یک بومی داستان باستانی آتشفشان قدیمی ترین داستان تا کنون گفت ؟

یک قرن 19 نقشه از دریاچه ای در دهانه در بالا از Budj Bim.

یوجین فون Guerard/WikiCommons/Creative Commons

چندی پیش چهار غول پیکر انسان وارد در جنوب شرقی استرالیا است. سه strode به سایر نقاط این قاره اما یکی را در محل. بدن خود را تبدیل به یک آتشفشان به نام Budj Bim و دندان های خود شد گدازه آتشفشان تف کرد بیرون.

در حال حاضر دانشمندان می گویند این داستان—گفت: با بومی Gunditjmara مردم منطقه—ممکن است برخی از پایه و اساس در واقع. حدود 37000 سال پیش Budj Bim و دیگری در نزدیکی آتشفشان تشکیل شده از طریق سریع سری از فوران, شواهد جدید نشان می دهد, نشان می دهد که این افسانه ممکن است قدیمی ترین داستان هنوز هم گفته بودن امروز.

مطالعه را افزایش می دهد جالب امکان می گوید: Sean اولم یک باستان شناس در دانشگاه جیمز کوک که درگیر نمی شد با این کار. “این یک پیشنهاد جالب برای فکر کردن در مورد این سنت گسترش برای ده ها هزار سال است.” اما او و دیگران اصرار احتیاط به هیچ عنوان از داستان های دیگر منتقل خوراکی بر این باور هستند که باید جان سالم به در برد که طولانی است.

روشن نیست چه مدت Gunditjmara زندگی می کردند در گوشه جنوب غربی آنچه در حال حاضر در استرالیا, خارجه ویکتوریا. تا به حال پذیرفته قدیمی ترین شواهد برای شغل انسان قدمت بیش از 13000 سال.

اما زمین شناس ارین Matchan در دانشگاه ملبورن می گوید که در 1940s باستان شناسان گزارش شده پیدا کردن یک سنگ تبر در نزدیکی منطقه باستانی تپه برج آتشفشان. تبر را نشان می دهد که انسان در آنجا زندگی می کردند قبل از فوران دلیل آن داشت به خاک سپرده شد در زیر سنگ های آتشفشانی.

در حال حاضر Matchan و همکاران او را مورخ کسانی که سنگ ها و کسانی که از Budj Bimدر 40 کیلومتری شمال غربی. آشنایی با روش—که متکی به خوبی تثبیت روش اندازه گیری رادیواکتیو از پتاسیم-40 به آرگون-40 در طول زمان نشان می دهد که هر دو آتشفشان تشکیل حدود 37000 سال پیش. بیشتر چه Matchan می گوید هر دو به نظر می رسد از یک سبک است که می تواند به رشد از هیچ چیز به قله ده متر بالا در یک ماده از ماه به ماه.

ناگهانی دو فوران ساخته شده اند ممکن است یک تصور بزرگ در انسان ها بودند که در این منطقه زندگی در آن زمان شاید جرقه داستان چهار غول گزارش تیم در این ماه در زمین شناسی. شده اند وجود دارد هیچ دیگر بزرگ فوران های آتشفشانی در این منطقه در سال دخالت است که می تواند به ارائه الهام بخش برای داستان Matchan می گوید. او تاکید می کند که تیم او است نه قطعی این ادعا که Gunditjmara داستان واقعا که.

قصه های بومی در حال حاضر در میان قدیمی ترین شناخته شده است. در 2015, پاتریک, Nunn یک جغرافی در دانشگاه Sunshine Coast Maroochydore co-نویسنده یک مطالعه نشان می دهد 21 جوامع در سراسر استرالیا به طور مستقل زنده نگه داشته داستان توصیف یک قسمت از افزایش سطح دریا که غرق بخش هایی از ساحل. Nunn فکر می کند که این داستان ممکن است در حدود 7000 سال. این Gunditjmara داستان خواهد بود و بیش از پنج بار به عنوان قدیمی است.

شواهد همچنین نشان می دهد که انسان در بسیاری از قاره ها مهاجرت دور و گسترده در طی این چند هزار سال است. این بدان معناست که مردم زندگی در یک منطقه داده شده امروز لزوما مربوط به کسانی که در زندگی وجود دارد ده ها هزار سال پیش است. اما یک سال 2017 مطالعه باستان نمونه مو پیشنهاد استرالیا ممکن است یک استثنا برای این قاعده است: بسیاری از بومی استرالیا جمعیت به نظر می رسد را اشغال کرده اند همان جایی برای تقریبا 50 ، 000 سال است. “من فکر می کنم می تواند کمک به توضیح دهد که چرا داستان ممکن است به خوبی حفظ شده و برای مدتی طولانی” Nunn می گوید.

“ما در غرب باید تنها خراش سطح از درک عمر بومی استرالیا تاریخ شفاهی” می گوید:

ایان McNiven, یک باستان شناس در دانشگاه موناش, Clayton, که همچنین با احتیاط باز به داستان عمیق دوران باستان است.

Damein بل مدیر عامل شرکت Gunditj Mirring سنتی صاحبان بومی شرکت می گوید: Gunditjmara جامعه استقبال این مطالعه جدید که بر روی لینک های عمیق آنها را با خود کشور است. “همانطور که با همه کشورهای جهان داستان ما, میراث فرهنگی هویت و بقا متصل به ما سنتی سرزمین و آبهای,” او می گوید. بل می گوید: Gunditjmara در حال حاضر مشکوک به داستان خود را تا به حال زنده نگه داشته شده است توسط اجداد خود را برای زمان بسیار طولانی اما آنها درک هر گونه شواهد علمی است که می تواند یک حس دقیقا چه مدت. “ما همیشه با … فن آوری های جدید است که ثابت کند با زیرکی از اجداد ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر