این است که بابا نوئل واقعی است ؟ بررسی کودکان باورهای فرهنگی و ارقام و “غیر واقعی” مردم

کودکان درک دایناسورها و Wiggles هستند (یا بود!) واقعی و شخصیت های داستانی مانند پیتر پان و بن واقعی نیست-اما چهره های فرهنگی مثل بابا یا پری دندان اشغال مبهم محل در یک کودک پانتئون نشان می دهد یک مطالعه منتشر شده در ژوئن 17 سال 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONE توسط Rohan Kapitány از دانشگاه Keele و همکاران.

کودکان به عنوان جوان به عنوان سه قادر به درک تفاوت بین “واقعی” و “غیر واقعی است.” وجود دارد کمی تحقیق به کودکان چگونه ارزیابی انواع مختلف غیر واقعی مردم و یا آمار و ارقام نسبت به یکدیگر و همچنین در مقایسه با مردم واقعی.

به منظور درک بهتر کودکان اعتقادات Kapitány و همکاران خواسته 176 استرالیا کودکان دو تا یازده سال به نرخ واقعی چگونه آنها در نظر گرفته سیزده چهره های مختلف (اعم از افراد واقعی مانند Wiggles به مبهم تر ارقام مانند بابا نوئل ارواح و دایناسورها و همچنین شخصیت های داستانی مانند Spongebob Squarepants و شاهزاده خانم السا) با استفاده از یک صفر (نه در همه واقعی) به هشت (بسیار واقعی) نقطه طيف ليکرت است. نویسندگان این مقاله فرض شده است که نتایج خود را ممکن است نشان می دهد یک سلسله مراتب بین واقعی و غیر واقعی با برخی از آمار و ارقام غیر واقعی به عنوان واقعی تر توسط کودکان بسته به شواهد غیر مستقیم و یا فرهنگی آداب و رسوم در بازی — مانند تنظیم کردن شیر و کوکی ها برای بابا نوئل است که “از بین رفته” توسط صبح کریسمس. برای مقایسه آنها نیز مورد ارزیابی قرار 56 بزرگسالان است.

داده ها پیشنهاد اکثر کودکان مفهوم سیزده ارقام به چهار گروه بر اساس نمره تاییدیه: رتبه های بسیار به عنوان “واقعی” شد و آمار و ارقام مانند دایناسورها و Wiggles (با نمره 7 امتیاز); بعدی-بالاترین نمره رفت و به چهره های فرهنگی مانند بابا و پری دندان (6 امتیاز) و به دنبال آن مبهم چهره های بیگانگان مانند اژدها و ارواح (4 امتیاز) و شخصیت های داستانی مانند پیتر پن, Spongebob و السا (4 امتیاز). در مقایسه بزرگسالان (و کودکان بزرگتر از هفت سال به بالا) تمایل به گروه ارقام به سه گروه: واقعی را واقعی و مبهم (ارواح و بیگانگان).

اگر چه این مطالعه محدود است که هیچ تعریف استاندارد از “واقعی” ارائه شده به شرکت کنندگان (که ممکن است تا به حال تاثیر در مواردی که کودکان ممکن است “ملاقات” چهره در صحنه و لباس — به عنوان مثال حدود 40 درصد از کودکان مورد بررسی گفت: آنها می خواهم دیده می شود سانتا در زندگی واقعی همان نسبت که گفت: آنها می خواهم دیده می شود Wiggles در زندگی واقعی) نسبتا بالا اعتقاد چهره های فرهنگی در میان کودکان همچنان قابل توجه است. نویسندگان طرح کار در آینده به درک چگونه مراسم مشارکت و عوامل دیگر منجر به کودکان برای درک آنچه واقعی است (یا نه واقعی) در جهان خود را به ویژه هنگامی که کودکان ممکن است هیچ مستقيم تجربه مرتبط.

نویسندگان اضافه کردن: “آنچه که ما نشان می دهد که کودکان تمایل به یک درک متفاوت از واقعیت بیشتر را دارد از بسیاری از انتظار می رود و ما آن را نشان می دهد در سراسر یک “پانتئون” از آمار و ارقام که به طور طبیعی متفاوت است در درجه خود را از واقعیت و فرهنگی پشتیبانی می کند. ما استدلال می کنند که آیین های ویژه قوی سیگنال برای بچه ها زمانی که می آید به پذیرش چیزهایی مانند بابا نوئل واقعی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>