیز. او به نظر نمی رسد عصبانی یا دغدغه. فقط خالی است. اگر من سوال شده بود به ضرب گلوله از تپانچه آب در چهره سنگ از صخره بالا آنها را به حال تاثیر بیشتر.

من flummoxed. این مرد مدیر عامل نمی باشد ؟ است او با داشتن برخی از مرتب کردن بر اساس قسمت? وجود دارد چیزی است که من می خواهم نوشته شده ساخته شده است که او از من متنفر ؟ زمان به نظر می رسید به توقف به سکوت خود ادامه داد.

نگاه من به Cohler برای راهنمایی. او با لبخند خوش. هیچ راه نجات است.

سکندری برای یک راه برای خارج شدن از ناراحتی پرسیدم زوکربرگ اگر او می دانست هر چیزی در مورد کامپیوتر فروم. او گفت: هیچ, و به عنوان یک مقیم Methuselah من توضیح داد که ریشه های آن به عنوان صنعت کلیدی جمع آوری و در رایانه های شخصی دوران که در آن بیل گیتس و استیو جابز را در هر یک از دیگر با لبخند در چهره خود و shivs در مشت خود را. پس از مصرف در آن بیت از افسانه هاو روایات قومی او به نظر می رسید به گرم شدن و برای بقیه ناهار او قادر به صحبت البته sketchily در مورد شرکت او در یک اتاق خوابگاه و آن رشد کرده بود به 7 میلیون کاربر.

هر چند که من بی اطلاع بود در آن زمان من تا به حال باشگاه پیوست و از آن حیرت زده توسط مارک زوکربرگ را trancelike سکوت. Facebook VP اندرو باسورث یک بار به نام این خیره “سائورون را زل زل نگاه کردن.”

زوکربرگ و Facebook رو چهار جمله در پوشش داستان “جدید حکمت از وب است.” اگر من می خواهم شناخته شده چیزهایی که زوکربرگ نداده با من به اشتراک گذاشته که بعد از ظهر در لا کاستا توچال و اسپا, من ممکن است اختصاص داده اند ،

زوکربرگ بود وارد یکی از سازنده ترین دوره در زندگی خود. چند هفته بعد از من او را ملاقات نمود او را غیر روحانی کردن یک سرشان بلند پروازانه چشم انداز برای Facebook. در یک مجله با unlined 8-توسط-10 مقاله او ترسیم ماموریت خود و طراحی محصول و کاوش چگونه یک شرکت کوچک ممکن است تبدیل به یک ابزار حیاتی برای جهان است. در جزئیات وی با تشریح ویژگی های به نام باز ثبت نام و خوراک دو محصول که لبریز شرکت خود را.

زوکربرگ در بر داشت تمرکز در آن نوت بوک و دیگران. در jottings دانه از آنچه خواهد آمد—همه عظمت و شکست, از Facebook. بیش از 10 سال آینده زوکربرگ خواهد اجرای برنامه های او را به خود جلب کرد وجود دارد. Facebook تبدیل خواهد خود را از یک دانش آموز کالج پاتوق به غالب رسانه های اجتماعی و خدمات با یک جمعیت بزرگتر از آن است که هر کشور در جهان بود و در راه خود را به داشتن کاربران بیشتر از هر دین است. زوکربرگ انجیل اصرار داشت که بیشتر و بیشتر به اشتراک گذاری یک ذاتی خوب است. در علاوه بر این به گرد هم آوردن مردم Facebook شد منبع خبر, سرگرمی و حتی زندگی-صرفه جویی در اطلاعات است. این شرکت پولی پایه کاربر خود را با تبلیغات و زوکربرگ تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد در جهان نام خود را برافراشتند به پانتئون PC فروم افسانه.

و پس از آن آمد 2016 انتخابات. ناگهان نهفته شکایت در مورد خدمات آب پز به خشم. Facebook گرامی ترین دستاوردهای شد بدهی. این تعداد عظیمی از مردم که متصل “ما در جهان”-سبک در این سرویس در حال حاضر تبدیل شد هشدار دهنده شواهدی از آن بیش از حد قدرت. یک پلت فرم است که اجازه بی صدا شنیده شود همچنین اجازه عضو شورای نظارت مدت به پخش صفراوی تحریک در گوش-تقسیم دسیبل سطح. این یک ابزار برای نابودی ستمگران و جنبش های آزادیبخش به طور یکسان. و بالاتر از همه آن بود فاحش حریم خصوصی مجرم: Facebook طولانی-برگزار اخلاق های بود که در حال حاضر به عنوان یک عسل دام به دام داده های کاربر. و که داده ها—اطلاعات ارائه شده خواسته و ناخواسته همه ما شد این ماده که بر روی Facebook رشد و رونق.

از سال 2006 من به تماشای زوکربرگ و بیش از سه سال گذشته نوشته شده اند که سابقه شرکت خود را. من صحبت کردم به او و نه بار و مشاهده به عنوان او را اقتباس و در برخی از راه حاضر به انطباق—به چالش برانگیز ترین شرایط. تغییر در نگرش عمومی نسبت به Facebook آینه شهرت سقوط از بخش فن آوری خود را. اما در Facebook به شرایط منحصر به فرد سرچشمه تا حد زیادی از موسس آن شخصیت, چشم انداز و رویکرد به مدیریت. به درک Facebook, شما باید به درک زوکربرگ.

نیست که ساده ترین کار است. حتی او اذعان می کند که وجود دارد رباتیک خنکی به شخصیت های عمومی. پس از بسیاری از مکالمات او نسبتا پرده با من اما همیشه وجود دارد یک اندازه گیری از ذخیره. هرگز او را فراموش کرده است که من یک خبرنگار بود و طبعا حفاظتی از خود و شرکت او ساخته شده است.

اما من پیدا کردن یک محل که در آن ” مارک زاکربرگ بود که کاملا صادقانه و فیلتر نشده در مورد برنامه های خود و رویاهای برای Facebook, ارائه سرنخ حیاتی در مورد مرد در حال اجرا در جهان قدرتمند ترین شرکت های. آن را در نوت بوک, او نگه داشته در بهار سال 2006.

