لئو نروژی buhund پنهان در زیر یک تخت در طول رعد و برق.

لایحه Douthitt/علوم

هر چهارم جولای که صاعقه وار کرک از همسایگان آتش بازی است که به سرعت به دنبال ندبه کر از ترس سگ ها از جمله خود من دو مخلوط-پرورش نوزادان. تحقیقات جدید نشان می دهد پیکو است و وینی حساسیت به سر و صدا به خصوص آتش بازی است که رایج ترین شکل از اضطراب در حیوان خانگی سگ. مطالعه—بزرگترین تا کنون در سگ طبایع—نیز در می یابد که برخی از نژادها مستعد ابتلا به برخی از اضطراب با رفتارهای از جمله پرخاشگری اضطراب جدایی و ترس است. این نتایج می تواند کمک به کشف راه های جدید برای مقابله با این صفات است.

حکایات در رفتار سگ فراوانند اما قابل اعتماد داده های علمی وجود ندارد می گوید: هانس Lohi یک سگ متخصص ژنتیک در دانشگاه هلسینکی. است که به خصوص یک مسئله هنگامی که به دنبال در رفتارهای مشکل است که می توانید با قرار دادن سگ در معرض خطر بالاتر بودن معدوم و یا پیچ در پیچ تا در پناهگاه.

بنابراین Lohi و همکاران تماس فنلاندی نژاد سگ باشگاه و رسیده به صاحبان سگ در سراسر جهان از طریق رسانه های اجتماعی, درخواست صاحبان برای رای دادن به رفتار سگ خود را در هفت های مختلف مرتبط با اضطراب صفت: سر و صدا حساسیت عمومی, ترس, ترس از ارتفاع و سطوح (مانند بازتاب کاشی) بي توجهي و رفتارهای تکانشی (مانند بی امان جویدن یا دم تعقیب) پرخاشگری و اضطراب جدایی. آنها دریافت بیش از 13,700 پاسخ نمایندگی 264 نژاد. را قابل مقایسه محققان محدود خود را به 14 نژاد با 200 یا بیشتر مورد بررسی سگ.

در همه 72.5 درصد از تمام سگ ها نشان داد حداقل یک اضطراب مربوط به رفتار, محققان نشان می دهد امروز در علمی گزارش. سر و صدا حساسيت شايع در سراسر همه نژاد موثر بر 32 درصد از سگ. (آتش بازی بودند No. 1 علت سر و صدا حساسیت که در آهنگ با پیکو است و وینی را تجربه می کنند.) حدود 17 درصد از کانین ترس از سگ های دیگر و 15% و ترس از غریبه ها و 11 درصد ترس از موقعیت های جدید. مسن سگ حساس تر از آن بود که به سر و صدا—به خصوص تندر.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که برخی از نگرانی های خوشه ای در نژاد خاص. سر و صدا حساسيت ترین تلفظ در lagotto Romagnolos (زیادی fuzzy شکاری بومی ایتالیا) گندم گون terriers و مخلوط نژاد سگ. ترین ترس نژاد شد, اسپانیا آب سگ شتلند سگ و مخلوط نژاد. و نزدیک به یک دهم از مینیاتور schnauzers تهاجمی بود و ترس نسبت به غریبه ها اما این صفات شد و عملا بی سابقه در Labrador retrievers. هم Lohi می گوید: این نتایج نشان می دهد یک جزء ژنتیکی به این اضطراب—فقط به عنوان وجود دارد در انسان است.

تحقیقات قبلی پشت کردن ارتباط بین ژنتیک و رفتار است. برای مثال کشش DNA در آلمانی چوپان کدهای برای اکسی توسین ژن گیرنده OXTR. یک 2019 مطالعه نشان داد که ژن مرتبط با جامعه پذیری—اما همان کشش DNA نیز همراه با سر و صدا بالاتر حساسیت. این همان ارتباط ژنتیکی است که به احتمال زیاد در بر داشت در بسیاری از نژادهای دیگر محققان که مطالعه داشته باشید. Lohi نشان می دهد که با انتخاب برای اجتماعی تر و سگ و انسان ممکن است ناخواسته انتخاب شده برای سگ ها بیشتر حساس به صدا.

اگر آن را “بسیار سرد ایده می گوید:” اما Grigg حیوانات behaviorist در دانشگاه کالیفرنیا دیویس که نبودم درگیر با کار. او نگران است که صاحبان خود گزارش ممکن است کاملا دقیق اما او می گوید: “حجم خالص از نمونه ممکن است کمک به پرچین در برابر تعصب.”

دنیس Wormald, یک سگ رفتار محقق در دانشگاه ملبورن می افزاید که برخی از این مطالعه یافته ها به نظر می رسد به طور گسترده ای متفاوت از دیگر مطالعات رفتاری. برای مثال مطالعه جدید نشان می دهد حدود 17 درصد از سگ نشان می دهد اجباری, رفتار که Wormald می گوید: “بیش از حد بالا است به باور” بر اساس دامپزشکی گزارش نشان می دهد که درست رفتار وسواسی است نسبتا نادر است; در ضمن پیدا کردن که تنها 4 درصد از سگ اضطراب جدایی او می گوید: “برای تلفن های موبایل بیش از حد کم است.”

Lohi همچنین خواستار احتیاط در overinterpreting نتایج خود را. برای یک چیز, او می گوید, بررسی خواسته صاحبان تنها در مورد فرکانس مشکل رفتارهای خود را نه به شدت. یکی دیگر این است که “مخلوط نژاد” دسته نیست را به حساب هر یک از سگ منحصر به فرد و نسب و نه این واقعیت است که مخلوط نژاد سگ اغلب رشد در پناهگاه—مکان های مرتبط با اضطراب بالا. در چنین مواردی Lohi می گوید, محیط, نمی, ژن ممکن است بازی نقش بازیگران.

با شناسایی نژاد که به احتمال زیاد برای نمایش انواع مختلف اضطراب Lohi یادداشت می تواند صاحبان اقدامات احتیاطی برای سگ خود را شادتر و سالم زندگی می کند. آینده نگر صاحب سگ که زندگی در یک شهر شلوغ ممکن است انجام دهد بهتر است با یک نژاد کمتر حساس به صدا, به عنوان مثال در حالی که سگ ترس از غریبه ها ممکن است انجام بهترین در مناطق روستایی جدا شده خانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de