می تواند پمپاژ اکسیژن غنی در سطح آب به اعماق دریاچه مصب و ساحلی در آبهای اقیانوس کمک به بهبود خطرناک مرده مناطق? کار جدید به رهبری کارنگی دیوید Koweek و کن Caldeira و منتشر شده دسترسی باز با علم کل محیط زیست می گوید: بله اگر چه آنها هشدار می دهند که تحقیقات بیشتری مورد نیاز خواهد بود برای درک هر گونه عوارض جانبی احتمالی قبل از اجرای چنین رویکردی.

هنگامی که بیش از حد از مواد مغذی کشاورزی و دیگر فعالیت های انسانی شستشو به آبراه را می تواند ایجاد یک پدیده خطرناک به نام انباشت. این می تواند منجر به کم اکسیژن مرده مناطق به نام هیپوکسی.

“کم اکسیژن مرده مناطق یکی از مهمترین و فراگیر مشکلات بودجه ای هر دو دریایی و سیستم های آب شیرین در سراسر جهان و یک مشکل عمده برای جوامع است که بستگی به ماهیگیری” Koweek گفت.

تلاش برای مبارزه با هیپوکسی اغلب تمرکز بر کاهش رواناب کشاورزی و جلوگیری از مواد مغذی از غیرمنتظره بودن به آبراه. اما این روند بسیار کند است که شامل تغییر شیوه های کشاورزی ارتقاء فاضلاب امکانات درمان و تغییر صفحه اصلی کود استفاده است.

Koweek و Caldeira رهبری یک تیم است که به بررسی یک پیشنهاد تکنولوژیکی درمان به نام downwelling که می تواند مکمل غذایی-برنامه های کاهش. این شامل پمپاژ به طور طبیعی بیشتر-اکسیژن آب از سطح پایین به اعماق آسیب دیده بدن از آب است.

“در نظریه downwelling را ایجاد عمودی مخلوط کردن در آب توزیع اکسیژن و جلوگیری از هيپوکسيک شرایط از گرفتن نگه دارید” Koweek توضیح داد. “ما می خواستیم برای تست این ایده و ببینید که اگر آن را واقعا کار می کنند.”

این تیم ساخته شده است مدل را مقایسه downwelling به دو-معمولا استفاده می شود فن آوری تکنیک برای جلوگیری از مرده مناطق — حباب اکسیژن از پایین و پاشش چشمه آب در سراسر سطح. مدل های خود را نشان می دهد که downwelling خواهد بود سه تا 100 برابر کارآمد تر از متلاطم و 10000 به یک میلیون بار بیشتر کارآمد تر از چشمه.

آنها پس از انجام یک رشته آزمایش در Searsville مخزن در Woodside, کالیفرنیا, که نشان داد که downwelling می تواند به افزایش میزان اشباع اکسیژن در منطقه فوری در اطراف پمپ های بین 10 و 30 درصد به اندازه کافی برای کاهش هيپوکسيک استرس برای بسیاری از موجودات دریایی. اما این را برای گسترش بیش از یک تعداد انگشت شماری از متر فراتر از مجاورت لوله که از طریق آن سطح آب پمپ بود. این به این معنی است که یک شبکه گسترده خواهد بود لازم برای هر گونه تلاش عمده برای مبارزه با مرده در مناطق از لحاظ اقتصادی مهم و یا محیط زیست حساس منطقه است.

به گفته محققان کار خود را نشان می دهد که downwelling تکنولوژی ممکن است نشان می دهد پتانسیل برای مقیاس به مناطق بزرگتر است که در آن سالانه مرده مناطق ایجاد بزرگ زیست محیطی و اقتصادی پریشانی مانند خلیج چساپیک و یا خلیج مکزیک است. آنها تخمین می زنند که انرژی مورد نیاز به قدرت پمپ می تواند هزینه ده ها میلیون دلار در هر سال. عامل downwelling پمپ در طول سال در چساپیک می تواند هزینه بین $4 $47 میلیون; در خلیج فارس همان می تواند هزینه بین $26 و $263 میلیون.

اما این برچسب قیمت نسبتا کوچک در مقایسه با هزینه ارتقاء به فاضلاب امکانات درمان و کود-برنامه های کاهش که حد مواد مغذی ورودی به آب بدن. این نشان می دهد که downwelling تکنولوژی می تواند مورد استفاده قرار گیرد در کنار دیگر برنامه های بلند مدت برای کاهش آلودگی مواد مغذی.

“کاهش آلودگی مواد مغذی است که تنها راه برای از بین بردن هیپوکسی برای همیشه” Calderia گفت. “اما کار ما نشان می دهد که downwelling است راه حل های فن آوری است که می تواند به کاهش خطر ابتلا به کم اکسیژن مرده مناطق در حالی که مواد مغذی استراتژی های مدیریت در محل قرار داده.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط موسسه کارنگی برای علم. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im