Mark Zuckerberg standing inside Facebook's office while other employees sit at desks

مارک زوکربرگ در Facebook به پالو آلتو در سال 2006, سال او نوشت: “کتاب تغییر” و باز Facebook به جهان است.

عکس: النا دورفمان/Redux

به عنوان یک بچه در حال رشد در دابز فری نیویورک یک جامعه اتاق خواب در شمال شهر نیویورک مارک زوکربرگ عاشق بازی کردن بازی ها. یکی بود یک PC مبتنی بر بازی استراتژی به نام تمدنبا شعار “ساخت یک امپراتوری به آزمون زمان ایستاده.” Gameplaying stoked تمایل به یادگیری برنامه نویسی. پدر و مادر او یک دندانپزشک و روانپزشک استخدام مدرس برنامه نویسی.

زوکربرگ به سرعت پیشی گرفته و خود را در محلی عمومی مدرسه علوم کامپیوتر ارائه شده و ثبت نام در دوره های تحصیلات تکمیلی در کلاس هشتم. پس از سال دوم دبیرستان او برای حضور در یک مدرسه خصوصی با بیش AP و دوره های کامپیوتر. پدر و مادرش می خواستند او را به رفتن به نزدیکی هوراس مان بسیار انتخابی مقدماتی اما زوکربرگ یک بار توضیح داده شده توسط پدر خود را به عنوان “اراده و بی امان,” ترجیح داده که بیشتر در rarefied Phillips Exeter Academy. اکستر آن بود.

زوکربرگ رونق در منحصر به فرد نیوهمپشایر دبستان مدرسه به ظاهر unintimidated که طبقات وجود دارد ممکن است شامل یک راکفلر یک فوربس و Firestone. علاوه بر ایجاد خود را به عنوان یک صدای تیز و تند کامپیوتر او کاپیتان تیم شمشیربازی. او مشتاق, لاتینا, دانش آموز, در حال توسعه یک fanboy میل برای امپراتور آگوستوس سزار یک همدلانه حاکم که هم بعید شهوت قدرت و فتح. زوکربرگ هنوز زیاده روی در بازی; مورد علاقه اش بود و جانشین تمدن مجموعه در فضای بیرونی به نام آلفا قنطورساست که در آن بازیکن را انتخاب کرد به رهبری یکی از هفت “انسان جناح” برای کنترل کهکشان. زوکربرگ همیشه در زمان نقش شبه سازمان ملل متحد “نیروهای حافظ صلح.” رهبر معنوی از نیروهای حافظ صلح بود یک کمیسیون به نام Pravin لعل که اظهار این که “جریان آزاد اطلاعات است که تنها حفاظت در برابر ظلم و ستم.” زوکربرگ بعدها استفاده از لعل نقل قول به عنوان امضا در Facebook profile: “مراقب باشید از او که انکار شما دسترسی به اطلاعات به صورت خود را در قلب او رویاهای خود را استاد خود را.”

زوکربرگ وارد دانشگاه هاروارد در سال 2002 و بلافاصله نادیده گرفته چیزهایی که شما قرار است به انجام در دانشگاه هاروارد. او صرف زمان زیادی را در یک ارزان میز چوبی در اتاق مشترک از مجموعه H33 در Kirkland House ایجاد محصولات نرم افزاری. او در مورد مراقبت از این بیشتر از نمرات خود را و یا کلاس های خود که با حضور او فقط گاه به گاه.

و پس از آن آمد FaceMash گرم “یا نه”-مانند برنامه ای است که دانش آموزان را تشویق به رای دادن هر یک از دیگران’ به نظر می رسد. به پر تصویر, پایگاه داده, او می خواهم به هک های مختلف محافظت دانشگاه مسکن وب سایت که منجر به تحقیقات دانشگاه هاروارد دولت مدیره. او بنا به گزارش یک تصمیم دور از تعلیق. افراد نزدیک به او را تایید می کنند که او عجیب unperturbed با تهدید. (در یک جشن “خداحافظی علامت”, پارتی, 19 ساله زوکربرگ ملاقات همسر آینده خود را پریسیلا چان. پتانسیل suspendee پوشیده بود حزب با یک پیام ساخته شده است که یک برنامه نویسی جناس در مورد مصرف آبجو.)

“او این اعتماد به نفس می گوید:” همکلاسی های خود جو سبز. یک بار در حالی که سبز بود در راه رفتن به شام با زوکربرگ و چان زوکربرگ تکانه darted به یک خیابان شلوغ. “مراقب باشید!” چان گفت.

“نگران نباش” سبز به او گفت. “اعتماد به نفس خود را نیروی میدان خواهد او را حفظ کند.”

زوکربرگ اجتناب تعلیق. آن را نمی خواهد آخرین بار او موفق به اسکیت بازی کردن به دور از عواقب اقدامات خود را. در فوریه سال 2004 او cofounded TheFacebook. کامرون و تایلر Winklevoss همکار دانش آموزانی که تا به حال او را استخدام برای کمک به ساخت یک شبکه اجتماعی سایت در نهایت شکایت کرد. دوقلوها و شریک زندگی خود شده بود طوفان مغزی برای بیش از یک سال و با ظاهرا کمی فوریت و متهم است که زوکربرگ حال غارت چه در غیر این صورت بوده است یک ایده موفق. آنها تا به حال احتمالا overestimated محصول خود را اما مسلم این است که زوکربرگ کشیده پاهای خود را بر روی این پروژه به تاخیر انداختن برای حدود دو ماه در حالی که طوفان مغزی خود محصول رقابت. (حتی در حال حاضر با وجود شواهد و مدارک خود را دیجیتال دنباله زوکربرگ را انکار عمدی فریب: “من فکر می کنم من ممکن است درگیری-اجتنابی” او به من گفت.) Facebook در نهایت مجبور به پرداخت $65 میلیون دلار پول نقد و سهام برای حل این مورد. اما که بود تا سال 2008 و پس از آن حل و فصل شد یک مبلغ جزئي در مقایسه با شرکت چند میلیارد دلاری ارزیابی.

