آن را به نام هوش مصنوعی—اما هوش چیست ؟

ما ساخته شده در ماشین آلات هستند که قادر به شاهکارهای باور نکردنی با این حال هنوز هم آنها چیزی در یک کودک.

الیزابت Spelke یک روانشناس شناختی در دانشگاه هاروارد به صرف حرفه خود, تست, جهان, پیچیده ترین سیستم یادگیری—ذهن یک کودک.

Gurgling نوزادان ممکن است به نظر می رسد مثل هیچ بازی برای هوش مصنوعی است. آنها وحشتناک در برچسب زدن به تصاویر نا امید کننده در استخراج متن و افتضاح در بازیهای رایانهای. سپس دوباره بچه ها می تواند انجام کارهایی فراتر از دسترس هر AI. فقط چند ماه از آنها شروع به درک مبانی زبان مانند گرامر. آنها شروع به درک جهان فیزیکی چگونه کار می کند, چگونه برای انطباق با موقعیت های ناآشنا.

در عین حال حتی کارشناسان مانند Spelke نمی فهمم دقیقا چگونه نوزادان—یا بزرگسالان که برای ماده—یادگیری است. که فاصله امتیاز را به یک پازل در قلب مدرن هوش مصنوعی: ما مطمئن نیستیم که چه هدف.

در نظر بگیرید یکی از قابل توجه ترین نمونه از هوش مصنوعی AlphaZero یک برنامه است که نقش هیئت مدیره بازی با مهارت های فوق بشری. پس از بازی هزاران نفر از بازی های مقابل خود را در hyperspeed و یادگیری از برنده شدن مواضع AlphaZero به طور مستقل کشف چندین مشهور شطرنج استراتژی ها و حتی اختراع جدید. آن را قطعا به نظر می رسد مانند یک ماشین گرفتی بشر توانایی های شناختی. اما AlphaZero نیاز به بازی میلیون ها نفر بیشتر بازی ها از یک فرد در طول تمرین برای یادگیری یک بازی است. اکثر tellingly آن نمی تواند آن چه را آموخته است از این بازی و درخواست آن را به یکی دیگر از منطقه است.

به برخی از اعضای AI روحانیت که خواستار یک رویکرد جدید. “چه چیزی باعث می شود هوش انسان ویژه ای است که آن سازگاری—قدرت خود را با تعمیم به هرگز دیده-قبل از شرایطی می گوید:” فرانسوا Chollet شناخته شده AI مهندس و خالق Keras به طور گسترده ای استفاده می شود چارچوبی برای یادگیری عمیق. در نوامبر تحقیق مقاله او استدلال کرد که آن را به غلط به دستگاه اندازه گیری هوش صرفا با توجه به مهارت های خود در انجام وظایف خاص. “انسان نمی شروع با مهارت های آنها شروع با گسترده توانایی برای به دست آوردن مهارت های جدید,” او می گوید. “چه قوی انسانی بازیکن شطرنج است نشان دادن نیست توانایی بازی شطرنج نفسه اما بالقوه برای به دست آوردن هر کار از یک مشکل مشابه. که بسیار متفاوت قابلیت.”

Chollet مطرح شده مجموعه ای از مشکلات طراحی شده برای تست هوش مصنوعی برنامه توانایی یادگیری در یک مطلب کلی راه است. هر مشکل نیاز به تنظیم مربع های رنگی بر روی یک شبکه بر اساس فقط چند قبل از نمونه های. آن سخت است برای یک فرد است. اما ماشین های مدرن-آموزش برنامه—آموزش دیده در مقدار بسیار عظیمی از داده ها می توانند یاد بگیرند از این چند نمونه است. همانطور که از اواخر ماه آوریل بیش از 650 تیم امضا کرده بود تا برای مقابله با چالش; بهترین هوش مصنوعی سیستم های گرفتن حدود 12 درصد درست است.

آن نیست و در عین حال روشن است که چگونه انسان این مشکلات را حل کند اما Spelke کار ارائه می دهد چند سرنخ. برای یک چیز, آن را نشان می دهد که انسان ها به دنیا می آیند با یک توانایی ذاتی به سرعت یاد بگیرند که برخی از چیزهایی مانند آنچه که یک لبخند و یا به معنی چه اتفاقی می افتد زمانی که شما رها کردن چیزی. آن را نیز نشان می دهد ما یاد بگیرند که بسیاری از هر یک از دیگر. های اخیر یک آزمایش نشان داد که 3 ماهه ساله به نظر می رسد گیج وقتی کسی منازعه یک توپ در یک راه ناکارآمد نشان می دهد که آنها در حال حاضر درک که مردم به علت تغییرات در محیط زیست خود را. حتی پیچیده ترین و قدرتمند AI systems در بازار نمی تواند درک چنین مفاهیمی. یک خودرو مثلا نمی اگاه از عقل سلیم چه اتفاقی خواهد افتاد اگر یک کامیون نشت بار آن است.

جاش Tenenbaum استاد در دانشگاه MIT, مرکز, مغز, ذهن و ماشین آلات با این نسخهها کار از نزدیک با Spelke و با استفاده از بینش از علوم شناختی به عنوان الهام بخش خود را برای برنامه های. او می گوید: بسیار مدرن هوش مصنوعی نتواند تصویر بزرگتر تشبیه آن به ویکتوریا-عصر طنز در مورد دو بعدی جهان ساکنان توسط ساده هندسی مردم است. “ما در حال مرتب کردن بر اساس کاوش مسطح—تنها برخی از ابعاد اساسی هوش,” او می گوید. Tenenbaum معتقد است که فقط به عنوان تکامل داده است که مغز انسان برخی از قابلیت های هوش مصنوعی برنامه نیاز به یک درک پایه ای از فیزیک و روانشناسی به منظور به دست آوردن و استفاده از دانش به عنوان موثر به عنوان یک کودک. و به درخواست این دانش را با شرایط جدید او می گوید: آنها نیاز به یادگیری روش های جدید—برای مثال با رسم علی استنتاج به جای به سادگی پیدا کردن الگوهای. “در برخی از نقطه شما می دانید اگر شما هوشمند—شما متوجه شاید چیز دیگری در خارج وجود دارد,” او می گوید.


این مقاله به نظر می رسد در شماره ژوئن. مشترک شدن در حال حاضر.

اجازه دهید ما می دانم آنچه شما فکر می کنم در مورد این مقاله. ارسال یک نامه به سردبیر در [email protected]


سری ویژه: آینده فکر کردن ماشین آلات
  • مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی?
  • چرا هوش مصنوعی نجات ما از Covid-19?
  • به عنوان ماشین آلات دقیق چگونه ما مربوط به آنها را?
  • در حال AI-طراحی ربات های قاتل اجتناب ناپذیر ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>