Facebook به نظر می رسید مفتون. هر چند زوکربرگ می دانستم که کمی در مورد جمع آوری کمک های مالی و یا در حال اجرا یک کسب و کار قطعات را به محل سقوط کرد. در پایان سال 2005 زوکربرگ بود به نحوی کشیده میلیون ها نفر در تامین مالی—در اوایل خود را با مربی شان پارکر کردم چیز نورد با یک مقدمه به Facebook اولین سرمایه گذار بزرگ, Peter Thiel. او به جمع آوری یک تیم از مشاوران با تجربه. “این که آیا آن Peter Thiel یا Sean Parker این افراد فکر می کردند که دستکاری علامت” surmises یکی اوایل Facebook کارمند. “من به یاد داشته باشید در حقیقت تفکر چگونه نابغه این بود که علامت متقاعد شان پارکر به جمع آوری تمام پول برای او … علامت دیدم شان به عنوان یک ابزار مفید برای انجام این کار است که بیشتر” است که جمع آوری اعانه.

Facebook employees gathered around a laptop

زوکربرگ و Facebook کارکنان در راه اندازی خوراک خبری در سال 2006.

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از Facebook

سال من برای اولین بار ملاقات زوکربرگ او زندگی در یک آپارتمان یک اتاق خواب و یک پیاده روی کوتاه از Facebook دفاتر که در میان چند ساختمان در مرکز شهر پالو آلتو. همیشه با او بود و یکی از نوت بوک خود را. کسانی که بازدید از آپارتمان خود با آن تشک بر روی زمین و به سختی مورد استفاده در آشپزخانه ممکن است نقطه یک پشته از تکمیل مجلات. اما بیشتر وقت خود را صرف در شلوغ و پر هرج و مرج Facebook دفاتر که در آن او می تواند دیده می شود و سر پایین scrawling در تند مزاج خود را جمع و جور اسکریپت. او ترسیم محصول ایده diagrammed برنامه نویسی روش و تضعیف در بیت خود فلسفه است. صفحه بعد از صفحه پر شد با خطوط مستقیم از متن گلوله-با اشاره به ویژگی های لیست نمودار جریان.

زوکربرگ دیگر کارهای زیادی در برنامه نویسی; او با تمرکز بیشتر بر روی تصویر بزرگ. نوت بوک به او اجازه کار کردن دیدگاه های خود را در جزئیات. زمانی که Facebook مهندسین و طراحان نورد به دفتر آنها گاهی اوقات پیدا کردن چند فتوکپی از صفحات نوت بوک در ایستگاه های کاری خود. این صفحات ممکن است شامل یک طراحی برای پایان جلو و یا یک لیست از سیگنال برای یک الگوریتم رتبه بندی. او هنوز هم پیدا کردن راه خود را به عنوان یک رابط و صفحات اغلب باز کردن یک مکالمه بین گیرنده و رئیس خود. آنها نیز آغشته زوکربرگ افکار با یک نوع غیر قابل اجتناب است. چاپ صفحه نمی تواند حذف شود و یا تغییر و یا ارسال در بی نهایت duplicable به صورت دیجیتال. وایت برد های هوشمند به نظر می رسد به وفور در هر Facebook و کارکنان نمی تواند زنده ماندن بدون عالی خشک کن مهارت. اما یک Zuck نوت بوک انجام حرمت یک پاپ فرمان.

این نوت بوک در حال حاضر عمدتا ناپدید نابود زوکربرگ خود را. او می گوید این دلایل حفظ حریم خصوصی. این است که در همراهی با احساسات وی با بیان به من در مورد درد داشتن بسیاری از اوایل IMs و ایمیل های در معرض پس از اقدامات قانونی. “آیا شما می خواهید هر شوخی است که شما به کسی که در حال چاپ و خارج از متن گرفته بعد ؟” او می پرسد و اضافه کرد که قرار گرفتن در معرض خود را اطفال jottings است یک عامل در زمان فشار به ساخت رمزگذاری و ephemerality به Facebook محصولات. اما من کشف کرد که کسانی نوشته های اولیه نیست کاملا از دست داده است. قطعه احتمالا کسانی که او را کپی و به اشتراک گذاشته شده در حال حاضر آشکار پنجره به تفکر خود را در زمان. من ahold 17-صفحه تکه از آنچه که ممکن است قابل توجهی از مجلات در شرایط Facebook تکامل. او نام آن را “کتاب تغییر می کند.”

به تاریخ مارس 28, 2006, صفحه اول خود را, آدرس و شماره تلفن با یک وعده به پرداخت 1000 دلار پاداش برای بازگشت کتاب را اگر از دست داد. او حتی ناخوانا یک epigram یک پیام به خود: “تغییر شما می خواهید برای دیدن در این جهان است.” مهاتما گاندی است.

نوشتن نشان می دهد یک نویسنده با تمرکز و نظم و انضباط. او مورخ تقریبا هر صفحه. برخی از مطالب به نظر می رسد شده اند در یک پشت سر هم از انرژی است. آنها پوشش سه یا چهار صفحه از مستندات نقشه راه با طرح شسته و رفته از نمونه صفحه نمایش. چیزی است که عبور کردن. این کار از کسی در دولت حداکثر جریان است.

کتاب تغییر تشریح این دو پروژه که تبدیل Facebook از کالج-و-high-school شبکه به اینترنت کلوسوس. در مه 29, او شروع یک صفحه به نام باز ثبت نام. تا آن نقطه Facebook شده بود محدود به دانش آموزان یک جامعه دردار که در آن تنها همکلاسی می تواند فهرست و مشخصات خود را. زوکربرگ طرح بود برای باز کردن Facebook به همه. او diagrammed چگونه کسی می تواند یک حساب کاربری ایجاد کنید. مردم خواسته می شود که آیا آنها در دانشگاه, دبیرستان و یا “در جهان است.” او mused در مورد حفظ حریم خصوصی. می تواند به شما دیدن پروفایل “درجه دوم” دوستان خود را در منطقه جغرافیایی? و یا در هر نقطه ؟ “شاید این باید در هر نقطه به عنوان تنها خود را geo,” او نوشت. “که واقعا این سایت را باز کنید اما احتمالا ایده خوبی نیست فقط رتبهدهی نشده است.”

او می خواست Facebook به باز در نهایت اما در صفحات نوت بوک شما می توانید از دیدن او دست و پنجه نرم کردن با مفاهیم. آنچه برجسته Facebook از دیگر شبکه های اجتماعی بود به عهده گرفت و حفظ حریم خصوصی ارائه شده توسط آن دردار راه اندازی. باز Reg خواهد پرتاب باز کردن این دروازه را به توده ها. اما مردم پس از آن دیگر دیدن Facebook به عنوان یک فضای امن? در طراحی باز Reg او نوشته شده یک سوال نهایی به خود است.

“چه چیزی باعث این به نظر می رسد امن اینکه آیا یا نه آن واقع است؟” او به نظر می رسید حداقل به عنوان مورد ادراک حریم خصوصی که با حفظ حریم خصوصی خود را.

تنش بین گسترش مرزهای Facebook و حفظ ظاهر از حریم خصوصی دغدغه زوکربرگ ذهن و پر نوت بوک خود را در راه های دیگر. او در زمان سه صفحه به غیر روحانی کردن یک چشم انداز برای چیزی که او به نام “تیره پروفایل.” این خواهد بود Facebook pages, برای افرادی که, آیا با حذف و یا قصد نداشته امضا برای Facebook. ایده این بود که به کاربران اجازه می دهد برای ایجاد این پروفایل برای دوستان خود—و یا فقط در مورد هر کسی که ندارد Facebook account—با چیزی بیش از یک نام و آدرس ایمیل. هنگامی که این مشخصات وجود داشته و هر کسی قادر خواهد بود به اضافه کردن اطلاعات به آن مانند زندگینامه اطلاعات یا منافع.

به عنوان ارائه شده در کتاب تغییر تیره پروفایل خدمت می کنند به عنوان یک ابزار برای ایجاد انگیزه در stragglers به ثبت نام تا شاید از طریق ایمیل هشدار در مورد آنچه که مردم در مورد ارسال آنها را بر روی Facebook. زوکربرگ آگاه بود که امکان ایجاد پروفایل برای افرادی که تا به حال هیچ تمایل به در Facebook ممکن است به هم بزنید تا نگرانی های حریم خصوصی. او برخی از زمان را صرف تعمق چگونه این می تواند جلوگیری از “وحشت زده است.” شاید او mused در تاریک حساب ممکن است شامل نمی شود در موتورهای جستجو.

(روشن نیست که چه مقدار از این به تصویب رسید. در سال 2012 خاطرات کاترین Losse سابق Facebook کارمند نوشت که در سال 2006 او مشغول به کار در یک پروژه که “ایجاد شده مشاهده پروفایل برای افرادی که هنوز Facebook, کاربران, اما, که عکس شده است برچسب در سایت.” او به من گفت که به تازگی “این نوع peer-to-peer بازاریابی در Facebook, کارگردانی در افرادی که دوستان در این سایت اما تا به حال امضا نشده است.” یکی دیگر از اوایل Facebook کارمند تایید این را نیز گفت که Facebook brainstormed زوکربرگ ایده مردم اجازه می دهد برای ایجاد و ویرایش تیره پروفایل دوستان ویکیپدیا-سبک بود اما نه اعدام.)

در سال 2006 زمانی که زوکربرگ علامت بالقوه فضائل اجرای تاریک پروفایل در کتاب تغییر او ذکر کاربر استخدام علاوه بر این از اطلاعات بیشتر به Facebook دایرکتوری و حس خود را که “آن را سرگرم کننده و نوع دیوانه است.” دوازده سال بعد زوکربرگ خواهد بود سوال در کنگره در مورد اینکه آیا Facebook نگه زبانه ها در افرادی که تا به حال نه امضا برای این سرویس. او punted سوال اما Facebook بعد از روشن. این شرکت گفت که آن را نگه می دارد برخی از اطلاعات در nonusers برای اهداف امنیتی و به نمایش در خارج از توسعه دهندگان چگونه بسیاری از مردم با استفاده از خود نرم افزار و یا وب سایت. اما آن تصریح کرد: “ما نمی ایجاد پروفایل برای غیر Facebook کاربران است.”

زوکربرگ دیگر دغدغه در کتاب تغییر یک محصول به نام او خوراک. (مسائل مربوط به علامت تجاری به معنای آن خواهد بود در نهایت مارک خوراک خبری است.) خوراک شد دراماتیک بازاندیشی کل Facebook آزمایش. در سال 2006 به فهرست Facebook پروفایل شما را مجبور به پرش از یک به دیگری برای دیدن اگر دوستان تا به حال ارسال شده به روز رسانی. اخبار را به کسانی که به روز رسانی به شما در یک جریان و تبدیل شدن به Facebook جدید در صفحه اول.

در نوت بوک زوکربرگ فکر می کردم سخت در مورد آنچه به نظر می رسد در خوراک خبری است. اولویت خود را به آن را آسان تر برای مردم را به دیدن آنچه که مهم بود در میان دوستان آنها آگاهانه متصل به در Facebook. یک کلمه را به عنوان یک معیار برای گنجاندن در خوراک: “جالب بودن.” این صدا بی گناه است. “داستان نیاز به context,” او نوشت. “یک داستان نیست فقط جالب قطعه از اطلاعات است. جالب آن قطعه از اطلاعات به علاوه چیزهای جالب دیگر در مورد آن و به همین دلیل آن جالب است.”

زوکربرگ پیش بینی سه ردیف سلسله مراتب از آنچه ساخته شده و داستان فوتی و فوری تصور که مردم رانده عمدتا توسط ترکیبی از کنجکاوی و خودشیفتگی. خود را در ردیف بالا بود “داستان در مورد شما.” دوم درگیر داستان “حول دایره اجتماعی خود را.” در نوت بوک, او ارائه نمونه از انواع چیزهایی که این ممکن است شامل: تغییرات در دوستان خود را, روابط, زندگی, حوادث “دوستی روند (مردم در حال حرکت در داخل و خارج از محافل اجتماعی)” و “مردم شما را فراموش کرده ام در مورد متداول شدن است.”

این مهم حداقل در ردیف سلسله مراتب بود و دسته او به نام “داستان در مورد چیزهایی که شما در مورد مراقبت و دیگر چیزهای جالب است.” کسانی که ممکن است شامل “اتفاقاتی که ممکن است جالب” خارجی “محتوا” “پرداخت محتوا” و “حباب تا محتوا.” اینجا جایی است که زوکربرگ ترسیم چشم انداز خود را از اخبار خوراک به عنوان یک نوع از شخصی روزنامه. (این ایده که Facebook ممکن است یک روز مختل اخبار صنعت خود را ظاهرا بخشی از contemplations.)

زوکربرگ تنها شروع کار با این نوت بوک. در طی چند روز آینده او feverishly برشمرد ایده های در مورد حفظ حریم خصوصی و چگونه Facebook را گسترش فراتر از کالج ها و مدارس به هر پیر و جوان است. او در توصیف این طراحی از یک “mini-feed” روی صفحه نمایش است که پیگیری فعالیت های کاربران—اساسا استاکر بهشت. (“ایده این است که برای تولید یک log از زندگی یک فرد است اما امیدوارم در راه خزنده” او نوشت: نشان می دهد که مردم باید قادر به اضافه کردن و یا حذف آیتم های خود را از مینی تغذیه “اما آنها نمی باید قادر به آن را خاموش.”)

در یک نقطه قلم خود را به نظر می رسد به اجرا از جوهر و او روشن نوشتن پیاده سازی. “شیرین این مداد کار می کند بهتر است,” او نوشت و دو صفحه بعد او طراحی کردن آنچه که او به نام اطلاعات, موتور, همراه با آنچه به نظر می رسد چشم انداز بزرگ برای Facebook.

با استفاده از Facebook نیاز به احساس می کنید مانند شما در حال استفاده از یک اینده دولت-سبک رابط کاربری برای دسترسی به یک پایگاه داده کامل از اطلاعات مربوط به هر فرد است. کاربر باید قادر به نگاه کردن اطلاعات در هر عمق … تجربه کاربر نیاز به احساس “کامل است.” زمانی که شما با کلیک بر روی یک فرد در یک دولتی, پایگاه داده, همیشه وجود دارد اطلاعات در مورد آنها. این باعث می شود آن را به ارزش رفتن به صفحه خود و یا جستجو برای آنها. ما باید آن را پس از هر جستجو است که ارزش انجام می دهند و هر لینک است که ارزش کلیک کردن بر روی. سپس این تجربه زیبا خواهد بود.

طراحی Facebook برای آینده به نظر می رسید به لذت خالص برای زوکربرگ. اما آن سال او نیز در مواجهه بزرگترین عذاب. یاهو پس از آن یک غول اینترنت با قدرت قابل توجهی در حال ارائه شده برای خرید Facebook گزارش $1 میلیارد. این بود مجموع—یکی از بسیاری از بنیانگذاران را افتاده در با کمی تردید. نه زوکربرگ. همیشه از TheFacebook منفجر شده بود در دانشگاه هاروارد زوکربرگ بوده است قاطع فرصت طلب و جاه طلب است. این تصمیم هر چند او در وضعیتی وخیم در شک و تردید. او بعد از همه, هنوز در اوایل بیست سالگی خود با کمی تجربه زندگی و کمتر درک درستی از امور مالی بالا. او نمی خواست به فروش, اما چگونه می تواند او مطمئن شوید که همه چیز را واقعا کار می کنند ؟ بود که او برای انجام این کار ؟ تقریبا تمام سرمایه گذاران و کارکنان فکر می کردم این بود که مجنون به نوبه خود است که پول است. همه چیز بدتر شد این واقعیت است که با گسترش به کالج ها و مدارس تقریبا رسیدن به آن محدودیت Facebook رشد کند بود. به سرمایه گذاران و تیم اجرایی بود که نشانه دیگری است که فروش شد مسیر آشکار.

“من قطعا تا به حال این دغل سندرم” او به من گفت در سال 2018 تأمل در یاهو پیشنهاد داد. “من می خواهم احاطه خودم با افرادی که من احترام به مدیران و من احساس آنها را درک برخی از چیزهایی که در مورد ایجاد یک شرکت است. آنها در واقع من متقاعد شده ام که من نیاز به سرگرم کردن ارائه دهد.”

او شفاهی قبول ارائه دهد اما پس از آن یاهو مدیر عامل شرکت تری Semel ساخته شده یک خطای تاکتیکی درخواست برای مذاکره مجدد شرایط از آنجا که خود سهام شرکت را گرفته بود و رکود. زوکربرگ استفاده می شود که به عنوان یک فرصت برای پایان دادن به مذاکرات. او بر این باور است که این دو محصول او نوشت: در مورد در کتاب تغییر خواهد Facebook با ارزش تر.

مدیران که خواست او را به فروش خواهد یا ترک و یا اخراج می شود. “آن را فقط بیش از حد شکسته یک رابطه” زوکربرگ می گوید.

پس از زوکربرگ را رد کرد , یاهو, او تبدیل به راه اندازی کلید محصولات او تا به حال مشخص شده در کتاب را تغییر دهید. پس از تقریبا هشت ماه از شدید, تهیه, خوراک خبری, راه اندازی در سپتامبر 2006. اجرای یک فاجعه بود و فلش نقطه حریم خصوصی.

اخبار آمار گروه های اجتماعی خود را مانند یک پشته از روزنامه تلخیص توفنده در پیاده رو. هر یک خود را “دوستان” در حال حاضر می دانستم که بلافاصله اگر شما ساخته شده از خود را در یک حزب و یا دوست دختر خود را به شما dumped. همه به خاطر Facebook بود و تنه زدن اطلاعات در چهره خود را! بیش از 100 ، 000 نفر عضو فقط یکی از بسیاری از Facebook گروه اصرار محصول جمع شدن. وجود دارد یک تظاهرات در خارج از مقر.

داخل Facebook وجود دارد تماس به جلو و محصول اما زمانی که کارکنان تجزیه و تحلیل داده های آنها کشف چیزی شگفت انگیز است. حتی به عنوان صدها هزار نفر از کاربران خود را ابراز مخالفت از اخبار رفتار خود نشان داده مخالف است. مردم صرف زمان بیشتری را بر روی Facebook. حتی خشم در برابر خوراک خبری بود که سوخت خوراک خبری به عنوان گروه های سازماندهی در برابر آن رفت و ویروسی به دلیل Facebook گفت: شما هنگامی که دوستان خود پیوست قیام.

زوکربرگ وحشت نیست. در عوض در 10:45 pm در سپتامبر 5, او اذعان کرد شکایت خود را البته در یک condescendingly پست وبلاگ با عنوان: “آرام. نفس کشیدن. ما شما را بشنود.” برای چند روز آینده اخبار تیم کار کرده و تمام nighters به جین تا حمایت که باید در محصول را از جمله حریم خصوصی “مخلوط کن” است که به کاربران اجازه کنترل که دیدن یک مورد در مورد آنها. خشم بود quelled و در یک نفس دوره کوتاه از زمان مردم به جدید Facebook. اخبار معلوم می شود بسیار مهم برای Facebook است ادامه داد: افزایش است.

زوکربرگ به نظر می رسید به یک درس از اولین بحران احتمالا یک اشتباه است. او تا به حال تحت فشار قرار دادند یک محصول با جدی مسائل مربوط به حریم خصوصی—مسائل مردم خود را شناسایی کرده اند. بله یک بحران را فوران اما اقدام سریع و dry-eyed عذرخواهی خنثی وضعیت. مردم زخم عشق محصول است.

“آن عالم صغیر از او و این شرکت می گوید:” مت Cohler که چپ Facebook در سال 2008 است اما هنوز هم نزدیک به زوکربرگ. “قصد خوب بود وجود دارد misfires در طول راه ما اذعان misfires ما ثابت است و ما نقل مکان کرد. و این که اساسا راه این شرکت عمل می کند.”

زوکربرگ شد راحت به عنوان نهایی جام در همه چیز Facebook. سام Lessin یک دانشگاه هاروارد همکلاسی که بعدها به عنوان یک Facebook اجرایی می گوید که چندین بار او را در یک اتاق که در آن ” مارک زاکربرگ تصمیم گیری ساخته شده است که در تضاد با هر کس دیگری را در نظر. نظر او را غالب و او حق خواهد بود. پس از یک در حالی که مردم به قبول است که یک Zuck تصمیم خواهد به نوبه خود حکیم است.

زوکربرگ می خواستم رشد. به عنوان او تا به حال مشخص شده در نوت بوک Facebook رشد زمانی که مردم اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و او بر این باور است که همانطور که اتفاق افتاده است, اخبار مردم می آیند برای دیدن ارزش است که به اشتراک گذاری. Facebook را ارائه کنترل حریم خصوصی اما با همه نرم افزار تنظیمات پیش فرض قانون: ارائه کنترل حریم خصوصی است که همان ارائه حریم خصوصی. “چه چیزی باعث این به نظر می رسد امن اینکه آیا یا نه آن واقع است؟”

در بسیاری از کسانی که تصمیم نقاط وجود دارد گرم داخلی بحث با برخی از زوکربرگ بالا lieutenants بالا بردن اعتراض. در سال 2007 Facebook معرفی یک ویژگی به نام Beacon که پنهانی به دنبال مردم به عنوان آنها خریداری چیزهایی که در وب و سپس—به طور پیش فرض—گردش اخبار از خصوصی خود را خرید. تیم او التماس او را به این ویژگی در انتخاب کردن اما “علامت در واقع فقط رد همه” اجرایی در آن زمان به من گفت. چراغ قابل پیش بینی بود افتضاح. پس از آن او را استخدام شریل سندبرگ به عنوان افسر ارشد عامل. زوکربرگ خواهد بود پروردگار مهندسی—چه Facebook ساخته شده است—و سندبرگ خواهد بود مسئول همه چیز زوکربرگ نبود علاقه مند از جمله خرید و فروش, سیاست, حقوقی, مطالب اعتدال و در نهایت بسیار امنیتی است. “این بسیار آسان” سندبرگ به من گفت. “او در زمان محصول و من در زمان استراحت است.”

اما زوکربرگ هنوز نهایی decisionmaker. در سال 2009 Facebook تغییر تنظیمات پیش فرض برای کاربران جدید خود را از “دوستان” به “همه” و توصیه می شود که آن موجود از 350 میلیون کاربر انجام همان. در سال 2010 آن را معرفی فوری شخصی یک حریم خصوصی-busting از ویژگی های است که به اطلاعات شخصی به خارج از توسعه دهندگان نرم افزار. زمان و دوباره بیش از داخلی اعتراض زوکربرگ انتخاب رشد و مزیت رقابتی بیش از احتیاط و حفظ حریم خصوصی-آگاهی است. در نتیجه یک سری از شتابزده عذر خواهی نه به ذکر است هزینه و 5 میلیارد دلار جریمه از سوی کمیسیون تجارت فدرال.

“آن را در هر رهبر حق را حکم می گوید:” کسی که در این اتاق را برای بسیاری از زوکربرگ تصمیم گیری. اما “رهبران شکست زمانی که آنها خود متقاعد کند که هر کس مخالفت با آنها یک سیگنال برای آنها بودن حق است.”

Mark Zuckerberg presenting in front of a large screen showing Facebook settings

در نوت بوک زوکربرگ توصیف Facebook او ایجاد شده بود به عنوان “اطلاعات موتور.” بالا زوکربرگ در سال 2008 کنفرانس توسعه.

عکس: AP Photo/اریک Risberg

در اواخر تابستان سال 2016 من سفر به نیجریه با زوکربرگ. او نشان داد تا در یک مرکز فن آوری نوپا در لاگوس و استقبال مردمی وجود دارد به عنوان اگر او تا به حال فقط در ظهور از اطراف گوشه. “سلام من علامت!” او chirped. او همه مفتون: محلی بازرگان فروش Facebook-پشتیبانی از Wi-Fi دسترسی نیجریه سرگرمی ستاره ها حتی رئیس جمهور Muhammadu Buhari بود که به خصوص تحت تاثیر قرار است که زوکربرگ در زمان اجرا در این شهرستان در معابر عمومی. زوکربرگ بود فورا یک قهرمان ملی است.

در نگاه به گذشته آن اوج Facebook. دو ماه بعد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب شد رئیس جمهور ایالات متحده است. در طی چند سال آینده این امر روشن شده است که Facebook متعهد شده بود تعدادی از گناهان: آن را به حال شده است این کشتی از روسیه اطلاعات غلط کمپین; آن را به نقض حریم خصوصی به وعده کاربران که اطلاعات بود برداشت و بدون رضایت خود را; آن را تا به حال گردش اطلاعات نادرست در میانمار که منجر به یک شورش که در آن دو نفر کشته شدند; آن کمک کرده بود نابود مدل کسب و کار حمایت از روزنامه نگاری مستقل.

زوکربرگ اولیه واکنش به انتقاد بود و اغلب دفاعی است. اما زمانی که اطلاعات غلط نمی توان انکار کرد و کنگره خواستار آمد او کلیک به عذر خواهی-و-حرکت-در حالت.

حداقل در عمومی. در داخل شرکت او متفاوت میخ سرپهن کوچک. در ماه جولای 2018, Facebook را “M Team” که متشکل از حدود 40 بالای آن رهبران برگزار شد یکی از آن جلسات دوره ای در این شرکت کلاسیک پردیس سابق دفاتر Sun Microsystems است. آن را به عنوان معمول است. در M Team, جلسات مدیران انجام یک بررسی مختصر در به اشتراک گذاری آنچه در ذهن خود هر دو در کسب و کار و در زندگی است. آن را می توانید خیلی عاطفی: بچه من بیمار … ازدواج من به پایان رسید … زوکربرگ همیشه صحبت می کند و هنگامی که به نوبه خود آمد او شگفت انگیز اعلام.

او به تازگی به عنوان خوانده شده یک پست وبلاگ توسط سرمایه گذار بن هوروویتس که در آن نویسنده تعریف دو نوع از مدیران اجرائی: در زمان جنگ و در زمان صلح. زمان جنگ اجرائی در حال دفع تهدید وجودی و باید بی رحمانه در مقابله با آنها. این یک تصور بزرگ در زوکربرگ. پس از انتخابات خود شرکت بوده است مورد حمله منتقدان و تنظیم کننده و مطبوعات است. در این آب و هوا به او گفت: این گروه در نظر او زمان جنگ مدیر عامل شرکت.

وی با تاکید بر یک شیفت در خاص است. هوروویتس قرار داده این است: “زمان صلح و مدیر عامل این نسخهها کار برای به حداقل رساندن درگیری … زمان جنگ مدیر عامل نه زیاده روی ایجاد اجماع و نه تحمل اختلافات.” زوکربرگ گفت: مدیریت تیم است که به عنوان یک جنگ مدیر عامل شرکت او باید به مردم بگویید چه باید بکنید.

درست است زوکربرگ همیشه به حال ساخته شده نهایی تماس بگیرید. اما در حال حاضر او به نظر می رسید که به گفته او عمل بیشتر در اسرع وقت حتی اگر آن را به معنای صرف نظر کردن از پر جنب و جوش گفتگو در فرد و در ایمیل موضوعات بود که قبل از تصمیم گیری خود را. برخی از در اتاق فکر او گفت که آنها باید خفه شو و اطاعت از دستورات خود. زوکربرگ در برابر آن خصوصیات. “من اساسا گفت: به مردم این حالت است که من فکر می کنم ما در” او به من گفت که اعلامیه. “ما باید به سرعت حرکت می کند به تصمیم گیری بدون در روند آوردن همه همراه به عنوان بسیاری به عنوان شما به طور معمول انتظار می رود و یا مانند. من باور دارم که این است که چگونه آن را باید به پیشرفت است که ما نیاز به در حال حاضر.”

من تعجب که آیا او نقش زمان جنگ مدیر عامل شرکت بیشتر استرس زا و یا بیشتر سرگرم کننده ؟

یک Zuck سکوت. سائورون را زل زل نگاه کردن.

“شما به من شناخته شده برای یک مدت زمان طولانی” او در نهایت گفت. “من نمی بهینه سازی برای سرگرم کننده است.”

طولانی نیست قبل از ژوئیه 4 تعطیلات در سال 2019 من ملاقات با زوکربرگ در خانه اش است. کسی که مقابل من نشسته بود روی نیمکت نمی توانست متفاوت تر از 21 سال من می خواهم به ملاقات 13 سال قبل است. او نشسته بود با روسای جمهور و autocrats شده است پاره پاره از هم جدا شده توسط قانونگذاران انباشته چند میلیارد دلاری ثروت خانواده آغاز شده و تامین مالی از طریق سرمایه گذاری به رهبری همسرش, تلاش برای درمان تمام بیماری ها در پایان قرن. شرکت خود را انجام داده بود بی سابقه ای: محدود تقریبا یک سوم بشریت در یک شبکه واحد. در حال حاضر او در تلاش برای کاهش آسیب است.

در معنای دیگر هر چند او احساس یک ضرورت برای حفظ خوشبینی و خلاقیت او در سال 2006 زمانی که همه چیز سقوط کرد و به راحتی به او و او می تواند جهان را تغییر دهید با ترک فتوکپی از صفحات مجله بعدی را به کامپیوتر خود را به توسعه دهندگان و طراحان. او مصمم به اجازه Facebook تلاش به خود رفع مانع جاه طلبی های خود را حتی برای قدرت بیشتر.

ما حال می خواهم چند مکالمات در طول سال است. وقتی از او پرسیدم در مورد این شرکت خطاهای او پرده درباره شخصی خود را شکست. شاید این یک اشتباه بود به دور از مسائل مربوط به سیاست است که می تواند Facebook بسیار مشکل است. شاید در رقابتی غیرت به له توییتر او ساخته شده خوراک اخبار بیش از حد مستعد ابتلا به ویروسی زباله. شاید او پرداخت نمی کند به اندازه کافی توجه به چیزهایی که در سندبرگ دامنه. تقسیم وظایف خود را ساخته شده حس در اصل به عنوان او آن را می بیند اما در حال حاضر او مصمم است به صرف انرژی بیشتری برای چیزهایی مانند محتوای اعتدال و سیاست.

اما بدتر از گناه او معتقد است که می شده اند بود ،

“من فقط فکر می کنم من بیشتر شانس و این بدان معناست که من بیشتر کارها اشتباه” او به من گفت. “بنابراین در نگاه به گذشته آره ما قطعا یک دسته از اشتباهات در استراتژی اعدام است. اگر شما به اشتباه شما احتمالا نه زندگی کردن را به بالقوه خود را, راست? این است که چگونه شما رشد می کنند.”

هنگامی که ما صحبت در ماه جولای او اذعان کرد که برخی از این اشتباهات داشته اند عواقب وحشتناک اما اصرار داشت که شما تا به حال به دنبال فراتر از آن در حال حاضر. “برخی از چیزهای بد بسیار بد است و مردم طبعا بسیار ناراحت در مورد آن—در صورتی که سازمان ملل در تلاش برای دخالت در انتخابات, اگر شما برمه نظامی در تلاش برای گسترش نفرت به کمک آنها نسل کشی چگونه این می تواند یک نکته مثبت? اما همانطور که در قبل انقلاب صنعتی و یا دیگر تغییرات عمده در جامعه است که بسیار مخرب آن را دشوار است به کمك که دردناک به عنوان برخی از این چیزها مثبت بیش از مدت طولانی هنوز هم می تواند به طور چشمگیری بیشتر از منفی است. شما رسیدگی منفی به عنوان به خوبی به عنوان شما می توانید.”

وی افزود: “از طریق این کل چیزی که من از دست ایمان به آن است. من معتقدم که ما یک بخش از اینترنت که بخشی از گسترده تر arc از تاریخ است. اما ما قطعا باید مسئولیت را به مطمئن شوید که ما آدرس این منفی استفاده می کند که ما احتمالا نمی تمرکز بر روی به اندازه کافی تا زمانی که به تازگی.”

او هنوز هم معتقد است که Facebook در حال انجام خوب است. “من نمی تواند اجرا شود و این شرکت و نه چیزهایی که من فکر می کردم قرار بود برای کمک به فشار جهانی به جلو” می گوید: این که برخی فکر می کنند انجام داده است تخریب تا آنجا که به جهان به عنوان هر کسی در کسب و کار. Facebook ممکن است مجبور به تغییر دهید, اما زوکربرگ فکر می کند آن را در مسیر درست.

هنگامی که آن زمان برای من به ترک زوکربرگ من راه می رفت به درب. قبل از آن من می خواهم به او گفت من تا به حال صفحات از کتاب تغییر او در سال 2006 و ایستاده در بالای مراحل خود را در خارج از خانه گفت: این امر می تواند سرد به آن را ببینید در حال حاضر. من تا به حال یک اسکن از آن بر روی گوشی من و من فایل را باز و آن را به دست او.

زوکربرگ gazed در پوشش صفحه:—با نام و آدرس و وعده 1000 دلار پاداش برای هر کسی که محل آن—و صورت خود را روشن. بله که من دست خط!

به عنوان او را دامنگیر طریق صفحات شاعرانهی یک لبخند در چهره اش. او متحد شده بود با خود جوان تر خود را: پسر بنیانگذار unacquainted با رگولاتور متنفر و محافظان خوش مربوط به چشم انداز خود را به یک تیم است که می alchemize آنها را به نرم افزار و سپس جهان را تغییر دهید در بهترین راه. این یک گنج است که به نظر می رسید irretrievably از دست داد.

او به نظر می رسید تقریبا تمایلی به شکستن ترنس و دست به من تلفن کرد و برگشت به خانه اش.


هنگامی که شما خرید چیزی با استفاده از خرده فروشی لینک در داستان ما, ما ممکن است کسب یک کمیسیون وابسته. بیشتر بخوانید درباره چگونه این کار می کند.


استیون لوی (@stevenlevy) توسط سیمی’s ویرایشگر ، او نوشت: در مورد جف بزوس و آبی مبدا در موضوع 26.11.

اقتباس از Facebook: در داخل داستانتوسط استیون لوی منتشر شود 25 فوریه سال 2020 توسط آبی سوار مطبوعات یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House LLC. کپی رایت ©2020 توسط استیون لوی

این مقاله به نظر می رسد در شماره ماه مارس. مشترک شدن در حال حاضر.

اجازه دهید ما می دانم آنچه شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر در mail@wired.com.


بزرگ تر سیمی داستان
  • علامت هشداردهنده طول می کشد در بزرگ و با تکنولوژی روسی, جاسوس
  • کریس ایوانز به واشنگتن می رود
  • شکسته آینده از مرورگر حریم خصوصی
  • من فکر کردم بچه ها من در حال مرگ بودند. آنها فقط درشت
  • نحوه خرید و استفاده از چرخ دنده در eBay—هوشمند امن راه
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر